Ostatnia podróż

Kyrkan vid havet
838584175X
choroba, miłość, morderca
Ettelea

Dwudziestodziewięcioletni Simon jedzie do rodzinnego domu, żeby umrzeć. W pociągu spotyka Mayę, niezwykle sympatyczną dziewczynę, dzięki której przez chwilę zapomina o swej strasznej chorobie.
Maya jest oczarowana Simonem. Gdy jej towarzysz podróży nagle znika, wpada w panikę. Nie domyśla się nawet, że ściga go bezwzględny morderca.

pheeleon1996 | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czyta się lekko i szybko. Plusem Margit Sandemo jest to, że w swoich książkach nie używa jakichś górnolotnych wyrażeń , tylko po prostu pisze . "Ostatnia podróż" równie ciekawa , jak wszystkie książki tej autorki.
Zaczyna się od spotkania Mai i Simona w pociągu. Simon jest załamany, bo dowiedział się, że jest śmiertelnie chory i jedzie do domu , żeby umrzeć. Jednak bardzo zaprzyjaźnia się z Mayą , która dodatkowo ratuje mu życie . Ktoś wypchnął Simona z pociągu. Od tej pory zaczynają się dziać dziwne wypadki , mające na celu zabicie młodego Dalena. Kto to robi i dlaczego ? Co takiego zrobił Simon,że ktoś się na nim wyżywa w ten sposób? Książka idealna na przeczytanie jednego dnia ot tak po prostu dla samej przyjemności czytania.

Irena | 2010-06-12

Opowieści 28