Piekielne Niebo

Okładka książki Piekielne Niebo Karolina Ligocka
Okładka książki Piekielne Niebo
Karolina Ligocka Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta Cykl: Historia Naridy (tom 1) fantasy, science fiction
Historia Naridy (tom 1)
Wydawnictwo Mięta
2024-03-20
2024-03-20
Anioły Demony

Narida wiedzie spokojny żywot nastoletniej anielicy. Co prawda nie wie kto był jej ojcem, ale wydaje się, że matka należycie się nią opiekuje. Zerika choć szorstka, wymagająca i trzęsąca całym Niebem, dobrze radziła sobie przez prawie 18 lat z wychowywaniem córki. U progu dorosłości Narida ma oddanego przyjaciela Marina, z którym przygotowuje się do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Złe sny Marina nie martwią dziewczyny - chłopak jeszcze nie opanował w pełni swojego Daru i nie potrafi precyzyjnie ostrzec przyjaciółki. Jak się okazuje - miał przed czym.

Z niewyjaśnionych powodów Narida zostaje oskarżona o morderstwo anioła wysokiej rangi i staje przed sądem. Bezwzględni aniołowie rzucają oskarżenia pod adresem dziewczyny. Co gorsze, przeciwko niej występuje też jej matka i przyjaciel. Za zbrodnię jest tylko jedna kara - strącenie z nieba. Jednak upadek na Ziemię przeżywa niewielu upadłych.

Mocno poturbowana Narida znajduje bratnią duszę, która jej pomaga. Rozpoczyna pracę w barze i układa sobie nowe, ziemskie życie, Stara się zapomnieć o anielskim pochodzeniu. Wydaje się to o tyle łatwe, że po upadku anioły tracą swe moce. Jednak dziewczyna wciąż pamięta o zdradzie matki i byłego przyjaciela i nie może zrozumieć, co nimi kierowało.

Pewnego dnia zostaje nakłoniona do współpracy w ujawnieniu, jaki anioł dokonał mordu na przyjacielu demona mocy. Naridzie przyjdzie zweryfikować swoje poglądy na temat aniołów i demonów, dobra i zła, Nieba i Piekła. Wkrótce wykryje pewną mroczną tajemnicę i postanowi ją rozwikłać. Towarzyszyć jej będą przyjaciel Rimon i jego demoniczny brat. Czy Narida odkryje co wiązało się z jej upadkiem?

"Piekielne Niebo" to piekielnie dobra książka. Wciągająca, z bohaterami, których da się polubić, gdzie nikt nie jest jednoznacznie biały czy czarny. To świetna rozrywka, napisana lekko i angażująco. Znakomite urban fantasy, przy którym dobrze się bawiłam. Czekam na więcej.

Fantastyka to gatunek, z którym dopiero się zaprzyjaźniam małymi kroczkami. Jednak czuję, że będzie to przyjaźń na lata.

"Piekielne niebo" to książka, która zaciekawiła mnie nie tylko intrygującym opisem, ale też okładką. Anielica z przepięknymi oczami w połączeniu z wilkiem skusiła mnie od razu, a po przeczytaniu historii śmiało mogę stwierdzić, że chcę więcej.

Naridę poznajemy w wieku 18 lat, gdy zostaje niesłusznie oskarżona o morderstwo i strącona z nieba. Jak upadła trafia na ziemię, gdzie w Rzymie wiedzie życie zwykłego człowieka. Ale czy na pewno zwykłego?

Po 10 latach spokojnego życia jej dawne moce dają o sobie znać, a dziewczyna postanawia wytatuować sobie pysk wilka na plecach. Tatuaż jednak nie był zwyczajny – wilk w momencie zagrożenia materializował się i stawał w obronie Naridy.
Dziewczyna zwróciła na siebie uwagę pewnego demona, przez co została wciągnięta wir tajemniczych wydarzeń, gdzie towarzyszył jej przyjaciel Ramon oraz jego demoniczny brat z którym dziewczyna zawarła pakt.
Czy Naridzie z pomocą demonów uda się ocalić niebo i odkryć prawdę o morderstwie a także dowiedzieć się dlaczego własna matka ją odtrąciła i skazała na upadek?

Aby to sprawdzić musicie sami sięgnąć po tą świetną lekturę. Znajdziecie w niej wiele magicznych stworzeń. Oprócz aniołów, demonów natkniecie się także na elfy czy gnomy oraz dostaniecie szczyptę magii. Nie zabraknie tu też budzącego się do życia nietypowego uczucia.

Autorka ciekawie przestawiła obraz nieba – miejsca w którym powinno królować dobro. Jednak nie jest tam tak anielsko jakby nam się wydawało.

Narida rozczarowana wartościami, które jej wpajano, staje w walce ze złem, a jej sprzymierzeńcami są demony. Takiego obrotu wydarzeń raczej się nie spodziewałam, ale jestem zdecydowanie na tak dla tej historii.

Relacja bohaterów spodobała mi się do tego stopnia, że z chęcią przeczytałabym dalsze losy tej dwójki.

Ja jestem oczarowana tą książką, już dawno nie czytałam tak świetnego debiutu. Z piórem autorki, zaprzyjaźniłam się już na zawsze i czekam na kolejne perełki.

Gorąco wam polecam 🖤

#piekielneniebo

Naridę...

Recenzja
Piekielne niebo
Karolina Ligocka
#fantastyka
#współpracareklamowa

Opis mnie bardzo zaintrygował jak i okładka. No taka jest prawda i tego się nie wstydzę.

Podczas czytania książki miałam mieszane uczucia co do relacji romantycznej pomiędzy Kaimem a Naridą. I może będę w mniejszości, ale cieszę się, że się stało to co się stało. Gdyż książek, gdzie główną rolę odgrywa przyciąganie seksualne jest już zbyt dużo, a często również pomijają rozmowy między bohaterami. Tutaj mi zabrakło rozmów między nimi, gdyż albo czują przyciąganie i są zajęci sobą albo jest akcja i ta relacja nie ma na niczym oparcia.

Akcja toczy się szybko i wiele się dzieje i dla mnie tak odrobinkę za łatwo im to wszystko szło....

Ale uwielbiam za relację z innymi bohaterami i Rimon ❤️❤️❤️ uwielbiam typa. Jest taki autentyczny + nie leci na Naride i jest ciekawą postacią i dla mnie jako czytelniczki jest dość skryty. Rimon zaprzyjaźnisz się ze mną?

Uwielbiam również początek i tą atmosferę baru. Mam nadzieję, że będzie jej więcej. Motyw rodziny mnie zafascynował zarówno po obu stronach. Z chęcią poznam ich historię i historię takiego jednego oka 🤭🤭.

Podoba mi się sposób prowadzenia akcji, przede wszystkim jest przyjemny i wciągający. Momentami dzieje się, ale raczej bym osadziła w kategorii przyjemne niezbyt krwawe.

Uważam, że jest to całkiem udany debiut. Warty poświęcenia swojego czasu i warto pamiętać,że to co mi się nie podoba wam może się spodobać.

Recenzja
Piekielne niebo
Karolina Ligocka
#fantastyka
#współpracareklamowa

Anioły i demony.
Niebo i piekło.
Odwieczna walka dobra ze złem.

Karolina Ligocka połączyła te dwa skrajne światy w jeden. "Piekielne niebo" współpraca reklamowa @wydawnictwo_mieta . Jest to jej autorski debiut który wg mnie wyszedł bardzo fajnie.

Zacznę od tego co mi się podobało: główny wątek czyli upadła anielica zostaje strącona na ziemie. Nawet teraz pamiętam jak z wypiekami na twarzy pochłaniałam serię "Szeptem" 😍 więc obok tej pozycji nie mogłam przejść obojętnie! Druga rzecz to fajne opisy walk- dość czegółowe. Cała akcja jest bardzo dynamiczna, dzieje się dużo. Co rusz na jaw wychodzą nowe fakty, czy też problemy z jakimi mierzą się bohaterowie- na nudę tutaj narzekać nie można. Jeśli chodzi o samych bohaterów, to raczej ich polubiłam.

Co mi się nie do końca podobało, to za duża ilość fantastycznych postaci, bo oprócz aniołów i demonów mamy też chyba wszystkie gatunki dziwnych stworzeń od czarownic, przez krasnoludy, a na elfach kończąc. Co za dużo, to nie zdrowo....

Relacja romantyczna momentami była zbyt spicy🌶 Chodzi mi o to,że raczej fabuła jest typowo młodzieżowa, a niektóre sceny były zdecydowanie 18+, a spokojnie mogłoby ich po prostu nie być. Przez co ciężko sklasyfikować dla kogo tak naprawdę jest ta książka.

Widać, że autorka jest osobą kreatywną i ma głowę pełną pomysłów, co pokazała na kartach tej powieści. Uważam jednak, że niektóre elementy były przekombinowane. Niemniej jednak dobrze się bawiłam poznając losy Naridy i zdecydowanie będę czekać na dalsze losy bohaterów

Anioły i demony.
Niebo i piekło.
Odwieczna walka dobra ze złem.

Piekielne niebo to debiut literacki Karoliny Ligockiej, który został opatrzony hipnotyzującą okładką i wydany przez Wydawnictwo Mięta.

Ta książka ma anioły, demony, wilka, magię i tajemnicze księgi czarów. To wszystko okraszone jest sprawą kryminalną, Rzymem oraz podważaniem grzeczności niebiańskich istot. Taka kombinacja sprawia, że gdy usłyszałam o książce, byłam pewna, że podejdzie idealnie pod moje gusta. Rzeczywistość jednak bywa przewrotna.

Nie mogę zaprzeczyć, że fabuła była ciekawa i miała olbrzymi potencjał. Dawała również ogromne pole do popisu dla autorki, która mogła popuścić wodze wyobraźni. I widać, że to zrobiła i podejrzewam, że świetnie się przy tym bawiła, bo niektóre pomysły wyszły naprawdę świetnie.

Jednak fabuła to nie wszystko. Niestety, nie polubiłam żadnego bohatera. Każdy z nich wydawał mi się pusty i jednopoziomowy. Na dodatek w chwili wprowadzenia ich do tekstu razem z postacią czytelnik dostawał ich życiorys rozpisany w jednym lub dwóch akapitach, co było trochę męczące. Do tego miałam trudności w uwierzenie w relacje między bohaterami - w wielu momentach wydawały mi się sztuczne, wymuszone lub popędzane. W szczególności relacja romantyczna, która wykwitła w zasadzie znikąd.

Tekst zalewa czytelnika informacjami i zaczyna to robić bardzo szybko. Gdy pojawiało się coś nowego, jakiś element świata, towarzyszył mu długi opis, w którym dana rzecz została przedstawiona od A do Z. Było to lekko nużące, zwłaszcza że później część z tych rzeczy miała mało znaczenia fabularnego.

Podobna sytuacja miała miejsce przy charakterze bohaterów czy relacjach. Bardzo często zamiast ukazać pewne cechy w tekście poprzez zachowania, zostało wszystko podane niemal na tacy. Na przykład podam rzekomo cięty język głównej bohaterki - o jego istnieniu narracja przypomina co chwila, ale w dialogu poczułam go może raz.

Sporo moich zastrzeżeń, które mam do książki, dotyczy stylu autorki. Jakby nie patrzeć, on oraz język potrafią diametralnie zmienić podejście do tekstu, przynajmniej dla mnie. Przy lekturze Piekielnego nieba towarzyszył mi chaos. Zdania, często krótkie, wydawały mi się nierzadko oderwane od akapitów, przez co przypominały raczej wymienianie czynności niż płynną całość akcji. Trudno mi było przez to się "wbić" w tempo akcji oraz zaangażować w fabułę.

Fabuła pod koniec również przeżyła kilka wzlotów oraz upadków. I o ile była ciekawa sama w sobie i po 300 stronach człowiek, bądź co bądź, czuje pewną ciekawość na temat tego, jak to wszystko się potoczy, tak czułam pewne rozczarowanie i niedosyt. Końcówka zadziała się za szybko - co było zaskoczeniem przy rozległym, nieco nalanym rozwinięciu akcji. Do tego mam wrażenie, że poszła nieco fartem. Narida po prostu co chwila odkrywała w sobie magię, którą okazywała się być im nagle przydatna czy potrzebna. Raz czy dwa takie zagranie można przepchnąć, jednak oparcie na tym konkluzji jest dość wyczerpujące i żmudne w lekturze.

Poza tym napotkałam na kilka dziwnych błędów fabularnych, które sprawiły, że książka wydała mi się niedopracowana. Raz narracja zaspoilerowała mały zwrot akcji, zdradzając tożsamość jednego z bohaterów, zanim ta informacja pojawiła się w tekście. Innym razem Narida nagle sobie przypomniała, że to, co dopiero co wprowadziło ją w stan głębokiego szoku, tak naprawdę miała w szkole i się o tym uczyła. Do tego opis książki stanowi ciekawy wybór. Tak naprawdę opisuję sytuację z książki po co najmniej stu stronach i, moim zdaniem, zdradza trochę za dużo.

Jak można się domyślić, Piekielne niebo to nie jest pozycja, która mi się spodobała. Co dziwne, bo naprawdę miała w sobie wszystko, co lubię w fantastyce. I naprawdę wysłuchałam z głowy wszystkie negatywne myśli, by dawać jej coraz to nowszą szansę, ale prawda jest taka, że to po prostu nie była pozycja dla mnie.

Na początku ciężko było mi się wciągnąć w historię, ale w końcu się udało.
Relacja demona z aniołem trochę z czapy, nie mam pojęcia skąd się wzięła, może coś przeoczyłam? A raczej niedosłyszałam....
Podoba mi się odwrócenie tradycyjnych ról dobrych aniołów i złych demonów. To anioły są czarnymi charakterami, a demony starają się przywrócić ład.
Mam wrażenie, że całość poszła za łatwo, a bohaterowie nawet się nie zmęczyli, przez co czuję spory niedosyt.
Głos lektorki na męskich kwestiach brzmiał co najmniej dziwnie.

Na początku ciężko było mi się wciągnąć w historię, ale w końcu się udało.
Mam wrażenie, że całość...

Książka i sama tematyka naprawdę mi się podobały. Anioły i demony lubię takie klimaty, dlatego też widzę podobieństwa do innych książek z tej tematyki które już czytałam. Wiadomo nie da się napisać czegoś super oryginalnego, ale pewne elementy kojarzę z innych książek.
Bohaterom czegoś brakuje. Neridzie wszystko przychodzi gładko i bez większych problemów, żadnych konsekwencji za podejmowane działania. Irracjonalne decyzję jak np. odwiedzin władcy piekieł, przeszły bez większych konsekwencji. Każdy tylko zachwyca się jaką to wspaniała moc ma w sobie Nerida. Demony ukazane w tej historii nie są demonami tylko do rany przyłóż postaciami z innego świata. No to tak jakby mieć lwa tylko oswojonego. Wszystko pędzi na łeb na szyję, akcja za bardzo biegnie (nie wierzę, że to pisze) niektóre sceny powinny być lepiej opisane, bo czuć niedosyt. Bohaterowie rozwiązywali swoje problemy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trochę tego jest, ale ogólnie mogę powiedzieć, że jest w miarę okej.

Ta pozycja jak na debiut nie jest do końca zachwycająca, nie porwało mnie tak jak sobie bym tego życzyła....

445 stron połknęłam w niecałą dobę. Nie powstrzymała mnie nawet przerwa w dostawie prądu z powodu burzy... O czym to świadczy? Wiadomo - podobało się 🙂 Choć idealnie nie było...
Książka utrzymana w klimatach anielsko - demonicznych. W zdecydowanej większości akcja osadzona jest na ziemi, jednak autorka zabiera nas też na wycieczkę do Nieba i do Piekła 😁
Główna bohaterka - Narida - to osiemnastoletnia anielica, która zostaje skazana za zabójstwo i strącona z Nieba. Jako upadły anioł trafia do Rzymu, gdzie próbuje odnaleźć się wśród śmiertelników. Ma dużo szczęścia, spotyka człowieka, który się nią zaopiekował i stał się dla niej ojcem, którego nigdy nie miała. Zdobywa też przyjaciół. Początkowo nic tego nie zapowiadało, ale w końcu poukładała sobie życie. Mija 10 lat jej pobytu na ziemi, gdy Nari odkrywa w sobie moce, których jako upadła, nie powinna posiadać. Dodatkowo potrafi ożywić swój tatuaż Wilka, tak, by stawał w jej obronie. Do tego wszystkiego okazuje się, że Rimon, jej najlepszy przyjaciel, nie jest zwykłym człowiekiem za jakiego go brała, lecz demonem mieszkającym spokojnie na ziemi. Rimon nie miesza się w demoniczne sprawy, co innego jego brat Kaim. Kaim jest szefem-bosem demonów mieszkających w Rzymie. Wciąga swojego brata i Nari w misję mającą na celu utrzymanie porządku między światami. W zamian za pomoc w niedopuszczeniu do wojny: anioły - demony, Kaim obiecuje dziewczynie pomoc w odkryciu prawdziwego sprawcy morderstwa, za które została skazana.
No i przy okazji kwestii demonicznej pojawia się moje pierwsze ALE... bo te demony jakieś takie mało demoniczne są. To już niektóre anioły wydają się bardziej badassowe. Zwykły, ludzki gang motocyklowy robi większą rozpierduchę, niż oni. Takie z nich normalne chłopaki, tylko z nieco lepszym węchem... Na sam koniec Kaim dostał swoje 5 minut i błysnął jakimiś tam zdolnościami, ale zdecydowanie mi mało...
Jak już jestem przy narzekaniu, to zapytam... skoro jak się na koniec okazuje są Aniołowie, którzy mogą wejść w czyjeś wspomniania i wszystkiego się dowiedzieć, to czemu nie zajrzeli do głowy Neridy, żeby zobaczyć jak było na prawdę, że to nie ona popełniła zbrodnię?... nie zostałaby upadłą, i nie byłoby książki... ehh, tylko nie trzyma się to kupy trochę... 😉
Mimo tego zachęcam do przeczytania. Świetna fantastyka z domieszką kryminału i romansu. Książka napisana jest lekko i bardzo obrazowo. Nie brakuje również humoru, przekomarzania Nari z Rimonem i pozostałymi demonami - świetne. W książce nie ma dłużyzn, akcja z każdą kolejną stroną nabiera coraz większego rozpędu i wciąga czytelnika w intrygę coraz głębiej.
Skończyło się niby dobrze, ale jakaś taka gorycz się pojawiła, (co wcale mi się nie podoba, pfff),dlatego z niecierpliwością czekam na 2 część.
Karolina Ligocka stworzyła kilka na prawdę dobrych postaci, można ich polubić. Mnie oczywiście bardziej do gustu przypadły te z czeluści piekielnych, choć i paru pierzastych było ok. Mam nadzieję, że i w kontunuacji znajdzie się dla nich miejsce. Szczególnie dla tego pana, który jest autorem najlepszego cytatu z książki:
"Nigdy, ale to nigdy nie przepraszaj za bycie sobą. Jeżeli ktoś obraża się na Twoje słowa, oznacza to tylko tyle, że nie zasługuje na Twoje towarzystwo. "

Główna bohaterka -...

Historia opowiada o młodej dziewczynie która została wplątana w morderstwo i wygnana z nieba. Zostaje zesłana na ziemię jako upadła.
Zdradzona oszukana i wygnana ze swojego domu może liczyć tylko na siebie.  Na szczęście spotyka dobrych ludzi którzy pomagają jej stanąć na nogi zapomnieć o dawnym życiu i świecie w którym się wychowywała. Przez jakiś czas udaje jej się prowadzić normalne życie. Niestety niebo upomina się o nią i wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
Książkę czyta się błyskawicznie jest bardzo dobrze napisana, porostu przez nią się płynie.
Nie przeszkadzają mi tam wulgaryzmy autorka dodała je wtedy kiedy powinny być dodane wzmacniają one efekt dialogów. Ogólnie uważam, że jest to jeden z lepszych debiutów jakie kiedykolwiek czytałam. Przede wszystkim podobało mi się to, że autorka zawarła w swojej książce wszystko czego tak naprawdę taki czytelnik jak ja potrzebuję. Był romans erotyk, akcja, było kilka momentów wzruszeń, była przyjaźń która nawiązywała się między naszymi bohaterami, było trochę dramatu i trochę śledztwa. Tak naprawdę było tam po troszkę wszystkiego. Autorka nie rozciąga wydarzeń w nieskończoność, jest konkretna i zdecydowana. Myślę że książka jest bardzo dobrze przemyślana przez autorkę ona dokładnie wiedziała czego chce.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Jest mądra zdecydowana nie histeryzuje i nie wyolbrzymia wszystkiego. Nie tworzy problemów tam gdzie ich nie ma. Kiedy trzeba zaczyna działać, wie kiedy i co powiedzieć aby komuś dokopać dogryźć i lub rozładować atmosferę. Nie jest typem idiotki która wszystkich denerwuje dużo gada i nic nie robi. Bardzo dobrze wykreowane postacie powiem szczerze, że Kaim skradł moje serce 💓
Połączenie tych dwóch różnych światów aniołów i demonów jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Szczerze mówiąc liczyłam na inne zakończenie. Na takie które rozszarpie moje serce na kawałki.  Autorka rozegrała to inaczej z jednej strony fajnie naprawdę podobało mi się ale...
Nie jest to książka idealna, autorka ma nad czym pracowac ale uważam jest na bardzo dobrej drodze.
Gratuluję autorce i wydawnictwu ja jestem absolutnie totalnie zakochana w Piekielnym Niebie. Jest to książka która zostanie ze mną na długo bardzo chciałabym przeczytać kontynuację

Pierwszy raz sięgnęłam po tego typu książkę i jestem mega pozytywnie zaskoczona! W kilka dni pochłonęłam książkę żeby dowiedzieć się jak to naprawdę było z tym zabójstwem w niebie.
W książce dużo się dzieje, myślisz sobie że wiesz w którą stronę idzie ta historia a tu przewracasz kartkę i bach ... Wow! Gratuluję wyobraźni autorce. Debiut udany, czekam na kontynuację. 🔥🔥🔥

Karolina Ligocka Piekielne Niebo Zobacz więcej