Najdziksze serca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
6,86 (144 ocen i 8 opinii)
tłumaczenie
Marlicz Jerzy
The Icebound Hearts
przygodowa

Inne wydania

Scenerią tej książki - jak zwykle u Curwooda - jest Daleka Północ. Autor opowiada o życiu policjanta z oddalonej od siedzib ludzkich, znajdującej się na pustkowiu placówki.
Billy MacVeigh, strzegąc prawa, walczy o przetrwanie w straszliwych warunkach polarnej zimy. Pewnego dnia spotyka kobietę z psim zaprzęgiem, samotnie wędrującą przez śnieżną pustynię.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

• Biblioteka pana Lemoncella
  • Włoska symfonia
  • Chłopaki niech płaczą
  • Inna dusza
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • U2. Zdemaskowani

7,5 (6 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,14 (21 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Collide
Gail McHugh

7,49 (286 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
GemiNi | 2014-06-06

Mogłabym ją czytać tysiąc, a nawet więcej razy <3

kortas10 | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Wymęczyła mnie ta książka... Od razu daje się odczuć, że napisana wiele lat temu - język odbiega od współczesnego, przez co też momentami trudniej się czyta. Niekiedy nie mogłam się skupić na tym, co jest napisane, moje myśli gdzieś odbiegały... To świadczy o tym, że autor nie potrafił na 100 procent przyciągnąć mojej uwagi.

Alan | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Na książkach Curwooda wychowywałem się od najmniejszego dzieciaka. Muszę jednak przyznać że wiek chyba jednak zmienia pogląd na literaturę albo to ta pozycja jest jakaś słabsza. Piszę tak ponieważ jak czytałem inne pozycje to było tam masę akcji jak np we Włóczęgach północy albo w łowcach wilków to jakoś czytało się to z wypiekami na twarzy. Fakt faktem było to mocno idylliczne ale w tej książce to już zdecydowanie przesada. Spodziewałem się książki o traperach, pełnej przygód, awantur i tego czego się po takiej pozycji można było spodziewać. Tutaj jednak mocno się zawiodłem bo książka jest ckliwa i bardziej podobna do romansu niż do książki przygodowej dlatego w mojej ocenie jest ona bardzo przeciętna.

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

very_hell | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Ta książka bardzo mnie zachwyciła! Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywać, powiem krótko: J.O. Curwood jest niesamowity! Opisuje życie na Północy tak niezwykle, z pasją. No i wątek książki też niczego sobie. Polecam ją każdemu kto mnie pyta ;)

Muhikons | 2011-08-02

Na początku mnie nudziła, ale jak się rozkręciła, to całkiem dobrze się ją czytało. Wciągająca, świetny klimat.

Lucy78 | 2015-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

mnie urzekła bardzo ale tak dawno ją czytałam ,że już nie pamiętam treści
ja mam inne wydanie z 1957 roku

krystyna | 2012-03-12