Okładka książki Ciebie tu nie ma Natalia Kulpińska
Okładka książki Ciebie tu nie ma
Natalia Kulpińska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2024-04-24
2024-04-24
romans youngadult nataliakulpinska waspos literatura młodzieżowa

🎸 RECENZJA 🎶

✒️ Natalia Kulpińska
📚 Wydawnictwo WasPos

[ Współpraca reklamowa ]

Wkrocie ze mną do świata młodych ludzi, którzy dopiero życia się uczą, a te stawia przed nimi wiele wyzwań i przeszkód. Przekonajcie się proszę.

✨️ Poukładane życie 17-letniej Ari nagle kończy się za sprawą rozwodu rodziców. Dziewczyna wychowywana pod dyktando matki, prowadziła dotychczas nudne, wyobcowane życie, owocujące brakiem pewności sobie. Posiadając tylko wierną przyjaciółkę, a także nawiedzającego ją w snach przyjaciela. Załamana aktualną sytuacją, która zmusza ją do mierzenia się z dorosłością, ukojenie odnajduje w chłopaku grającym na dachu. A jest nim 20-letni Gabriel, z wyglądu bad boy, a w sercu...
★ Z jakimi przeciwnościami będą musieli się z zmierzyć w pogoni za szczęściem?
★ Kto stanie im na drodze?

✨️Ona "mała zagubiona owieczka", on jej "wilczek". Połączyła ich miłość do muzyki i trudna życiowa sytuacja. Ich uczucie nie ma prawa bytu. Czy im się uda?

✨️Po raz kolejny autorka stworzyła taką fabułę, takich bohaterów, którzy od razu mogę to przyznać, skradli moje serce. Niesamowite losy, niespodziewane i jakże ciekawe zwroty akcji, a także ulubiona przeze mnie dwuosobowa narracja, powodują, że od historii tej poprostu nie sposób się oderwać.
✨️Dostajemy tu młodego mężczyznę, który został poniekąd zaszufladkowany, jako ten niegrzeczny, z mroczną przeszłością. Nie ważnym jest, że tamto życie porzucił, ma pracę i świetnie sobie radzi. Musi mierzyć się z agresją w niego wymierzoną, podsycaną przez osobę, której powinnien być bliski oraz matkę Arii. Jak niesprawiedliwe to jest i jakich problemów dostarcza, autorka świetnie obrazuje. Promyczkiem światła dla niego staje się Aria, ich uczucie rozwija się gwałtownie i w niesamowity sposób obserwuje się przemianę dziewczyny. Niezwykle ciekawym wątek tajemniczego przyjaciela ze snów, który uwaga... staje się zazdrosny jest niezwykle fascynujący. Dodatkowo zachwycają postawy rodziców, jej ojca, który w porę opamiętał się i wyrwał z "kajdanów" żony oraz piękna, acz bolesna miłość rodziców Gabriela do synów. I tu mamy antyprzykład w postaci matki Arii, która pomyliła hodowanie z wychowaniem i w tym sie zatraca.
✨️Piętrzące się przeciwności, konieczność zmierzenia się z tym co boli, lęk przed zranieniem, wrecz torpedują. Ukazana wrażliwość obojga, ale także niesamowita siła i determinacja. Tam gdzie jest szczere i mocne uczucie, jest szansa na pokonanie każdej przeciwności.
✨️Chłopak z "aurą dobrej energii" kontra chłopak o złych oczach. Kto taki, koniecznie musicie się przekonać. Aria, dziewczyna, która gwałtownie wkracza w dorosłość. Liczy się tylko co w sercu i głowie, a te są dość pojemne. Oczarowana pierwszym tańcem zakochanych na środku ulicy, nie dodam już nic ponad to, że uwielbiam i z oceną najwyższą polecam ogromnie. ❣️❣️❣️

🎸 RECENZJA 🎶

✒️ Natalia Kulpińska
📚 Wydawnictwo WasPos

[ Współpraca reklamowa ]

”Ciebie tu nie ma” Natalia Kulpińska

∞/5 🐑

„– Przestań się wymądrzać.
– Dobrze, owieczko.
– Dlaczego mnie tak nazywasz?
– Bo zachowujesz się jak zagubiona owieczka.
– Obyś tylko ty nie był wilkiem – mruczę i lekko się uśmiecham na to porównanie.”

