Chcę kochać moją kobietę

Okładka książki Chcę kochać moją kobietę Hanka V. Mody
Okładka książki Chcę kochać moją kobietę
Hanka V. Mody Wydawnictwo: #SexStories literatura obyczajowa, romans
#SexStories
2024-02-14
2024-02-14

Książkę potraktowałam jako urywki z życia kobiety, która chciała kochać i być kochaną. Zapoczątkowuje nas opowiadaniem, które faktycznie wybrała idealnie. Kreśli w nim o tym jak bardzo wydawało jej się, że była w szczęśliwym w związku małżeńskim. Nawet obwinia się o to, że być może zbyt przyzwyczaiła się do luksusu bycia żoną, że zapomniała o tym, że jej mężowi może potrzeba czegoś więcej. Do tych rozważań doszła po momencie, kiedy odkryła, że ją zdradzał przez osiem miesięcy. Wpierw wpadła w szał, następnie pozwoliła mu uprzątnąć rzeczy z jej domu i dopiero wtedy pogrążyła się w żałobie. Pewnego jednak dnia ujrzała rudowłosą kobietę z której smutek aż kipiał. Rozumiejąc jej smutek, choć o nic nie pytała, podarowała jej swoje wsparcie. Następnie mamy chwilę, kiedy obie znajdują się w domu i jedna uzupełnia doznania drugiej. Autorka pisze wprost, nie nazywa części ciała wyuzdanymi słowami, tylko tak zwyczajnie. Pokazuje tym, że nie musi być jak na filmie, nikt nie musi niczego udawać, dla nich liczyło się tylko tu i teraz. Następnego dnia jedynie rudy włos na jej szlafroku przypomniał jej, że nie odpłynęła w sen, tylko naprawdę przeżyła coś całkowicie i w pełni nie oceniana przez nikogo.
Pomiędzy tymi opowiadaniami mamy wstawia różne wiersze, które również nie są przypisane do stosunku bliskości płci, tylko opisują szczęście i doznania obecnej chwili, szczęścia każdego gdziekolwiek się podziewa i z kimkolwiek by nie był. Bo miłość nie ma imienia. Opisała też sytuacje, kiedy widząc obiekt swoich westchnień od razu coś ciągnęło ją, by tą postać dostrzec. W tym samym też momencie osoba obserwowana czuła jak przechodzi ją prąd na ciele. Prawdziwie chemiczne przeżycie, kiedy dwa pierwiastki nagle się ze sobą stykają. Ciało czuje jeszcze zanim mózg zarejestruje jakiekolwiek zdarzenie. A czy to źle, że kobieta może zakochać się w kobiecie? Czyż jestem Bogiem by w te sprawy ingerować? Jeśli taki jest czyjś wybór, jeśli ta sytuacja daje obydwu szczęście, to dlaczego inni chcą to zniszczyć? Jest tyle rzeczy w naszym życiu, których nie wypada robić, że niech pierwszy rzuci kamień, kto jest bez grzechu.
Ogólnie cała książka mi się podobała, tylko ze względu na niektóre wydarzenia opisane z jakimś czasem wcześniejszym, kiedy ukazane były inne osoby, nie od razu mogłam doprecyzować kogo konkretnie dotyczyła opowieść. Później jednak uznałam, że być może z tego chaosu wygląda na mniej wyuzdaną. Jest doskonała by od mowy ciała zrozumieć dlaczego istnieją związki tej samej płci:-)

"Chcę kochać moją kobietę " to zbiór opowiadań ,które pokazują nam różne oblicza miłości. Każdy z nas potrzebuje kogoś obok, bez względu na płeć . Często nie słuchamy siebie i brniemy w coś na siłę . Bohaterowie opowiadań potrafią przyznać się do błędów ,pokazać swoje słabości jak i szukać rozwiązań . Często ich decyzje nie są łatwe,nie każdy się z nimi zgadza. Myślę ,że wybór należy do nas . To my będziemy kroczyć z nimi do przodu i w przyszłość .

Autorka pokazuje nam różne oblicza miłości, samotności w odnalezieniu tego, czego w życiu brakuje. Jak zawsze zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń,nie mogąc sobie do końca poradzić z emocjami. Zostajemy wciągnięci w grę,która pozostawia nas w zadumie i zmusza do refleksji.

Co w życiu jest ważne? Co daje mi szczęście?Czym dla mnie jest miłość ? Te i inne pytania mogłabym zadać sobie po lekturze. Choć muszę Wam się przyznać od dawna nie miałam takiego problemu ,aby napisać swoje odczucia po lekturze. Jest ich wiele,a ja nie do końca potrafię ubrać je w słowa.

W opowiadaniach widzimy tak wiele. Warto je poznać ,ponieważ każdy czytelnik wyniesie z nich coś innego. Prawda jest taka,że widzimy tu silne kobiety ,które dają nam przykład. Warto jest zawalczyć o siebie,choć często strach stoi obok i nie pozwala zrobić tego pierwszego kroku.

Dajecie szansę tym historiom,a odnajdziecie odpowiedzi na wiele pytań.

"Chcemy,by ktoś nas nie tylko słuchał,ale też usłyszał.Akceptacja.Tak niewiele,a jednak tak wiele".

"Chcę kochać moją kobietę" Hanka V. Mody

Jest szansa, że już wkrótce nastąpi przełomowy moment w życiu osób ze środowiska LGBT+ w naszym kraju. Zaledwie dni dzielą nas od przedstawienia projektu ustawy o legalizacji związków partnerskich w Polsce. Zapewne domyślacie się, że ustawa ta ma wielu swoich przeciwników i budzi wiele kontrowersji oraz silnych emocji. Najczęściej ich podłożem jest brak wystarczającej wiedzy. Człowiek zawsze boi się tego, co nieznane, więc warto, abyśmy na chwilę przed tak istotnymi zmianami w polskim prawie przestali myśleć stereotypowo i wreszcie spojrzeli na życie osób o odmiennej orientacji seksualnej ich oczami. Mocno wierzę w to, że jeśli tylko wykażemy odrobinę dobrej woli i chęci otwarcia się na uczucia i potrzeby drugiego człowieka, porzucimy zaściankowe myślenie i nie będziemy dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Wreszcie dotrze do nas, że nikt nie ma prawa uzależniać sposobu traktowania i odbierania człowieka od jego orientacji seksualnej. Za to wszyscy mamy prawo być kochani i kochać kogo chcemy oraz jak chcemy. W myśl powiedzenia kuj żelazo, póki gorące przychodzę do was z recenzją najnowszego literackiego dziecka Hanki V. Mody „Chcę kochać moją kobietę”, którego lektura pozwoli, zajrzeć za kulisy życia osób homoseksualnych i niejako oswoić się z tematem.

Tytuł ten jest zbiorem opowiadań. Znajdziecie ich tu dziesięć, a każde z nich jest odzwierciedlaniem słów, iż miłość nie jedno ma imię, a idąc dalej, powiedziałabym, ale człowiek zawsze jest ten sam. Miłość bowiem nie ma płci, nie liczy lat i wznosi się ponad wszelkie podziały. Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po ten zbiór opowiadań, do czego już teraz serdecznie każdego z was zachęcam, wkroczycie do świata osób kochających inaczej, by poznać ich codzienność. I bardzo szybko przekonacie się, że nie różni się ona niczym od tej, jaką wiodą osoby heteroseksualne. Odmienność seksualna nie czyni nas bowiem odmiennymi emocjonalnie. Wszyscy czujemy dokładnie tak samo. Odczuwamy potrzebę zaspokojenia zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym.

