Testerka

Okładka książki Testerka Sylwia Kubik, Joanna Szarańska
Okładka książki Testerka
Sylwia KubikJoanna Szarańska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2023-07-26
2023-07-26
9788383292069

Lekka, przezabawna historia o małżeństwie Sporoszów, które po kilku latach małżeństwa zaczyna przeżywać "drobny kryzys"
Eliza zaczyna podejrzewać swojego ukochanego męża Wiktora o zdradę. Mąż zostaje dłużej w pracy, wyjeżdża służbowo, zaczął ćwiczyć i dbać o siebie i o zgrozo zmienił nawet perfumy. Załamana kobieta żali się swojej siostrze Oliwii, która od samego początku nie pała sympatią do Wiktora. Oliwia zasiewa ziarno niepewności w dziewczynie i usiłuje udowodnić, że ma niewiernego męża i namawia siostrę do zatrudnienia testerki.

Marcelina, piękna i szczera kobieta, która na zlecenia załamanych i niepewnych kobiet, testuje wierność mężów, narzeczonych i partnerów. Z chęcią przyjmuje zlecenie od naszej bohaterki Elizy i jest gotowa sprawdzić, co ukrywa Wiktor przed swoją ukochaną.

A kiedy prawda wychodzi na jaw, jest to nie lada niedowierzenie. Choć gdzieś tam w połowie może już trochę podejrzewałam co i jak.

Świetnie się bawiłam czytając tę historię. Zabawne sytuacje, dialogi, kobiece "foszki" no i do cna zirytowany biedny mąż. Zabawa doskonała. Nie spodziewałam się tak humorystycznej książki. Miło spędziłam z nią czas.

„Testerka” to książka z bardzo pomysłem na fabułe - opiera się o sprawdzanie swoich partnerów przez zatrudnianie testerki. Choć w życiu pomysł ten byłby pewnie mocno krytykowany jako fabuła książki był ciekawym zabiegiem.

Przyznaje, że humoru tu nie brakuje i bawiłam się bardzo dobrze - zarówno główna bohaterka Eliza jak i zatrudniona przez nią testerka Marcelina były niezwykle sympatyczne i wesołe, perypetii miały całe mnóstwo i wszystkie bawiły. Niektóre z ich sytuacji były bardziej życiowe, inne nieco dokręcone by fabuła była spójna ale bez mała część kobiet mogłaby się utożsamić z jedną lub drugą babeczką.

Historia jest tak sportetowana, że poniekąd same jako czytelniczki możemy się zastanawiać czy małżonek Elizy faktycznie nie ma przed żoną sekretów. Jego kariera jest bardzo ciekawa, otaczają go same kobiety a on sam jako typowo mol książkowy nieco buja w obłokach. Ja w pewnym momencie dałam się autorkom zwieść i zupełnie nie przewidziałam tego co zaplanowały. Wszystko było bardzo spójne i sensowne jednak nutka goryczy zostaje w czytelniku. Do samej historii jak i wszelkich wymienionych tam rzeczy nie mam zastrzeżeń, jedynie jedno przemyślenie - w prawdziwym życiu po tym wszystko co miało miejsce w tej opowieści ja bym sobie życzyła innego zakończenia, ale to już z punktu widzenia raczej zdroworozsądkowego.

Bardzo miło spędziłam czas z tą historią i polecam do przeczytania na jedno popołudnie lub wieczór na poprawę nastroju.

Płytkie, nie porywa, klisza na kliszy, takie na odmóżdżenie.

Płytkie, nie porywa, klisza na kliszy, takie na odmóżdżenie.

Dwie autorki, które lubię w bardzo fajnej historii!

Dwie autorki, które lubię w bardzo fajnej historii!

Eliza coraz bardziej nakręca się na możliwy romans męża. Z 'pomocą' siostry wynajmuje testerke. Marcelina ma za zadanie sprawdzenie czy mężczyzna jest skory do zdrady. Co z tego wyniknie....istny galimatias 😅

Lekka, przyjemna i pełna humoru historia naszej, kobietki niepoczytalności lub zbyt wybujałej wyobraźni. Osobno autorki piszą świetnie więc i w duecie nie mogło być inaczej 😉

Zabawna, pełna humoru opowieść o podejrzeniach i domysłach kobiet. Właśnie domysłach....
Czy miłość można testować?
Przeczytaj i sama znajdź odpowiedź

