Ostatni diament

2023-05-31
2023-05-31

Podobała mi się.

Podobała mi się.

Intrygi, kłamstwa, tajemnice i zdrady, a wszystko to ociekające pieniędzmi, złotem i diamentami.

Małżeństwo znanego, gdańskiego jubilera Jakuba Gellera nieuchronnie chyli się ku upadkowi. Co prawda,rozwód jest tylko kwestią czasu, mimo to małżonkowie są zobligowani do przebywania razem, ze względu na zobowiązania zawodowe.
Pewnego dnia Agata - żona Jakuba znika bez śladu, a wraz z nią znika część unikatowych klejnotów.
Czy Agata postanowiła zniknąć i pozbawić męża drogocennych skarbów? A może Jakub, ze względu na nowy związek postanowił pozbyć się uprzykrzającej życie małżonki?

Z wrażenia brakuje mi słów i nawet nie wiem co mam napisać. Bez dwóch zdań, ta książka była warta zarwania nocy.
Autorka zaserwowała nam prawdziwą mieszankę wybuchową. Emocje sięgają zenitu, a napięcie utrzymuje się od pierwszej strony, aż do samego końca.

Do znudzenia będę powtarzać, że dobry prolog jest połową sukcesu każdej książki. Tak było i tym razem. Już po przeczytaniu kilku pierwszych akapitów wiedziałam, że tej nocy nie zmrużenia oka, dopóki nie poznam finału tej historii.

Akcja dzieje się dość szybko, dzięki czemu przepływamy przez lekturę, a kolejne strony same przelatują nam przez palce. Niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że fabuła staje się nieoczywista i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak finalnie potoczą się losy bohaterów.

Autorka zachwyciła mnie lekkością pióra, a także genialnym pomysłem na fabułę. Tutaj wszystko do siebie psuje, a wszystkie wątki, choć z pozoru rozbieżne, łączą się na koniec w jedną, spójną całość. Co ciekawe nie otrzymujemy tutaj m szczegółowej charakterystyki bohaterów, a mimo to nie mamy problemu z utożsamieniem się z ich emocjami.

Muszę również zwrócić uwagę na wątki poboczne, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne, a stanowią idealne uzupełnienie fabuły.

Zdecydowanie polecam!

Pewnego dnia Agata - żona Jakuba znika bez śladu,...

Ciekawa i niebanalna historia o diamentach i wartościowych kamieniach. Książka jest napisana lekkim i przystępnym językiem. Poznajemy tajniki pracy jubilera, działania dziennikarskie i pracę policji. Znalezione tajemnicze zwłoki młodej kobiety pokazują działania śledczych, ale to nie oni postawią ostatnią kropkę w śledztwie. Momentami czytelnik odczuwa lekki chaos podczas lektury, zadaje sobie pytanie co dany bohater ma do innego. Zakończenie fajnie łączy wszystkie wątki, choć jest trochę niesprawiedliwe. Znów pojawia się pytanie dlaczego podróż marzeń okazuje się tragiczna w skutkach? Czy chęć zemsty musi być ostatecznością? Książka wciaga i czyta się bardzo szybko. Polecam

Moje drugie spotkanie z Karoliną Głogowską i ponownie jestem zachwycona. Podobnie jak w przypadku "Wzorca", tutaj też autorka świetnie buduje napięcie.
Bardzo podobało mi się jak wątki, które na początku były nie wiadomo skąd, na końcu idealnie się połączyły. Podczas słuchania dosłownie kopcił mi się mózg, żeby ogarnąć to co się działo :D
Izabela po tragedii, którą przeżywa, wpada w alkoholizm. Jednak kiedy poznaje znanego jubilera, Jakuba Gellera, jej los się odmienia. Szczęśliwe życie i plany przerywa zaginięcie żony Jakuba, Agaty. Razem z nią giną też klejnoty. Co się stało z kobietą? I czym jest tytułowy "Ostatni diament"?
Jak to się dobrze słuchało! Zakończenie zaskakuje i pozostawia z efektem wow. Jestem ciekawa innych książek tej autorki...

Izabela po tragedii, którą...

Nie jestem pewna za co ta książka ma aż tyle gwiazdek - historia ciekawa ale niestety ciężko się to czyta. Dużo wątków, z czego wiele kompletnie nie potrzebnych (chyba chodziło o dobicie do odpowiedniej liczny stron) bo niczego nie wnoszących do głównej historii. Chronologia leży i kwiczy, ciężko się połapać bo wszystko dzieje się tak szybko o tak jest skakane z wątku na wątek. A największy minus to suchość tego wszystkiego - ksiazka nie wzbudziła we mnie kompletnie żadnych emocji, nawet podręcznik do chemii zawiera więcej uczucia.

Jedyny plus to opis diamentów, ich pochodzenia, wartości itd. Widać że pod tym kątem autorka przygotowała się perfekcyjnie.

• OSTATNI DIAMENT • KAROLINA GŁOGOWSKA

DIAMENT to jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Uznawany za symbol miłości, pożądania i bogactwa, dokładnie tak samo jest w przypadku najnowszej powieści Karoliny Głogowskiej, która opiera się na historii znanego gdańskiego jubilera i handlarza diamentów.
Autorka zabiera nas do świata bogactwa i luksusu... do potężnego imerium, które zbudowano na kłamstwach i krzywdzie...

Młoda dziennikarka Izabela dostaje od losu drugą szansę. Nową pracę i miłość u boku milionera Jakuba Gellera. Nic nie jest jednak różowe, bowiem Jakub ma żonę, która nie zgadza się na rozwód.
W najmniej dogodnym dla mężczyzny momencie okazuje się, że jego żona Agata zaginęła, a wraz z nią cenne klejnoty. Ilość możliwych scenariuszy na to co stało się z kobietą przyprawia o zawroty głowy! Ktoś ją porwał? Zabił? A może wkrótce pojawi się żądanie okupu?

Autorka umiejętnie buduje napięcie pozwalając nam zagłębić się w każdą postać z osobna. Podejrzani są wszyscy. Nikt nie jest krystaliczny i zdaje się, że każdy ma motyw oraz sposobność. Co więc się wydarzyło?

Jak to ja, od początku miałam swoje typowania, lecz z biegiem wydarzeń i po głębszej analizie głównych bohaterów: Izabeli, Jakuba oraz Agaty okazało się, że nic nie jest proste i oczywiste. Autorka zadbała o liczne plot twisty kolejno wyciągając asy z rękawa i krzyżując mi tym szyki! Mój wewnętrzny Sherlock Holmes poniósł bolesną klęskę i nie podołał zadaniu rozwiązania zagadki...

Uwielbiam misternie utkaną fabułę, która biegnie kilkutorowo z perspektywy różnych bohaterów. Dodatkowym smaczkiem w tym thrillerze jest warstwa kryminalna oraz prowadzone przez policję śledztwo zaginięcia Agaty. Najciekawiej robi się, gdy policja znajduje w domu Gellerow pewne ślady, które obnażają zaskakujące fakty z ich małżeńskiego życia, a to nadaje sprawie zupełnie nowy bieg!

OSTATNI DIAMENT to kolejna książka Karoliny Głogowskiej, którą pożarłam praktycznie na raz! Jestem zachwycona jej stylem, błyskotliwością oraz imponująco wykonanym reserchem na temat diamentów oraz sekretami związanymi z zawodem jubilera. Pięknie ukazana została również praca policyjna i przebieg dochodzenia włączając w to smaczki z prywatnego życia policjanta lawirującego pomiędzy dwiema kobietami. Obgryzałam paznokcie i umierałam z ciekawości, przy której kobiecie pozostanie. I tu kolejne zdziwienie...

Ostatni diament to genialna powieść o związkach, zdradach i zemście podana w sposób pikantny, szokujący, pozbawiony pruderii. Tak jak lubię najbardziej😈
OGROMNIE POLECAM!

• OSTATNI DIAMENT • KAROLINA GŁOGOWSKA

Autorka zabiera nas do świata bogactwa i luksusu... do potężnego...

"Ostatni diament" Karoliny Głogowskiej to opowieść oczywiście o diamentach, tych bardzo wyjątkowych i rzadkich. To opowieść o miłości, która ma różne oblicza. O zaginięciu żony, gdzie podejrzanych jest coraz więcej... 💎

Wszystko się kręci wokół Jakuba Gellera, gdańskiego jubilera, jego żony oraz nowej dziewczyny. 💎

Jestem zaskoczona jak mocno mnie wciągnęła fabuła książki, chciałam ją jak najszybciej przeczytać, żeby dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi?! Początkowe wątki świetnie łączą się w całość na końcu książki. I nagle oświecenie, już wiemy co, jak i dlaczego. 💎

Nie czytałam chyba podobnej historii, dlatego cieszę się, że mogłam tę książkę przeczytać. A przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o diamentach. 💎😊

Jedynym moim "ale" jest brak oddzielenia wątków danego bohatera od siebie, gdzie kończy się strona, a na następnej już jest coś innego. Czasem miałam wrażenie, że strony były losowo wydrukowane, a wystarczyło umieścić minimalny znak graficzny, że to inny wątek albo późniejsza historia. 💎

Pomimo takiej drobnostki, książkę i tak się dobrze czytało. 😊💎

Jestem zaskoczona jak mocno mnie wciągnęła fabuła...

Bardzo dobra pozycja. Ciekawie się czytało, zakończenie zaskakujące. Polecam!

Bardzo dobra pozycja. Ciekawie się czytało, zakończenie zaskakujące. Polecam!

2090

Kryminał osadzony w świecie drogich kamieni??Czemu nie.Powieść opowiada o młodej dziennikarce Izabelli,która po przeżyciu osobistej tragedii wiąże się ze znanym jubilerem Jakubem Gellerem.Autorka przybliża czytelnikom kulisy branży jubilerskiej.Dowiadujemy się że nie jest to do końca legalny sposób zdobywania pieniędzy,a żeby zdobyć cenne kamienie pewni ludzie nie cofną się nawet przed zbrodnią.Warto sięgnąć po tę książkę.Polecam!!

Zaciekawiła mnie zapowiedź książki. Poznałam "klimaty jubilerskie". Szybko się czyta, polecam na wieczór!

• Sensacja
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER

Dodaj cytat z książki Ostatni diament