Dragon

Okładka książki Dragon Natasza Socha
Okładka książki Dragon
Natasza Socha Wydawnictwo: Purple Book Cykl: Florentyna (tom 5) Seria: Grey Book kryminał, sensacja, thriller
Florentyna (tom 5)
Grey Book
Purple Book
2023-07-12
2023-07-12

Ta część jak dla mnie, dużo lepsza od poprzedniej. Schizofrenia to jednak straszna choroba, nieprzewidywalna. Niesamowite, co się może stać z człowiekiem nieleczonym przy takiej chorobie.

179/2023 (E)

179/2023 (E)

Florentyna Bora nie może się otrząsnąć po śmierci swojego męża 💔.
Tym bardziej ,że jak się okazało kochanka jej męża miała z nim dziecko, które teraz wymaga opieki 👶.
W tym samym czasie Krystyna Kwaśny zglasza zaginięcie swojego syna ✍️.
Florentyna rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny, jednak w mieszkaniu nie znajduje żadnych poszlak, które mogłyby naprowadzić ją na winnego ❌.
Czy ofiara naprawdę była wycofanym człowiekiem, który z nikim nie wchodził w relacje? 💔
Zakończenie tej sprawy będzie niesamowicie zaskakujące !

Florentyna Bora nie może się otrząsnąć po śmierci swojego męża 💔.
W tym samym czasie Krystyna Kwaśny zglasza zaginięcie swojego syna ✍️.

Ok, wreszcie skupia się głównie na sprawie a nie na życiu Florentyny.

Ok, wreszcie skupia się głównie na sprawie a nie na życiu Florentyny.

Bardzo ciekawa historia do przeczytania na jeden dzień.

Bardzo ciekawa historia do przeczytania na jeden dzień.

Piąta część #dragon to ostatnia książka z serii o Florentynie i jestem na bieżąco. 💪💪💪.
Długo nie będę musiała czekać na kolejną bo już w tym miesiącu premiera szóstej części.

Z niecierpliwością czekam na premierę. Jestem strasznie ciekawa co będzie z małą Hanią 😜.

W piątej części Florentyna musi złapać mordercę pewnego mężczyzny. Matka zgłosiła zaginięcie ale tak naprawdę nie podała żadnych szczegółów. Rzadko rozmawiała z synem, właściwie byli na siebie obrażeni. Nie wie kiedy zaginął ale coś przeczuwa. Florentyna widzi potencjał i postanawia wraz ze swoją ekipą wszystko sprawdzić. Ma przeczucie a śledztwo prowadzi do kilku różnych osób. Wszyscy coś ukrywają.

Kolejny fajny kryminał. Dla mnie same plusy. Zagadka, morderstwo, śledztwo. No i moja ulubiona Florentyna. Jej życie prywatne trochę się ustatkowało ale mam nieodparte wrażenie, że będzie się jeszcze działo. 😜

Polecam 💪💪💪

Polecam całą serię. Przez to, że są krótkie a akcja wartka to można je przeczytać nawet w ciągu weekendu.

Początek bardzo ciekawy,ale dalsza część przeciętna. Wokół nas jest wiele osób które zmagają się z różnymi problemami

Florentyna zmaga się ze swoimi prywatnymi demonami oraz problemami osobistymi i stara się je uporządkować. Śmierć jej męża oraz samobójstwo jego kochanki pozostawia za sobą coś obok czego bohaterka nie może przejść obojętnie. Ostatecznie nie ma pojęcia co zrobić z tą mała istotki i rzuca się w wir pracy by przemyśleć to i owo. A tam nie będzie miała ani chwili do oddechu. Gdy na komisariat dzwoni starsza kobieta, która jest zaniepokojona zniknięciem swojego syna. Kobieta musi zająć się tą sprawą i to jak najszybciej, nawet jeśli mężczyzna jest dorosły nie mogą zbagatelizować żadnego zgłoszenia. Śledczy odwiedzają mieszkanie zaginionego, to co zastali na miejscu nie było tym czego się spodziewali. Ta sprawa zdecydowanie nie będzie należycie do łatwych, tym bardziej że nie było żadnych śladów. Bo sprawca dobrze wiedział co robił i potrafił dobrze wszystko zatuszować. Ale kto i w jaki sposób mógł dopuścić się tak brutalnej zbrodni przy zamkniętych drzwiach i oknach?? A może prawda była bliżej niż im się wydawało??? Jak Florentyna poradzi sobie z tą sprawą?? Czy jej prywatne życie wpłynie na rozwój sprawy??

Znam pióro autorki, jednak jeszcze nie miałam okazji poznać jej z tej strony. Książka jest odparta na prawdziwych wydarzeniach, w głowie się nie mieści że coś tak brutalnego i tak złego mogło być naprawdę. A jednak, autorka zadbała o każdy szczegół przez co prawdziwe wydarzenia miały większy wpływ na psychikę czytającego, niż literacka fikcja.
Najlepsze będzie zostawione na koniec, zupełnie nie spodziewany zabójca który zdecydowanie was zaskoczy i nieoczekiwane rozwiązanie sprawy spowoduje że będziecie chcieć więcej. Thriller kryminalny, zapewniający wstrząsającą mieszankę tajemnic i skomplikowanych relacji między bohaterami.

"DRAGON" NATASZAA SOCHA

To już piąta część cyklu z Florentyną.
Przyznam, że polubiłam tę policjantkę śledczą.
To bystra, zaradna i bardzo odważna kobieta, której życie przyniosło wiele bólu i rozczarowań.
W tej część poznamy więc szczegółów jej prywatnego życie, jednak przede wszystkim poznamy zagadkę, którą będzie miała do rozwiązania.

Otóż na poznański komisariat dzwoni siedemdziesięcioletnia kobieta Krystyna zaniepokojona milczeniem swego dorosłego syna Mateusza.
Mężczyzna nie odzywa się do niej od dłuższego czasu, co wcześniej mu się nie zdarzało.
Policja postanawia sprawdzić co u Mateusza, dlatego nic dziwnego, że pierwsze kroki kierują do domu potencjalnie "zaginionego".
Na miejscu zastają cichy dom i sąsiada, który zaczyna opowiadać o głośnych odgłosach dochodzących z mieszkania Mateusza.
W tej historii wiele rzeczy Florentynie nie pasuje, jednak jest pewna, że musi wejść do mieszkania.
To co zastają w środku zaskakuje wszystkich.
Wygląda na to, że mężczyzna został bardzo brutalnie zamordowany. Tak wiele ran i obrażeń na jego ciele wskazuje, że zrobił to jakiś zwyrodnialec, chory umysł.
Policja zaczyna szukać mordercę, dociera do zaskakujących informacji, do teoretycznie nic nie wiedzących ludzi.
Tutaj podejrzanych jest wielu i nie każdy jest tym za kogo się podaje.

Przyznam, że zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, nie takiego finału się spodziewałam.
Autorka bardzo umiejętnie wyprowadziła mnie w pole. Uwielbiam to :)

Świetna zagadka kryminalna.
Idealna lektura na wakacje.

Podpowiem, iż po kolei ukazały się :
"Przerwana kołysanka"
"Piętno"
"Echo"
"Ciećwierz"
i właśnie "Dragon".

"DRAGON" NATASZAA SOCHA

To już piąta część cyklu z Florentyną.
Przyznam, że polubiłam tę policjantkę śledczą.

Otóż na poznański komisariat dzwoni...

• Biblioteka
  • Audiobooki 2023