Does It Hurt?

Okładka książki Does It Hurt? H.D. Carlton
Okładka książki Does It Hurt?
H.D. Carlton Wydawnictwo: NieZwykłe Seria: Niezwykłe Zagraniczne literatura obyczajowa, romans
Niezwykłe Zagraniczne
Does It Hurt?
NieZwykłe
2024-03-14
2024-03-14
2022-07-15
Romans Intryga Morderstwo Dark romance One bed trope Enemies to Lovers 18+

[ Współpraca z wydawnictwem ]
Sawyer ucieka przed przeszłością, a jej życie to ciągły bieg, przepełniony stresem i cierpieniem. Uważa, że nie zasługuje na spokój. Jak wiele jesteś w stanie zrobić, aby przetrwać? Sawyer nie zna tych granic, każdego dnia robi rzeczy, których nienawidzi, aby tylko ochronić swoją prawdziwą tożsamość. Co się stanie, gdy trafi na osobę, która nie odpuści jej tego tak łatwo?
Enzo zdecydowanie nie zamierza jej odpuścić. Gdy poznaje prawdę, już nic nie może mu przeszkodzić w zemście… a bynajmniej tak myślał. Przekonany, że jego plan zabrania Sawyer na swoją łódź z zamiarem odebrania dziewczynie jedynej drogi ucieczki, jest idealny. I tak jest, dopóki nie spotyka ich sztorm.
Teraz oboje są uwięzieni. Bez drogi ucieczki.

Muszę przyznać, że miałam co do tej książki zupełnie inne oczekiwania, gdy zaczęłam czytać, dopadło mnie niemałe zdziwienie. Czy się zawiodłam? Ciężko stwierdzić. Uwielbiam mocne i kontrowersyjne treści, które uderzają ze zdwojoną siłą w czytelnika. Uwielbiam, gdy przepełniają mnie uczucia, czytają takie własnej historię, a „Does it hurt?” raz mnie zaskakiwała, raz smuciła, raz obrzydzała, a nawet nudziła. Odniosłam wrażenie, że ta książka ma „etapy”. Z pewnością muszę jej przyznać, że to ciężka i emocjonalna książka, a wiele osób nie będzie w stanie znieść tej historii i właśnie dlatego ostrzeżenia na jej początku to punkt, któremu MUSICIE poświęcić więcej niż chwilę, zastanówcie się dobrze, czy na pewno będzie to coś na wasze nerwy! Gdy już się zdecydujecie, nie szukajcie w niej moralnych i poprawnych decyzji bohaterów, szczególnie nie liczcie na cudowny, cukierkowy związek. To po prostu tam nie istnieje, nie bez powodu jest to Dark Romance, a wolę o tym wspomnieć, aby nie wywiązała się bezsensowna dyskusja, o tym, jaka ta książka jest odpychająca, bo nawet ja, osoba, która świetnie znosi „takie sceny”, miałam chwilami z nią problem.

Mały problem miałam także z bohaterami, którzy po prostu mnie irytowali… i tyle. Ich zachowania były często ciężkie dla mnie do zrozumienia, ale potrafię zrozumieć, że czasami kierują nami pierwotne instynkty. To też jest coś, na co musicie się przygotować, sięgając po te książkę. Muszę wspomnieć też o tym, że nie uznaję tego za moje pierwsze spotkanie z autorka, bo przeczytałam sporą część Haunting Adeline i niezbyt przypadła mi ona do gustu. Dlatego też spodziewałam się tutaj czegoś innego.
Podsumowując, „Does it hurt?” to ciężka książka, bohaterowie mają ciężką przeszłość, a ich zachowania są często ciężko do zrozumienia, ale w końcu to Dark Romance i nie jest to kategoria dla wszystkich, nieliczni się w tym odnajdą. Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z mocniejszymi książkami, to ta zdecydowanie nie jest dobrym wyborem na początek.

[ Współpraca z wydawnictwem ]

Pomimo że krótka to muszę to powiedzieć głośno i wyraźnie pokochałam enzo pomimo że pokręcony facet(jak każdy od tej autorki) to zdobywa serce.
Widać że autorka ma to coś jak pisze takie pokręcone historie z moralnie szarymi bohaterami

Sama fabuła genialnie napisana przez całą książkę czułam niepokój
Zakoniecznie jest takie na jakie liczyłam i jestem szczęśliwa
Bohaterzy są dobrze napisami chociaż chciałam więcej enza niż sawyer (sama jej historia jest naprawdę ciekawa i w sumie bardzo smutna)

Myślę że jak ktoś jest fanem pokręconych romansów i to nie takich delikatnych i dodatkowo od tej autorki to jest to lektura obowiązkowa! Zwłaszcza że jest tak pięknie wydana (wklejka jest cudowna)

Sama fabuła genialnie napisana przez całą książkę czułam niepokój
Zakoniecznie jest takie na jakie liczyłam i jestem szczęśliwa
Bohaterzy...

Does It Hurt to moja pierwsza książka tej autorki. Mimo, że Haunting i Hunting Adeline mam na półce, to cieszę się, że sięgnęłam wpierw po tą pozycję, gdyż nie miałam tak naprawdę żadnych oczekiwań wobec niej.

Historia Sawyer i Enza jest niezwykle wciągająca. W książce oprócz rozwijającej się relacji wspomnianych bohaterów, występuję również wątek tajemnicy i morderstwa. Trafiają oni na wyspę, którą zamieszkuje jeden podejrzany starzec. Co się dzieje dalej, musicie sami doczytać, nie chcę wam zepsuć zabawy z odkrywania tajemnicy.

Sawyer wydawała mi się na początku bardzo dziecinna i tak naprawdę wkurzająca. Na samym początku niewiele się o niej dowiadujemy, tylko tak naprawdę to co robi, bez ściśle podanego powodu. Gdzieś tam jest on zarysowany, ale nadal nie wiadomo po co. W późniejszej części książki dowiadujemy się już więcej i dopiero wtedy byłam w stanie jej współczuć i poczuć jej ciężar, który nosiła od kilku lat na swoich barkach.

Enzo z kolei to miłośnik rekinów, który uwielbia adrenalinę i daje mu ona siły do dalszego życia. Poznaje Sawyer w celu spędzenia jednej nocy, lecz następnego dnia orientuje się, że został okradziony. Jego duma i ego nie pozwoliły na zapomnienie o sytuacji i musiał swoją złodziejkę odnaleźć. Enzo ma dużo skrajnych humorów, jest naprawdę oschły i niemiły, lecz z czasem również się otwiera i opowiada o swoich problemach, co jak w przypadku Sawyer, działa na korzyść bohatera.

Książka nie stroniła od ciekawych i drastycznych scen, podnoszących adrenalinę głównych bohaterów jak i czytelnika. Jednakże z racji, iż występują w niej również wątki zagadki, tajemnicy i morderstwa, nie skupiała się ona tylko na fizycznym aspekcie relacji między Sawyer a Enzo.

Jeśli jesteście fanami książek z tematyką dark, z dużą ilością spicy scen ale również ciekawią was tajemnice i sekrety, ta pozycja jest idealna dla Was.

Na początku miałam totalnie inne oczekiwania co do tej książki i byłam trochę zawiedziona, ale każda kolejna strona, gdy Sawyer i Enzo trafili już na wyspę była tak emocjonalna, wciągająca i genialna, że poprzednie wrażenie zostało całkowicie zatarte.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością 𝐇.𝐃. 𝐂𝐚𝐫𝐥𝐭𝐨𝐧 i zdecydowanie nie ostatnie, ponieważ jej historie i pióro bardzo mi się spodobały i jestem pod wrażeniem.

Polecam jednak przed sięgnięciem po tę historię zapoznać się z ostrzeżeniami, ponieważ nie jest to książka dla każdego i jest naprawdę mocna.

Czytając tę historię czułam ogromny niepokój, co jest dowodem na to, jak autorka potrafi grać na emocjach czytelnika i jak dobrze przestawia daną sytuację. Pod koniec czułam również strach, a gdy czytałam wtedy tę jedną scenę (ci, co czytali pewnie wiedzą jaką) to autentycznie bałam się później spać.

Jestem zachwycona tą historią, tym jak autorka wykreowała bohaterów, jak stworzyła tę historię i jak potoczyła się ona dalej. Niektóre sytuacje naprawdę były przerażające i mroziły krew w żyłach i choć miałam do niej ogromne oczekiwania, to nie zawiodła ich i bardzo dobrze wspominam tę historię.

Kryje w sobie ona jednak mnóstwo bólu i mroku, ale to dlatego, że jest to książka określana jako dark romans. Jeśli lubicie takie mocniejsze historie, to naprawdę polecam!

𝟗/𝟏𝟎✯

Jakbym miała porównywać do Hunting to wg mnie wyszło to slabo, ale tutaj byli bohaterowie również skupieni bardzo na sobie Enzo i Saywer, których mkmo wszystko bylo czuć pod względem przyciągania seksualnego...bardzo dużo mocnych scen. Dobrze się czyta oczywiście, ale jakoś długo o niej pamiętać nie będę...liczyłam chyba w sumie nie wiem na co, takie są moje odczucia, a może akurat w tym momencie nie miałam na nią ochoty...trzeba samemu sobie wyrobić opinię 😈

Does It Hurt to kolejna mroczna książka H.D Carlton na polskim rynku.
Książkę czytałam w oryginale już jakiś czas temu, ale przyznaję, że pomysł na fabułę był wyjątkowy i ta historia pozostała w mojej pamięci.
Tajemnicza przeszłość głównej bohaterki, niebezpieczny mężczyzna, bezludna wyspa, nawiedzona latarnia morska i stary latarnik którego postać jeży włosy na głowie - to wszystko pod wieloma względami zaskakiwało mnie podczas czytania.

Jeśli znacie duet Cat&Mouse wiecie już jak mroczny świat potrafi stworzyć autorka. Historia Sawyer bardzo różni się od Adeline ale Carlton po raz kolejny wiedziała jak wciągnąć czytelnika w swój fukc€d up world trzymając nas w pewnych momentach na krawędzi emocjonalnej. I chociaż Does IT Hurt nie było aż tak mroczne jak Cat&Mouse to nadal jest przeznaczone dla dojrzałych emocjonalnie czytelników i zanim sięgnięcie po tą książkę należy zapoznać się z TW.

Co mnie urzekło w książce to suspense na bezludnej wyspie, ten dreszczyk emocji który trzymał mnie w niepewności co wydarzy się dalej i choć był lekko przewidywalny, to sama końcówka była bardzo ciekawie poprowadzona.

Romans w tej historii jest dość rozbudowaną częścią fabuły. Poznajemy bardzo wyrazistych bohaterów z ciekawą lecz dość ciężką przeszłością, którzy naprzemiennie ranili i leczyli siebie nawzajem.

Książka Does It Hurt spełniała moje oczekiwania, ale momentami mnie rozczarowywała. W mojej ocenie autorka zbytnio rozciągnęła wątek pomiędzy głównymi bohaterami, które chwilami mnie nużył, a lekko zaniedbała wątek suspensu, który miał ogromny potencjał i można było jeszcze lepiej go rozwinąć. Spodziewałam się że będzie on mocnym punktem całej historii a jednak okazał się bardziej dodatkiem do wątku miłosnego.

Niemniej jednak spędziłam z tą książką miło czas i polecam wszystkim miłośnikom mrocznych wrażeń.