Jednak nie, uważam, że życie tych osób nie jest takie samo, jak nas wszystkich. Jest o wiele trudniejsze. A czynią je takim uprzedzone do nich osoby heteroseksualne. To one sprawiają, że osoby będące w jednopłciowych związkach czują się bardzo często osamotnione w swojej seksualności, co również w tym zbiorze podkreśla autorka. Wiedzą, że z uwagi na brak tolerancji i akceptacji społecznej świat ich nie zrozumie, przez co nigdy nie mogą być w pełni sobą. Przepełnieni lękiem i obawami kryją się ze swoimi uczuciami, lawirując tak, aby nikogo nie zranić, często kosztem samych siebie i swoich uczuć. Nierzadko nie mogą również liczyć na zrozumienie i wsparcie swoich najbliższych. To my sprawiamy, że osoby te nie mogą zaznać pełni szczęścia w miłości, nie mogąc się nią w pełni cieszyć i dzielić tym szczęściem ze światem. Co więcej, ciągle narażone są na obelgi i szykany, a nawet agresję fizyczną.

„Chcę kochać moją kobietę” to niezwykle życiowe i autentyczne opowiadania, w których pisarka w niezwykle delikatny i sensualny sposób, z dużą dozą wyczucia i taktu pozwala nam zajrzeć w najbardziej intymne sfery życia ich bohaterów. Co nie zmienia faktu, że są one mocno erotyczne, pełne namiętności. Mocno wyraziste w swojej wymowie, co sprawia, że budzą w czytelniku nie tylko refleksje i przemyślenia, ale także rozbudzają jego pragnienia, przyprawiając nas o dreszcze i szybsze bicie serca. To sprawia, że zdecydowanie jest to literatura adresowana do dorosłego czytelnika. Na kartach tego zbioru spotkacie silne kobiety, które odważyły się zawalczyć o siebie. Dać sobie prawo do dawania i brania tego, co najpiękniejsze i najbardziej intymne. Choć mają świadomość swoich słabości. Nie są bez skazy i bez winy. Popełniają błędy: kłamią, zdradzają. Wiedzą, czym jest poczucie winy i wyrzuty sumienia. Ten świat nie jest idealny.

Ja jestem Hani bardzo wdzięczna, za to, że zdecydowała się napisać tak bardzo ważne tematycznie opowiadania i oddać je w nasze ręce. Myślę, że jeśli tylko przestaniemy się zacietrzewiać w swoich uprzedzeniach i krytyce, mogą one być przyczynkiem do wielu zmian na lepsze dla obu stron. Osobom o homoseksualnej orientacji pozwoli nie bać się przyznać do tego, co czują i czego pragną, choćby tylko przed lustrem. A także przypomną, aby bez względu na to, co dzieje się w ich życiu, próbując chronić innych, po drodze nie zgubiły siebie samych. Natomiast osobom heteroseksualnym uświadomią, że nie sztuką jest krytykować, hejtować i uprzykrzać życie innym. Sztuką jest spróbować ich życie poznać i spojrzeć na nie z ich perspektywy. A jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to po prostu żyjmy i pozwólmy żyć innym.

Mam nadzieję, że spędzicie swój czas z tym zbiorem opowiadań. Czyta się go z poczuciem zapadającej w serce i pamięć lektury, która angażuje nas tak mocno, że z ogromnym zaskoczeniem zdajemy sobie sprawę, że dotarliśmy już do końca. Ja przeczytałam ten zbiór dwukrotnie i za każdym razem odkrywałam w nim coś dla siebie nowego. Niezwykłym jego atutem jest jego swego rodzaju uniwersalność, która sprawi, że każdy czytelnik odbierze go zupełnie inaczej i na co innego zwróci w nim uwagę. Ja na pewno za jakiś czas jeszcze do niego wrócę.

[Materiał reklamowy] Autorka Hanka V. Mody.

Inne książki autorki, które czytałam i również serdecznie polecam:
" Ona"
"Dziewczyny z agencji"

"Chcę kochać moją kobietę" Hanka V. Mody

• Audiobooki
  • Samodzielne
  • Hamster
  • Uratowane [AB]

Dodaj cytat z książki Chcę kochać moją kobietę