Cierpię na niedobór Kulpińskotwórczości.
Natalia co ty ze mną robisz..
Szargasz emocjami moją duszę i jeszcze cieszysz się z tego, że przez twoje książki spać nie mogę.
No dobra, ja sama to uwielbiam 😂
Książki tej baby to jest inny wymiar miłości.

Każdy mój patronat jest wyjątkowy i tak samo jest w tym przypadku - owieczka i wilk poturbowali moje serduszko, a moja wiara w miłość tylko się wzmocniła.

Aria to młoda dziewczyna, która całe życie była trzymana pod kloszem, zaprogramowana przez rodziców tylko na dobre oceny.
Wraz z końcówką roku szkolnego poznaje Gabriela - chłopaka, który wygląda jak koszmar rodziców, którzy boją się o swoje córeczki, a który serce ma tak kryształowe, że aż trudno w to uwierzyć.

I sluchajcie.. O ile życie byłoby dla wszystkich piękniejsze, gdyby ludzie nie oceniali siebie nawzajem stereotypowo. Gdyby zamiast jednym spojrzeniem dorabiać komuś historię, poświęcili kilka minut na wysłuchanie historii tejże osoby.

Świat potrzebuje więcej takich ludzi jak Aria, czy też Gabriel.

„Być może kiedyś wybrałem zły czas i złe miejsce, ale to wszystkie moje najgorsze czyny zaprowadziły mnie do tego miasta i na tamten dach, by spotkać najcudowniejszą istotę na świecie.”

Wystarczy jedno ”Nothing Else Matters” na dachu, żeby rozpalić ogień w ich sercach.
Jednak Natalia nie byłaby sobą, gdyby po drodze nie poturbowała zarówno bohaterów, jak i mnie.

Ogrom trudności, z jakimi przychodzi mierzyć się tej dwójce przerósłby nawet dorosłą, doświadczoną osobę, a Aria jest jedynie zagubioną nastolatką, która dopiero uczy się żyć.

Natalia serwuje nam tutaj trudne relacje z rodzicami, trudną i bolesną przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć, pierwszą miłość, która tak samo jak może unosić nas nad ziemię - równie dobrze może być równie bolesna co upadek z ogromnej wysokości.

Kocham Gabriela. Kocham jego zaciekłość, z jaką walczy o Arię, kocham jak uczy ją życia, jak nazywa swoją owieczką.. to jest mężczyzna idealny.
Ale tak samo kocham Arię, to jaką przemianę przechodzi - od zahukanej nastolatki, po dojrzałą dziewczynę, która nie boi się konfrontacji.

A scena z rozdaniem świadectw wywołała we mnie taką lawinę łez, że gdyby zobaczył mnie jakiś psychiatra, dostałabym u niego z dziesięć wizyt gratis.

Mówiłam to wielokrotnie i powtórzę pewnie jeszcze nie raz - książki tej wiedźmy to ja biorę w ciemno. Tę czytałam najdłużej, ale wiecie dlaczego?
Dlatego, że tak bardzo nie chciałam się rozstawać z tą historią.
Mogłoby się wydawać, że to będzie opowieść jakich wiele.
Tylko, że ta historia taka nie jest.
Niesie za sobą wiele mądrych przesłań, a szczególnie jedno - NIGDY nie daj sobą rządzić. To twoje życie i tylko ty sam/sama masz prawo o nim decydować .

Natalia - dziękuję, że znów chciałaś mnie na swoją patronkę, to dla mnie tak wiele znaczy, że nie potrafię ubrać tego w słowa. Mieć pod swoimi skrzydłami takie historie jakie potrafisz tworzyć, to wspaniałe wyróżnienie.