Does It Hurt to kolejna mroczna książka H.D Carlton na polskim rynku.

Jestem pozytywnie zaskoczona. Moim zdaniem ta historia jest o wiele lepsza od Haunting Adeline. Mroczna historia, trzyma w napięciu, są elementy horroru, kryminału, jakaś zagadka, która trzyma nas cały czas w emocjach. Są też elementy zaskoczenia, których zupełnie się nie spodziewałam i szokują. A wszystko to oprócz oczywiście relacji głównych bohaterów, od której aż iskrzy. Warto sięgnąć po tą pozycję dla fabuły, ciekawej historii, innej tematyki niż w przeciętnych romansach.

🩵 Does it hurt? - H.D Carlton 🩵

„- Cieszę się, że odnalazłeś spokój. A przynajmniej do momentu, w którym poznałeś mnie.

-Masz rację. Zasiałaś chaos w moim życiu. Podoba mi się to, bella.”

[reklama @niezwyklezagraniczne]

„Does it hurt?” jest kolejną mocną i mroczną powieścią spod pióra H.D Carlton. Sięgając po nią nie miałam wobec niej jakichś większych oczekiwań. Zaczęłam ją czytać z czystą kartą, nie będąc nastawianą na nie wiadomo jak mocną i brutalną książkę. I powiem szczerze, że jak przez pierwsze 100 stron męczyłam się z tą pozycją niemiłosiernie tak, gdy już zagłębiłam się w tę historię, to nie mogłam się od niej oderwać. Byłam ogromnie ciekawa tego, co wydarzyło się na latarni i tego, co wydarzy się na niej podczas pobytu dwójki głównych bohaterów. Momentami było strasznie, przerażająco i gorąco. Naprawdę świetnie się bawiłam podczas czytania tej historii. Ostatnie rozdziały czytałam z pełnym zainteresowaniem, a chwilami nie mogłam usiedzieć z napięcia. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona tą książką, ponieważ po skończeniu „Hunting Adeline” byłam dość sceptycznie nastawiona do tej książki, ale, jak widać, przypadła mi ona do gustu. Zawiodłam się jednak na scenie z rekinami, ponieważ przez ten hype na book mediach sądziłam, że będzie ona naprawdę mocna, a koniec końców, gdy już przez nią „przebrnęłam” pomyślałam sobie: „Aha. I to tyle?”. Uważam, że nie była ona aż tak świetna i przerażająca jak większość osób mówiło. Jednak, pomijając tę scenę, jak i kilka drobnych niuansów, które sprawiły, że historia nie stanęła w mojej topce, była ona naprawdę dobra i zachęcam was po jej sięgnięcie, abyście mogli wyrobić sobie swoją własną opinię🩵🩵

🩵 Does it hurt? - H.D Carlton 🩵

-Masz rację. Zasiałaś chaos w moim życiu. Podoba mi się to, bella.”

[reklama @niezwyklezagraniczne]

⛯ „Does it hurt?” To książka, którą pokochacie albo znienawidzicie. Sama przez około 200 stron nienawidziałam tej książki za ślimacze tempo, ale wątek thrilleru uratował jej ocenę.
Historia podzielona na dual pov. Mroczna, tajemnicza i przede wszystkim mocno spicy.
Po przeczytaniu inaczej będziecie patrzeć na latarnie morską i zastanawiać się będziecie czy i ona czasem nie skrywa jakieś tajemnicy….

❝ -𝘿𝙡𝙖𝙘𝙯𝙚𝙜𝙤 𝙢𝙞𝙖ł𝙗𝙮ś 𝙩𝙤 𝙙𝙡𝙖 𝙢𝙣𝙞𝙚 𝙯𝙧𝙤𝙗𝙞ć? -𝘽𝙤 𝙘𝙝𝙘𝙚 𝙗𝙮ć 𝙟𝙚𝙙𝙮𝙣ą 𝙤𝙨𝙤𝙗ą, 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙯 𝙠𝙩ó𝙧ą 𝙣𝙞𝙚 𝙢𝙤ż𝙚𝙨𝙯 𝙬 𝙣𝙤𝙘𝙮 𝙯𝙖𝙨𝙣ąć, 𝘣𝘦𝘭𝘭𝘢 𝘭𝘢𝘥𝘳𝘢. ❞

⛯ Sama ocena, która jej dałam to 3.75 ⭐️
Podobał mi się mroczny wątek thrilleru i latarni morskiej, ale bohaterowie sprawili na mnie wrażenie płytkich, mdłych i nie mających nic do zaoferowania. Enzo jest mocno popieprzony, z kolei Sawyer życie dało po dupie i to mocno. Ale oboje mimo tego byli dla mnie nijacy. Sawyer czasami przejawiała brak jakiegokolwiek rozumu przy Enzo. Może jej głupota była zamierzona, nie wiem. Jednak odebrałam ją jako pustą, mdłą postać. Z kolei Enzo był tym lepiej myślącym bohaterem, zaskakiwał nie raz błyskotliwością, ale jego popieprzony mózg raczej mnie od niego zniechęcał. Pamiętajcie jednak, że to moja własne ocena i nie zniechęcam was do niej, a nawet fajnie by było porozmawiać o niej.

Sawyer Bennett ucieka od paru lat by przetrwać. Zrobiła coś co ją prześladuje a jedynym sposobem aby przeżyć jest kradzież tożsamości niczego nieświadomych, ledwo spotkanych mężczyzn. Uwodzi ich, oddaje im swoje ciało by następnie podczas ich błogiego snu ukraść to co potrzebuje do dalczego bycia. Nie zostaje długo w jednym miejscu a że czuje groźny oddech na karku chce wylecieć tam, skąd jej nie deportują spowrotem do USA. Niestety na lotnisku zostaje rozpoznana i tym sposobem ląduje w Australii. Jednak i tutaj nie może długo zostać i musi ponownie kłamać i oszukiwać. W barze poznaje Enzo, badacza rekinów i ich zachowań. Mimo że miał być tylko jej kolejną ofiarą przyciąga ją jego męski magnetyzm. Czuje wyrzuty sumienia gdy kradnie i jego tożsamość lecz to jej nie powstrzymuje, wie że tylko tak przetrwa w ukryciu. Nie wie że Enzo bardzo szybko odkrył co zrobiła a ona nieświadoma jego wiedzy zgadza się na wypłynięcie z nim na ocean. To co się wydarzyło na łodzi zostawię czytelnikom 😉 Nagle nadciągający sztorm pochłania wszystko na swojej drodze, w tym także ich. Ocaleni znajdują się na wyspie gdzieś na środku oceanu. Sawyer wie że nie ucieknie nigdzie przed gniewem Enza. Wyspa staję się jej więzieniem. I dla Enza niedługo również też...

Po Haunting Adelaine byłam bardzo ciekawa kolejnej książki autorki. I tym razem mnie też nie zawiodła. Zarówno Sawyer jak i Enzo prześladują demony przeszłości, obojgu zlamano serca już na początku ich życia i każde z nich szukało własnego sposobu na istnienie. Lecz dopiero gdy zostali uwięzieni na wyspie i w śmiertelnym niebezpieczenstwie, każde z nich powoli odnajduję swoją ścieżkę i ukojenie. Mamy tutaj nie tylko romans (wymiekłam całkiem gdy Enzo mówił po włosku! 😍) i dark romans z wieloma wręcz ostrymi sytuacjami ale także odrobinę thrillera który potrafi trzymać w napieciu. Historia porusza również trudne tematy stąd ostrzeżenie autorki już na samym początku książki. Więc jesli lubicie pokręcone i nietuzinkowe historie to ta jest napewno warta przeczytania!

• Do kupienia
  • Romans