Miracle
literatura piękna

Quinn Thompson, właściciel wielkiego finansowego imperium, ma wyrzuty sumienia, że zarabiając pieniądze, niegdyś zaniedbał rodzinę. Teraz, po śmierci żony, stracił ochotę na cokolwiek. Pogrążona w żałobie pozostaje także jego sąsiadka Maggie Dartmann. Huragan,jaki przetoczy się nad ich domami, każe Quinnowi przerwać dobrowolną izolację i sprawi, że na jego drodze stanie nieszczęśliwa Maggie, także potrzebująca pomocy.

Gabi145 | 2018-05-10
Przeczytana: 2018 rok

Trochę nudna, myślałam, że wątki bohaterów będą przedstawione ciekawiej. A tu ciągle wałkowane to samo. Nie porwała mnie ta książka.

,,Cud" jest mądrą przypowieścią o życiu, dobrze napisaną, choć w powolnym nurcie. Wciągająca. Piękna. Jest potwierdzeniem często pojawiającego się zdania przy opisach twórczości autorki, a mianowicie, że "powieści Danielle Steel mają moc oczarowywania kobiet".

Kurebayashi | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Romans to ewidentnie nie jest gatunek dla mnie. Owszem Danielle Steel pisać umie, robi to lekko, umiejętnie prowadzi historię i jej bohaterów przez kolejne strony powieści. Dobrze i wiarygodnie przedstawia ich losy, wątpliwości, cierpienia, rodzące się przyjaźń i miłość. Podobało mi się to, że każdy z trójki bohaterów otrzymał w życiu drugą szansę, a przemiana ich życia i postanowień nie stała się z dnia na dzień. Mimo to, jak dla mnie za dużo było tych emocji, uczuć, wielokrotnego opisywania myśli i poglądów danej postaci, które już były doskonale znane czytelnikowi. Dla fanów gatunku.

patronat | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Mimo faktu, iż wiem, jaką literaturę reprezentuje Danielle Steel - nie spodziewałam się czegoś takiego.

Odnoszę wrażenie, jakby ta historia została napisana w pośpiechu. Tak, aby "tylko była". Składa się na to przede wszystkim styl - wątki zostają rozpoczęte i niejako ucięte, jakby autorka nie miała chęci ich rozwijać; nieszczęśliwą historię głównego bohatera poznajemy praktycznie na kilku pierwszy stronach; a cała opowieść brzmi nieco naiwnie...

Jest to książka dobra na rozluźnienie się, na odmóżdżenie czy na zwyczajne zapchanie sobie dziury w czasie, kiedy nie mamy co robić. Niestety, nie jest to nic ambitnego. Przynajmniej w moim odczuciu.

wiola | 2016-05-04

Książka o uczuciu, o naprawianiu błędów, o spojrzeniu na życie które przez długi czas przecieka przez palce. Powieść o tym jak z pozoru niewinne uczynki czy wyciągnięta dłoń mogą odmienić ludzkie życie.

Książka trochę inna niż wszystkie tej autorki.Opowiada o trojgu ludzi, których połączy żywioł.Nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego,ale nie będzie on tak rozbudowany jak to zwykle u Danielle Steel.

Klaudia Sowa | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Krótka , przyjemna, wciągająca, realistyczna. To tylko parę przymiotników, które doskonale określają tę książkę.
Losy trojga ludzi, stykają się w czasie huraganu w San Francisco. Gdyby nie huragan, być może nigdy by się nie spotkali...
Quinn jest 60 mężczyzną, który wiele przeżył w życiu. Stracił żonę, a córka odwróciła się od niego, dając mu do zrozumienia, że nie chce go znać. Aby o tym zapomnieć planuje kupić jacht i zacząć żeglugę od nowa.
Wtedy właśnie huragan rujnuje jego plany. I nieoczekiwanie pojawia się Maggie, która podobnie jak Quinn przeszła swoje w życiu. Jest to dla niej trudny okres - straciła syna, praca ją nie cieszy, a na dodatek huragan zniszczył jej dom. Mało tego mąż chce się z nią rozwieść.
Kolejnym bohaterem jest Jack młody mężczyzna, który dobrze zna się na swoim fachu, a jego marzeniem było skończenie szkoły i pójście na studia.
Oceniam tę książkę na 10 gwiazdek. Pochłonęłam ją i to dosłownie! - w dwa dni. Wiele razy zetknęłam się z panią Steel i jej...

Zaneta88 | 2014-02-19

" Wszystko podporządkowałem budowaniu imperium, kolejnym zyskownym interesom, kontraktom, które czekały na biurku. Nie zdawałem sobie sprawy, że życie mi ucieka - Mówiąc to, Quinn był całkowicie świadom, że życie umyka zbyt szybko, a niewykorzystane szanse zostają stracone na zawsze."

zauroczonaa | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

jest tutaj watek milosci a ja bardzo lubie milosc i bycie zakochanym. Uwazam ze milosc jest najpiekniejszym uczuciem i trzeba pisac o nim w sposob tak wzniosly jak to robi Daniele Stele. Sa tu tez watki inne dotyczace zycia z ktorym mozna sie utozsamic, bo zycie jest piekne i trudne ale zyc warto a zwlaszcza na kartach powiesci tej autorki. Serdecznie polecam :) naprawde warto przeczytac :)

Viola Bu | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Danielle Steel okrzyknięta „królową romansów” niezmiernie zaskoczyła mnie swoją książką p.t. „Cud”, ponieważ nie jest to taki typ literatury. Treść jej mówi o życiu i pomimo tego, że temat miłości też się w niej zawiera (zresztą tak, jak i w większej części istniejących na świecie książek), to nie można nazwać „Cudu” romansem.

Książka jest opowieścią o priorytetach w życiu, o przyjaźni, miłości i pasji. O ludzkich tragediach i leczeniu ran. O wyrzutach sumienia i radzeniu sobie z nimi.

Głównym bohaterem jest około 60-letni Quinn, który po tym, jak całe życie poświęcił budowaniu finansowego imperium, postanowił spędzić resztę życia z rodziną. W niedługim czasie jednak jego żona umiera, a córka odwraca się od niego, mając ku temu powody i pretensje. Dawno temu, tragicznie zginął syn Quinna. Pomimo tego, że może on sobie pozwolić na wielki, niezwykle kosztowny jacht, jako spełnienie marzeń i zainteresowań, to zostaje na świecie sam. W dodatku huragan rujnuje mu w pewnej części...