Okładka książki Forget Me Not Julie Soto
2024-02-28
2023-07-11

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 246 napisanych opinii 246

Gdy Ama Torres dostaje ofertę pracy przy ślubie bardzo znanej i popularnej influencerki wie, jaka jest to okazja aby wznieść się na szczeblach w tej branży. Jest tylko jeden problem, plorystą ma zostać Elliot z którym łączy ją trudna przeszłość, która wciąż boli.

Naprawdę był to ciekawy wybór na opowiedzenie tej historii. Teraźniejszość opowiada nam Ama a przeszłość Elliot co dodawałam tej książce jeszcze więcej tajemniczości i prywatności.

Bohaterowie byli na pewno interesujący, ale nie mogę powiedzieć, że ich lubiłam bo tak na pewno nie było, bardziej będzie pasować określenie tolerowałam.

I osobno ale i razem nie zyskali mojej sympatii. Bo książka opisywana jako pikantny romans na pewno jak dla mnie tym nie był. Nie czułam ich chemii, a sceny łóżkowe też się nie podpisywały. Napisane dość drętwym językiem, który sprawiał, że byłam zażenowana.

Dużo tutaj było o kwiatach, ślubach i wszystkim innym, przez to mam wrażenie, że relacja głównych bohaterów nie była aż tak dopracowana jak powinna, tak samo jak ich charaktery.

Książka nie była tragiczna, tylko mocno przeciętna przez co raczej szybko o niej zapomnę bo się dość mocno zawiodłam, bo motyw drugiej szansy jest jednym z moich ulubionych.

~ 2,25/5 ✨ ~

Forget Me Not to debiutancka powieść Julie Soto to nie tylko opowieść o miłości, ale także o przeznaczeniu, drugich szansach i znaczeniu wybaczania. Autorka doskonale wplata wątki romantyczne, humorystyczne oraz emocjonalne, tworząc niezapomnianą historię, która zachwyca i wzrusza czytelnika. .
Główna bohaterka, Ama Torres, jest konsultantką ślubną pełną energii, która paradoksalnie nie wierzy w instytucję małżeństwa, ale kocha organizować śluby dla innych. Jej były partner, Elliot Bloom, to ponury florysta, który nigdy nie pokonał uczucia porzucenia przez Amę. Kiedy ich drogi ponownie się krzyżują w związku z organizacją ceremonii ślubnej dla pary celebrytek, obaj muszą stawić czoła swoim przeszłościom i napiętej relacji.
Jednym z mocnych punktów powieści są również dwie panny młode, które nieświadome historii między głównymi bohaterami, postanawiają ich ze sobą zeswatać. Ich zabiegi prowadzą do serii komediowych sytuacji i zawirowań, dodając dodatkowego smaczku fabule.
Soto wspaniale oddaje dynamikę relacji między głównymi bohaterami, pokazując jak zmieniają się wraz z upływem czasu i przeżywanymi doświadczeniami. Przezabawne dialogi, subtelne spojrzenia i iskrząca chemia między nimi sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od książki.
Forget Me Not to opowieść o tym, jak miłość potrafi znaleźć drogę nawet w najbardziej złożonych sytuacjach. Autorka porusza też temat przebaczenia i drugich szans, ukazując, że czasami warto dać sobie i innym możliwość zmiany i rozwoju. To również inteligentna, wzruszająca i zabawna powieść, która trafia do serc czytelników. Dla miłośników romantycznych komedii z głębszym przesłaniem, ta książka będzie idealnym wyborem. Julie Soto stworzyła niezapomnianą opowieść o miłości, która zostaje w pamięci na długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Główna bohaterka, Ama Torres, jest konsultantką ślubną pełną energii, która...

🌺"𝑭𝒐𝒓𝒈𝒆𝒕 𝑴𝒆 𝑵𝒐𝒕" 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆 𝑺𝒐𝒕𝒐

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
Jeśli chodzi o tę książkę, to przyznam szczerze, że nie miałam jakichś mega dużych oczekiwań co do niej i w sumie to nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Na początku trochę ciężko było mi się w nią wkręcić, ale z każdą kolejną stroną się to zmieniało, a ja coraz bardziej zaczęłam wciągać się w całą fabułę. W książce występują dwie perspektywy, czyli Amy, gdzie poznajemy teraźniejszość oraz Eliota, w której poznajemy przeszłość bohaterów i to było dla mnie mega na plus, ponieważ możemy zaobserwować wszystko od początku, jak zaczęła się tworzyć  relacja między bohaterami i co takiego się stało, że się rozpadła. Jeśli chodzi o to, co dzieje się w chwili obecnej, od razu możemy zauważyć napięcie między bohaterami oraz niechęć głównie ze strony Eliota względem Amy. Jako, że główny bohater jest florystą, to podczas czytania dowiedziałam się sporo na temat różnych kwiatów i przyznam szczerze, że nawet mnie to zaciekawiło. Mega lekka i przyjemna historia. Jak najbardziej polecam.

🌺"𝑭𝒐𝒓𝒈𝒆𝒕 𝑴𝒆 𝑵𝒐𝒕" 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒆 𝑺𝒐𝒕𝒐

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

Ama uwielbia organizować śluby. Eliot to florysta, który polubił swoją pracę dzięki Amie. Podczas spędzania ze sobą czasu ich relacja się pogłębiła, jednak nie trwało to długo. Ich drogi się rozeszły. Po paru latach Ama dostaje zlecenie od którego zależy jej kariera. Warunek jest jeden. Musi współpracować z Eliotem.

Mimo, że nie znałam wcześniej twórczości autorki to miałam jakieś oczekiwania względem tej historii. Zostały one spełnione, a nawet i więcej. Jest to naprawdę świetna książka.

Ama to konsultantka ślubna i może by mnie to nie zdziwiło gdyby nie to, że sama nie wierzy w instytucje małżeństwa. Eliot również pracuje w tej branży, jednak jako florysta. No muszę przyznać, że mężczyzna wykonujący taki zawód, jest naprawdę sexy.

Z początku ciężko było mi się wkręcić w tą historię, autorka tak naprawdę wrzuca nas od razu w środek wydarzeń, jednak bardzo szybko zostałam pochłonięta przez fabułę, bohaterów i tempo jakie zostało narzucone. Pokochałam Amę i Eliota, każde ich spotkanie i wspólną walkę o zorganizowanie pięknego przyjęcia.

Bardzo spodobał mi się zabieg poprowadzenia fabuły. Poznajemy teraźniejszość z perspektywy Amy, a przeszłość z perspektywy Eliota. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, ale bardzo przypadło mi to do gustu. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie przedstawienie znaczenia kwiatów. Nigdy na to nie zwracałam uwagi, ale tak mnie to zaciekawiło, że teraz będzie inaczej.

Mimo, że nie znałam wcześniej twórczości autorki to...

[Reklama] Harper Collins

Jak się zaopatrujecie na taką problematykę? Jak na przykład brak wiary w instytucję małżeństwa. Wzorce od rodziców wpływające na przyszłość. Dwulicowość ludzi. Brak wiary w siebie. To tylko szczypta tego, co znajdziemy w książce. Zaintrygowani? I bardzo dobrze.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I już mogę powiedzieć, że napewno nie ostatnie. Ogromnie przypadł mi do gustu styl Julie Soto. Ta lekkość poruszania się po emocjach. Te barwne i realne opisy dekoracji weselnych - i nie tylko. Umiejętność lawirowania między ciężkimi zagadnieniami tak mocno osadzonymi w rzeczywistości.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej powieści. Dopieszczenia całej fabuły i zadbania o najmniejsze szczegół. Jak również kreacji bohaterów, którzy swoimi zachowaniami i uczynkami dostarczyli mi masę wrażeń.
Ama i Elliot to postacie, które z ostrożnością podchodzą do związków. W pełni ich rozumiałam i z całych sił trzymałam kciuki, aby odważyli się wyjść ze skorupy i zrobić krok ku szczęściu. Zasługiwali na to. Polubiłam ich.
Fajnym kontrastem dla ich sytuacji życiowych było właśnie organizacja przyjęć weselnych. To było fajne i ładnie podbiło wydźwięk historii. Wydarzeń, które zaskakiwały do efektu wow. Mąciły spokój i dostarczały adrenaliny. A połączenie teraźniejszości z przeszłością było dla mnie kropką na "i".
Ta książka jest obłędna. Dla mnie cudowna i totalnie wciągająca. Wyśmienicie się z nią bawiłam. Same plusiki ode mnie dostała. Tylko ten finał, eh. Dlaczego książka kończy się akurat w takim momencie? Jeju, czuje niedosyt. Najchętniej sięgnęłabym po kontynuację - na już. Jasne zakończenia to to, co lubię.

Polecam

[Reklama] Harper Collins

Jeśli dajecie komuś kwiaty to myślicie o ich symbolice?

Po przeczytaniu tej historii ja na pewno będę zwracała większą uwagę na symbolikę kwiatów.

"Forget Me Not" autorstwa Julie Soto jest pikantną i zabawną powieścią, która przynosi odświeżający spojrzenie na śluby i związki. Głównymi bohaterami są Ama Torres, energiczna konsultantka ślubna nie wierząca w instytucję małżeństwa, oraz Elliot Bloom, ponury florysta, który znienawidził swoją profesję, dopóki nie pojawiła się ona w postaci entuzjastycznej Amy. Ich wspólna przeszłość dodaje dramatu i tajemnicy do historii.
Przeszłość między Ama i Elliotem jest źródłem napięcia i tajemnic, które są rozwijane w trakcie historii. A dwie panny młode i to celebrytki, które zgłosiły się do Amy by to ona zorganizowała ich ślub, starają się zeswatać bohaterów. Doprowadzają do wielu humorystycznych sytuacji i nieporozumień, a także błyskotliwych dialogów.
Standardowy romans z niestandardową narracją. Otóż teraźniejszość relacjonuje nam Ama, a przeszłość Elliot. To zupełnie świeże spojrzenie na temat związków i ślubów z nutą dramatu. Mamy tu niebagatelne i niecodzienne emocje, które mogą wywołać na twarzy uśmiech, ale i rozdrażnienie.
Bardzo ciekawym wątkiem w tej historii jest ich kariera zawodowa i jak znaleźli się w ogóle w tym biznesie. Więcej wam niestety nie mogę zdradzić ;-) Polecam wam tą historie, ponieważ można przy niej złapać oddech i powspominać własne przygotowania do wielkiego dnia, jeśli taki się już wydarzył. Jeśli jednak nie to doskonały poradnik z tej opowieści.
"Małżeństwa nigdy nie będą idealne. To ciągła praca. Ale wesele? Wesele to tylko chwila w czasie, którą możemy uczynić idealną."

Jeśli dajecie komuś kwiaty to myślicie o ich symbolice?

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Ama Torres uwielbia organizować śluby ale jest też osobą, która nie wierzy w trwałość związku małżeńskiego. Ma dużo, ciekawych pomysłów co powoduję że jej klienci są bardzo zadowoleni. Pewnego dnia dostaje propozycję zorganizowania ślubu znanej influencerki. Jest to dla niej świetna okazja aby pokazać się i zareklamować swoją firmę. Niestety jest jeden problem. Ma współpracować z Elliotem Bloomem.

Elliot to florysta, który przejął kwiaciarnię po śmierci swojego ojca. Z Amą poznali się kilka lat wcześniej przy organizacji wesela. Elliot unika kontaktów międzyludzkich, jednak po poznaniu Amy zaczął się na nią coraz bardziej otwierać. Ich znajomość z dnia na dzień wkraczała na coraz to intymniejsze tory, aż pewnego dnia napięcie między nimi wybuchło i nawiązali gorący romans. Właśnie wtedy strach Amy przed związkami dał o sobie znać, powodując że postanowiła zakończyć relację z Elliotem łamiąc mu tym sposobem serce.

Czy po tym wszystkim będą w stanie ze sobą współpracować? Czy uczucie, które ich połączyło wygasło? Czy Ama zwalczy swój strach przed związkami? Czy mają jeszcze szansę na swój happy end?

Jak już wspomniałam na początku, ta książka jak dla mnie to totalny sztos. Jest to cudowna i wciągająca historia dwojga ludzi, którzy przezwyciężają własne lęki i dążą do szczęścia. Lekka, przyjemna i momentami naprawdę gorąca książka od której nie byłam w stanie się oderwać i zarwałam dla niej noc. A głównych bohaterów wprost uwielbiam. Elliot skradł moje serce tym, iż mimo że cierpiał po rozstaniu z Amy to przy ponownym spotkaniu na każdym kroku jej pomagał i wspierał. Dużym plusem jest to iż w książce przeplatała się przeszłość z teraźniejszością ukazana zarówno z perspektywy Amy jak i Elliota. Dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ich postępowanie. Zdecydowanie zaliczam ją do moich komfort book🥰🥰
Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu @harpercollinspolska 😘😘

#recenzja #ksiazka

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Zazwyczaj nie przepadam za romansami. Nie jestem typem czytelnika, który regularnie sięga po historie o miłosnych perypetiach. Jednak raz na jakiś czas lubię odejść od swojego typowego czytelniczego repertuaru i otworzyć się na coś nowego. Wtedy też sięgam po książki takie jak "Forget me not" autorstwa Julie Soto.

"Aby z powodzeniem zaplanować ślub, kieruję się pięcioma zasadami (cóż, to nie do końca prawda; jestem pewna, że mam ich znacznie więcej, ale wiem również, że gdybym powiedziała któremuś z klientów: „Mam siedemdziesiąt sześć zasad i za chwilę je wszystkie wyłożę”, chyba nie chciałby skorzystać z moich usług)."

Wkraczając w świat pełen błyszczących obrączek i perfekcyjnie ustawionych dekoracji, poczułam, że ta opowieść ma coś więcej do zaoferowania. Ama Torres i Elliot Bloom, choć na pierwszy rzut oka wydawali się być stereotypowymi bohaterami romansu, szybko odmienili moje wrażenia. Ich historia okazała się być znacznie bardziej skomplikowana i interesująca niż przypuszczałam. Bo wyjątkowa jest narracja – obecne wydarzenia prezentuje nam Ama, podczas gdy ich przeszłość maluje przed nami Elliot. To właśnie ta subtelna układanka uczuć sprawia, że "Forget me not" wyróżnia się spośród innych romansów. Zresztą, musicie przyznać sami, że to bardzo ciekawy zabieg. Ja bardzo lubię takie niespodzianki! Ciekawa symbolika kwiatów wpleciona w treść także była dla mnie jak najbardziej na plus - dodawała wręcz odrobiny melancholii, subtelności i dodatkowego uroku całości.

Smaczku opowieści nadaje też zamieszanie związane z przygotowaniami do ślubu pewnej influencerki. Widok świata influencerów, z jego egzotycznymi wymaganiami, kaprysami i burzliwymi relacjami, stanowi interesujące tło dla głównej historii miłosnej. Wprowadza ono dodatkowe wyzwanie dla naszych bohaterów i pogłębia złożoność sytuacji, w której się znaleźli (szczególnie, że dwie panny młode próbują ich spiknąć, nie znając ich relacji w pełni). My zresztą też jej nie znamy – wiemy o niej, ale tak naprawdę odkrywamy ją stopniowo. Jeśli chodzi o pikantniejsze sceny, wypadają one całkiem nieźle, co też było dla mnie miłą odmianą, bo – niestety - w obecnych romansach często wypadają one dość... cringowo. A przynajmniej ja miałam ostatnimi czasy pecha do takich pozycji. Niemniej wiedzcie, że nie jest to książka idealna, bo JEDNAK jest tu trochę wspomnianego cringu, jak choćby zbieg okoliczności typu nazwisko Elliota – Bloom + florysta + tatuaże z kwiatami... i parę innych kwestii. I wątki fabularne bywają przewidywalne, ale jednak te się niejako wybraniają, bo sposób, w jaki Julie Soto przedstawia relacje między bohaterami, sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Szkoda tylko, że nie dopracowała ich charakterów, bo historie i motywacje to jedno (to jest spoko),a reszta cech to drugie - i wypada kiepściej.

"Świadomość, że ma tatuaż, na który nie mogę spojrzeć i którego nie mogę dotknąć...boli. Boli mnie, że nigdy nie będę mogła go zapytać, jaki wymarły kwiat ożył na jego skórze."

Cóż więcej mogę dodać? "Forget me not" to lekka i przyjemna lektura, idealna dla miłośniczek pikantnych i zabawnych opowieści, zaserwowanych w bardziej nietypowy sposób. To historia o miłości, drugich szansach i odkrywaniu siebie w najmniej spodziewanych chwilach. Dlatego jeśli szukasz czegoś, co oczaruje cię niepowtarzalnym urokiem oraz klimatem przedślubno-ślubnej krzątaniny – gorąco polecam!

"Aby z powodzeniem zaplanować ślub, kieruję się pięcioma...

@rewi.books

Lubię takie historię miłosne. Jest to miły przerywnik pomiędzy thrillerami a kryminałami.
Tutaj opis książki bardzo przypadł mi do gustu ale wiadomo najpierw rzuciła mi się w oczy okładka.

Treść jest również niezła. Historia dzieli się na teraźniejszość w której narratorką jest Amy.
Mamy tutaj mnóstwo przygotowań do ślubu , stresu oraz Elliota, byłego Amy z którym musi współpracować.
Właśnie Elliot jest narratorem rozdziałów, które opowiadają o przeszłości. Dowiadujemy się w nich jak Amy i Elliot się poznali. I co było powodem ich rozstania.
Polubiłam tą dwójkę. Oboje są zupełnie różni a jednak pasują do siebie idealnie.
Czytając bawiłam się całkiem dobrze.
Historię czytało mi się szybko.
Momentami nudziły mnie jednak opisy przygotowań do ślubu. Moim zdaniem było ich za dużo i były za bardzo szczegółowe, ale to chyba jedyny minus tej książki.
Historia lekka i zabawna. Miło spędziłam z nią czas.

@rewi.books

Mamy tutaj mnóstwo przygotowań do ślubu , stresu oraz Elliota, byłego Amy z...

„Nikt nie powinien czekać na szczęście ani sekundy dłużej, niż musi.”
[reklama @harpercollinspolska ]

𝐅𝐨𝐫𝐠𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐧𝐨𝐭 to kolejna książka, którą zobaczyłam w zagranicznych book mediach i zapragnęłam mieć ją w polskim przekładzie. I oto jest.

Ama to wedding plannerka, której wszędzie jest pełno. Praca jest jej największą miłością i pasją. No, zaraz po pączkach. Elliot Bloom to florysta, który z kwiatami czyni prawdziwe cuda. Kiedyś byli zgranym tandemem, ale jedno wydarzenie odsunęło ich od siebie na lata.
Aż nastał dzień, kiedy znów muszą współpracować.

Czytając tę książkę bawiłam się świetnie! Choć były momenty, kiedy odczuwałam irytację. Było to wtedy, kiedy uzmysłowiłam sobie jaką manipulatorką bywa Ama. Odnosiłam wrażenie, że Elliota miała przy swoim boku wyłącznie w jednym celu, a cała ta sytuacja wydarzyła się z jej winy.

Jednak poza tym, nie mam książce do zarzucenia nic. Historia jest bardzo przyjemna w odbiorze, głównie dzięki szerokiej charakterystyce bohaterów. Nie są płascy, obserwujemy pełne spektrum emocji i zachowań w ich wykonaniu. Elliot zachowuje się jak introwertycy jakich znam, a Ama jest jego zupełnym przeciwieństwem. Ich rozmowy są dowcipne, a riposty celne i błyskotliwe.

Wątek planowania ślubów jest zaznaczony wyraźnie, acz nie przesłania reszty fabuły. Na tyle, na ile pozwala mi moja wiedza (jestem specem przez programy o planowaniu ślubów 🤣) uważam, że wszystkie elementy, blaski i cienie, zostały przedstawione w sposób przekonujący i realny. Czuć, że Soto zrobiła reaserch przed napisaniem tej książki.

Wątek miłosny jest (poza tym mankamentem opisanym wyżej) uroczy. Czytałam tę książkę z ogromną przyjemnością i nie mogłam się od niej oderwać. Nie jest to oczywiście nic odkrywczego, jednak autorka ma ogromną lekkość pióra, co tylko potęgowało uczucie komfortowej lektury.

𝐅𝐨𝐫𝐠𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐧𝐨𝐭 na myśl przywiodło mi Podróż nie-ślubną. Dlatego jeśli jesteście fanami pióra Christiny Lauren, ta książka to zdecydowanie coś dla Was!

„Nikt nie powinien czekać na szczęście ani sekundy dłużej, niż musi.”
[reklama @harpercollinspolska ]

• Romans