Jaskółka i koliber

Wydawnictwo: Świat Książki
The Swallow and the Hummingbird
kulaczynka

Inne wydania

Powojenna Anglia. Rita i George bardzo się kochali i wszystko wskazywało, że gdy chłopak wróci z frontu, wezmą ślub. George wraca odmieniony; stał się mężczyzną, ale wojenne wspomnienia nie dają mu spokoju. Postanawia więc spędzić rok u rodziny w Argentynie, a niepocieszona Rita mimo wszystko obiecuje czekać. Jeszcze nie wie, że jej ukochany już w drodze do Ameryki poznał kobietę, z którą się wkrótce ożenił. Czy pozostanie wierna przyrzeczeniu, mimo uczucia, jakim obdarzył ją Max, młody żydowski uchodźca? Pewnego dnia George znów pojawia się w Devon. Wspomnienia szczęśliwej młodości robią swoje. Czy jednak można wejść dwa razy do tej samej rzeki? Czy serce Rity wciąż czeka? Czy wytrzyma ciężar zdrady? Niezwykła historia miłości, rozpięta między angielską prowincją a egzotycznymi, argentyńskimi pampasami.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Ania K | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

"Wolność przychodzi wtedy,kiedy nie dbasz o to,co powiedzą inni".

Zupełnie nie spodziewałam się,że książka skradnie moje serce,że pod tym skromnym tytułem kryje się prawdziwa uczta czytelnicza.Rita,która jest główną bohaterką podsycała we mnie różne uczucia,często mi bardzo było jej szkoda,innym razem byłam na nią wściekła,albo nie potrafiłam niekiedy zrozumieć jej postępowania.Tak samo było w stosunku do Georga,który mając doświadczenia wojenne,nie był już takim samym człowiekiem,lecz zmagał się z widmem przeszłości co zakłócało jego szczęście i spokój.Zachęcam do lektury,ja czytałam z wypiekami na twarzy,ponieważ tęsknota za bliską osobą jest mi również dobrze znana,więc bardzo rozumiem rozterki głównych bohaterów.

andzia12 | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Jets to moja pierwsza książka autorstwa S. Montefiore, którą przeczytałam. I uznaję ją za bardzo dobrą ;)
Losy bohaterów są pełne dramatycznych wydarzeń, decyzji. Obrazuję jak udział w wojnie może wpłynąć na psychikę człowieka.
Ale jaką siłę ma miłość i do czego jest kochająca zdolna. Mimo wszystko może czekać na latami na ta jedną konkretną osobę.
Jestem pełna pozytywnych wrażeń i na pewno siegnę po pozostałe książki tej autorki.
Polecam!

boziaczek | 2013-02-10
Na półkach: E-booki, Przeczytane

"Jaskółka i koliber" to piękna opowieść o miłości trudnej, która przysparza cierpienia, która uzależnia tak, że nie można się od niej uwolnić.
Santa Montefiore przenosi nas w świat powojenny, w którym poznajemy George'a - lotnika, który powraca do swojej rodzinnej miejscowości po zakończeniu wojny. Czeka na niego z utęsknieniem narzeczona, Rita, której zależy przede wszystkim na uszczęśliwieniu swojego przyszłego męża, a który nie jest już tym samym człowiekiem jak parę lat temu. Zmieniony George, zmagający się z koszmarami wspomnień o okrucieństwie wojennym, nie potrafi odnaleźć spokoju w rodzinnym domu. Decyduje się na wyjazd do dalekiej Argentyny, aby spróbować zapomnieć, jednocześnie obiecując narzeczonej powrót. Wyjazd George'a zmienia wszystko zarówno w jego życiu, jak i życiu Rity...
Santa Montefiore jest swego rodzaju mistrzynią w opisywaniu ludzkich portretów, ich uczuć i namiętności. Książkę czyta się bardzo dobrze, fabuła wciaga, a zakończenie jak dla mnie było...

