Queen of Muerte. Tom 1

Okładka książki Queen of Muerte. Tom 1 Natalia Kulpińska
Okładka książki Queen of Muerte. Tom 1
Natalia Kulpińska Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Queen of Muerte (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Queen of Muerte (tom 1)
Dlaczemu
2023-10-25
2023-10-25
romans literatura obyczajowa natalia kulpińska

"Nie muszą mnie kochać. Mają się mnie bać, a przede wszystkim szanować. Pamiętaj, że strach jest najlepszym narzędziem do sterowania ludźmi."
A co wy na to, by to kobieta rządziła mafią?
"Queen of Muerte" to romans mafijny, który pochłonie was w ten brudny oraz brutalny świat i nie będziecie w stanie się od niego uwolnić.
Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Nie sądziłam, że aż tak dla tej książki przepadnę. Oprócz pięknej okładki i pięknego wnętrza, zawiera treść, która dostarcza wiele emocji. Jest dynamiczna akcja, są emocje, które górują nad tą historią. Jest niebezpiecznie, brutalnie, gorąco i pikantnie. Powieść jest nietuzinkowa, chociaż nadal jest to mafia, ale tym razem to kobieta jest tą silną i dominującą osobą, to ona nią dowodzi.
Jak dobrze wiecie lubię mafię, tylko musi być dobrze napisana, tak bym nie mogła jej odłożyć. I Natalii się to udało. Widać również, że z każdą kolejną napisaną przez nią książką jej warsztat wchodzi na wyższy poziom.
Śmiało polecam tę powieść, jeżeli lubicie mafie.

A co wy na to, by to kobieta rządziła mafią?
Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Nie...

Królowa śmierci, przywódca mafii w Chicago znika bez śladu. Chodzą pogłoski, że zginęła. W mieście zaczyna rządzić inny szef mafii, a Lucy Davis budzi się w przytulnym domki na Alasce z przystojnym, a zarazem budzącym w niej strach mężczyzną.
Kobieta nie potrafi nic sobie przypomnieć. Ani jak się tu znalazła, ani jak się nazywa. Koszmary dopadają ja każdego dnia, a ona nie wie co jest fikcją, a co prawdą. Czuję, że jest zagubioną i kruchą istota w tym przeklętym świecie.
Nie zdaje sobie sprawy jak bardzo się myli i jak szybko konsekwencje jej okrutnej przeszłości dopadną ją.
Wydaje jej się, że nie ma nic do stracenia. Z czasem zrozumie, że karma wraca w najmniej oczekiwanym momencie, a demony przeszłości kroczyć będą za nią jeszcze długo czas.
Queen of Muerte to książka, którą pokochałam od pierwszej strony. Dawno nie czytałam nic z motywem mafii, więc przepadłam całkowicie. Od samego początku Autorka serwuje nam rollercoaster emocji. Odkrywanie kart poprzez dwie odsłony czasu to strzał w dziesiątkę. Pokazuje to idealnie przemianę bohaterki, a może raczej drzemiące w niej uczucia. Jeśli chodzi o męska odsłonę w tym opowiadaniu to mam kolejnego książkowego męża 😂.
Hunter wykreowany na niebezpiecznego zabójcę z sercem stworzonym do miłości. No jak się nie zakochać?
Natalia Kulpińska stworzyła cudowną historię opartą w głównej mierze na porachunkach mafijnych, ale również na traumach przeszłości oraz nieoczywistej miłości i przyjaźni.
Nie zabrakło tutaj niczego. Było gorąco, niebezpiecznie i brutalnie.
Królowa śmierci to książka na jeden wieczór. Zaczynacie na własną odpowiedzialność, bo jestem pewna, że nie przestaniecie czytać dopóki nie odczytacie ostatniego słowa. Co prawda później będziecie źli na Autorkę, bo zakończenie jest jednym z tych, kiedy się kończy w najmniej odpowiednim momencie 😂 Natomiast napewno nie będzie żałować.
Do tego rozpoczęcie rozdziałów poprzez WYJĄTKOWĄ grafikę. Pięknie się to prezentuje! Brawa dla wydawnictwa za taką oprawę.
Po mojej opinii możecie wywnioskować, że nie możecie czekać ani chwili dłużej. Bierzcie i czytajcie! ❤️ Niech Queen otworzy przed Wami swoje serce.

"Życie to wy­traw­ny ha­zar­dzi­sta, który trzy­ma nie­jed­ne­go asa w rę­ka­wie i jeśli nie za­czniesz być spryt­niej­szy od niego, prze­grasz każde roz­da­nie."

Lucy nie miała łatwego dzieciństwa. Pewne wydarzenia w jej życiu 'zabiły' w niej dobre uczucia. Zapragnęła mieć pełną kontrolę nad swoim życiem. Tak trafiła do mafii, a z czasem zajęła miejsce bezwzględnej przywódczyni. Na dźwięk jej imienia ludzi ogarnia przerażenie i strach.

Tylko co zrobić, kiedy najgroźniejsza kobieta nagle znika? Jak to możliwe, że najbardziej niebezpieczna przywódczyni straciła czujność? Kto pragnie jej śmierci, jej władzy i pozycji?

Jedno jest pewne- panujący chaos to dopiero początek problemów! Lucy budzi się bez jakichkolwiek wspomnień.. Do tego znajduje się w chacie mężczyzny, który prawdopodobnie wie coś na jej temat.. Przed Lucy wiele tajemnic do odkrycia, będzie musiała stoczyć wiele walk, a najgorsza będzie ta z własnymi uczuciami.. i z demonami, które każdej nocy będą wychodziły na wolność..

Bardzo lubię silne żeńskie postacie w książkach i tutaj właśnie taką postacią jest Lucy. Bezwzględna, bezduszna, zawsze o krok przed innymi, mająca swoje zasady i pociągająca za spust bez mrugnięcia okiem! Posiadała wszystkie cechy, które przywódca powinien posiadać. Jej postać została świetnie wykreowana. Dlatego ciekawie było poznać Lucy, która tak bardzo różniła się od Queen of Muerte i obserwować jej przemianę, jej ponowne narodziny. Ja od początku czytania miałam w głowie kilka pytań, na które chciałam poznać odpowiedzi, dlatego z ciekawością przewracałam stronę za stroną. Autorka rewelacyjnie poprowadziła akcję- przeszłość przeplatała się z teraźniejszością, jest walka z demonami i sny, które mieszają się z rzeczywistością. Jest miłość, która w jednej chwili zmienia wszystko.. No i zakończenie, które pozostawia ogromny niedosyt i chęci na więcej! Coś czuję, że Lucy, którą poznaliśmy to dopiero mała namiastka tego, do czego może być zdolna! 😲 Czekam na kolejną część!

🔱👑🔱👑🔱 Recenzja 🔱👑🔱👑🔱

Natalia Kulpińska " Queen of Muerte " #1
@Natalia.kulpinska_autorka

Cykl : Queen of Muerte #1

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑

" - Nie muszą mnie kochać. Mają się mnie bać, a przede wszystkim szanować. Pamiętaj, że strach jest najlepszym narzędziem do sterowania ludźmi. - Uśmiecham się diabolicznie..."

" Queen of Muerte" to historia pełna emocji, intryg i niebezpieczeństwa..
Od zaginięcia przywódczyni gangu po konsekwencje złych czynów, które dopadają Lucy.. Dodaj do tego amnezję i przystojnego mężczyznę, a masz pełen zestaw zagadek do rozwiązania..
To będzie prawdziwie ekscytująca podróż, pełną humoru, ciętego języka, gorocych uczuć, pełna napięcia i niebezpieczeństwa..

Autorka ma naprawdę unikalny styl, który wciąga czytelnika od samego początku do końca..
Jej opisy są pełne emocji i detali, które sprawiają, że wyobraźnia biegnie na pełnych obrotach..
Od pierwszych stron można poczuć napięcie i tajemnicę, która unosi się w powietrzu..
Autorka potrafi stworzyć atmosferę pełną niebezpieczeństwa i zagrożenia, jednocześnie ukazując wewnętrzne konflikty głównych bohaterów. Jej zdolność do kreowania silnych, niezależnych postaci jest niesamowita.. Czytając jej książki, można poczuć, jak bohaterowie ożywają na stronach i stają się częścią czytelnika.. Jej narracja jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że trudno się oderwać od książki..
Wrażenia, jakie pozostawiają, są trwałe i zostają z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury.. To naprawdę wyjątkowy styl, który z pewnością przyciąga wielu czytelników i sprawia, że chcemy więcej..

" Jestem Lucy Davids, Królowa Śmierci, najgroźniejsza kobieta w Ameryce Północnej, postrach każdego, kto o mnie słyszał. I tego, który jeszcze nie słyszał, również... "

W tej historii mamy do czynienia z bezwzględną organizacją - mafią. Nagle, przywódczyni gangu znika.. A nie chodzi o byle kogo, tylko o najgroźniejszą i najniebezpieczniejszą kobietę w całym Chicago..

Lucy Davis, nasza główna bohaterka, to silna i sprytna kobieta, która musi stawić czoła niebezpieczeństwom i tajemnicom.. Pomimo amnezji, która utrudnia jej odkrycie własnej przeszłości, Lucy nie traci determinacji i odwagi.. Jest inteligentna, zdeterminowana i gotowa ryzykować wszystko, aby rozwiązać zagadki, które napotyka na swojej drodze..

Lucy Davis, która musi zmierzyć się z własnymi demonami i konsekwencjami swoich złych czynów.. Karma w końcu ją dopada w najmniej oczekiwanym momencie, a konsekwencje są naprawdę bolesne.. Dodatkowo, Lucy cierpi na amnezję, a na horyzoncie pojawia się Hunter niebezpiecznie przystojny mężczyzna..
To wszystko sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej zagmatwana, pełna pytań i zagadek, które Lucy musi rozwiązać..

Hunter mężczyzna, którego Lucy spotyka w trakcie swojej podróży, dodaje jeszcze więcej intrygi do historii..
Jest tajemniczy i pełen sprzeczności, co sprawia, że Lucy nie może go odgonić od myśli.. Ich spotkanie wywołuje emocje i dodatkowo komplikuje sytuację..

🔱👑🔱👑🔱 Recenzja 🔱👑🔱👑🔱

Natalia Kulpińska " Queen of Muerte " #1
@Natalia.kulpinska_autorka

Cykl : Queen of Muerte #1

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑🔱👑

" Queen of Muerte" to...

To moje pierwsze spotkanie z piórem Natalii, ale bardzo mi się podobało 😍. Powiem więcej, wkurzyłam się, gdy zobaczyłam ciąg dalszy nastąpi 🤣. Fabuła dopięta do perfekcji. Chociaż bardzo szukałam czegoś, o co będę mogła się przyczepić, nie znalazłam. Teraz pozostaje czekać na premierę drugiego tomu.

"Życie próbowało mnie złamać nie raz. Przeżyłam już wiele , a władza jest moim całym posągiem , moją jedyną prawdziwą miłością. Nie pozwolę by ktokolwiek mi ją odebrał. Tak, władza to moja matka, siostra i kochanka. Każdy, kto śmiał podnieść na mnie rękę, musi zginąć."

Lucy Davis bało się całe Chicago, była jedyną kobietą która była przywódczynią niebezpiecznego gangu , do czasu aż ktoś zaczął jej zagrażać, próbując się pozbyć.
Chodź wrogów jej nie brakowało, to namierzenie tego który jej zagrażał było ciężko, a może to ona od dłuższego czasu była na celowniku i to na nią został wydany wyrok?
Żeby zostać tak niebezpieczną kobietą w świecie mafii gdzie rządzą mężczyźni, trzeba być twardą, nie okazywać słabości, wyzbyć się jakichkolwiek uczuć. Chociaż tych pozbawiał ją ojciec, fundując jej piekło przez kilka lat , aż do momentu gdy nie uwolniła się od niego, miała do wyboru życie na ulicy czy przetrwanie? Jak wiemy Lucy wybrała przetrwanie bo była wojowniczką, która pomimo tego co przeżyła, chciała żyć... A demony przeszłości nie śpią i tylko czekają żeby wyjść z ukrycia...
Autorka daje nam poznać Lucy jako silną przywódczynię, która nie boi się niczego , ale w wyniku pewnej sytuacji mamy możliwość poznania jej także jako skrzywdzoną młodą kobietę , tej jej osobowości która schowała głęboko i nie pozwalała wyjść na zewnątrz, ale amnezja powoduje, że bezwzględnej Lucy nie ma , jest skrzywdzona i zagubiona Amy .
Kobietę ratuje Hunter i choć kobieta nie pamięta niczego, to pokrętne tłumaczenia mężczyzny w jakich okolicznościach ją znalazł i że jej nie zna wydają się być naciągane.
Nie pamiętać niczego to musi być straszne uczucie, nie wiedząc jak się nazywa, kim się było,a przede wszystkim kim  jest się teraz...
Zachowanie Huntera jest jednym wielkim zaprzeczeniem niby ją uratował, ale daje jej odczuć, że jest intruzem. Co tam jest za rollercoaster między nimi. Czy jest możliwość, że poznali się wcześniej? Mężczyzna zaprzecza twierdząc, że jej nie zna , ale czy to jest prawda?
Do Lucy stopniowo wracają wspomnienia, ale także demony z którymi nie potrafi sobie radzić.
" Podoba mi się jego rockowy styl ubierania się. Odstaje od tych elegancików  w idealnie skrojonych garniturach. Nosi czarne dżinsy, ciemne koszulki lub luźne koszule, skórzaną kurtkę i ciężkie sznurowane buty ... No i te  oczy. Podobno są zwierciadłem duszy. W jego przypadku mrocznej , tajemniczej, ale ma w sobie minimalne pokłady  dobra."
Książka jest genialna, to co autorka mam dała to jest wow i chcemy więcej, co  prawda zakończenie, no tak się nie robi kochana autorko. Nie zostawia się czytelnika w takim momencie 😈
Czytając mamy wiele pytań
* Kto zagraża Lucy?
*Kto zdradził i dlaczego?
* Kto jest wrogiem a kto przyjacielem?
* Czy Hunterowi można zaufać?
* I najważniejsze co zrobi Lucy gdy, odkryje całą prawdę?
" Kiedyś sobie przypomnisz i znów mnie odtrącisz. Już to przerabiałem . Poddałem się dawno i pogodziłem z tym , że nigdy nie będziesz moja."
Kochani gorąco wam polecam tę historię ❤️
Autorce gratuluję i czekam na ciąg dalszy 🤩

"Kochamy się i nienawidzimy. Nasze wybuchowe charaktery jeszcze nieraz zaprowadzą nas na sam skraj przepaści i to mnie najbardziej pociąga. Jesteśmy na siebie skazani. Takie dwa zepsute dzieciaki nie nadają się do normalnego życia (...) Naszych zgniłych dusz nie wyleczy żaden lekarz".

Czekałam na tą powieść... Nie mogłam się jej doczekać. I w końcu jest, w całej swojej pięknej okazałość. Okładka - wow, tak samo wnętrze robi wrażenie. A fabuła... Jestem absolutnie zachwycona. Samo czytanie przypominało czasem jazdę bez trzymanki. Dynamizm akcji i świetne prowadzona, pierwszoosobowa narracja, wprawiał czytelnika w szybsze bicie serca. Relacja naszych bohaterów, rozkręcała się coraz bardziej a chemia między nimi była wręcz namacalna. W tle porachunki mafijne i cóż chcieć więcej. Kocham takie połączenia! Dodatkowo Lucy to nie jest delikatna i subtelna kobieta. A wręcz przeciwnie! przez to jakie traumy zasponsorował jej ojczym stała się silna, odważna i pozbawiona strachu. Jednak mur, jakim się otoczyła, kruszeje pod wpływem Huntera. Jak to się skończy? Piękną powieść zgotowała nam pani Natalia. Powieść, która wciąga i uzależnia. Daje moc wrażeń, emocji, dreszczyk napięcia, pobudza zmysły i rozpala wyobraźnię. Zagadka, z którą mierzy się Lucy, z każdą stroną wyjaśnia się coraz bardziej, przez co czytelnik odczuwa potęgującą ciekawość. Nieprzewidywalność wątków idealnie współgra z pędzącą akcją, a smaczku i pikanterii dodaje tu rodzące się uczucie i nieposkromiona żądza naszych bohaterów. Lepiej się nie da? Da się! Niesamowicie lekki styl autorki z lekką dozą humoru czyni powieść lekką i przyjemną w czytaniu. A zakończenie? Tego się nie robi! W takim momencie?! Z niecierpliwością czekam na kontynuację!

