Okładka książki Białe noce

Bis
romans
typ
papier
6,66 (70 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Rudowłosa Zarbeth jest zafascynowana pięknym i silnym Wikingiem Magnusem, który podczas wyprawy do Irlandii wybrał ją sobie na żonę. Decyduje się powierzyć mu swój los i los swej małej siostry. Tymczasem ojczym Zarabeth krzyżuje jej plany. Ostatecznie dziewczyna wyjeżdża z Magnusem do Norwegii, lecz nie jako żona, ale niewolnica. Czy pora letniego słońca i biłaych nocy będzie dla Zarabeth tylko czasem upokorzenia, czy też pozwoli narodzić się miłości?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Martoonia | 2014-09-03
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Głos serca poskromiony przez głos rozsądku. Nie zawsze dane jest nam dokonywać wyborów takich, jakich byśmy chcieli, czasem musimy nagiąć się do pewnych sytuacji i zmienić nasze priorytety. W takiej sytuacji jest Zarbeth, która dla dobra siostry odrzuca propozycję małżeństwa, aby niedługo potem znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Ale sytuacja tylko pozornie nie ma wyjścia, bo zawsze może znaleźć się odrzucony pan młody, który i tak będzie miał Zarbeth, tyle że tym razem nie jako żonę, a niewolnicę. Generalnie pozytywna historia, bohaterowie co prawda wikłają się w kłamstwa, niedopowiedzenia, ale też walczą z uczuciami, gdzie ta walka jest z góry nastawiona na przegraną.

Karolina | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Nie rozumiem dlaczego książka ma dość niską ocenę, moim zdaniem zasługuje na wartościową opinie, którą postaram napisać się w kilku zdaniach ;) Przeczytałam ją w jeden dzień. Książka w pewnych wątkach przewidywalna a w pewnych nie. Od pierwszej strony mi się spodobała zaczynając od ciekawych imion bohaterów, po skomplikowaną sytuacje życiową głównej bohaterki- Zarabeth. Z każdą stroną akcja nabiera tempa i są wyjaśniane poszczególne wątki, które były poruszone na początku książki. Dla każdej fanki wikingów polecam, pozycja OBOWIĄZKOWA! Autorka pisze prostym językiem, dlatego czyta się łatwo i przyjemnie. Sceny łóżkowe raczej dla starszych czytelników, w książce jest też przemoc. Ogólnie polecam, lektura ta wyróżnia się na tle innych romansów historycznych dlatego daje jej wysoką ocenę.

Sakarya | 2014-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2014

Zarabeth, ponętna rudowłosa piękność, wychowywana jest przez ojczyma. Nie jest to sielanka - ojczym jest brutalny i gdyby nie żądza do młodej i pięknej pasierbicy pozbyłby się zarówno jej jak i jej młodszej siostry, którą uważa za chorą psychicznie (dziewczynka straciła słuch w wieku 3 lat po mocnym uderzeniu w głowę przez ojczyma). Gdy pewnego dnia Zarabeth z siostrą zostaje zauważona przez wikinga, ten od razu się jej oświadcza, a ona zgadza się za niego wyjść. Pozostaje tylko porozmawiać z ojczymem. Ten jednak nie zamierza oddać nikomu dziewczyny, z którą sam zamierza się ożenić. Dlatego ukrywa młodszą siostrę Zarabeth u swego syna i synowej i szantażuje Zarabeth, że jeśli raz na zawsze nie pozbędzie się wikinga, zabije małą. Chcąc ratować siostrę Zarabeth odprawia wikinga i wychodzi za mąż za ojczyma, z czym nie może pogodzić się jego synowa.

becia | 2013-10-19

Romantyczny przerywnik od codzienności. No, może nie do końca romantyczny ;). Książka ma wszystko, czego się od niej oczekuje: wielka miłość, kłopoty, akcja, "momenty". No i przystojni wikingowie (ach!). Schemat książki przewidywalny, ale co z tego? To nie jest ambitne dzieło żeby się tego czepiać i mnie to osobiście nie przeszkadza bo czyta się świetnie.

Anna | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

przepiękna opowieść.. czasy najazdów przez zuchwałych i dumnych wikingów gdzie toczyły się liczne wymiany rzeczowe, kulturowe i .... personalne :)

No cóż... Po prostu mam słabość do Wikingów.

patrycjak213 | 2014-11-10

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica