Miracle

Inne wydania

Quinn Thompson, właściciel wielkiego finansowego imperium, ma wyrzuty sumienia, że zarabiając pieniądze, niegdyś zaniedbał rodzinę. Teraz, po śmierci żony, stracił ochotę na cokolwiek. Pogrążona w żałobie pozostaje także jego sąsiadka Maggie Dartmann. Huragan,jaki przetoczy się nad ich domami, każe Quinnowi przerwać dobrowolną izolację i sprawi, że na jego drodze stanie nieszczęśliwa Maggie, także potrzebująca pomocy.

violabu Toczytam | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Danielle Steel okrzyknięta „królową romansów” niezmiernie zaskoczyła mnie swoją książką p.t. „Cud”, ponieważ nie jest to taki typ literatury. Treść jej mówi o życiu i pomimo tego, że temat miłości też się w niej zawiera (zresztą tak, jak i w większej części istniejących na świecie książek), to nie można nazwać „Cudu” romansem.

Książka jest opowieścią o priorytetach w życiu, o przyjaźni, miłości i pasji. O ludzkich tragediach i leczeniu ran. O wyrzutach sumienia i radzeniu sobie z nimi.

Głównym bohaterem jest około 60-letni Quinn, który po tym, jak całe życie poświęcił budowaniu finansowego imperium, postanowił spędzić resztę życia z rodziną. W niedługim czasie jednak jego żona umiera, a córka odwraca się od niego, mając ku temu powody i pretensje. Dawno temu, tragicznie zginął syn Quinna. Pomimo tego, że może on sobie pozwolić na wielki, niezwykle kosztowny jacht, jako spełnienie marzeń i zainteresowań, to zostaje na świecie sam. W dodatku huragan rujnuje mu w pewnej części...

Klaudia95 | 2015-01-24
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Krótka , przyjemna, wciągająca, realistyczna. To tylko parę przymiotników, które doskonale określają tę książkę.
Losy trojga ludzi, stykają się w czasie huraganu w San Francisco. Gdyby nie huragan, być może nigdy by się nie spotkali...
Quinn jest 60 mężczyzną, który wiele przeżył w życiu. Stracił żonę, a córka odwróciła się od niego, dając mu do zrozumienia, że nie chce go znać. Aby o tym zapomnieć planuje kupić jacht i zacząć żeglugę od nowa.
Wtedy właśnie huragan rujnuje jego plany. I nieoczekiwanie pojawia się Maggie, która podobnie jak Quinn przeszła swoje w życiu. Jest to dla niej trudny okres - straciła syna, praca ją nie cieszy, a na dodatek huragan zniszczył jej dom. Mało tego mąż chce się z nią rozwieść.
Kolejnym bohaterem jest Jack młody mężczyzna, który dobrze zna się na swoim fachu, a jego marzeniem było skończenie szkoły i pójście na studia.
Oceniam tę książkę na 10 gwiazdek. Pochłonęłam ją i to dosłownie! - w dwa dni. Wiele razy zetknęłam się z panią Steel i jej...

Kurebayashi | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Romans to ewidentnie nie jest gatunek dla mnie. Owszem Danielle Steel pisać umie, robi to lekko, umiejętnie prowadzi historię i jej bohaterów przez kolejne strony powieści. Dobrze i wiarygodnie przedstawia ich losy, wątpliwości, cierpienia, rodzące się przyjaźń i miłość. Podobało mi się to, że każdy z trójki bohaterów otrzymał w życiu drugą szansę, a przemiana ich życia i postanowień nie stała się z dnia na dzień. Mimo to, jak dla mnie za dużo było tych emocji, uczuć, wielokrotnego opisywania myśli i poglądów danej postaci, które już były doskonale znane czytelnikowi. Dla fanów gatunku.

wiola | 2016-05-04

Książka o uczuciu, o naprawianiu błędów, o spojrzeniu na życie które przez długi czas przecieka przez palce. Powieść o tym jak z pozoru niewinne uczynki czy wyciągnięta dłoń mogą odmienić ludzkie życie.

viki | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Trudno mi zachęcić Was jakoś szczególnie do tej książki. Przeczytałam ją, nie jest długa. Czytało mi się ją dobrze, ale główny bohater lekko mnie irytował swoim egoizmem.
Quinn jest pracoholikiem i kiedy nagle postanawia coś zmienić w swoim życiu, jego żona dostaje diagnozę - czekają ją szybka śmierć. Jest już za późno by nagle stać się idealnym mężem czy ojcem. Żona odchodzi (kiedyś zginął też ich syn), a dorosła już córka, nie jest w stanie wybaczyć ojcu, tego, że kiedy był potrzebny rodzinie, to ten wiecznie miał jakieś interesy do "ubicia" w całym świecie.
A teraz nagle doznaje "olśnienia".
A kiedy na jego drodze pojawiają się ludzie, którzy chcą dzielić z nim jego duże smutki i malutkie sukcesy, to do głosu znów dochodzi jego egocentryzm. Bo On postanowił pływać do końca życia na swoim nowym jachcie, by uszanować pamięć swojej żony, będzie sam, nie licząc wykwalifikowanej załogi.
Pewnie ktoś będzie starał się zrozumieć podejście do życia tego już starszego mężczyzny, ale...

Kiti | 2013-05-19

Danielle Steel to zanana całym świecie pisarka, która do tej pory wydała ponad 70 książek. Wiele z nich stało się bestsellerami, niektóre zekranizowano.

Quinn Tompson niedawno stracił żonę. Córka nie chciała utrzymywać z nim kontaktu, od urodzenia ich relacje nie były zbyt wiążące. Niedawno wrócił z wyprawy statkiem i postanowił posprzątać w domu, a następnie wystawić go na sprzedaż. Niebawem chciał całkowicie przenieść się na statek, który był w trakcie budowy. Niestety, kataklizm zmienił jego plany. Dom uległ zniszczeniu, trzeba było go naprawić. To właśnie wtedy poznał Maggie, sąsiadkę, której starał się pomóc i stolarza Jacka, który obdarzył go wielkim zaufaniem, wyjawiając mu swój największy sekret… Już niebawem losy tej trójki miały się złączyć, wszyscy troje mieli w końcu odnaleźć prawdziwą przyjaźń…

Książkę kupiłam rok temu podczas pobytu nad morzem. Korzystając z chwili wolnego czasu od razu zabrałam się wówczas za jej czytanie. Minęło tyle czasu, a ja wciąż miałam...

Małgorzata Zberowska | 2013-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2013

sama nie wiem co napisać.. niby zmusza człowieka do refleksji nad własnym życiem,momentami szkoda mi było tych bohaterów i ich kłopotów, ale.. trochę za mało w tej książce uczuć... jakoś to takie nie wyraźne,mogłabym tą książkę porównać do długiego opowiadania..

Książka trochę inna niż wszystkie tej autorki.Opowiada o trojgu ludzi, których połączy żywioł.Nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego,ale nie będzie on tak rozbudowany jak to zwykle u Danielle Steel.

patronat | 2016-07-13
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Mimo faktu, iż wiem, jaką literaturę reprezentuje Danielle Steel - nie spodziewałam się czegoś takiego.

Odnoszę wrażenie, jakby ta historia została napisana w pośpiechu. Tak, aby "tylko była". Składa się na to przede wszystkim styl - wątki zostają rozpoczęte i niejako ucięte, jakby autorka nie miała chęci ich rozwijać; nieszczęśliwą historię głównego bohatera poznajemy praktycznie na kilku pierwszy stronach; a cała opowieść brzmi nieco naiwnie...

Jest to książka dobra na rozluźnienie się, na odmóżdżenie czy na zwyczajne zapchanie sobie dziury w czasie, kiedy nie mamy co robić. Niestety, nie jest to nic ambitnego. Przynajmniej w moim odczuciu.

ewusia81 | 2011-02-27

Bardzo wciągająca i lekka i piękna historia, jak wszystkie wyjęte spod pióra Steel :)