"Queen of Muerte" Natalii Kulpinskiej przedstawia brutalny świat mafii. W książce poznajemy bezwzględną bohaterkę- Lucy, która zawsze dąży do wyznaczonego celu. Jest bezlitosna i brutalna, pragnie władzy i pieniędzy.
W książce pojawia się całe spektrum uczuć od nienawiści do miłości. Atrakcyjności tej lektury dodają nagle zwroty akcji, a cała opowieść prowadzona jest w dwóch perspektywach czasowych. Wiele tu zagadek i tajemnic, co powoduje, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Do tego mamy bardzo wyrazistych bohaterów, co jest kolejnym atutem tej propozycji czytelniczej.
Jeśli lubicie mafijne tematy- sięgnijcie po "Queen of Muerte"- na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. A jeśli nie czytaliście jeszcze takiej literatury- warto spróbować - być może pochłonie Was mroczny świat gangu.
Natalia Kulpinska Queen of Muerte

Od zawsze poszukiwałam mafijnej książki w której to kobieta sprawuje władzę. Silna stanowcza bezwzględna i bez skrupułów wydająca rozkazy Lucy Davis taka właśnie jest.
Autorka stworzyła fenomenalne dzieło pt: "Queen of Mu­er­te' Chłonęłam z zapartym tchem chcąc więcej i więcej.

Nasze dzieciństwo kształtuje w nas pewne cechy które wychodzą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Osoby odchodzą a rany się zabliźniają. To co przeżywamy w osamotnieniu kształtuje nasz charakter. Później może być już tylko gorzej.

Lucy to czyste zło - stoi na czele gangu i włada całym Chicago. Nie ma odważnego który chciałby stawić jej czoła. Dla niej miłość nie istnieje, Lubi sex ale nie przejawia żadnych uczuć do mężczyzn - nie po tym co przeszła.

'Karma to suka, która po­wra­ca w naj­mniej ocze­ki­wa­nym mo­men­cie." szybko dopada Lucy.

Budzi się w nieznanym dla siebie otoczeniu, poobijana z pustką w głowie. Mężczyzna który opiekuje się nią wydaje być godzien zaufania.

Miejsce to zimna Alaska a mężczyzna to Hunter płatny zabójca.

Co spotkało Lucy że obecnie zmaga się z amnezją ❓

Jest jeden plus całego tego zdarzenia. Kobieta odkrywając wszystko na nowo dochodzi do wniosku że potrafi kogoś pokochać i dopuścić bliżej siebie

Książka trzyma w napięciu a zarazem jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, niebezpieczeństwa oraz intryg. Kobietę bardzo łatwo złamać jednak Lucy nie jest typową kobietą. To diabeł w ludzkiej postaci.
Może to dziwne ale pokochałam ją tak bardzo że jak czytałam o jej cierpieniu spływała mi łezka z oka.
Postać Huntera naszkicowałam w wyobraźni i powiem Wam że z pewnością nie jednej kobiecie zwróciłby w głowie.

Rodzące się uczucie jest w stanie poradzić sobie z przeciwnościami losu i stawić czoła zbliżającym się wrogom i niebezpieczeństwu.

Okładka moim zdaniem zasługuje na wielką uwagę. Jest przepiękna, co więcej w książce również znajdziemy wspaniałe ilustracje.

Z wielką niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Zawsze mówię, ze najlepsze sa książki, które budzą takie emocje, że trudno sie z nimi rozstać. Taka właśnie jest QUEEN OF MUERTE od @natalia.kulpinska_autorka. Skończyłam czytac kilka dji temu a moja głowa i serce nadal są przy Lu i Hunterze. No bo co tam sie działo?? 🤯😍 Miłość przeplata się z nienawiścią, sojusze ze zdradą, delikatność z brutalnoscią. Fabuła wykreowana przez autorkę jest po prostu FENOMENALNA! Pokręcona, prosta w swej zawiłości i ma tyle zwrotów akcji, że zapiera dech w piersiach. Co mnie urzekło najbardziej? Odwrócenie schematu. Ona jest przywódczynia- bezlitosna kobieta w meskim świecie. On jest mordercą na zlecenie. Stoi trochę poza tym wszystkim ale jest ważną częścią struktury. Ale głowa i kark najlepiej pracują razem... I tak właśnie jest tu...
Do tego piękna Alaska, ucieczka przed śmiercią, miłość skażona przeszłością...

• Dlaczemu
  • Mafia