Okładka książki Najdziksze serca

Najdziksze serca

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Marlicz Jerzy
The Icebound Hearts
wydawnictwo
Prószyński i S-ka
przygodowa
typ
papier
6.85 (121 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Scenerią tej książki - jak zwykle u Curwooda - jest Daleka Północ. Autor opowiada o życiu policjanta z oddalonej od siedzib ludzkich, znajdującej się na pustkowiu placówki.
Billy MacVeigh, strzegąc prawa, walczy o przetrwanie w straszliwych warunkach polarnej zimy. Pewnego dnia spotyka kobietę z psim zaprzęgiem, samotnie wędrującą przez śnieżną pustynię.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

Pauulina | 2014-06-06

Mogłabym ją czytać tysiąc, a nawet więcej razy <3

kortas10 | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Wymęczyła mnie ta książka... Od razu daje się odczuć, że napisana wiele lat temu - język odbiega od współczesnego, przez co też momentami trudniej się czyta. Niekiedy nie mogłam się skupić na tym, co jest napisane, moje myśli gdzieś odbiegały... To świadczy o tym, że autor nie potrafił na 100 procent przyciągnąć mojej uwagi.

Elenaj | 2012-04-15

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

Muhikons | 2011-08-02

Na początku mnie nudziła, ale jak się rozkręciła, to całkiem dobrze się ją czytało. Wciągająca, świetny klimat.

very_hell | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Ta książka bardzo mnie zachwyciła! Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywać, powiem krótko: J.O. Curwood jest niesamowity! Opisuje życie na Północy tak niezwykle, z pasją. No i wątek książki też niczego sobie. Polecam ją każdemu kto mnie pyta ;)

krystyna | 2012-03-12

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku