Infernium

Okładka książki Infernium Keri Lake
Okładka książki Infernium
Keri Lake Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Nightshade (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nightshade (tom 2)
Infernium
Papierowe Serca
2024-03-27
2024-03-27
2022-06-29
Piotr Kucharski
demony anioły seks piekło niebo

Tak książka to dopiero było guilty pleasure. Pierwsza połowa to bardziej guilty, druga zdecydowanie pleasure 😂 na początku miałam wrażenie że autorkę poniosła wyobraźnia, tak się rozhulała z dziwnymi wątkami, tajemnicami trochę na siłę, i smut’ami (na których miałam poczucie wstydu że w ogóle czytam te książkę haha😂) że ja nie mogłam za nią nadążyć 😵‍💫miałam wrażenie, że autorka tyle chciała upchać w tej historii, że przedobrzyła i wyszedł wielki miszmasz. Ale, nagle, coś kliknęło i druga połowa poszła jak z płatka. To było dokładnie to, co podobało mi się w “Nocnym Cieniu”. Nie mniej, pierwszy tom lepszy, stąd niższa ocena.

To na pewno historia inna niż wszystkie ale po raz kolejny drugi tom mnie zawodzi. Trochę dużo zawiłości, więc nie czyta się tak lekko jak bym tego oczekiwała. Nie do końca czuję też to, że wszystko sprowadza się jednego - seksu. To jest rozwiązanie na wszystkie problemy, baza do wszystkiego. Każdy jeden bohater napędzany jest w ten sam sposób. Trochę kontrowersyjna pozycja z bardzo rozbudowanym światem.

✨️ „Jesteś jedyną istotą we wszystkich pięciu krainach, przed którą kiedykolwiek padnę na kolana”.

Keri Lake to autorka, która potrafi mnie oczarować. Wszystkie książki spod jej pióra, jakie znam zawsze mnie wciągają i ciężko się od nich oderwać.

„Infernium” to bardzo rozbudowana historia, skomplikowana, skupiająca się na drobiazgach i można na początku oszaleć, zanim wdroży się w losy bohaterów. Wymaga skupienia. Ogromnego. I może przez to tak się zmęczyłam… 🫠

To historia o miłości, której nie powstrzymają żadne granice, bohaterów czeka wiele konfrontacji z przeciwnościami…

✨️ „Nie istnieje żadna siła, której bym się obawiał, gdy na szali leży jej życie. Dla niej byłbym gotów przejść przez ognie samego Piekła”.

Powrót do Nocnego Cienia wydawał się najlepszą opcją, ale czy na pewno? Czy dziecko Farryn będzie bezpieczne? Niebezpieczne miejsce = bezpieczna przystań?

Klimat tej powieści jest mroczny, duszny, przyprawiający o gęsią skórkę. Autorka serwuje dwie perspektywy czasowe, wszystko jest przemyślane i widać jak wiele pracy włożyła w cały ten świat, ale… właśnie mam małe, ale. W pierwszej części uczucie między głównymi bohaterami było wręcz magnetyczne, tutaj, jakby zostało osłabione i nie do końca poczułam tę chemię. Pożądanie i bliskość fizyczna zwyciężała, a na więź psychiczną i emocjonalną musiałam długo poczekać. Oni sami byli całkowicie inni, miałam wrażenie, że czytam o kimś, kogo nie znam. 🥺

„Infernium” emanuje swoim niepowtarzalnym klimatem, i to jej wyjątkowy atut, piórem autorka nadal zachwyca, ale tutaj było wszystkiego za dużo, zbyt wnikliwie, bez efektu wow. To co działo się w przeszłości o wiele bardziej mnie wciągnęło niż teraźniejszość. A sama książka momentami dłużyła mi się niemiłosiernie. Myślałam, że akcja będzie dynamiczniejsza. Pomimo plusów i minusów nie żałuję poświęconego czasu, Keri Lake ma swój niepowtarzalny magnetyzm jeszcze będę chciała odczuć podobny klimat. Tutaj miłości nie było. A szkoda.

„Nocny cień” był dla mnie odkryciem ubiegłego roku, dlatego też ogromnie ucieszyłam się na wiadomość o wydaniu „Infernium”, czyli kolejnego tomu cyklu. I choć pierwszy przeczytałam już kilka miesięcy temu, w dalszym ciągu pamiętam ile emocji i zaskoczenia we mnie wzbudziła, a przy tym pozostawiła sporo pytań.

„Infernium” zdecydowanie jest książką dla tych bardziej wymagających czytelników, którzy nie boją się skomplikowanych i szczegółowych opowieści, a tym samym muszą nieco skupić się na lekturze i wnikliwie śledzić fabułę. Mroczny i niepokojący klimat z każdym kolejnym rozdziałem pochłania coraz bardziej, dzięki czemu naprawdę ciężko było mi oderwać się od lektury. Autorka doskonale wie, jak zaangażować czytelnika, by ten nawet na moment nie stracił zainteresowania. Dodatkowo Keri Lake idealnie połączyła ze sobą dwie płaszczyzny czasowe, przez co nie tylko można było uzyskać odpowiedzi na kłębiące się w głowie pytania, ale również wywołała przy tym sporo emocji, kiedy odkrywała „kolejne karty” historii. Nie zabrakło oczywiście zaskakujących zwrotówakcji, których totalnie nie byłam w stanie przewidzieć, a spicy sceny dodatkowo podkręcały temperaturę i dodały jej intensywności. Uwielbiam przedstawiony przez autorkę świat, poruszaną tematykę, kreację i rozwój bohaterów. I moje uwielbienie do twórczości Keri Lake od „Nocnego cienia” nie spadło ani trochę jeśli chodzi o „Infernium”. Po raz kolejny otrzymałam kilkaset stron genialnej, absorbującej i niesamowicie emocjonującej lektury i aż żal, że lektura minęła mi tak szybko. Z pewnością to jedna z lepszych dylogii jakie miałam okazję przeczytać i bardzo często będę do niej wracać. Polecam ogromnie!

„Infernium” zdecydowanie jest książką dla tych bardziej...

[współpraca reklamowa]

Jakiś czas temu miałam okazję zrecenzować pierwszy tom tej dylogii i w jakimś stopniu pozostała mi ona w pamięci.
Zapamiętałam ją ze względu na nietypową fabułę, jaką są: upadłe anioły, demony, liczne egzekucje oraz kilku wieczna retrospekcja.

Jeden z mroczniejszych romantasy, jakie było dane mi przeczytać. Czytając „Infernium” z każdą stroną odkrywamy odpowiedzi na pytania, które zadawaliśmy sobie podczas czytania „Nocnego Cienia”.
Dowiadujemy się więcej informacji na temat dawnego życia głównego bohatera oraz mamy dużo ostrych zbliżeń Farryn i Jericho. Jesteśmy również świadkami tego, z czym muszą walczyć, aby odnaleźć drogę do wspólnego, szczęśliwego a przede wszystkim bezpiecznego życia. Widzimy jak wiele musieli przejść i co musieli porzucić dla miłości. Miłości, którą darzą się już od wieków.

Ze względu na relację głównych bohaterów, pierwsza część podobała mi się bardziej - było bardziej namiętnie i tajemniczo. A drugim powodem dla którego dałam niższą ocenę jest to, że dla mnie książka w pewnym momencie stała się za długa. Jednakże gorąco polecam tę dylogię każdemu kto poszukuje paranormalnej fantastyki z elementami gotyckimi. Fantastyki pełnej namiętności, niepokoju oraz tajemniczości - Jericho i Farryn są dla ciebie!

„Ta bestia była szczeniaczkiem w porównaniu z tym, co nam naprawdę zagraża.”

[współpraca reklamowa]

•współpraca reklamowa•
@wydawnictwopapieroweserca

Infernium to drugi tom Nocnego Cienia. Miłość nadal jest, ale drobinę mniejsza niż przy pierwszej części.

Tematyka upadłych aniołów, demonów, egzorcyzmów, zaświatów to zdecydowanie mój konik. Uwielbiam przedstawiony świat, który stworzyła Keri Lake. Mam mały zarzut, że w tej części jesteśmy bardzo zarzuceni informacjami. Sama autorka na wstępie uprzedza, żeby cały czas zaglądać do słowniczka, czego nigdy nie robię, a tu byłam zmuszona. Były momenty, gdy na jednej stronie było 10 słów, których nie rozumiałam, więc nie dało się tego obejść.

Motyw fanatyzmu religijnego i prześladowań jest zmiezmiennie mega interesujący. Obłuda i hipokryzja przywódców duchowych i najbardziej zagorzałych wiernych jest idealnie przedstawiona.

Bardzo mi się podobało, że dowiadujemy się dużo więcej o przeszłości Jericho. W pierwszym tomie były tylko tajemnice i zabrakło mi tła, które tutaj dostajemy z nawiązką. Jedyny minus, że z powodu licznych retrospekcji książka zrobiła się odrobinę za długa.

Ale to wszystko tak naprawdę tło do płomiennego romansu, który śledzimy na przestrzeni wieków. Ten tytuł jest zdecydowanie 18+. Jest dużo gwałtownych i mocnych zbliżeń, które trwają dobrych kilka stron. Ja uwielbiam.

Ogólnie bardzo polecam tę dylogię. Raczej dla fanów dark romansów, ale fantastyka też się super broni 💪

I ubóstwiam okładki tych książek! ♡

•współpraca reklamowa•
@wydawnictwopapieroweserca

😈🔥Jest coś takiego w książkach Keri Lake, co mnie przyciąga, mimo że jej historie są raczej spoza mojej czytelniczej strefy komfortu. Kiedyś czytałam mroczne romanse w hurtowych ilościach, później zaczęły mnie męczyć i całkowicie z nich zrezygnowałam. A jednak ta konkretna autorka potrafi napisać historię, która z jednej strony jest pikantna, ale z drugiej nie skupia się tylko na jednym, ma solidną fabułę i trzyma w napięciu do samego końca.

😈🔥Nie jest to lekka opowieść i naprawdę łatwo się w niej pogubić. Świat i fabuła są niezwykle skomplikowane i drobiazgowe, co jest ogromnym plusem, ale trochę brakowało mi tu streszczenia poprzedniej części. Różne perspektywy i dwie linie czasowe też nie ułatwiają sprawy, ale z "Nocnym cieniem" miałam ten sam problem. Kiedy jednak wdrożyłam się ponownie w fabułę, nie mogłam się już oderwać od tej książki.

😈🔥Dla kogo jest ta historia? Dla osób, które nie boją się mrocznych i bardzo namiętnych opowieści. Pełnych pożądania, ale też pięknie opisanych emocji i głębokich uczyć. Znajdziecie tu motyw aniołów i demonów a także reinkarnacji. Jest mrocznie chwilami kontrowersyjnie, ale wciągnęłam się na maksa. Zdecydowanie warta uwagi dylogia. Pozycja idealna dla fanów romanstasy, którzy jednak potrzebują historii dopracowanej również pod względem fabuły i fantastycznego świata, a nie tylko romansu. Polecam!

#reklama @wydawnictwopapieroweserca

Niepokojąco, duszno, tajemniczo. Porozmawiamy.

Keri Lake to moje odkrycie. Okazała się autorką, po której książki sięgam z wielkimi oczekiwaniami i ogromną ekscytacją.

Niepokojąco. W zawiłym świecie Nocnego Cienia, za murami Infernium, w przeszłości. Wyjątkowy klimat i dopracowany świat powieści to coś charakterystycznego dla Keri Lake.

Duszno. Zdecydowanie bardzo duszno. Autorka, jak mało kto potrafi otoczyć czytelnika melancholią i niepokojem, a także niepewnością nadchodzących wydarzeń.

Tajemniczo. Niezmiennie jestem fanką przeskoków czasowych. Powroty do historii Barona sprzed lat okazały się moimi ulubionymi. Wypełniały luki z poprzedniego tomu i dopełniały historię. Intrygowały, szokowały i pochłaniały.

I jest coś jeszcze. Niezwykły, niepodrabialny magnetyzm. Litera po literze, słowo po słowie, zdanie po zdaniu historia wciąga w odmęty swoich sekretów, chemii i pożądania. A w mglistym otoczeniu tak łatwo jest się zgubić…

To bezpośrednia kontynuacja, dlatego przed sięgnięciem po „Infernium” warto zapoznać się z pierwszym tomem.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @wydawnictwopapieroweserca

Niepokojąco, duszno, tajemniczo. Porozmawiamy.

[Współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca]

Czuje się oszukana, gdyż ten tom nie wywołał we mnie tego, za co pokochałam pierwszą część. Bo choć jest w nim sporo wątków, które bardzo mi się podobały, tak relacja postaci i jej rozwój lekko mnie zawiodły. Momentami zastanawiałam się czy kontynuację tej dwójki napewno prowadzi ta sama autorka, chwilami nie czułam między nimi uczucia, miałam wrażenie, że jest ono przeciągane na siłę, wraz z brakiem szczerej rozmowy między nimi.

"Jesteś jedyną istotą we wszystkich pięciu krainach, przed którą kiedykolwiek padnę na kolana"

Jednak ta historia jest wielowarstwowa i oprócz wątku romantycznego zawiera niesamowity z dużą dawką grozy klimat, który został przedstawiony w fascynujący sposób. To samo tyczy się drogi jaką obrał drugi tom, sam pomysł i wykonanie są godne poznania, bo choć momentami akcja się dłuży tak, ja cały czas jestem w szoku jak świetnie ta przenika pomiędzy krainami, a wydarzenia, które mają tutaj miejsce są tylko tego dowodem, pokazując jak ta dylogia jest bardzo dopracowana.

"Nocny cień" i "Infernium" są jednymi z książek w, których uwielbiam łączenie dwóch stref czasowych, gdyż przeszłość daje zarówno odpowiedzi na niektóre pytania, które po pierwszej części powstały w głowie czytelnika, pokazując zarazem bolesną historię Barona, która wywołała we mnie smutek. A akcja mająca miejsce w teraźniejszości idealnie ją uzupełnia i daje chwile wytchnienia po cierpieniu jakiemu został poddany młody chłopak.
Pojawiły się tutaj też nowe postacie, które bardzo mnie intrygowały, swymi charakterami, sprawiając zarazem, że przez miejsce, z którego zostali wydostani, podchodziłam do nich z dużym dystansem, coś jednak cały czas mnie do nich przyciągało.

Z niecierpliwością wyczekiwałam końcówki, gdyż chciałam się dowiedzieć jak to wszystko się skończy i nie jestem zawiedziona, bo choć uczucie postaci do mnie nie przemówiło, inne aspekty uratowały tę książkę.

[Współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca]

W tej dylogii było wszystko czego szukam w książkach tego typu. Głębia,mrok,tajemnica,miłość ,przyjaźń i lojalność. Uwielbiam i na pewno wrócę do tej historii aby przeżyć ją jeszcze raz.

• Do kupienia
  • Kupię