Dni lata

Wydawnictwo: Świat Książki
The Days of Summer
literatura amerykańska
Beata M

Jest rok 1957. Skłócony z żoną, pijany Rudy Banning powoduje wypadek samochodowy, w którym obydwoje giną. Życie traci też pasażer drugiego auta, znany piosenkarz Jimmy Peyton. Tragedia zmienia losy ich najbliższych. Synkowie Banningów trafiają pod opiekę dziadka, surowego potentata naftowego. Wdowa po Peytonie osiedla się z córeczką na malowniczej kalifornijskiej wyspie Catalina. Mijają lata....

Mijają lata. Cale i Jud Banningowie wyrastają na wspaniałych, choć kompletnie różnych mężczyzn, a Laurel Peyton na piękną kobietę. Przypadek sprawi, że uwikłają się w miłosny trójkąt, nie mając pojęcia o przeszłości...

Pochłaniająca bez reszty saga rozgrywa się przez blisko pół wieku.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Ulka | 2015-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Wspaniała historia ukazująca to jak przeszłość potrafi wpłynąć na dalsze życie. Na przykładzie Juda i Laurel można odnieść się do stwierdzenia , że "stara miłość nie rdzewieje". Nie zawsze tak jest,ale się zdarza.

Kasiag | 2015-07-09

Miałam dylemat ile gwiazdek odznaczyć. Książkę oceniam, bowiem jako bardzo nierówną.
Zaczęło się ciekawie i obiecująco. Bohaterowie mnie zaciekawili, fabuła sama w sobie również. Tak było mniej więcej do połowy. Później, niestety zabrakło mi wszystkiego i doczytałam siłą rozpędu.
Czułam się jakbym czytała dwie różne książki. W drugiej połowie, tej bardziej współczesnej, zabrakło mi przede wszystkim konsekwencji w prowadzeniu postaci oraz głębszego rysu psychologicznego, a w historii takiej jak ta, której podłożem jest zapętlenie emocjonalne bohaterów, to podstawa. Bez tego cała opowieść straciła dla mnie na autentyczności, stała się nieco banalna i zbyt oczywista.
To mogłaby być świetna historia, ale niestety to co zaczęło się obiecująco, skończyło się kiepsko.
Szkoda...

Stokrotka | 2010-07-26

Fabuła książki idealna na kolejny film, którego premiera odbyłaby się 14 lutego. Elementami, który bardzo mi się spodobały było ukazanie podobieństw wśród członków najbliższej rodziny oraz zestawienie poglądów, sposobu myślenia i postrzeganiu świata w kilku pokoleniach :)

Wiola | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Skomplikowane relacje międzyludzkie i szereg nie domówieni, które z nich wynikają. Tym jednym zdaniem można określić całą książkę i jej fabułę.
Autorka opisuje dwie rodziny, których losy przez jeden wypadek splatają się już na zawsze i nierozerwalnie. Mnóstwo zawiłości, uraz, niedopowiedzeń oraz zaskakujących momentów zawiera w sobie powieść. Od pierwszych stron mnie urzekła i pragnęłam coraz szybciej się dowiadywać co będzie z wszystkimi bohaterami.
W momencie kiedy wydaje się, że ich losy się rozdzielają okazuje się, że nie ma nic bardziej mylnego. Kolejne pokolenia łączą się ze sobą i tworzy się jedna wielka tajemnica, która musi zostać jak najszybciej wyjawiona aby dalej nie komplikować życia postaci. Tajemnica goni tajemnicę, sekret za sekretem a w tle piękne uczucia oraz relacje międzyludzkie.
Polecam gorąco!

lipka02 | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Ta powieść mogła by posłużyć jako scenariusz filmowy. Jej akcja rozgrywa się blisko przez pół wieku, plącze ludzkie losy i zaskakuje swym zakończeniem. Wciąga czytelnika w świat rozpaczy po starcie najbliższej osoby. Zapoznaje go z obliczem śmierci,długoletniej żałoby i uczy,że pomimo wszystko warto jest przebaczać i zapominać o wyrządzonych krzywdach. Historia trzech głównych bohaterów jest skomplikowana i pełna niespodzianek. Piszę ją życie,które codziennie czymś ich zaskakuję.Wydarzenie z przeszłości (wypadek samochodowy) zmienia ich całą teraźniejszość. Można rzec,że nic w ich życiu nie dzieje się przypadkiem.

Książka dobra,lecz znalazłam w niej parę wad.Jedną z nich jest mnogość niedokończonych wątków.Autorka w bardzo ładny sposób kończy powieść,lecz nie doprowadza wszystkich historii do końca. Tak jakby myślała "Czytelniku domyśl się zakończeń tych wątków sam". Czytelnik musi sobie sam dopowiedzieć co by było...

MissBrasil | 2014-01-18

Okładka tej ksiazki moze nas zmylic...zamieszczona jest na niej notka iż powieść ta swoim klimatem przypomina Na wschód od Edenu czy też Pogodę dla bogaczy.Moim zdaniem ta opinia jest zbyt na wyrost.Książka ta jest o wiele prostsza i łatwiejsza w odbiorze niż te wymienione wyżej.Opowiada o miłości pokonującej przeciwności losu i zmierzającej do szczesliwego końca. To taki trochę Harlequin,fakt może trochę bardziej ciekawy i mniej przesłodzony jak tego typu pozycje,ale to i tak nie zmienia faktu iż o książce po przeczytaniu dość szybko się zapomina.Lekka pozycja na nudne wieczory.

Natalia | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Książka ta mogłaby stanowić świetną podstawę na scenariusz filmowy. Wiele się dzieje, przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a przyszłość stanowi zagadkę a zarazem kontynuację losów bohaterów. Dobrym hasłem dla tej pozycji jest to, że historia lubi się powtarzać...

Martyna | 2013-08-05
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Życiowy przykład sensu przeznaczenia i potwierdzenie że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem :) Ciekawa ale spodziewałam się jakiegoś zaskakującego zakończenia...

Karolina | 2011-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2011

Chociaż książka zaczyna się ciekawie, to jednak nie powala na kolana. Kilka wątków rozpoczętych i nieskończonych. W pewnym momencie czytelnik właściwie nie wie, o czym jest ta książka - zbyt dużo chaosu, zbyt wiele wątków na raz. Zamiast doprowadzić jedną historię porządnie do końca, to w połowie pisania autorka porzuca to wszystko, a ty człowieku myśl, kombinuj.. dopowiadaj sobie.
Zawiodłam się na tej powieści. Mogło być bardzo dobrze, skończyło się przeciętnie.

Gosia9101 | 2013-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2013

Jest to naprawdę wspaniała i wzruszająca powieść o trójce osób, których drogi wciąż się krzyżują. Bez wątpienia ta książka budzi w człowieku wiele emocji, żeby je zrozumieć trzeba ją przeczytać.

"Dwie dusze jedną są istotą,
WIęc w czas rozłąki się nie zmienią:
Jak wyklepane w drucik złoto,
Nie przerwą się, lecz rozprzestrzenią."