„Jesteś moim powietrzem, bez którego trudniej się oddycha. Wracaj do mnie szybko, byśmy mogli znów tańczyć beztrosko na środku ulicy. Bez ciebie nie znam kroków i potykam się o własne nogi. Kocham cię z każdą sekundą coraz bardziej.”

”Ciebie tu nie ma” Natalia Kulpińska

∞/5 🐑

„– Przestań się wymądrzać.
– Dobrze, owieczko.
– Dlaczego mnie tak nazywasz?
– Bo zachowujesz się jak zagubiona owieczka.

Cierpię na niedobór Kulpińskotwórczości.
Natalia co ty ze mną robisz..
Szargasz emocjami moją duszę i jeszcze cieszysz się z...

“Ciebie tu nie ma” to jedna z piękniejszych historii, jakie było mi dane przeczytać. Natalia stworzyła poruszającą, naładowaną ogromną dawką różnych emocji powieść o sile miłości, wsparcia, i o walce o siebie i drugą osobę. Kolejny raz sprawiła, że nie mogłam się oderwać od fabuły i wylewałam łzy wzruszenia, a momentami bezradności.

Z jednej strony.. On, poturbowany przez życie chłopak, dźwigający na swych barkach zbyt duży bagaż trudnej jak na nastolatka przeszłości.
Z drugiej.. Ona, żyjąca pod presją i wychowywana pod kloszem idealna uczennica, mierząca się z rozwodem rodziców.
Oboje, pochodzą z różnych światów, jednak wydają się idealnie do siebie pasować.

Całym sercem pokochałam bohaterów tej powieści. Aria jest ambitna i urocza, ale też nieświadoma wielu rzeczy, dlatego momentami chciałam nią potrząsnąć, za te jej zbyt impulsywne działania, jednak z drugiej strony, byłam też ją w stanie zrozumieć. Przez sytuacje w domu nie była przyzwyczajona do takich okoliczności i nie bardzo wiedziała jak reagować. Stopniowo uczyła się tego wszystkiego, od czego odcięli ją rodzice, i z każdym kolejnym rozdziałem coraz mocniej jej kibicowałam w walce o siebie.
Za to Gabriel. Mimo tego całego zła i niesprawiedliwości, które go spotkały, nie stracił wrażliwości i dobroci serca, jaka go cechowała i zachowywał się naprawdę dojrzale. Jest po prostu idealny.
Nie mogę również pominąć kluczowej postaci, czyli ojca Arii. Chciałabym, aby każdy rodzic dawał swojemu dziecku tyle wsparcia i uwagi, co on dał naszej głównej bohaterce. I w sumie nie tylko jej. Gabrielowi również.

Natalia poruszyła tutaj kilka naprawdę ważnych i trudnych tematów, między innymi rozwód rodziców czy uzależnienie od narkotyków. Pokazała, jak ważna jest rozmowa i to, by dać możliwość drugiemu człowiekowi wypowiedzenia się w różnych sytuacjach. Jak ważne jest, by nie oceniać innych po wyglądzie i nie definiować drugiej osoby po przeszłości. Ludzie się zmieniają, a takie skreślanie na starcie jest najgorszym, co może być. Pokazała również, jaki wpływ na dziecko mogą mieć “chore” wręcz toksyczne ambicje rodziców i trzymanie pod kloszem.
I co mi się tutaj ogromnie podobało, to ukazanie, jak człowiek, a raczej jego umysł i podświadomość mogą sobie radzić z przetwarzaniem różnego rodzaju tłumionych wewnętrznie emocji, rozterek i problemów za pomocą snów.

“Ciebie tu nie ma” to napisana lekkim i przyjemnym piórem historia, która ma przepiękny przekaz i podpisuję się pod nią rękami i nogami!
Zróbcie sobie tę przyjemność i przeczytajcie tę książkę. Naprawdę WARTO!

Natalia, dziękuję, że kolejny raz mi zaufałaś i pozwoliłaś być częścią napisanej przez Ciebie historii.
Jestem dumna, że mogę patronować tak pięknej i wartościowej powieści.
Dziękuję również wydawnictwu.

Z jednej strony.. On, poturbowany przez...

♥️Najnowsza książka autorki porywa od pierwszej strony.Dynamiczna akcja i bardzo ciekawi bohaterowie wraz z przeszłością powodują,że historia nabiera wyjątkowości.Dodając do tego poznania prawdziwego oblicza rodzica,narastających kłopotów oraz dziwne sny sprawiają,że przeczytałam lekturę za jednym razem.Świadczy to o tym,że jest to znakomita historia i nie sposób się od niej oderwać.

♥️Powieść zachwyca swoją treścią oraz poruszanymi tematami.Pokazuje,że idealne życie nie istnieje.Jedna decyzja dorosłych niesie za sobą lawinę wydarzeń trudnych do zrozumienia przez dziecko.Dzięki temu można poznać prawdę i móc się z nią zmierzyć.
♥️To także historia nastoletniej i zakazanej miłości,która staje się początkiem walki o swe serce i trwania przy ważnej osobie w trudnych chwilach życia.
♥️Musicie książkę przeczytać,ponieważ historia wielokrotnie was zaskoczy oraz powoduje szybsze bicie serca.Nuta niebezpieczeństwa sprawia,że nie odłożysz książkę,dopóki nie przeczytasz ją w całości.
♥️Ja ją ogromnie polecam

Aria Green to siedemnastoletnia uczennica, prymuska, która żyje pod kloszem. Rodzice nie pozwalają jej żyć jak inne nastolatki w jej wieku, spotykać się z przyjaciółmi, wychodzić. Liczy się tylko nauka. Pewnego dnia cały jej świat się wali. Jej rodzice postanawiają się rozwieść. Aria odkrywa jaka naprawdę jest jej matka. Przeprowadza się do swojego ojca. Zakochuje się w niedawno poznanym chłopaku z trudną przeszłością. Jednak droga do szczęścia nie jest usłana różami. Aria przekonuje się o tym na własnej skórze. Są osoby które bardzo chcą zaszkodzić ich związkowi.
Autorka w swojej książce porusza trudne tematy takie jak rozpad małżeństwa, trudna przeszłość, ocenianie człowieka po wyglądzie, hejt. Cały czas coś się dzieje. Jest wiele emocji od miłości, szczęścia po ból i cierpienie. Książkę bardzo szybko się czyta, wciąga i nie pozwala się ode

Marzeniem siedemnastoletniej Arii są studia literackie. Dziewczyna będąc w wieku, w którym nie powinna skupiać się tylko na samej nauce, ale również na przyjemosciach, które powinna czerpać z życia tak młoda osoba, nie ma takich możliwości. Do tej pory żyła pod presją, musząc być idealną. Do takiego stanu doprowadziła ją rodzina. Wszystko się zmienia, gdy słyszy wiadomość, która spada na nią jak grom z jasnego nieba - rodzice się rozwodzą, a zamiast ojca, w domu zamieszka nowy partner mamy.
To właśnie wtedy okazuje się, że życie jest zdecydowanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, a ona staje między młotem a kowadłem, nie wiedząc, jak rozdzielić swój czas. Teraz będzie musiała wziąć się w garść i przejść przez życie doznając chwil radości ale również cierpienia.

Na szczęście na jej drodze (albo raczej na dachu) staje Gabriel. Chłopak, który jest brany za typa spod ciemnej gwiazdy, ponieważ nikt nie jest w stanie uwierzyć, że czarna przeszłość już za nim. Wielu widzi w nim tylko kryminalistę również ze względu na jego wytatuowane ciało.

Tych dwoje posiada zupełnie inne doświadczenie życiowe, inny pogląd na świat, a jednak tak idealnie się uzupełniają, tworząc swoje wzajemne namiastki bezpieczeństwa. Młoda miłość rozkwita, jednak i przeszkody, które napotkają są ogromne. Czy ciężary, które przyjdzie im znosić, złamią ich całkowicie?

