Miłość w Krainie Czarów

Okładka książki Miłość w Krainie Czarów Abiola Bello
Okładka książki Miłość w Krainie Czarów
Abiola Bello Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Love in Winter Wonderland
Wydawnictwo Literackie
2023-11-22
2023-11-22
Łukasz Małecki

Nastawiłam się tutaj na uroczy, świąteczny romans, a niestety go nie dostałam...

Trey należy do czołówki najpopularniejszych uczniów w swojej szkole. Kiedy nie spotyka się ze znajomymi, spędza czas w "Krainie Czarów", czyli księgarni, która jest w jego rodzinie od pokoleń.
Ariel jest artystką i marzy o tym, żeby zdobyć odpowiednią kwotę na wpisowe do Artists' Studio. Poszukując pracy trafia do "Krainy Czarów".
On jej nie lubi, ona coś do niego czuje. Gdy księgarnia stoi u progu bankructwa będą musieli zjednoczyć swoje siły, żeby ją ocalić.

MIŁOŚĆ W KRAINIE CZARÓW przyciąga wzrok już samą okładką i uroczym tytułem. Niestety tylko to podobało mi się w tej książce. Sam pomysł na fabułę może nie był zły, ale zachowania młodzieży, które zostały tutaj przedstawione zostawiają dużo do życzenia, a używane przez nich zwroty typu "no jacha" jeszcze mocniej potęgują moje negatywne odczucia.
Powieść została przedstawiona jako romans hate-love z książkami w tle. Książki były, ale cała reszta zdecydowanie już nie. Romansu tak naprawdę tutaj nie ma. Całość to opowieść o Treyu i jego rozwydrzonej dziewczynie oraz nieodpowiedzialnych znajomych + wzmianki o Ariel i jej bliskich. Bohaterowie niby są dojrzali, ale jednak pokazują się w sposób niezwykle podpadający.
Myślę, że gdyby do samej księgarni "Kraina Czarów" dołożyć inną historię, to mogłoby wyjść z tego coś uroczego. A tak po przeczytaniu tej pozycji pozostaje ze mną pewien niesmak.

Przedstawiam Wam piękną powieść romantyczną dla młodzieży z elementami obyczajowymi i motywem hate-love w tle pt. "Miłość w Krainie Czarów" autorstwa Abioli Bello.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackie

Motyw hate-love w książce tak czy nie?

"Przez moment coś między nami iskrzyło; miałem wrażenie, że połączyła nas niewidzialna więź. Tylko czy ona też to poczuła?..."

Trey Anderson jest młodym, dobrze zbudowanym, przystojnym chłopakiem, należy do czołówki Corden College. Od dwóch lat jest w związku z Blair. Zawsze może liczyć na swojego przyjaciela Boogsa. Pomaga w rodzinnej księgarni założonej przez pradziadka. Problem w tym, że księgarni grozi bankructwo, a rodzinie brak pomysłów na przyciągnięcie nowych klientów...

Ariel Spencer to młoda, nieco zwariowana, wrażliwa dziewczyna, która nosi na głowie burzę czerwonych włosów, jest artystką i nowatorską duszą, chodzi wiecznie w poplamionych ubraniach od farby. Unika tłumów. I... lubi książki. Ma wsparcie od swoich dwóch przyjaciółek Jolie i Anniki. Chodzi do Corden College. Musi znaleźć dorywczą pracę, by móc opłacić naukę w szkole Artists’ Studio, na którą jej mamy nie stać na jej opłacenie. Zawsze chętna do pomocy, ma głowę pełną pomysłów i... niezwykły dar przekonywania ludzi do sprzedaży. Od lat podkochuje się w Trey'u. Czy praca w księgarni okaże się doskonałym rozwiązaniem? Jak sobie poradzi z uczuciami do Trey'a? Czy młodzi zakochają się w sobie?

Problem w tym, że znajomość Ariel i Trey'a rozpoczyna się w dość niefortunny sposób. Czy wspólna praca zbliży ich do siebie?

Czy wspólne starania ocalą "Krainę Czarów"? Czy połączy ich coś więcej niż tylko cel ratowania księgarni? Jaką twarz pokaże Blair?

Fabuła książki jest bardzo lekka i przyjemna w odbiorze. Towarzysząca nam atmosfera i magia świąt Bożego Narodzenia, a także niepowtarzalny charakter londyńskiego miasteczka, który jest przepięknie ozdobiony i oświetlony, dodaje książce uroku. Mamy tutaj cały plik różnorodnych emocji, który towarzyszy nam podczas czytania książki. Każdy rozdział rozpoczyna osobna świąteczna playlista głównych bohaterów. Książka ukazuje nam stereotypy dotyczące wyglądu, walkę o przetrwanie, marzenia, problemy i rozterki młodych ludzi, zazdrość, miłość i przyjaźń oraz piękne relacje rodzinne. Autorka Abiola Bello w swojej powieści doskonale ukazała czytelnikom czarnoskórą lokalną społeczność, która zawsze się wspiera. Wspaniale stworzone postaci młodych bohaterów. Całym sercem pokochałam postać Ariel. Gratulacje dla autorki Abioli Bello za stworzenie tak emocjonalnej książki. Na końcu czytania zakręciła mi się łza w oku. Myślę, że każdy młody jak i również dorosły czytelnik wyciągnie własną refleksję odnośnie tej historii. Idealny materiał na film. Kochani Serdecznie i 🔥 Wam ten tytuł polecam, a szczególnie wszystkim miłośnikom świątecznych klimatów i klimatycznych księgarń w tle.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackie

Motyw hate-love w książce tak czy nie?

Trey Anderson jest przystojny i popularny. W Corden College należy do śmietanki towarzyskiej, a popołudnia spędza w… Krainie Czarów, niezależnej rodzinnej księgarni założonej przez jego pradziadka.

Ariel Spencer to artystyczna, kreatywna dusza. Ma czerwone włosy i niechlujny, wiecznie pobrudzony farbą strój. Marzy o dostaniu się do Artists’ Studio. A jej głowę zaprząta nie zbliżające się Boże Narodzenie, a wygórowane wpisowe, które przekracza skromne możliwości finansowe jej mamy.

Ariel musi znaleźć pracę, a Trey – choć nie lubi dziewczyny – zauważa, że ma smykałkę do sprzedaży książek. W Krainie Czarów nie jest ostatnio wesoło i kolorowo, bo obroty nie starczają na spłatę kredytu. Ariel i Trey lądują więc razem za księgarską ladą. Czy uda im się zwalczyć wzajemną niechęć i uchronić Krainę Czarów przed zamknięciem? Czasu mają niedużo, bo ostateczny termin mija już w wigilię…
***
Ależ to była mega komfortowa książka! Taka, przy której kompletnie nie czujesz ulatującego czasu, a na twojej twarzy cały czas gości uśmiech. Nie przeszkadzało mi nawet to, ze czasami była do bólu przewidywalna. „Miłość w Krainie Czarów” to książka, która przypomniała mi, dlaczego uwielbiam powieści młodzieżowe.
Autorka łączy w swojej powieści wiele motywów. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzieżowy romans, ze Świętami Bożego Narodzenia w tle. To przede wszystkim cudowna historia o zjednoczeniu się społeczności czarnoskórej, w celu ratowania rodzimego biznesu. A tym przypadku – księgarni! Czy mogłoby być lepiej?
Największym minusem tej książki jest postać Blair – dziewczyny Treya. Jakoś nie potrafiłam zdzierżyć tej rozwydrzonej i rozpuszczonej nastolatki, która uważała się za Panią Świata. Jako mały minus zaliczam też niebywały sukces w kwestii rozpromowania księgarni .Kompletnie jednak nie odbierało mi to przyjemności z czytania.
Niech najlepszą oceną tej powieści będzie fakt, iż liczy ona sobie prawie 400 stron, a połknęłam ją w ciągu jednego dnia. A taka sytuacja zdarza się naprawdę rzadko. Z miłą chęcią przeczytam ją ponownie za kilka lat, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Moja ocena: 8/10

✨"Miłość w Krainie Czarów" to młodzieżowy debiut Abioly Bello, a zarazem powieść o upadającej księgarni prowadzonej przez czarnoskórą rodzinę od kilkunastu lat i walce o jej przetrwanie. Poznajemy w niej Treya - syna właścicieli, który każdym możliwym sposobem pragnie by "Kraina Czarów" przetrwała i nie została przejęta przez znana sieciówkę. Niektóre jego pomysły są ciekawe, niektóre już niezbyt, ale chłopak ma cel. Ariel to natomiast dziewczyna (artystka),która zatrudnia się w księgarni i również walczy o jej istnienie.

Te zmagania są najciekawszych aspektem książki, a dorzucając do tego świąteczny klimat dostajemy młodzieżówkę, która równie dobrze mogłaby być scenariuszem do filmu z Disney Channel! Wątek romantyczny jest jednak najsłabszym elementem, którego równie dobrze mógłby zostać wyrzucony. Kompletnie go nie czułam a jego początki nie były do końca moralne.

Książka otrzymała ode mnie 3⭐️, co oznacza że była w porządku ale nie została moim ulubieńcem. Dla miłośników zimowo-świątecznych książek young adult będzie idealnym czytadłem.

W grudniu miałam bardzo ambitny plan przeczytania wielu świątecznych książek. Jak to jednak z planami bywa, nie zawsze udaje się je zrealizować. Obowiązki, codzienność a w końcu zastój czytelniczy sprawiły, że ostatnią świąteczną książkę przeczytałam w styczniu.
Mało tego, była to jedyna książka, jaką w tym miesiącu przeczytałam.

„Miłość w Krainie Czarów” to bardzo urocza historia, opowiadająca losy pewnej księgarni.
Autorka bardzo sprytnie przeplata ze sobą wątek romansu, świat Bożego Narodzenia, czarnoskórej społeczności oraz miłości do książek.
Choć sama historia jest dość przewidywalna, znajdziemy w niej wszystko to, czego od takich książek oczekujemy.

Trey to popularny nastolatek, którego rodzina prowadzi księgarnię pod nazwą „Kraina Czarów”. Niestety niedaleko otworzyła się słynna sieciówka i rodzinny biznes Andersów podupada.

Ariel to artystka, która kocha malować i czytać. Chce dostać się na uczelnię artystyczną, a żeby to zrobić, musi znaleźć pracę i odłożyć pieniądze.

Tak się składa, że Ariel zatrudnia się w księgarni Treya i pomimo tego, że na początku za sobą nie przepadają, pomaga chłopakowi uratować to magiczne miejsce.

Oczywiście nie obejdzie się tutaj bez różnych komplikacji. Czas goni, wciąż pojawiają się nowe trudności, a na domiar złego dziewczyna Treya jest zazdrosna o nową pracownicę. Czy uda się uratować „Krainę Czarów”, a może cała misja skazana jest na porażkę?

Bardzo podobało mi się to, że w książce został poruszony motyw czarnoskórej społeczności, która nawzajem sobie pomaga i dba o swoich członków. Wspiera się i zrobi naprawdę wiele, aby nikt nie został pokrzywdzony.

Kolejnym plusem jest playlista świątecznych utworów stworzona przez autorkę. Każdy rozdział podpisany jest jedną z piosenek, z zaznaczeniem, do czyjej playlisty należy — Treya czy Ariel. Fabuła bowiem opowiedziana jest z perspektywy obojga bohaterów.

Niektóre sposoby ratowania księgarni, np. viralowy filmik Treya, który dociera nawet do Rihanny, wydają się mało realne. Podobnie jak fakt, że bohaterom udaje się zebrać ogromną sumę pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Można jednak przymknąć oko na te niedociągnięcia.

Motyw księgarni i miłości do książek to jeden z tych, które bardzo lubię. Kiedy dodamy do tego świąteczną aurę i nutkę miłości mamy połączenie idealne.

Książka wpasowała się w moje czytelnicze potrzeby i milo spędziłam z nią styczniowe wieczory.
Polecam.

Mało tego, była to jedyna książka, jaką w tym miesiącu przeczytałam.

„Miłość w Krainie Czarów” to bardzo urocza...

@book.moodpl

„Miłość w Krainie Czarów” to książka w której motyw książek, księgarni odgrywa główną rolę. Ale też jest to romans hate to love. Znajdziemy też okres świąteczny, ale nie jest to według mnie taka typowa świąteczna książka, bardziej zimowa, która idealnie sprawdzi się na czas po świętach. Zwłaszcza jak mamy jeszcze śnieg.
Trey Anders to nasz główny bohater. Jest on w swojej miejscowości dość popularny. Popołudnia spędza w rodzinnej księgarni „Kraina Czarów”, którą założył jego pradziadek. Niestety rodzinny biznes radzi sobie coraz gorzej. Głównie przez sieciówki w których znajdziemy popularne książki. Ale rodzinna nie poddaje się, tylko walczy o to wyjątkowe miejsce. Ariel Spencer to artystyczna dusza, marzy o dostaniu się do Artists’ Studio. Dziewczyna musi znaleźć pracę. Trey nie przepada za Spencer, ale dziewczyna ma smykałkę do sprzedawania książek, a wiadomo że w Krainie Czarów nie jest kolorowo, ale robią wszystko aby uratować to miejsce. Jak zakończy się ich misja ?
„Miłość w Krainie Czarów” to nie tylko książka z elementami świąt. To magiczna historia, gdzie fabuła rozwija się powoli, miłość, zdrada emocjonalna czy trudne dzieciństwo, takie znajdziemy w niej wątki. Ale też strata bliskiej osoby, zaburzenia odżywiania. Dużą rolę odgrywa w powieści wsparcie rodzinne przy prowadzeniu księgarni. Jedna z lepszych książek zimowych jakie miałam okazje czytać.

@book.moodpl

Trey Anders to nasz główny bohater. Jest...

"Miłość w Krainie Czarów" Abioli Bello to urocza powieść, która wplata w sobie motywy romansu, magii świąt Bożego Narodzenia i miłości do książek. Choć może brzmieć jak kolejna kliszowa opowieść, to jednak autorka zdołała nadać jej świeżości i nowoczesnego wydźwięku.

Główni bohaterowie, Trey Anderson i Ariel Spencer, reprezentują zupełnie różne światy. Trey, przystojny i popularny uczeń, to członek śmietanki towarzyskiej w Corden College. Po lekcjach spędza czas w rodzinnej księgarni, "Krainie Czarów", która stanowi pewnego rodzaju dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie. Z kolei Ariel to artystyczna dusza, marząca o dostaniu się do Artists' Studio, ale zmagająca się z trudnościami finansowymi.

Los splata ich ścieżki, gdy "Kraina Czarów" zaczyna borykać się z kłopotami finansowymi, zagrażającymi jej istnieniu. Trey, chociaż nie przepada za Ariel, zauważa jej zdolności w sprzedaży książek. Wspólnie postanawiają podjąć się misji ocalenia księgarni przed zamknięciem, zbliżając się do siebie pomimo wzajemnych uprzedzeń.

Powieść jest osadzona w świątecznym klimacie, co nadaje całości dodatkowego uroku. Abiola Bello umiejętnie wykorzystuje atmosferę Bożego Narodzenia, wprowadzając czytelnika w magiczny nastrój, charakteryzujący się ciepłem, nadzieją i magią świąt. Książka emanuje pozytywną energią, co sprawia, że idealnie wpisuje się w ducha tego wyjątkowego okresu.

Motyw księgarń, a zwłaszcza "Krainy Czarów", dodaje fabule dodatkowego smaku. Książka staje się nie tylko tłem dla romansu, ale także ważnym elementem, stanowiącym o losach bohaterów. Autorka przekonująco przedstawia magię książek i siłę, jaką posiadają w życiu ludzi. Główny wątek romantyczny, choć z początku uroczy, staje się problematyczny z powodu związku Treya z Blair. Postać Blair jest potraktowana nieco niesprawiedliwie, co może zniechęcić czytelników. Zdrada emocjonalna, niepochlebne traktowanie partnerki i ostateczne zostawienie jej dla innej osoby niekoniecznie sprawiają, że książka jest łatwo akceptowalna.

- Zdradzić ci sekret? — pyta. — O wiele łatwiej mi śpiewać przed jedną osobą niż przed tłumem.
Marszczę brwi.
- Serio? Przed jedną osobą jest bardziej… intymnie.

Narracja rozwija się stopniowo, pozwalając czytelnikowi zagłębić się w świat bohaterów. Choć motyw romansu między Trey'em a Ariel jest dość klasyczny, to jednak autorka wprowadza pewne intrygujące elementy, które trzymają czytelnika w napięciu. Wątki poboczne, takie jak relacje rodzinne, przyjaźń i walka o marzenia, dodają głębi opowieści. Ciekawym zabiegiem literackim są świąteczne piosenki rozpoczynające każdy rozdział. To subtelny akcent, który wprowadza dodatkowy element atmosferyczny i wprowadza czytelnika w świąteczny nastrój.

Warto zauważyć, że mimo pewnych schematów narracyjnych, autorka potrafi nadać im nowoczesny kontekst, dzięki czemu historia nie staje się przewidywalna. Młodzieżowe postaci są dobrze wykreowane, a ich rozwój ukazuje, że życie to nie tylko gładka droga, ale także wybory, trudności i nauka z własnych doświadczeń.Pomimo kontrowersji w wątku miłosnym, książka jest dobrze napisana. Opisuje świat księgarń, tworzy sympatyczne postacie, łatwe do polubienia, i wciąga czytelnika w historię. Niestety, pewne elementy fabuły są trudne do zaakceptowania, co może być przeszkodą dla niektórych czytelników.

Książka emanuje świątecznym klimatem i jest pełna niewinnej romantyki. Opisuje historię rodzinnej siły, bliskości i troski w trudnych chwilach. Autorka z wyczuciem łączy elementy romantyczne z dramatycznymi aspektami życia bohaterów, co nadaje książce głębię i emocjonalny ładunek.

"Miłość w Krainie Czarów" to lekka, świąteczna powieść, która jednocześnie porusza tematy związane z miłością, zdradą emocjonalną i trudnościami dorastania. Choć niektóre elementy fabuły mogą budzić kontrowersje, całość stanowi interesującą propozycję dla miłośników romansów w świątecznym klimacie. Abiola Bello zdołała połączyć klasykę gatunku z nowoczesnym podejściem, tworząc opowieść, która trafia do serca czytelnika.

Książka z motywem książek, czy też księgarni, z miłosnym wątkiem i w świątecznej aurze - czy to nie brzmi doskonale?

Wydawnictwo Literackie serwuje niezwykle klimatyczną i bardzo współczesną powieść, w której stereotypy giną gdzieś w zimowej scenerii.

Trey, szkolny przystojniak i Ariel, outsiderka z artystycznym zacięciem staną przed wyzwaniem, które będzie ważniejsze niż wszelkie różnice i uprzedzenia. Wspólnie będą walczyć o uratowanie Krainy Czarów, księgarni należącej od pokoleń do rodziny Trey'a.

Rodząca się i skryta miłość, talenty, pragnienia i zazdrość, oraz walka o marzenia pomimo przeciwności losu, tak w dużym skrócie można o tej książce napisać. Z jednej strony taka oczywista, z drugiej budząca niepokój, wątpliwość i ciekawość, gdy kolejne kłody sypią się pod nogi bohaterów.

Gdy jednak sięgniecie po tę historię zatopicie się w roziskrzonej świątecznym blaskiem opowieści, która gładko płynie dając czytelnikowi prawdziwą przyjemność z lektury.

Jako taki smaczek zdradzę Wam, że każdy rozdział książki zaczyna się świąteczną piosenką, a całą ich listę znajdziecie wewnątrz, na dwóch playlistach - skarbnica świątecznych kawałków w jednym miejscu 🎄

Czytałam poszczególne rozdziały słuchając dobranych do nich piosenek - nie da się uniknąć świątecznego nastroju.

„Miłość w Krainie Czarów” Abiola Bello.

Ariel Spencer to nastolatka uwielbiająca sztukę i klimatyczne miejsca. Pragnie tak jak zmarły ojciec dostać się na wymarzoną artystyczną uczelnię. Jest lekko wycofana i stroni od rozgłosu.

Jej zupełnym przeciwieństwem jest szkolny przystojniak Trey Anderson. Zawsze w centrum uwagi razem ze swoją dziewczyną, pomaga rodzicą prowadzić rodzinny biznes. Skrycie marzy o śpiewaniu.

Gdy księgarnia Andersonów staje przed widmem zamknięcia chłopak z całych sił stara się przywrócić blask temu miejscu. To właśnie Ariel zupełnie przypadkowo tchnie w „Krainę Czarów” nową siłę.

Czy wspólna praca umożliwi księgarni przetrwanie ?
Czy tych dwoje pomimo tylu różnic będą potrafili się dogadać i spojrzeć na siebie zupełnie inaczej ?
Czy „Kraina Czarów” okaże się pełna magii, miłości i przyjaźni ?

Nastolatkowa historia typu hate-love. Klasyczna ale osadzona w ciekawych realiach. Bohaterowie pomimo młodych lat wiele już przeszli a nowe wyzwania pokazują, że życie wcale nie idzie po różach.

Miłość i nienawiść. Przyjaźń i oddanie. Widzimy relacje, które się wspierają ale i takie, które potrafią niszczyć. Trudne wybory i codzienne zmagania dodają sił równocześnie ukazując na kogo tak na prawdę można liczyć.

Omijamy bariery wyglądu, przeciwstawiamy się komercji. Patrzymy w głąb siebie i staramy się dociec: co w naszym życiu jest ważne. To ciekawa lekcja. Polecam.

„Miłość w Krainie Czarów” Abiola Bello.

Jestem rozczarowana tą historią. Miał być to romans świąteczny, a okazało się, że nie jest to do końca romans, a tym bardziej nie jest świąteczny. Z klimatu świąt to ma tylko okładkę i tytuły rozdziałów. Nie czułam chemii między bohaterami i kompletnie im nie kibicowałam. Momentami byli nawet denerwujący. Dialogi są nienaturalne i jakby pisane na siłę.

Chyba jedyne plusy tej książki są takie, że czytało mi się szybko i podobało mi się pokazanie próby ratowania księgarni. Chociaż nawet tutaj czasami było za cukierkowo i wszystko szło zbyt łatwo, ale przynajmniej ten wątek mnie ciekawił.

Książka przeciętna i szybko zapomnę, że w ogóle ją czytałam.

Chyba jedyne plusy...

• Świąteczne