Białe noce

BIS
romans
typ
papier
6,69 (81 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Rudowłosa Zarbeth jest zafascynowana pięknym i silnym Wikingiem Magnusem, który podczas wyprawy do Irlandii wybrał ją sobie na żonę. Decyduje się powierzyć mu swój los i los swej małej siostry. Tymczasem ojczym Zarabeth krzyżuje jej plany. Ostatecznie dziewczyna wyjeżdża z Magnusem do Norwegii, lecz nie jako żona, ale niewolnica. Czy pora letniego słońca i biłaych nocy będzie dla Zarabeth tylko czasem upokorzenia, czy też pozwoli narodzić się miłości?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Martoonia | 2014-09-03
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Głos serca poskromiony przez głos rozsądku. Nie zawsze dane jest nam dokonywać wyborów takich, jakich byśmy chcieli, czasem musimy nagiąć się do pewnych sytuacji i zmienić nasze priorytety. W takiej sytuacji jest Zarbeth, która dla dobra siostry odrzuca propozycję małżeństwa, aby niedługo potem znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Ale sytuacja tylko pozornie nie ma wyjścia, bo zawsze może znaleźć się odrzucony pan młody, który i tak będzie miał Zarbeth, tyle że tym razem nie jako żonę, a niewolnicę. Generalnie pozytywna historia, bohaterowie co prawda wikłają się w kłamstwa, niedopowiedzenia, ale też walczą z uczuciami, gdzie ta walka jest z góry nastawiona na przegraną.

Karolina | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Nie rozumiem dlaczego książka ma dość niską ocenę, moim zdaniem zasługuje na wartościową opinie, którą postaram napisać się w kilku zdaniach ;) Przeczytałam ją w jeden dzień. Książka w pewnych wątkach przewidywalna a w pewnych nie. Od pierwszej strony mi się spodobała zaczynając od ciekawych imion bohaterów, po skomplikowaną sytuacje życiową głównej bohaterki- Zarabeth. Z każdą stroną akcja nabiera tempa i są wyjaśniane poszczególne wątki, które były poruszone na początku książki. Dla każdej fanki wikingów polecam, pozycja OBOWIĄZKOWA! Autorka pisze prostym językiem, dlatego czyta się łatwo i przyjemnie. Sceny łóżkowe raczej dla starszych czytelników, w książce jest też przemoc. Ogólnie polecam, lektura ta wyróżnia się na tle innych romansów historycznych dlatego daje jej wysoką ocenę.

Karolina | 2014-11-30

Wciągający romans historyczny..? Chyba tak mogę nazwać tę cudowną opowieść. Historia wciągnęła mnie i niezmiernie wzruszyła. Nawet bardzo się starając nie potrafiłam wykombinować co autorka wymyśli. Wikingowie mają ostre krawędzie, ale tak naprawdę są mięciutcy w środku.. nie dajcie się zwieść ;)

Sakarya | 2014-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2014

Zarabeth, ponętna rudowłosa piękność, wychowywana jest przez ojczyma. Nie jest to sielanka - ojczym jest brutalny i gdyby nie żądza do młodej i pięknej pasierbicy pozbyłby się zarówno jej jak i jej młodszej siostry, którą uważa za chorą psychicznie (dziewczynka straciła słuch w wieku 3 lat po mocnym uderzeniu w głowę przez ojczyma). Gdy pewnego dnia Zarabeth z siostrą zostaje zauważona przez wikinga, ten od razu się jej oświadcza, a ona zgadza się za niego wyjść. Pozostaje tylko porozmawiać z ojczymem. Ten jednak nie zamierza oddać nikomu dziewczyny, z którą sam zamierza się ożenić. Dlatego ukrywa młodszą siostrę Zarabeth u swego syna i synowej i szantażuje Zarabeth, że jeśli raz na zawsze nie pozbędzie się wikinga, zabije małą. Chcąc ratować siostrę Zarabeth odprawia wikinga i wychodzi za mąż za ojczyma, z czym nie może pogodzić się jego synowa.

becia | 2013-10-19

Romantyczny przerywnik od codzienności. No, może nie do końca romantyczny ;). Książka ma wszystko, czego się od niej oczekuje: wielka miłość, kłopoty, akcja, "momenty". No i przystojni wikingowie (ach!). Schemat książki przewidywalny, ale co z tego? To nie jest ambitne dzieło żeby się tego czepiać i mnie to osobiście nie przeszkadza bo czyta się świetnie.

Anna | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

przepiękna opowieść.. czasy najazdów przez zuchwałych i dumnych wikingów gdzie toczyły się liczne wymiany rzeczowe, kulturowe i .... personalne :)

No cóż... Po prostu mam słabość do Wikingów.

ania455 | 2015-04-10

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku