W drodze. Zapiski pielgrzyma

Andrea Bocelli Wydawnictwo: Jedność biografia, autobiografia, pamiętnik
Jedność
2023-11-01
2023-11-01

“W drodze: Zapiski pielgrzyma” Andrea Bocellego to niezwykła podróż nie tylko wzdłuż Via Francigena, ale również w głąb ludzkiego serca i duszy. Bocelli i jego żona Veronica Berti zabierają czytelnika w pełną emocji podróż, podczas której odkrywają nie tylko piękno włoskich krajobrazów, ale także głębsze znaczenie życia i duchowości. Poprzez swoje doświadczenia na szlaku pielgrzymkowym, Bocelli otwiera drzwi do refleksji nad istotą ludzkiego bycia. Jego opowieść przenika przez gęstą kurtynę codzienności, odsłaniając momenty ciszy, spokoju i introspekcji. To nie tylko podróż fizyczna, ale również duchowa, która skłania czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem i wartościami, które je kształtują. Niezwykła siła tej książki leży w szczerości, z jaką Bocelli dzieli się swoimi myślami i przeżyciami. Jego narracja wciąga czytelnika na tyle, że czuje się jakby sam był uczestnikiem tej podróży, towarzysząc mu w chwilach zadumy i radości. Opowieść staje się metaforą życia, przypominając nam, że istnieją wartości i doświadczenia, które są ważniejsze niż codzienne zgiełki i zmartwienia. Nie można także pominąć refleksji samego artysty nad swoim życiem i karierą. Bocelli w sposób szczery i otwarty dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami na temat muzyki, trudności życiowych i wartościowych decyzji. Jego historia inspiruje i skłania do głębszych przemyśleń nad własnym życiem. ”W drodze: Zapiski pielgrzyma” to nie tylko książka dla fanów Andrei Bocellego, ale dla wszystkich poszukujących głębszego znaczenia życia. To podróż, która zostaje w sercu czytelnika na długo po jej zakończeniu, pozostawiając ślad inspiracji i refleksji.

Każdy z nas dokądś zmierza. Życie każdego z nas ma zapisaną drogę, którą kroczy. Każdy z nas codziennie jest w drodze, do celu, marzeń, pragnień, do szczęścia. Często zapisujemy tę drogę w swej pamięci, wracając do niej, gdy szukamy natchnienia, wytchnienia. Andrea Bocelli to nie tylko światowej sławy, wybitny muzyk. Jest również autorem wyjątkowej książki, która traktuje o życiowej pielgrzymce ku odnajdywaniu samego siebie. Słowa zawarte na kartach książki „W drodze. Zapiski pielgrzyma” pozwolą nam również odnaleźć swoją życiową drogę. Dlatego też warto sięgnąć po tę publikację.
W tej historii droga jest metaforą życia, które prowadzi nas wieloma ścieżkami. Nie każda z nich wiedzie nas ku szczęściu. Często wyścielona jest trudem czy smutkiem. Jednak warto, aby z każdej ścieżki wziąć coś dla siebie – naukę, wiarę i siłę na lepsze jutro. Bez wątpienia taką wiarę, siłę i naukę czerpać można z lektury książki „W drodze. Zapiski pielgrzyma”, w której Andrea Bocelli opisuje swoją pielgrzymkę sprzed dwóch lat. Wówczas wraz ze swoją małżonką Veronicą Berti podróżował konno wzdłuż Via Francigena.
Książka jest wyjątkowym zapisem trzytygodniowej pielgrzymki „Drogą Franków”, podczas której Bocelli wędruje śladami apostołów i świętych. Podróż od placu Świętego Piotra w Rzymie, aż do Lajatico, jest niezwykłą wędrówką w głąb siebie, swoich słabości oraz siły, z której warto czerpać na kolejne dni. A jestem przekonany, że z lektury książki „W drodze. Zapiski pielgrzyma” każdy z nas będzie czerpał pełnymi garściami.
Nie ukrywam, że lektura tej książki sprawiła, że głębiej spoglądnąłem na swoje życie, na moje życiowe decyzje oraz drogę, którą podążam. Często zastanawiałem się dokąd zmierzam, mając świadomość, że moje życie jest drogą, jest pielgrzymką. Ważne, aby owa droga przebiegała szlakami wytyczonymi własnym dekalogiem życiowym pisanym zgodnie z moim sumieniem i systemem wartości. Warto podkreślić, że Andrea Bocelli w książce „W drodze. Zapiski pielgrzyma” uświadamia nam jak ważne i cenne jest pielgrzymowanie przez swoje życie zgodnie z zapisami naszej wiary.
Bez wątpienia ta książka jest doskonałym duchowym przewodnikiem, skłaniającym nas do przemyślenia na temat naszej wiary, naszego postępowania, naszej życiowej drogi, którą zmierzamy. To również zaproszenie do wewnętrznej dyskusji na temat relacji międzyludzkich, a także motor do zastanowienia się nad sobą, zatrzymania się, aby zaglądnąć do własnej duszy, by móc z refleksją ducha i wrażliwością swojego serca, zerknąć na swoje życie, które jest drogą, pielgrzymką. Warto spojrzeć na swoje życie, poznając pielgrzymkę Andrei Bocellego.
Pragnę dodać, że publikacja ta wzbogacona jest zdjęciami, które jeszcze głębiej i mocniej ilustrują nam drogę muzyka, w której spotykał się z wieloma ludźmi. I właśnie te spotkania uświadamiają nam moc znaczenia wynikającego z relacji międzyludzkich, które są fundamentem, bazą, na której budować można poczucie, pokoju, jedności, bezpieczeństwa.
Jeśli w literaturze szukacie możliwości podjęcia wewnętrznej refleksji nad swoim życiem, to koniecznie sięgnijcie po „W drodze. Zapiski pielgrzyma”. Jeśli zaś podczas czytania pragniecie poczuć głębię swojego ducha i raczyć się szczęściem i radością płynącą nie tylko z lektury, lecz umiłowania przyrody oraz dobrodziejstw życia, to książki ta jest właśnie dla Was. Zdecydowanie polecam!
Książka „W drodze. Zapiski pielgrzyma” ukazała się nakładem Wydawnictwa JEDNOŚĆ

Straszny chłam - grafomaństwo przemnożone przez megalomanię. Autor ma niewiele do powiedzenia, książka ewidentnie napisana na siłę - żeby miała objętość i wyglądała na książę jest wydana na grubym papierze dużą czcionką. Jeśli o mnie chodzi to powinien zostać przy śpiewie.

Lektura skłaniająca do refleksji nad życiem jako pielgrzymki. Naszej drogi podczas której spotykamy dobrych ludzi, doświadczamy różnych uczuć i przeżyć oraz możemy podziwiać przepiękny świat jaki został stworzony. A najwspanialszą muzyką jest cisza, ponieważ w niej słyszymy wsyztskie rozterki oraz radości duszy i serca. Serca, które bez nadziei i miłości nie odnajdzie nigdy wolności, ani szczerej radości. Szukajmy zatem piękna, bo jest dobre, a to co dobre jest piękne.

Dodatkowo przeplatana zachwytem nad mijanym krajobrazami, budowlami oraz historią miejsc. Zachwytem nam wielkimi twórcami literatury, architektury, sztuki. A wszystko to przeplatane anegdotami z życia wielkiego tenora, jego rozmyślaniami i rozważaniami. Drogi w ciszy własnych myśli oraz rozmów z serdecznymi przyjaciółmi podczas trwającej trzy tygodnie wyprawy konnej z Rzymu do rodzinnego miasta Bocellego. Pielgrzymki pełnej wysiłku, muzyki i wiary.

• Do kupienia
  • Biografia