klasyka
angielski
kamk

„Czytamy w oryginale 2 – wielkie powieści" to specjalna pozycja wśród literatury w wydaniu dwujęzycznym, szczególnie atrakcyjnym dla uczących się języka angielskiego. Książka zawiera adaptację pięciu słynnych powieści przygodowych pióra najznamienitszych pisarzy anglojęzycznych. Śledząc losy klasycznych bohaterów możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski ucząc się na podstawie uznanej literatury. Adaptacje powieści zostały przygotowane z myślą o czytelnikach będących na poziomie średniozaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej książka jest atrakcyjna także dla ludzi dopiero zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim.

„Czytamy w oryginale 2 – wielkie powieści" to wartościowa pomoc naukowa przygotowana przez doświadczonych ekspertów od nauczania języka angielskiego. Ważną zaletą książki jest staranna adaptacja klasycznych powieści przy zachowaniu wszystkich walorów oryginału oraz z troską o stosowanie żywego, dobrze zrozumiałego dla współczesnego czytelnika języka.

Książka zwiera adaptacje powieści:

Three Men in a Boat - Trzech panów w łódce

Ola | 2013-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 maja 2013

Cóż mogę rzec, Literatura w języku ang. Choć nie ukrywam, że stanowi też zachętę do przeczytania pełnych wersji, jak np. "Ostatni Mohikanin" czy "Trzech Panów w Łódce". Ta druga pozycja nie wiem z czym to się Je :D żartobliwe i dowcipne :) Rzekłabym kolejna książką, po którą MUSZĘ sięgnąć jesienią, bo będzie świetna, na smutną pogodę.

Ana | 2014-12-01
Czytam_fajne_ksiazki | 2016-07-14