Natalia ponownie napisała coś niesamowitego. Żałuję jedynie, że historie, które tworzy, przekazane Jej lekkim stylem, tak szybko się kończą. Książka od samego początku wywołuje ogrom emocji, które bardzo szybko mogą się zmienić. Chociaż głowni bohaterowie są młodzi, ich spojrzenie na wszystko jest niezwykle dojrzałe. Wszystko za sprawą przeszłości. Właśnie ta, ale i ich obecna sytuacja, wywołały u mnie sporo wzruszenia i łez. Historia Arii i Gabriela pokazała walkę z prawdziwymi problemami, które zbyt długo tłumione mogą przynieść ogromne konsekwencje.

Przez "Ciebie tu nie ma", Natalia poruszyła ważne wartości, które mam nadzieję, towarzyszą większości z nas w codziennym życiu. Najważniejsze jest to, co człowiek kryje wewnątrz, nie oceniajmy ludzi na podstawie pozorów, a już tym bardziej wyglądu.
Jeśli jesteś rodzicem, daj dzieciom możliwość popełniania błędów, które również uczą i przedstawiaj świat takim, jaki jest naprawdę. Pamiętajcie, że każdy z nas ma prawo do własnych wyborów.
No i to, co również bardzo istotne - osoby, które są nam szczerze przychylne, które nas kochają, zawsze staną po naszej stronie.

Aria to córka idealna, przykładna uczennica, wykonującą każde polecenie rodziców. Dziewczyna o nieskazitelnej opinii. Ale to co skrywa w sobie nie jest tak czyste jakby tego inni oczekiwali. Mimo bólu skrywającego się w jej wnętrzu kroczy dumnie z uniesione głową. W nocy podczas snu znajduje spokój w pojawiającym się w nim chłopaku. W dniu urodzin życie dziewczyny zostaje wywrócone do góry nogami. Niespodziewany tok wydarzeń sprawia, że Aria uwalnia się ze smyczy rodziców. Tak trafia na dach, gdzie poznaje chłopaka z gitarą.
Gabriel nie miał w życiu lekko. Chłopak po przejściach z poraniona duszą i sercem. Jego wygląd sprawia, że ludzie traktują go z góry i jak kryminalistę. Jednak w głębi siebie to wrazliwy i łaknący miłości młody mężczyzna.
Od pierwszej chwili, gdy drogi tych dwojga się krzyżują ciągnie ich do siebie. Niestety oboje nie są świadomi ile będą musieli przetrwać by miłość wygrała. Demony nie śpią, żyją pośród nas i wychodzą w najmniej odpowiednim momencie.
Ciebie Tu Nie Ma to kolejna odsłona autorki. I szczerze wam powiem, że to jedna z lepszych historii Natalii. Możemy przeżyć niezły rollercoaster emocji. Momentami miałam ciarki. To w jaki sposób wywróciło się życie bohaterów było zaskakujące, ale i szokujące. To jakie intrygi były knute wydawać by się mogła że bliskie nam osoby. Nikt nie chciałby przekonać się na własnej skórze jak traci się wszystko łącznie z poczuciem własnej wartości. Zaskakujące było również jak Aria z nieświadomej nastolatki staje się mądra młoda kobietą. A może zawsze taka była tylko nikt jej nie doceniał. To ile dźwigała na swoich barkach przygniotło by niejedną osobę. Niezaprzeczalnie uwielbiam jej ojca, który uwolnił się ze szponów toksycznej żony, wspierał córkę najlepiej jak umiał. Gabriel skradnie moje serce od samego początku tej historii. Mimo młodego wieku życie nieźle go przeczołgało. Ale starał się wyjść na ludzi. Duże wrażenie robi również uczucie jakie narodziło się między tymi młodymi ludźmi. To ile byli wstanie wycierpieć dla miłości budzi podziw. Sądzę, że nie jedną osoba chciałabybprzezyc tak silne uczucia. To książka o pięknej młodzieńczej miłości, oprawiona w mnóstwo bólu i cierpienia. Pokazująca walkę o siebie, jak i o drugą osobę. Polecam zaopatrzyć się w chusteczki nie jedną łza popłynie. Wiele emocji przed wami. Polecam z całego serca ❤️

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 24.04.2024 r.

