Okładka książki Najdziksze serca

Najdziksze serca

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Dziecięca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Marlicz Jerzy
The Icebound Hearts
wydawnictwo
Prószyński i S-ka
przygodowa
typ
papier
6,85 (135 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Scenerią tej książki - jak zwykle u Curwooda - jest Daleka Północ. Autor opowiada o życiu policjanta z oddalonej od siedzib ludzkich, znajdującej się na pustkowiu placówki.
Billy MacVeigh, strzegąc prawa, walczy o przetrwanie w straszliwych warunkach polarnej zimy. Pewnego dnia spotyka kobietę z psim zaprzęgiem, samotnie wędrującą przez śnieżną pustynię.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
GemiNi | 2014-06-06

Mogłabym ją czytać tysiąc, a nawet więcej razy <3

kortas10 | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Wymęczyła mnie ta książka... Od razu daje się odczuć, że napisana wiele lat temu - język odbiega od współczesnego, przez co też momentami trudniej się czyta. Niekiedy nie mogłam się skupić na tym, co jest napisane, moje myśli gdzieś odbiegały... To świadczy o tym, że autor nie potrafił na 100 procent przyciągnąć mojej uwagi.

Alan | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Na książkach Curwooda wychowywałem się od najmniejszego dzieciaka. Muszę jednak przyznać że wiek chyba jednak zmienia pogląd na literaturę albo to ta pozycja jest jakaś słabsza. Piszę tak ponieważ jak czytałem inne pozycje to było tam masę akcji jak np we Włóczęgach północy albo w łowcach wilków to jakoś czytało się to z wypiekami na twarzy. Fakt faktem było to mocno idylliczne ale w tej książce to już zdecydowanie przesada. Spodziewałem się książki o traperach, pełnej przygód, awantur i tego czego się po takiej pozycji można było spodziewać. Tutaj jednak mocno się zawiodłem bo książka jest ckliwa i bardziej podobna do romansu niż do książki przygodowej dlatego w mojej ocenie jest ona bardzo przeciętna.

Gdy dorastałam,książki Curwooda były jedynymi wartymi uwagi powieściami przygodowymi i to jakimi!Za oknem polska szarość i beznadzieja odrapanych podwórek, a tu zimna,tak daleka północ,pełna dzikich zwierząt,strasznych czerwonoskórych , odważnych podróżników i złych białych ludzi.Co strona ,to nowa przygoda, przyprawiająca o gęsią skórkę.Na tych książkach uczyłam się odróżniać dobro od zła.

very_hell | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Ta książka bardzo mnie zachwyciła! Nie będę się jakoś specjalnie rozpisywać, powiem krótko: J.O. Curwood jest niesamowity! Opisuje życie na Północy tak niezwykle, z pasją. No i wątek książki też niczego sobie. Polecam ją każdemu kto mnie pyta ;)

Muhikons | 2011-08-02

Na początku mnie nudziła, ale jak się rozkręciła, to całkiem dobrze się ją czytało. Wciągająca, świetny klimat.

krystyna | 2012-03-12

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku