Łowcy przygód

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria klasyki dziecięcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-314-1
megiddovl

Inne wydania

Tłumacz książek Curwooda, Jerzy Marlicz, postanowił dopowiedzieć czytelnikom dalsze dzieje Roda, Wabiego, Mukokiego, pięknej Minnetaki („Łowcy wilków”, „Łowcy złota”). Prowadzi więc naszych bohaterów przez dzikie lasy Dalekiej Północy, a my przeżywamy z nimi nowe przygody...

WisemantheWise | 2016-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2016

Wciągająca powieść przygodowa dla młodych czytelników, taka w starym stylu popularnym w latach 70-tych i 80-tych. Ciekawe przygody młodych podróżników w otaczającej ich dzikiej przyrodzie, zwyczaje i legendy indiańskie, delikatny wątek miłosny i tajemnica. :D

Małgorzata Romer | 2014-09-13
Przeczytana: 1997 rok

Książka mimo iż pisana przez innego autora, doskonale stapia się z poprzednimi tomami, tworząc tak pod względem stylistycznym, jak i fabuły spójną całość.

Pan Marlicz świetnie dokończył trylogię Curwooda- Łowcy wilków,Łowcy złota,zamknął wszystkie zaczęte wątki,czego niestety nie zdążył zrobić amerykanin.

Lunaya | 2012-01-15

Znakomita przygodowa powieść dla młodzieży

Yumeka | 2011-11-20
Przeczytana: 2006 rok

Najsmutniejsze jest to, że z całej książki pamiętam dwie rzeczy: przedmowę autorki i ostatnią scenę, kiedy Rod i Indianka żegnają się nad jakąś wodą.
Pamiętam, że zupełnie nie przypominała, nawet nie udawała, że próbuje przypominać, swoich poprzedniczek. To, że zmienił się autor aż biło po oczach. Zupełnie nie pamiętam, o czym była; opis książki wcale mi nie pomógł, chyba że to, co kojarzę z częścią drugą znalazło się tutaj. Ale wątpię.
Akcja była raczej spokojna i prowadzona poprawnie, ale opisy przyrody z "Łowców wilków" i "Łowców złota", które tak wryły mi się w pamięć, po prostu straciły rację bytu. Autorka nigdy chyba nie była w Kanadzie, nie miała możliwości pokochać tamtej przyrody i pisać o niej z uczuciem, jak Curwood. A szkoda.

viola | 2011-03-09

Niestety, książka nie wytrzymuje porównania z "Łowcami" Curwooda, których jest kontynuacją. Łączy się z pierwowzorem jedynie postaciami bohaterów, ale już nie dorównuje stylem, konstrukcją, pomysłem. Szkoda, ale i tak warto przeczytać, jak wg tłumaczki poprzednich części, potoczyły się dalsze losy młodych przyjaciół.

Jadwiga Zając | 2011-01-28

Książka źle rozwiązuje wątki dwu poprzednich, jest kiepska, jak na książkę Curwooda. Ale jak na książkę babki, która pod męskim imieniem zaczytywała się Curwoodem na nasz użytek - jest nieźle.

Darth_Riv | 2016-10-20
Piotrr | 2016-08-23