Ciebie tu nie ma

Okładka książki Ciebie tu nie ma Natalia Kulpińska
Okładka książki Ciebie tu nie ma
Natalia Kulpińska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2024-04-24
2024-04-24
romans youngadult nataliakulpinska waspos literatura młodzieżowa

Marzeniem siedemnastoletniej Arii są studia literackie. Dziewczyna będąc w wieku, w którym nie powinna skupiać się tylko na samej nauce, ale również na przyjemosciach, które powinna czerpać z życia tak młoda osoba, nie ma takich możliwości. Do tej pory żyła pod presją, musząc być idealną. Do takiego stanu doprowadziła ją rodzina. Wszystko się zmienia, gdy słyszy wiadomość, która spada na nią jak grom z jasnego nieba - rodzice się rozwodzą, a zamiast ojca, w domu zamieszka nowy partner mamy.
To właśnie wtedy okazuje się, że życie jest zdecydowanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, a ona staje między młotem a kowadłem, nie wiedząc, jak rozdzielić swój czas. Teraz będzie musiała wziąć się w garść i przejść przez życie doznając chwil radości ale również cierpienia.

Na szczęście na jej drodze (albo raczej na dachu) staje Gabriel. Chłopak, który jest brany za typa spod ciemnej gwiazdy, ponieważ nikt nie jest w stanie uwierzyć, że czarna przeszłość już za nim. Wielu widzi w nim tylko kryminalistę również ze względu na jego wytatuowane ciało.

Tych dwoje posiada zupełnie inne doświadczenie życiowe, inny pogląd na świat, a jednak tak idealnie się uzupełniają, tworząc swoje wzajemne namiastki bezpieczeństwa. Młoda miłość rozkwita, jednak i przeszkody, które napotkają są ogromne. Czy ciężary, które przyjdzie im znosić, złamią ich całkowicie?

Natalia ponownie napisała coś niesamowitego. Żałuję jedynie, że historie, które tworzy, przekazane Jej lekkim stylem, tak szybko się kończą. Książka od samego początku wywołuje ogrom emocji, które bardzo szybko mogą się zmienić. Chociaż głowni bohaterowie są młodzi, ich spojrzenie na wszystko jest niezwykle dojrzałe. Wszystko za sprawą przeszłości. Właśnie ta, ale i ich obecna sytuacja, wywołały u mnie sporo wzruszenia i łez. Historia Arii i Gabriela pokazała walkę z prawdziwymi problemami, które zbyt długo tłumione mogą przynieść ogromne konsekwencje.

Przez "Ciebie tu nie ma", Natalia poruszyła ważne wartości, które mam nadzieję, towarzyszą większości z nas w codziennym życiu. Najważniejsze jest to, co człowiek kryje wewnątrz, nie oceniajmy ludzi na podstawie pozorów, a już tym bardziej wyglądu.
Jeśli jesteś rodzicem, daj dzieciom możliwość popełniania błędów, które również uczą i przedstawiaj świat takim, jaki jest naprawdę. Pamiętajcie, że każdy z nas ma prawo do własnych wyborów.
No i to, co również bardzo istotne - osoby, które są nam szczerze przychylne, które nas kochają, zawsze staną po naszej stronie.

Aria to córka idealna, przykładna uczennica, wykonującą każde polecenie rodziców. Dziewczyna o nieskazitelnej opinii. Ale to co skrywa w sobie nie jest tak czyste jakby tego inni oczekiwali. Mimo bólu skrywającego się w jej wnętrzu kroczy dumnie z uniesione głową. W nocy podczas snu znajduje spokój w pojawiającym się w nim chłopaku. W dniu urodzin życie dziewczyny zostaje wywrócone do góry nogami. Niespodziewany tok wydarzeń sprawia, że Aria uwalnia się ze smyczy rodziców. Tak trafia na dach, gdzie poznaje chłopaka z gitarą.
Gabriel nie miał w życiu lekko. Chłopak po przejściach z poraniona duszą i sercem. Jego wygląd sprawia, że ludzie traktują go z góry i jak kryminalistę. Jednak w głębi siebie to wrazliwy i łaknący miłości młody mężczyzna.
Od pierwszej chwili, gdy drogi tych dwojga się krzyżują ciągnie ich do siebie. Niestety oboje nie są świadomi ile będą musieli przetrwać by miłość wygrała. Demony nie śpią, żyją pośród nas i wychodzą w najmniej odpowiednim momencie.
Ciebie Tu Nie Ma to kolejna odsłona autorki. I szczerze wam powiem, że to jedna z lepszych historii Natalii. Możemy przeżyć niezły rollercoaster emocji. Momentami miałam ciarki. To w jaki sposób wywróciło się życie bohaterów było zaskakujące, ale i szokujące. To jakie intrygi były knute wydawać by się mogła że bliskie nam osoby. Nikt nie chciałby przekonać się na własnej skórze jak traci się wszystko łącznie z poczuciem własnej wartości. Zaskakujące było również jak Aria z nieświadomej nastolatki staje się mądra młoda kobietą. A może zawsze taka była tylko nikt jej nie doceniał. To ile dźwigała na swoich barkach przygniotło by niejedną osobę. Niezaprzeczalnie uwielbiam jej ojca, który uwolnił się ze szponów toksycznej żony, wspierał córkę najlepiej jak umiał. Gabriel skradnie moje serce od samego początku tej historii. Mimo młodego wieku życie nieźle go przeczołgało. Ale starał się wyjść na ludzi. Duże wrażenie robi również uczucie jakie narodziło się między tymi młodymi ludźmi. To ile byli wstanie wycierpieć dla miłości budzi podziw. Sądzę, że nie jedną osoba chciałabybprzezyc tak silne uczucia. To książka o pięknej młodzieńczej miłości, oprawiona w mnóstwo bólu i cierpienia. Pokazująca walkę o siebie, jak i o drugą osobę. Polecam zaopatrzyć się w chusteczki nie jedną łza popłynie. Wiele emocji przed wami. Polecam z całego serca ❤️

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 24.04.2024 r.

Autorka @natalia.kulpinska_autorka

Wydawnictwo @waspos #współpracareklamowa

Jest to książka dość trudna i bardzo emocjonująca. Wczoraj siadłam rano i do wieczora była przeczytana. Autorka ma bardzo wciągający styl pisania, bardzo hronologiczny, nic tu nie jest przypadkowe, wszystko jest dokładnie przemyślane. Bohaterowie mimo młodego wieku muszą szybko dorosnąć, zmierzyć się nie tylko z własnymi demonami i problemami, ale również ponieść konsekwencje cudzych działań. Miłość, nienawiść, hejt, zemsta, zakazane substancje, przemoc fizyczna i psychiczna - wszystko znajdziemy w tej książce.
Aria jest bardzo młoda, dopiero próbuje wskoczyć w dorosłość, choć jest to bardzo trudne, próbuje odnaleźć się w świecie hulejtu, pozorów, znęcania psychicznego. Rodzice wychowują ja twardą ręką, same zakazy i nakazy zero przywilejów. Jej poukładany z pozoru świat zaczyna się kruszyć i rozpadać jak domek z kart, wtedy poznaje Gabriela. Chłopak ma też trudną przeszłość za sobą. Czy tych dwoje młodych ludzi, którzy na początku swojej drogi już mają ciężko odnajdą się w dorosłości? Trudne relacje z rodzicami, chora, ambicjonalna miłość rodziców może mieć czasem dla dziecka zgubne konsekwencje w przyszłości. Autorka porusza bardzo trudne tematy, pokazuje, że w miłości wiek nie ma znaczenia. Ukazuje nam również, jak ludzie potrafią tłumić w sobie emocje gdy coś ich przerasta. Nasza psychika może dużo znieść, ale czasem emocje potrzebują ujścia, czy to na jawie, czy to we śnie. Znajdziemy tu też bardzo wartościowy przekaz, że błędem obecnego społeczeństwa jest ocenianie ludzi po pozorach, wyglądzie, stanie portfela, czy statusie społecznym. Ludzie zamiast się poznać, pomóc sobie nawzajem, oceniają nas przez pryzmat tego co im się tylko wydaje, nie zdając sobie sprawy jakie może to nieść za sobą konsekwencje. Młody człowiek jest szybciej podatny na działania destrukcyjne, załamuje się, ucieka w używki. Dla jednych nie ma ratunku, nie chcą lub nie potrafią się podnieść. Pamiętajmy, że młody człowiek też ma uczucia i wspierajmy, nie oceniajmy nikogo z góry, tylko dlatego że wygląda inaczej niż my. 💋
#recenzenci#waspos

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 24.04.2024 r.

Autorka @natalia.kulpinska_autorka

Wydawnictwo @waspos #współpracareklamowa

"Ciebie tu nie ma" to zarówno trudna jak i wzruszająca książka. Aria od zawsze żyła pod dyktando rodziców, skupiając się na nauce, aż pewnego dnia jej życie odwraca się do góry nogami. Dziewczyna w końcu poznaje w pięknym stopniu rzeczywistość, musi zmagać się z urokami i trudami życia nastolatki.

Książka porusza trudne tematy takie jak rozstanie rodziców, ocenianie po pozorach, w pewnym stopniu hejt, także problemy uzależnień itp.

W tej historii cały czas coś się dzieje, każdy rozdział wciąga i wzbudza emocje. Pokazuje, że warto walczyć o siebie i miłość. Rewelacyjna, polecam ❤️

Książka porusza trudne tematy takie jak rozstanie rodziców, ocenianie po...

• Polecam
  • NIE czytam