Autorka @natalia.kulpinska_autorka

Wydawnictwo @waspos #współpracareklamowa

Jest to książka dość trudna i bardzo emocjonująca. Wczoraj siadłam rano i do wieczora była przeczytana. Autorka ma bardzo wciągający styl pisania, bardzo hronologiczny, nic tu nie jest przypadkowe, wszystko jest dokładnie przemyślane. Bohaterowie mimo młodego wieku muszą szybko dorosnąć, zmierzyć się nie tylko z własnymi demonami i problemami, ale również ponieść konsekwencje cudzych działań. Miłość, nienawiść, hejt, zemsta, zakazane substancje, przemoc fizyczna i psychiczna - wszystko znajdziemy w tej książce.
Aria jest bardzo młoda, dopiero próbuje wskoczyć w dorosłość, choć jest to bardzo trudne, próbuje odnaleźć się w świecie hulejtu, pozorów, znęcania psychicznego. Rodzice wychowują ja twardą ręką, same zakazy i nakazy zero przywilejów. Jej poukładany z pozoru świat zaczyna się kruszyć i rozpadać jak domek z kart, wtedy poznaje Gabriela. Chłopak ma też trudną przeszłość za sobą. Czy tych dwoje młodych ludzi, którzy na początku swojej drogi już mają ciężko odnajdą się w dorosłości? Trudne relacje z rodzicami, chora, ambicjonalna miłość rodziców może mieć czasem dla dziecka zgubne konsekwencje w przyszłości. Autorka porusza bardzo trudne tematy, pokazuje, że w miłości wiek nie ma znaczenia. Ukazuje nam również, jak ludzie potrafią tłumić w sobie emocje gdy coś ich przerasta. Nasza psychika może dużo znieść, ale czasem emocje potrzebują ujścia, czy to na jawie, czy to we śnie. Znajdziemy tu też bardzo wartościowy przekaz, że błędem obecnego społeczeństwa jest ocenianie ludzi po pozorach, wyglądzie, stanie portfela, czy statusie społecznym. Ludzie zamiast się poznać, pomóc sobie nawzajem, oceniają nas przez pryzmat tego co im się tylko wydaje, nie zdając sobie sprawy jakie może to nieść za sobą konsekwencje. Młody człowiek jest szybciej podatny na działania destrukcyjne, załamuje się, ucieka w używki. Dla jednych nie ma ratunku, nie chcą lub nie potrafią się podnieść. Pamiętajmy, że młody człowiek też ma uczucia i wspierajmy, nie oceniajmy nikogo z góry, tylko dlatego że wygląda inaczej niż my. 💋
#recenzenci#waspos

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 24.04.2024 r.

Autorka @natalia.kulpinska_autorka

Wydawnictwo @waspos #współpracareklamowa

"Ciebie tu nie ma" to zarówno trudna jak i wzruszająca książka. Aria od zawsze żyła pod dyktando rodziców, skupiając się na nauce, aż pewnego dnia jej życie odwraca się do góry nogami. Dziewczyna w końcu poznaje w pięknym stopniu rzeczywistość, musi zmagać się z urokami i trudami życia nastolatki.

Książka porusza trudne tematy takie jak rozstanie rodziców, ocenianie po pozorach, w pewnym stopniu hejt, także problemy uzależnień itp.

W tej historii cały czas coś się dzieje, każdy rozdział wciąga i wzbudza emocje. Pokazuje, że warto walczyć o siebie i miłość. Rewelacyjna, polecam ❤️

Książka porusza trudne tematy takie jak rozstanie rodziców, ocenianie po...

• Polecam
  • NIE czytam