Czerwony Korsarz

Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Red Rover
8372202931

Inne wydania

Na szlaku Wielkiej Przygody trafisz w najbardziej niezwykłe i egzotyczne miejsca, będziesz miał okazję poznać rozmaite kultury, zwyczaje i wielu interesujących ludzi. Szlak ten wiedzie przez nieznane krainy, nieprzebyte puszcze, burzliwe oceany i podniebną przestrzeń - ale także przez miejsca bliskie i znane, które dzięki naszym opowieścią wydadzą Ci się fascynujące i pełne tajemnic. James...

James Fenimore Cooper snuje pełną zaskakujących przygód, niezwykłych rejsów po oceanie, pirackich napadów opowieść o losach tajemniczego człowieka, zwanego "Czerwonym Korsarzem"

Tulkas | 2015-05-05
Bartosz | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Jestem zaskoczony!

Książka zaczęła się przyjemnie, lekkim klimatem portowych opowieści. Przyznam, później nastąpił niespodziewany zwrot, a następnie jeszcze kilka akcji, wbrew moim oczekiwaniom, co mnie pozytywnie zaskoczyło. No i koniec. Koniec też był mocno... niespodziewany.

W sumie książka, to niby lekka historyjka piracka, ale okazuje się być nietypowa i nieprzewidywalna (przynajmniej dla kogoś kto nie spędził całego życia nad książkami, traktującymi, o tejże tematyce).

Można też powiedzieć, że jest to utwór proamerykański. Zawiera on aspekty, które nawiązują do idei uwolnienia Ameryki, od europejskich kolonizatorów i pochwala tę ideę.

W książce są też dobrze opisane różne zabiegi stosowane na statkach, m.in. przy ustawianiu i chowaniu żagli - użyto tu fachowych określeń i dodano przypisy, które wiele wyjaśniają.

Ogólnie polecam.

JoMcKookie | 2014-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Książka bardzo ciekawa, szczególnie intrygująca postać tytułowego bohatera, ale zakończenie mialo smak meksykanskiej telenoweli.

esox99 | 2010-05-27
Przeczytana: 1998 rok

Pirackie przygody dla młodzieży

| 2013-05-05
Przeczytana: 12 listopada 2005

Ciekawa historyjka na morzu.

Mazin82 | 2012-04-01

Slabiutko... Zadnego pirackiego swiata, zadnego napiecia, zadnej akcji. Ladny tytul to jedyny pozytyw tej ksiazki. Odradzam. Nawet najwiekszym fanom czarnej bandery i morza!

Wabi | 2016-03-01
Przeczytana: 2015 rok

Kapitan statku będącego pod banderą angielską próbuje schwytać tytułowego bohatera.

Korynna | 2016-09-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane