Wiatr

Okładka książki Wiatr Marcin Silwanow
Okładka książki Wiatr
Marcin Silwanow Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
2024-05-15
2024-05-15
Policja Komisarz Zbrodnia Kryminał Zemsta

Książka jest twórcza nie odtwórcza to przede wszystkim. Ciekawa konstrukcja, zupełnie inna od, tak popularnych teraz, często nierealistycznych, bajek.
Mam szczerą nadzieję na kontynuację, czyta się jednym tchem. Opisy i dialogi są realistyczne, bardzo bliskie rzeczywistości. Dobrze uchwycony rozwój psychozy, irracjonalność powodów jakie kierują antybohaterem. Jednocześnie fajnie uchwycona prostota zachowań bohaterów pobocznych. Fakt, że akcja dzieje się na naszym podwórku, sprawia, że można się utożsamić z bohaterami i poczuć się częścią histori. W moim odczuciu jest to powiew świeżości na polu kryminałów, inne spojrzenie. Bardzo bym chciała obserwować dalszy rozwój tego autora. Widzę w tym duży potencjał.

Gniot/ działa jako środek nasenny - do niczego się nie nadaje

Gniot/ działa jako środek nasenny - do niczego się nie nadaje

Książka wciągnęła mnie na tyle, że chciałam ppchłonąć ja całą. przyczyn ode mnie niezależnych potrwało to chwilkę dłużej, jednak zecydowanie z czystym sumieniem mogę polecić tę lekturę. Czytało mi się idealnie. Styl taki jak lubię. Odpowiedniej długości. Wiadomo, kto go lubi ale książki powyżej 450 stron są już dla mnie za długie (oczywiście z pewnymi wyjątkami),bo nie mogę ich skończyć tego samego dnia którego zaczęłam czytać.
Z ciekawością wertowałam kolejne strony w poszukiwaniu dalszych postępów policji i losów bohaterów. Śledztwo w sprawie morderstw, szpital psychiatryczny, dom w środku lasu, redaktorka gazety, mieszkańcy wioski, zakład samochodowy. Brak monotonii.
Kto jest podejrzanym a kto mordercą?
Jako że akcja dzieje się na znanych mi terenach, to nazwy miejsc jeszcze bardziej oddziaływały na wyobraźnię.
Do czego nawiązuje tytuł książki? Aby zrozumieć trzeba przeczytać. Nie zdradzę szczegółów.
Sięgajcie po " Wiatr".

Świetny. Mam nadzieję, że to początek serii o komisarzu Grockim. Wartka, zmienna akcja. Gęsta, wietrzna atmosfera. Mocne, wyraziste postacie. Jedyny w swoim rodzaju klimat Białegostoku, Hajnówki i wschodnich terenów przygranicznych. Ciekawe wstawki psychologiczne. Miałem zerknąć na pierwszą stronę i odłożyć "na potem", ale przepadłem na cały dzień. Zdecydowanie polecam i proszę o więcej.

• Ebook do kupienia
  • .POL