Po tej stronie nieba

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka pod Różą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
This side of heaven
miłość, rodzina, uczucia, nienawiść
kamk

Po śmierci ojca piękna Caroline Wetherby wyjeżdża z Anglii do dzikiego i prymitywnego kraju za oceanem, by zamieszać u swej przyrodniej siostry. Okazuje się jednak, że Elizabeth nie żyje. Zamiast niej w Nowym Świecie witają dziewczynę surowi purytanie, dzikie zwierzęta, nieokrzesani, gwałtowni mężczyźni oraz on... jej szorstki, niemiły szwagier, Matt Mathieson. Caroline chciałaby móc nienawidzić go tak, jak nienawidzi wszystkich przedstawicieli męskiego rodu. Jej impulsywna natura i całkowity brak niewieściej pokory budzą gwałtowny sprzeciw bogobojnej społeczności miasteczka Saybrook. A oddanie się w ręce władczego i przystojnego Matta prowadzi do sytuacji bardziej niebezpiecznej: narodzin uczucia, któremu Caroline nie umie się oprzeć, pocałunków, których nie potrafi zapomnieć i przyszłości, która może przynieść dziewczynie klęskę... lub ofiarować jej niebo na ziemi w ramionach ukochanego mężczyzny.

źródło okładki: www.proszynski.pl

allison | 2011-06-21

Sprawnie napisana powieść łącząca elementy romansu i powieści obyczajowej, z tajemnicą z przeszłości w tle. Wartka akcja i wyraziste postaci sprawiają, że czyta się jednym tchem.

lenuszka | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Karen Robards, 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

„Po tej stronie nieba” to pełna ciepła, romantyczna i wzruszająca powieść. Choć sama uważam się za osobę raczej twardo stąpającą po ziemi, urzekła mnie ta historia. Dzięki Karen Robards przeniosłam się w czasie. Przeżywałam wszystkie rozterki Corline, płakałam kiedy ona płakała, przez chwilę żyłam jej życiem…

Ziraelka | 2012-12-07

Świetne połączenie romansu, powieści obyczajowej, przygodowej i historycznej. Wyjątkowa historia kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością. Autorka wspaniale opisuje emocje i przeżycia bohaterów. Chętnie do niej wracam.

Jest to jedna najlepszych książek Karen Robards które do tej pory przeczytałam.

zalesia02 | 2011-09-12
Przeczytana: wrzesień 2011

Bardzo dobra, przyjemna opowieść o miłości, pożądaniu a także historii i przeszłości wpływającej na teraźniejszość. Polecam!

| 2013-05-29

Zakochałam się w tej książce, jako beznadziejnie romantyczna kobieta uważam, że każda kobieta uważająca się za romantyczkę powinna to przeczytać

renka | 2014-08-05
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2014
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

ujdzie w tłumie. nie najlepsza, nie najgorsza, przeczytać można. Styl: babski western. :)

Dominique | 2016-10-07
Przeczytana: 09 października 2016