Okładka książki Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę Jessie Inchauspé
Jessie Inchauspé Wydawnictwo: Marginesy zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Glucose Revolution: The Life-Changing Power of Balancing Your Blood Sugar
Marginesy
2023-05-17
2023-05-17
2022-04-05
Anna Brzostowska

Ciężko jest ocenić samą książkę bez oceny sposobu żywienia w niej zawartego. U mnie się sprawdza i polecam :)

Bardzo potrzebna i wartościowa książka. Większość zawartych w niej informacji, choć zapewne nie tak szczegółowo opisanych, można znaleźć w mediach społecznościowych autorki i zwyczajnie z nich korzystać. Dla tych, co lubią wiedzieć więcej oraz należą do frakcji "dlaczego" to doskonały podręcznik wypłaszczania krzywych cukrowych, zapobiegania skokom insuliny i zarządzania cukrzycą. Ze względu szacunek dla nieocenionego wkładu autorki w propagowanie wiedzy o zdrowiu w dobie epidemii chorób metabolicznych, zakupiłam sobie własny egzemplarz :)

Gigantyczna autopromocja autorki. Upierdliwe wrzucanie insta przed każdym zdaniem.

Mam wrażenie że w kilku momentach autorka zaprzeczała sama sobie.

Druga połowa książki straciła na tempie i mniej mnie interesowała.

Mam wrażenie że w kilku momentach autorka zaprzeczała sama sobie.

Druga połowa książki straciła na tempie i mniej mnie interesowała.

"Glukozowa rewolucja" Jessie Inchauspé to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć wpływ poziomu cukru we krwi na zdrowie i samopoczucie. Autorka, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, w przystępny sposób tłumaczy skomplikowane procesy zachodzące w organizmie po spożyciu posiłku.

Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak kontrolować poziom glukozy we krwi za pomocą diety, bez konieczności drastycznych wyrzeczeń. Inchauspé dzieli się swoimi doświadczeniami i proponuje proste "hacki", które każdy może wdrożyć do swojej codziennej rutyny.

"Glukozowa rewolucja" to nie tylko poradnik żywieniowy, ale również inspirująca historia osobista autorki, która zmotywuje czytelników do zmiany nawyków żywieniowych i dbania o swoje zdrowie.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie, zyskać więcej energii i nauczyć się jeść mądrze.

Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak kontrolować poziom...

Zawsze bardzo sceptycznie i ostrożnie podchodzę do takich "poradników" szcególnie o zdrowym jedzeniu i stylu życia, bo kompletnie mnie żywienie nie interesuje, ale faktycznie książka zawiera dużo przydatnych informacji i konkretów. Choć momentami ma się wrażenie jakby pewne fragmenty po prostu się powielały, lecz może jest to zabieg celowy, aby dane rady bardziej utkwiły w pamięci. Jedyne też co już się narzuca po pewnej części ksiązki to promowanie na siłę i w za dużej ilości swojego instagrama przez autorkę i może niekoniecznie często poparte dobrymi badaniami sposobami, a jedynie oznaczone są one jako subiektywne spostrzeżenie autorki. Mimo tego i tak są to rady, które raczej zaszkodzić nie powinny przy stosowaniu, a mogłyby ewentualnie pomóc.

Książka napisana prostym i zrozumiałym językiem. Podzielona na części, z której każda porusza inny aspekt problemu. Teoria wyjaśniona z pomocą licznych porównań i trafnych anegdot, co ułatwiło mi jej przyswojenie. Tłumaczy czym jest glukoza, o niebo lepiej niż przeciętny podręcznik z biologii, z którego i tak często ciężko mi było czegokolwiek się nauczyć. Niektóre "Hacki", jak obniżyć poziom cukru we krwi, wydają mi się nieco dziwne, ale podobno każdy trik z książki jest oparty na badaniach jej autorki.
Z tej książki wyniosłem bardzo wiele nowej ciekawej i przydatnej wiedzy, pomimo braku wielkiego zainteresowania naukami biologicznymi.

Do takich książek podchodzę jak do jeża, ostrożnie, ale nie ma tutaj szurstwa i foliarstwa :) Fajny język, parę nowych rzeczy się dowiedziałem i książka była pomocna dla siostry w ciązy, która miała problemy z glikemią. Nie czułem się przeciążony ciężkostrawną wiedzą, część naukowa i poradnikowa idealnie współgrają. Polecam każdemu - o zdrowiu nigdy dość!

Informacje zawarte w tej książce powinna przyswoić każda osoba :)

Informacje zawarte w tej książce powinna przyswoić każda osoba :)

Pierwsze pół książki faktycznie brzmi naukowo i ma sporo dobrych, udowodnionych naukowo porad. Ale im dalej w las tym bardziej zamienia się w podręcznik motywacyjny, co 5-10 stron kolejne rzucające się w oczy reklamy konta na IG. Druga połowa to w sumie wspomnienia autorki + kilka historii "wielu ludzi, których życie zmieniło się po obserwowaniu mojego konta na instagramie". Hasło "nie licz kalorii, jedz co chcesz tylko w odpowiedniej kolejności" aż woła o pomstę do nieba. Jak na "rewolucyjny" tytuł aż śmiać się chce, gdy na samym początku kłuje w oczy 2 stronicowa notatka od autorki i wydawnictwa o wyłączeniu odpowiedzialności za stosowanie zawartej w niej treści (!!!)

Fenomenalna, lekkostrawna, ale nasycona wartościową treścią.

Fenomenalna, lekkostrawna, ale nasycona wartościową treścią.

• Audiobooki

Jessie Inchauspé Glukozowa rewolucja. Kontroluj poziom cukru we krwi, odzyskaj energię i jedz to, na co masz ochotę Zobacz więcej