Zajrzeć do raju

śmierć, rodzina, miłość, pożar

Kasiek | 2015-04-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Piękna historia, w której zawarty jest pełen wachlarz uczuć, od bólu i cierpienia po stracie ukochanego dziecka, poprzez nadzieję, do miłości, w różnych jej odsłonach. Anna, po stracie córki i zdradzie męża, stara się odbudować swoje życie. Mimo swego cierpienia, nie jest zamknięta na nowe uczucie, podobnie jak oszpecony w pożarze Thomas, w którym odnajduje bratnią duszę. Autorka nie skupia się tylko na głównym wątku, ale równie ciekawie prowadzi wątki poboczne, przedstawiając trudne relacje rodzinne i rodzące się uczucie pomiędzy nastolatkami. Książka o pokonywaniu bólu, o miłości młodzieńczej i dojrzałej, a także o nadziei na nowe życie. Nie jest to porywająca lektura, która trzyma w napięciu, ale pełna emocji, wzruszająca historia.

Przeczytana: 11 lipca 2014

Bardzo dobra powieść o bólu i cierpieniu po utracie ukochanej osoby. Autorka w sposób bardzo obrazowy nakreśliła, jak różne osoby odmiennie reagują na niewyobrażalną stratę. Czy Thomas Devlin okrutnie potraktowany przez los, oszpecony na całe życie i pozbawiony najukochańszej żony, odnajdzie bratnią duszę? Czy Anna potrafi się podnieść, widząc jak jej jedyna córeczka umiera? Po przeczytaniu tej powieści człowiek uświadamia sobie, że śmierć jest czasami nieunikniona. Warto jednak dalej żyć dla tych, którzy razem z nami w sercu noszą ten ogromny ciężar. Można też znaleźć miłość, jakże odmienną od pierwszej, a jednak równie, a nawet bardziej kojącą i odznaczającą się niesamowitą głębią uczuć. Polecam

Mru | 2011-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Ładna powieść, pełna miłości, gotowości do poświęceń dla najbliższych. Niosąca ze sobą przesłanie, że po każdej gorszej chwili przychodzi w końcu uśmiech, po każdej burzy wychodzi słońce, a miłość jest najwyższą wartością, pozwalającą pokonać trudności.

TummaVic | 2014-05-22

Kupiłam tę książkę kilka lat temu podczas powrotu do domu z obozu. Na pierwszej lepszej stacji benzynowej wysiadłam i pobiegłam kupić jakąś gazetę. I tam właśnie obok stoiska z gazetami zatrzymałam wzrok na tej książce. Chwilę zastanawiałam się czy wziąć ją, bo obok były równie ciekawe tytuły. Jednak skusiłam się na nią i to był strzał w dziesiątkę! Książka bardzo mnie wciągnęła. Ciężko było się od niej oderwać chociaż na chwilkę. Historia pełna miłości i smutku po stracie małego dziecka. Jeśli się głębiej zastanowić nad historią głównej bohaterki... pokazuje ona nam, że po każdym smutku i ciężkich chwilach, przychodzi spokój i radość.

elma | 2012-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: luty 2012

O czym jest ta książka?? O miłości!! O różnych rodzajach miłości różnych relacjach między rodziną. Opowiada o miłości matki do utraconego dziecka, o miłości sióstr o pierwszej miłości chłopaka do dziewczyny i wreszcie o miłości między kobietą i mężczyzną. W subtelny sposób pokazany jest kontrast między pierwszą i szaloną miłością bardzo młodych ludzi a miłością ludzi po przejściach i dojrzałych. To co zachwyciło mnie w tej książce przede wszystkim to fakt iż nie ogranicza wyobraźni czytelnika nadmiernym opisem uczuć i wydarzeń jest bardzo delikatna. Przyjemna w odbiorze i godna polecenia.

wiejskifilozof | 2011-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2011

Ładna książka , warto poznać .

julia38 | 2016-09-05

Po tragicznej śmierci czteroletniej córki i odejściu męża, świat Anny Davis legł w gruzach. Zrozpaczona kobieta wróciła do rodzinnego domu w Nowej Anglii, by wśród najbliższych znaleźć pocieszenie. Gdy pewnej zimowej nocy w domostwie wybucha pożar, życie Anny ratuje jeden ze strażaków, Thomas Devlin. Wydarzenia te zapoczątkowują między nimi znajomość, która stopniowo się pogłębia, aż dla obojga stanie się niezwykła.Piękna historia:)

Maryszka Chod | 2011-06-01
Przeczytana: 30 maja 2011

Książka nawet fajna, chociaż nie zaskoczyła mnie niczym. Aczkolwiek zakończenie książki było bardzo mocne i powiedziałabym, że nieco zaskakujące.
Nie mniej jednak aż tak bardzo książką się nie zachwyciłam. Ale jako, że ma mały format i jest lekka - polecam na wyjazdy przeznaczone na odpoczynek :).

LoVeandHoPe | 2014-10-25
Przeczytana: 25 października 2014

Wzruszjaca powiesc o nadziei, milosci,smierci, cierpieniu. Dziecko dla rodzica jest najwazniejsze na swiecie, jest najpiekniejszym darem od Boga. Nie wyobrazam sobie,co musza czuc ludzie,ktorzy traca swoje dzieci. Jak wielki bol, wielka rozpacz i pustke musza czuc.. Dzieki tej powiesci choc w minimalnym stopniu wiem, co czuliby moi rodzice,gdyby mnie zabraklo.
Milosc rodzicielska jest najwazniejsza wartoscia w zyciu.
Kiedy umiera dziecko, jakas czesc rodzica rowniez umiera. Nie jest latwo pogodzic sie ze smiercia bliskiej osoby, nie kazdemu sie to udaje. Glowna bohaterka bardzo cierpi po stracie dziecka, rodzina nie jest w stanie ulzyc jej bolowi. Dopiero gdy poznaje mezczyzne,ktory rowniez stracil ukochana osobe zaczyna zaznawac spokoju, choc cierpienie nie mija, milosc powoli pozwala ukoic bol, poczucie straty staje sie do wytrzymania, pozostaje tylko ogromna milosc do dziecka i wiara w to,ze jest szczesliwe w Niebie..

Madalena | 2013-02-03
Przeczytana: 2012 rok

książka jakich wiele o miłości, bólu, tęsknocie. A jednak warto ją przeczytać, aby uświadomić sobie, że po każdej burzy wzejdzie słońce.