Muzyka ciszy

Okładka książki Muzyka ciszy Andrea Bocelli
Okładka książki Muzyka ciszy
Andrea Bocelli Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
The music of silence: a memoir
Świat Książki
2022-07-27
2014-03-19

Autobiografii nie umiem "ocenić", bo to tak, jakby chcieć ocenić czyjeś życie, wybory, upodobania czy niechęci. Kimże jestem, by mieć do tego prawo? Uważam, że tak naprawdę historia życia każdego człowieka jest interesująca, jeśli umie się zajrzeć w głąb jego duszy. Bocelli miał wspaniałych wspierających rodziców, mnóstwo przygód chłopięco-młodzieńczych, sporo cierpienia i dużo łaski. Niestety, jeśli chodzi o styl pisania, musiałam zacisnąć zęby przy lekturze, zastanawiając się, czy nie można było czegoś z tym zrobić: niepotrzebne detale, nic nie wnoszące opisy wejścia czy wyjścia z lub do czegoś, nużąca narracja rodem z rozprawki licealisty to trochę za mało, by zainteresować a sporo by zniechęcić. Muzyk nie musi być świetnym literatem, to jasne. Wolę Bocellego słuchać, niż czytać:)

Warto przeczytać o dzieciństwie i młodości obecnie światowej sławy muzyka.
zawsze wydaje się że oni mają życie bez problemów, a to tacy sami ludzie z radościami i smutkami, problemami dnia codziennego.
Dużo miłości w tej rodzinie powoduje że książka jest ciepła i pogodna a zarazem wzruszająca.

Warto przeczytać o dzieciństwie i młodości obecnie światowej sławy muzyka.

Życie Andrea Bocelliego to historia, przy której niejednokrotne musiałam powstrzymywać wzruszenie (a często jeżdżę komunikacją miejską w drodze do pracy 😅)

Nie da się opisać słowami tego, co zrobił ze mną ten tytuł. Tyle emocji, tyle powstrzymywanych łez, ukradkowych uśmiechów, zaskoczenia wymalowanego na mojej twarzy!

Książkę tę czyta się jak fantastyczną powieść, która płynie a my unosimy się razem z nią i wcale nie czekamy brzegu ❤️
Nie będę Was długo przekonywać, bo wiem, że zrobi to już pierwszy rozdział, do którego zajrzyjcie i przepadniecie…

Książkę tę czyta się jak fantastyczną powieść, która...

Zwykle nie czytam biografii, ale tym razem sięgnęłam po książkę o wspaniałym tenorze obdarzonym przepięknym głosem.
Ogrom pracy, wyrzeczeń, zwątpień i niepowodzeń jakie musiał przeżyć jako dziecko, młodzieniec, mężczyzna walczący o swoje marzenia. Pasja do literatury, koni i przede wszystkim muzyki i życia! Życia jako osoba niewidoma, ale bez strachu i z ogromną pogodą ducha na każdy dzień!
Polecam

Czy polecam ? to na pewno, chociaż niech nikt nie oczekuje poruszającej dynamicznej historii. Raczej można oczekiwać prawdy, normalnego życia, spojrzenia na artystę takim zwyklym ludzkim wzrokiem, kiedy jeszcze nie miał tylu fanów i takiej kariery. Jak jego życie rozwijało się przed tym wszystkim.

Sięgnęłam za poleceniem mojej koleżanki która wręcz kocha tenor Andrea Bocelliego. Bardzo chciała bym i ja poznała jego historię, jego przeszłość i jego tragedię związaną z utratą wzroku. Niesamowite jest to jak się podniósł i odniósł sukces

Plus za opis ten dramatycznej walki o jego zdrowie o tym jak traci wzrok jak sobie z tym radzi, jakie ma przemyślenia, jakie ma dalsze plany. A to nie jest proste by sobie z tym wszystkim poradzić. Motywująca walka o siebie.

Tego mi było trzeba. Teraz jeszcze bardziej pragnę w końcu iść na koncert Andrea Bocelliego i usłyszeć go w końcu na żywo, zobaczyć jak tworzy legendę. Historia jego dzieciństwa jeszcze bardziej mnie do niego "przybliżyła" oczywiście tak jako fana do idola.

wręcz nie da sie nie docenić książki w której sam autor decyduje się nam oddać całego siebie. powierzyć wszystkie sekrety i tajemnice dzieciństwa i dorastania. otworzyc sie ze swoimi przemysleniami

Andrea Bocelli jest niewątpliwie jedną z największych legend sceny muzycznej naszych czasów, jednym z najbardziej lubianych tenorów na świecie. W tej niezwykłej autobiografii toskański artysta prezentuje inną, choć równie pasjonującą muzykę – "muzykę ciszy", głos wewnętrznego bohatera, którego wrażliwość przejawia się w każdym spostrzeżeniu i zwierzeniu, które nam tutaj serwuje.

• Biografie
  • 2015