Priada | 2013-03-24
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Z piórem pani Santy Montefiore zetknełam się po raz pierwszy i jestem zauroczona stylem i zabawą kreowania postaci. Książka "Jaskółka i Koliber" podzielone jest na dwie części czasowe. Na czas kiedy pierwsze młodzieńcze zauroczenia stają się celem zyciowym i możemy poświęcic wszystko aby uzyskac upragnioną osobę na stałe. Ale również mówi o tych samych ludziach prawie dwadzieścia lat później. Czy miłośc z czasów młodości - pierwsza miłośc - może trwac bez końca?
Jak bardzo i jak długo można kochac niedostępną dla nas już osobę? Czy nadal jest to ten sam człowiek? A może prawdziwej miłości nie trzeba szukac za górami za lasami - czasami wystarczy dobrze obserwowac swoje otoczenie.
Na pewno czytając tą książkę nie będą zawiedzione kobiety, ale również osoby które kochają piękne widoki. Na koniec pozwolę zaproponowac ją nawet mężczyznom....tak miłego czytania kochani.

Grażyna | 2015-10-31
Przeczytana: październik 2015

Powieści tej autorki lubię i to bardzo. Ta również mnie nie zawiodła.I chyba dobrze ,że były chwile ( nawet dosyć często) , gdy zła byłam ,że Rita tak długo (całymi długimi latami) trzymała się tej jednej miłości do Georga. Po ilu latach stwierdzając ,że nie kocha go lecz wspomnienie o nim...z dawnych lat dopiero zdaje sobie sprawę ,że kocha Maksa,który kocha ją od zawsze...A George ,który kocha Ritę lecz...zakochuje się w Susan. Tak mi się wydaje,że pogubił się w tym wszystkim ,albo po prostu kochał dwie kobiety.....Widocznie nie jest to niemożliwe...tylko tak sobie myślę miłość ,miłością ale ktoś musi cierpieć....bo po prostu inaczej się nie da.Jak zauważyłam w powieściach tej autorki historia przekazywana jest w sposób ,gdzie jest tyle zawiłości,zakręcenia.Może dzięki temu też trzyma w napięciu...i jest wspaniałą do czytania.

kasandra_85 | 2011-09-03
Przeczytana: wrzesień 2011

allison | 2011-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2011

Pani Santa w najlepszej kondycji !:)
Powieść wciąga jak trąba powietrzna - i ja dałam się jej ponieść...
Ciekawie opowiedziana historia miłości, zdrady, przyjaźni i poświęcenia. Wątki miłosne łączą się z atmosferą magii, jaką roztacza babcia głównej bohaterki, Rity, oraz z wojennymi wspomnieniami, które zaważyły na losach wszystkich postaci.
Czyta się jednym tchem! Plusem jest też zaskakujące zakończenie (ja spodziewałam się czegoś zupełnie innego).

Marta | 2014-05-18

Porywająca historia miłosna rozgrywająca się w małym nadmorskim miasteczku i argentyńskiej pampie. Losy trójki bohaterów: Rity, George'a i Susan zostały ze sobą splecione na całe życie. Czy warto poświęcić dla jednej ukochanej osoby wszystko? Czy da się uciec przed demonami przeszłości związanymi z traumatycznymi przeżyciami wojennymi? Czy da się zapomnieć o bólu związanym ze stratą dziecka i oszpeceniem? Czasem droga do szczęścia bywa usłana cierniem, jednak warto pamiętać, że na końcu czeka światło. Zawsze też warto sięgnąć po pomoc, tym bardziej, że pod ręką jest tak niezwykła osoba jak Primrose, zwana też Wiedźmą, mieszkająca z dziesiątką kotów i rozmawiająca z duchem swego męża :)

Monika | 2016-05-28
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Książka wlecze się w nieskończoność... Temat niby fajny i wdzięczny, ale rozwleczenie go nie do przejścia.

Beata | 2015-09-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2015

Kolejny dobry romans.Niespełniona nieszczęśliwa miłość.Czyż można sobie zniszczyć życie wspomnieniem o miłości.Tyle lat zmarnować.