Białe noce

2005-01-01
2005-01-01
Hanna Rostkowska-Kowalczyk
powieść miłość niewolnica wyprawa

Super się czytało, ciągle się coś działo, napewno mi zapadnie na długo w pamięć.

Książka nie dla mnie. Brutalna i naiwna zarazem. Złe połączenie.

Książka nie dla mnie. Brutalna i naiwna zarazem. Złe połączenie.

2036

Dobrze opowiedziana opowieść o Wikingach, której akcja toczy się w Danelaw (terytorium Anglii rządzonym przez Duńczyków) i Norwegii pod koniec IX wieku. Pokazuje nam przemoc tamtych czasów i okrucieństwo zadane godnej bohaterce Zarabeth przez śmiałego Wikinga Jarda Magnusa, który błędnie ja ocenia i mści się na niej przez zranioną dumę. W ten sposób Zarabeth płynie do Norwegii z Magnusem, jako jego niewolnica, a nie żona.

Przyznaję szczerze, że pozycja ta bardzo mnie poruszyła. Trudno jest mi wyrazić swoje odczucia, ponieważ o ile wątek romantyczny jakoś do mnie nie przemawia tak inne historie już bardziej. Szczególnie wzruszyła mnie historia małej siostry głównej bohaterki, i to ze względu na nią wystawiłam tak wysoką ocenę. Polecam.

Bardzo dużo się dzieje i szybko toczy akcja.
Autorka bazuje na upokarzaniu kobiet przez mężczyzn, przemoc i gwałt ze scenami erotycznymi.
Względne pojęcie dobrego zakończenia ma sugerować, że to min. romans . Nie rozumiem autorki, sadomasochistka?, w innej książce rozpisuje się o gwałtach, które mają okazać się wielką miłością.
Porażka.

Bardzo dużo się dzieje i szybko toczy akcja.
Porażka.

Przeczytałam wiele romansów historycznych i śmiało mogę powiedzieć, że tylko jedna lub dwie książki dorównują tej pozycji literackiej.
"Białe noce" to opowieść pełna cierpienia, smutku, przemocy, ale też lojalności, uczucia, pasji oraz miłości. Każda sekunda tego opowiadania utrzymuje nasze zainteresowanie i zachwyca. Nie wiem czy warto coś dodać, to po prostu genialna książka.

To mój pierwszy kontakt z piórem Catherine Coulter. Z pewnością nie zostanę jej wielką fanką, ale nie uważam, aby ta książka była nudna. Przeciwnie! Czyta się ją szybko i przyjemnie. Fabuła i pomysł na piątkę z plusem, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim razi mnie zbyt prosty i współczesny język jakim napisana jest powieść. Zabrakło gwary wikingów oraz archaizmów nawiązujących do epoki średniowiecza. Pod tym względem czytałam lepsze książki. Opis epoki słaby, opis uczuć trywialny, nudny... Jedynie do scen erotycznych Pani Coulter się porządnie przyłożyła. Książka ma opinie brutalnej i taka jest, ale mogłaby być lepsza pod tym względem, gdyby autorka uwydatniła niektóre znaczące i symboliczne sceny, takie jak założenie Zarabeth stalowej obroży. Polecam książkę "Białe noce", jednak nie jestem przekonana czy sięgnę po nią ponownie.

Tak, to nic więcej jak romansidło stworzone do przeczytania w wakacje na działce (ten sposób polecam). Czytałam to dawno temu, zanim jeszcze przyszła moda na wikingów, i o ile wątek historyczny podobał mi się bardzo, tak opis gwałtu na bohaterce już mniej...ale jak to w romansach, nie taki wiking twardy jak go opisują, a i bohaterka pozwala swoim uczuciom popłynąć.

Jak na romans, całkiem do przyjęcia.

Jak na...

Rudowłosa Zarbeth jest zafascynowana pięknym i silnym Wikingiem Magnusem, który podczas wyprawy do Irlandii wybrał ją sobie na żonę. Decyduje się powierzyć mu swój los i los swej małej siostry. Tymczasem ojczym Zarabeth krzyżuje jej plany. Ostatecznie dziewczyna wyjeżdża z Magnusem do Norwegii, lecz nie jako żona, ale niewolnica. Cykle:
Wiking (tom: 1

Wiking (tom: 1

Bardzo lubię książki Catherine Coulter ale ta, mimo że przeczytałam ją dość szybko, jakoś mnie nie zachwyciła. Jednak jest dość dobrze napisana. Ma wszystko czego w takich książkach się szuka - miłość, romans, akcja, momenty. Polecam, chociaż sama nie przepadam za historiami o przystojnych Wikingach

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Wikingowie
  • Romanse historyczne
  • Romans

Dodaj cytat z książki Białe noce