Białe noce

Wydawnictwo: BIS
tłumaczenie
Rostkowska-Kowalczyk Hanna
SEASON OF THE SUN

Rudowłosa Zarbeth jest zafascynowana pięknym i silnym Wikingiem Magnusem, który podczas wyprawy do Irlandii wybrał ją sobie na żonę. Decyduje się powierzyć mu swój los i los swej małej siostry. Tymczasem ojczym Zarabeth krzyżuje jej plany. Ostatecznie dziewczyna wyjeżdża z Magnusem do Norwegii, lecz nie jako żona, ale niewolnica. Czy pora letniego słońca i biłaych nocy będzie dla Zarabeth tylko czasem upokorzenia, czy też pozwoli narodzić się miłości?

Sklep

• W drodze nad Morze Żółte
  • Amber
  • Krocząc w ciemności
  • Dobry kłamca
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Dotrzymana obietnica
Sy Montgomery

Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,17 (6 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Leonie Swann

Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Martoonia | 2014-09-03
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Głos serca poskromiony przez głos rozsądku. Nie zawsze dane jest nam dokonywać wyborów takich, jakich byśmy chcieli, czasem musimy nagiąć się do pewnych sytuacji i zmienić nasze priorytety. W takiej sytuacji jest Zarbeth, która dla dobra siostry odrzuca propozycję małżeństwa, aby niedługo potem znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Ale sytuacja tylko pozornie nie ma wyjścia, bo zawsze może znaleźć się odrzucony pan młody, który i tak będzie miał Zarbeth, tyle że tym razem nie jako żonę, a niewolnicę. Generalnie pozytywna historia, bohaterowie co prawda wikłają się w kłamstwa, niedopowiedzenia, ale też walczą z uczuciami, gdzie ta walka jest z góry nastawiona na przegraną.

Karolina | 2012-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Nie rozumiem dlaczego książka ma dość niską ocenę, moim zdaniem zasługuje na wartościową opinie, którą postaram napisać się w kilku zdaniach ;) Przeczytałam ją w jeden dzień. Książka w pewnych wątkach przewidywalna a w pewnych nie. Od pierwszej strony mi się spodobała zaczynając od ciekawych imion bohaterów, po skomplikowaną sytuacje życiową głównej bohaterki- Zarabeth. Z każdą stroną akcja nabiera tempa i są wyjaśniane poszczególne wątki, które były poruszone na początku książki. Dla każdej fanki wikingów polecam, pozycja OBOWIĄZKOWA! Autorka pisze prostym językiem, dlatego czyta się łatwo i przyjemnie. Sceny łóżkowe raczej dla starszych czytelników, w książce jest też przemoc. Ogólnie polecam, lektura ta wyróżnia się na tle innych romansów historycznych dlatego daje jej wysoką ocenę.

Karolina | 2014-11-30

Wciągający romans historyczny..? Chyba tak mogę nazwać tę cudowną opowieść. Historia wciągnęła mnie i niezmiernie wzruszyła. Nawet bardzo się starając nie potrafiłam wykombinować co autorka wymyśli. Wikingowie mają ostre krawędzie, ale tak naprawdę są mięciutcy w środku.. nie dajcie się zwieść ;)

becia | 2013-10-19

Romantyczny przerywnik od codzienności. No, może nie do końca romantyczny ;). Książka ma wszystko, czego się od niej oczekuje: wielka miłość, kłopoty, akcja, "momenty". No i przystojni wikingowie (ach!). Schemat książki przewidywalny, ale co z tego? To nie jest ambitne dzieło żeby się tego czepiać i mnie to osobiście nie przeszkadza bo czyta się świetnie.

Sakarya | 2014-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2014

Zarabeth, ponętna rudowłosa piękność, wychowywana jest przez ojczyma. Nie jest to sielanka - ojczym jest brutalny i gdyby nie żądza do młodej i pięknej pasierbicy pozbyłby się zarówno jej jak i jej młodszej siostry, którą uważa za chorą psychicznie (dziewczynka straciła słuch w wieku 3 lat po mocnym uderzeniu w głowę przez ojczyma). Gdy pewnego dnia Zarabeth z siostrą zostaje zauważona przez wikinga, ten od razu się jej oświadcza, a ona zgadza się za niego wyjść. Pozostaje tylko porozmawiać z ojczymem. Ten jednak nie zamierza oddać nikomu dziewczyny, z którą sam zamierza się ożenić. Dlatego ukrywa młodszą siostrę Zarabeth u swego syna i synowej i szantażuje Zarabeth, że jeśli raz na zawsze nie pozbędzie się wikinga, zabije małą. Chcąc ratować siostrę Zarabeth odprawia wikinga i wychodzi za mąż za ojczyma, z czym nie może pogodzić się jego synowa.

Anna | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

przepiękna opowieść.. czasy najazdów przez zuchwałych i dumnych wikingów gdzie toczyły się liczne wymiany rzeczowe, kulturowe i .... personalne :)

No cóż... Po prostu mam słabość do Wikingów.

Lagerta | 2015-11-05

Romans historyczny i to jeszcze z wikingami ach idzie się rozmarzyc :-)

posredniczkaa | 2016-02-05
Mamba2206 | 2016-01-12