Poszukiwacz zwłok

Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Poszukiwacz zwłok
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Wilk i Lesiecki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wilk i Lesiecki (tom 1)
Czarna Owca
2023-08-09
2023-08-09
#literatura polska #kryminał #Laura Wilk #śledztwo #zabójstwo #psycholog #tajemnica
Inne

Wyróżniona opinia i

Poszukiwacz zwłok

przeczytanych książek 394 napisanych opinii 248

Z całą sympatią do Pana Mieczysława, nie jest to udana pozycja. Za dużo w niej chaosu. Zupełnie jakby autor miał mnóstwo różnych pomysłów w głowie i nie mogąc zdecydować się na jeden konkretny postanowił upchnąć je wszystkie. Niestety nie wyszło to najlepiej. Absurd goni absurd.

Bardzo dobrze to się czyta. Czyta dlatego, że Wrocław - Świdnica i inne okolice są mi bliskie.

Czekam na więcej.

Czekam na więcej.

To drugie moje spotkanie z książką tego autora i niestety też nieudane. Po trzecią raczej nie będę już sięgać. Absurd goni absurd. Milion wątków, które nie składają się w logiczną całość. W jedną książkę wrzucone wszystkie oklepane motywy, a co najgorsze powodujące taki chaos, jakby autor sam nie wiedział o czym właściwie chce pisać. Pewnie miało być skomplikowanie i niebanalnie, ale takie przekombinowanie odniosło wg mnie odwrotny skutek.

Dawno nie czułam tego uczucia przy czytaniu kryminału. Czułam się jak w kinie na filmie akcji, gdzie się denerwuję, jak sue to skończy i co się wydarzy! Wow ! Nie daję kryminałom 8 gwiazdek. Ten w mojej ocenie na to zasługuje. Dobrze nakreślone postaci. Wartka akcja. Nigdy się nie nudziłam. Gdy nie mogłam czytać to i tak moje myśli krążyły wokół bohaterów. Czekam na dalszą część!

Dobra, łatwo i bardzo szybko się czyta. W sam raz na 2 wieczory...

Dobra, łatwo i bardzo szybko się czyta. W sam raz na 2 wieczory...

To moje pierwsze spotkanie z autorem I bardzo udane. Tego chyba było mi trzeba po tych wszystkich lekkich lekturach. Ostatnio jakoś gust mi się zmienił i x tych mocnych pozycji przeszłam na te lżejsze. Co nie oznacza, że ich nie lubię. Napewno sięgnę po kolejną książkę autora. Książka, która wywołała mnóstwo mocnych emocji. I kiedy już myślałam, że wiem to nie wiedziałam. I to mi się bardzo podobało i to jest to czego oczekujemy po tych mocniejszych lekturach.

Komisarz Laura Wilk zwana wilczycą staje na czele grupy, która zajmuje się poszukiwaniem brutalnego mordercy nastolatek. Jej koledzy z wydziału nie są zachwyceni, gdyż uważają, że są lepsi a tym bardziej od kobiety. Koledzy z grupy wcale nie ułatwiają koleżance pracy. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany dopiero wtedy wilczyca zdaje sobie sprawę, że to wcale nie będzie takie proste jak jej się wcześniej wydawało.
Maciej Lesicki jest psychologiem, który współpracuje z policją w wolnym czasie. Dostaje tajemnicze zlecenie o odnalezieniu pewnej kuzynki klientki. Lara mimo własnych problemów w wydziale stara się mimo wszystko w jakiś sposób pomóc Lesickiemu. Niestety oboje wpadają w bardzo niebezpieczną pułapkę.

Zachęciłam ?

"Poszukiwacz zwłok"

Poszukiwacz zwłok, to wciągający kryminał, w którym dobro i zło obiera inny wymiar, ma inną barwę, zobacza z torów i ma inne znaczenie niż sobie wyobrażamy.
Sprawa Poltergeista jest bardzo trudna, zawiła, nie mająca końca, nie dająca satysfakcji w rozwiązaniu sprawy zabójcy nastolatek.
Zgniłe jajo dostała młoda policjantka Laura Wilk zwana Wilczycą, która wie, że musi robić swoje jak najlepiej potrafi bez względu na wszystko.
Od początku wiadomo, że zbrodniarzem jest Poltergeist i to za jego przyczyną poznajemy prawdziwe oblicza bohaterów. To tu zobaczymy kto jest dobrym a kto złym policjantem. Nic nie jest oczywiste, każdy na swój sposób jest zły i gra do swojej bramki.
Korupcja, czerpanie korzyści, dobry seks i narkotyki to tylko namiastka tego wszystkiego...
W między czasie Maciej Lisiecki - psycholog i dobry przyjaciel Wilczycy dostaje zlecenie... Jest mistrzem odnajdywania zmarłych. Nie na darmo nazywany Poszukiwaczem zwłok...
Bardzo podobała mi się zakręcona, skomplikowana fabuła, nieszablonowa akcja, która wciąga swego czytelnika w swe macki.
Czy te dwie sprawy mają coś ze sobą wspólnego? Jak potoczą się losy? Czy złapią mordercę?
Tych odpowiedzi i wielu innych dowiecie się podczas czytania. Polecam z całego serca 💕

"Poszukiwacz zwłok"

Zgniłe jajo dostała młoda...

czytałam bez przerwy przez 14 godzin do 6 rano - najlepsza :)

czytałam bez przerwy przez 14 godzin do 6 rano - najlepsza :)

Grasujący od lat, seryjny morderca, skorumpowani policjanci, byli gangsterzy, robiący karierę w polityce, psycholog z zaburzeniami osobowości, oraz Wilczyca, twarda policjantka, która stanie pośrodku tego całego zamieszania. Na początku morze się wydawać, że to będzie historia o seryjnym mordercy, który od lat gwałci i zabija młode dziewczyny. Jest to kluczowa sprawa, natomiast tyle się tutaj dzieje jeszcze innych pobocznych związków, Maciej/Ariel psycholog, który tak do końca nie potrafi sam sobie pomóc czy może mieć coś wspólnego z zabójcą? Dlaczego pena kobieta wplątuje go jako poszukiwacza zwłok pewnej młodej dziewczyny, której ojciec, były gangster, teraz wysoko postawiony polityk nagle przestał jej szukać i zatuszował całą sprawę jej zaginięcia? w tej historii jest bardzo wiele pytań, które mnożą się zawrotnym tempie i brak odpowiedzi. Wielowątkowość może przytłaczać, chociaż wydaje mi się, że miało to tutaj też swój cel. Koniec książki pozostawił nutkę niedosytu, więc liczę na kontynuację tej serii bo był to dobrze spędzony czas na lekturze, którą się chłonęło. Bardzo dobra książka, czekam na ciąg dalszy.

Niestety, ale z całą stanowczością muszę stwierdzić, że nie polubimy się z panem Mieczysławem. Trzecia pozycja po którą sięgnęłam tegoż autora, po jednej słabej drugiej w miarę udanej, miała przeważyć szalę i tak się stało.

Uwaga trochę spoiler

Przede wszystkim za dużo tu wszystkiego. Psycholog z własnymi dość poważnymi problemami osobowościowymi(sic!). Mafia, skorumpowani politycy, biznesmeni i policjanci. W tle morderstwa młodych kobiet, poszukiwania zaginionej kobiety z arcyważnymi dokumentami mającymi zatrząść niemalże całą Polską(LOL)!

Niedorzeczna, wulgarna, niewiarygodna. Chaos goni chaos. Autor całkowicie popłynął w swojej historii. Intryga(i)kryminalna zdaje się nie mieć ani sensownego początku ani końca.

Chętnie przeczytałabym kryminał o psychologu specjalizującym się w poszukiwaniu zwłok, myślę, że byłaby to ciekawa lektura, a tak wyszło takie pomieszanie z poplątaniem.

Wrażenie pozostaje jedno, autor sam tak chyba nie wiedział na który wątek się zdecydować i zrobił to co zrobił...

Uwaga trochę spoiler

• Przeczytane 2023