Okładka książki Najdziksze serca

Najdziksze serca

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Marlicz Jerzy
The Icebound Hearts
wydawnictwo
Prószyński i S-ka
przygodowa
typ
papier
6.87 (119 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Scenerią tej książki - jak zwykle u Curwooda - jest Daleka Północ. Autor opowiada o życiu policjanta z oddalonej od siedzib ludzkich, znajdującej się na pustkowiu placówki.
Billy MacVeigh, strzegąc prawa, walczy o przetrwanie w straszliwych warunkach polarnej zimy. Pewnego dnia spotyka kobietę z psim zaprzęgiem, samotnie wędrującą przez śnieżną pustynię.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

Opinie czytelników
Pauulina | 2014-06-06

Mogła bym ją czytać tysiąc, a nawet więcej razy <3

Elenaj | 2012-04-15

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

Muhikons | 2011-08-02

Na początku mnie nudziła, ale jak się rozkręciła, to całkiem dobrze się ją czytało. Wciągająca, świetny klimat.

very_hell | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Ta książka bardzo mnie zachwyciła! Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywać, powiem krótko: J.O. Curwood jest niesamowity! Opisuje życie na Północy tak niezwykle, z pasją. No i wątek książki też niczego sobie. Polecam ją każdemu kto mnie pyta ;)

krystyna | 2012-03-12

dobrze czytająca się książka