Czerwony Korsarz

Wydawnictwo: Zielona Sowa
The Red Rover
8372202931

Inne wydania

Na szlaku Wielkiej Przygody trafisz w najbardziej niezwykłe i egzotyczne miejsca, będziesz miał okazję poznać rozmaite kultury, zwyczaje i wielu interesujących ludzi. Szlak ten wiedzie przez nieznane krainy, nieprzebyte puszcze, burzliwe oceany i podniebną przestrzeń - ale także przez miejsca bliskie i znane, które dzięki naszym opowieścią wydadzą Ci się fascynujące i pełne tajemnic. James...

James Fenimore Cooper snuje pełną zaskakujących przygód, niezwykłych rejsów po oceanie, pirackich napadów opowieść o losach tajemniczego człowieka, zwanego "Czerwonym Korsarzem"

Tulkas | 2015-05-05
Na półkach: Przygodowe, Przeczytane
Bartosz | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Jestem zaskoczony!

Książka zaczęła się przyjemnie, lekkim klimatem portowych opowieści. Przyznam, później nastąpił niespodziewany zwrot, a następnie jeszcze kilka akcji, wbrew moim oczekiwaniom, co mnie pozytywnie zaskoczyło. No i koniec. Koniec też był mocno... niespodziewany.

W sumie książka, to niby lekka historyjka piracka, ale okazuje się być nietypowa i nieprzewidywalna (przynajmniej dla kogoś kto nie spędził całego życia nad książkami, traktującymi, o tejże tematyce).

Można też powiedzieć, że jest to utwór proamerykański. Zawiera on aspekty, które nawiązują do idei uwolnienia Ameryki, od europejskich kolonizatorów i pochwala tę ideę.

W książce są też dobrze opisane różne zabiegi stosowane na statkach, m.in. przy ustawianiu i chowaniu żagli - użyto tu fachowych określeń i dodano przypisy, które wiele wyjaśniają.

Ogólnie polecam.

JoMcKookie | 2014-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Książka bardzo ciekawa, szczególnie intrygująca postać tytułowego bohatera, ale zakończenie mialo smak meksykanskiej telenoweli.

Adsumus11 | 2017-01-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Czerwonego Korsarza przeczytałem kompletnie przypadkowo i już szmatu czas temu. Jednak co jakiś czas krąży po mej łepetynie i nie daje spokoju.
Znalazłem ją w rodzinnej biblioteczce w poszukiwaniu czegoś ciekawego do przeczytania. Przygnieciona pomiędzy techniczne pozycje Adama Słodowego i podręczniki natury architektonicznej mojego wujka, znalazłem niewielką nieco już zniszczoną książeczkę. Tytuł jak i tajemnicza okładka (wyd. Iskry z 1975) zaintrygowały mnie, to i po nią sięgnąłem.
Opisy (w raz ze specjalistycznym nazewnictwem) obrazowo opisują to co się dzieje na statku i z bohaterami. Jak najbardziej na plus także obrazek łajby na początku z opisem fachowych słów i zaznaczeniem ich na ilustracji. Początek, choć miejscami nużący, czyta się lekko i szybko. Odnośniki do sytuacji w kraju, życia na morzu, trochę się ciągną i usypiają nasze zmysły, ale to tylko początek. Wydaje się nawet, że autor miał taki plan. Z każdą stronicą akcja zaczyna nabierać tępa i z małymi przestojami...

esox99 | 2010-05-27
Przeczytana: 1998 rok

Pirackie przygody dla młodzieży

| 2013-05-05
Przeczytana: 12 listopada 2005

Ciekawa historyjka na morzu.

Mazin82 | 2012-04-01

Slabiutko... Zadnego pirackiego swiata, zadnego napiecia, zadnej akcji. Ladny tytul to jedyny pozytyw tej ksiazki. Odradzam. Nawet najwiekszym fanom czarnej bandery i morza!

Wabi | 2016-03-01
Przeczytana: 2015 rok

Kapitan statku będącego pod banderą angielską próbuje schwytać tytułowego bohatera.

peterlp3 | 2017-02-10
Przeczytana: 2007 rok