Czy miłość można testować?
Przeczytaj i sama znajdź odpowiedź

Zdarzyły Wam się chwile zwątpienia w wierność Waszej drugiej połówki ?
Gdy zobaczyłam książkę "Testerka" nie miałam pojęcia do jakiego typu testowania się ona odnosi. I nawet przez myśl mi nie przeszło, że główną bohaterką będzie Marcelina czyli dziewczyna testująca wierność mężczyzn.
"Na zlecenie zaniepokojonych żon inicjuję spotkania z ich mężami, zarzucam haczyki o czekam, czy okoń albo szczupaczek połakomi się na świeżą buzię, długie nogi i zalotny uśmiech."
Jak myślicie - często faceci oblewają ten test ?
Może się wydawać, że zatrudnienie takiej osoby to już akt desperacji. Jednak książka pokazuje, że jednak ma to jakiś sens.
Na starcie dostajemy coś co aż nazbyt dobrze znamy. Z pewnością nie tylko ja uwielbiam przeglądać fejsa i nie tyle interesują mnie same posty, co komentarze pod tymi najbardziej kontrowersyjnymi. Idealnie pasuje do nich popcorn 😅 można się pośmiać, można sobie ekspresowo podnieść ciśnienie, wiele komentarzy szokuje, a nawet przeraża.
W tym przypadku pod postem z opisem tego jak wygląda życie w małżeństwie pewnej kobiety i prośbą o poradę jak je ratować, znalazło się oczywiście pełno ekspertów. Podziwiam to jak nagle każdy ma specjalizacje w ...cudzym życiu. Każdy wie co powinna dana osoba zrobić, a co nie. Czemu w takich sytuacjach jest tylu doświadczonych specjalistów, którzy zazwyczaj nie radzą sobie z własnym życiem, a z takim zapałem chcą kierować cudzym ?
Ale to akurat takie pytanie retoryczne.
Ważne jest to, że Eliza mimo, że ma idealnego męża, zaczyna podejrzewać, że Wiktor może tylko wydaje się taki idealny ? Zmienił perfumy, zaczął chodzić na siłownię, późno wraca z pracy... Wniosek ? Zdradza ! Ale jak to sprawdzić ?
I tu z odsieczą przybywa Marcelina. Ale czy Wiktor rzeczywiście jest miłosnym rozczarowaniem czy ... Pracoholikiem chociażby ? Da się złapać na jej haczyk ?
Ja tam w pełni rozumiem powody przez które Wiktor tak długo zostawał w pracy. Każdy książkoholik je zrozumie. Ale autorki poprowadziły tę historię tak, że sama w niego zwątpiłam. Jaka jest prawda ? Zaskakująca.

Niby zwykła książka, niby lekka, z humorem, do której można podejść z przymrużeniem oka. Ale też wg mnie zwraca uwagę na dość ważne kwestie.

Jak brak pewności siebie może wpłynąć na związek.

Jak ważne jest zaufanie zarówno tej drugiej osobie jak i samemu sobie - swoim myślom, a nie podszeptom innych.

Jak pozory potrafią być mylące.

Jak ważna jest zwykła rozmowa.

A także, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać bardzo wiele.
Przyjemnie się to czytało. I choć Eliza momentami była niesamowicie irytująca to ...w końcu da się zrozumieć jej szaleństwo 😊

Fajna książka, która wg mnie z pewnością Wam się spodoba i serdecznie Wam ją polecam 💙💛

Zdarzyły Wam się chwile zwątpienia w wierność Waszej drugiej połówki ?

Książka naprawdę mi się podobała. Była lekka i przyjemna, wielokrotnie wywoływała uśmiech na moich ustach. Naprawdę była to dobra rozrywka i miło spędzony czas. Serdecznie polecam !

"TESTERKA" - SYLWIA KUBIK; JOANNA SZARAŃSKA
Przezabawna opowieść o zaufaniu, przewrażliwieniu, kobiecej intuicji oraz przyjaźni., a także siostrzanej miłości. Jest dużo śmiesznych momentów, ale też uczy. Bohaterka Eliza, która zaczyna za namową siostry podejrzewać swojego męża o zdradę, wynajmują testerkę Marcelina, która tak naprawdę wcale nie mam ochoty nią być, ale nie ma wyjścia, by utrzymać się i płacić za wynajem pokoju z lokatorką.
Czy Wiktor mąż Lizy - jak zwraca się do niej - rzeczywiście ją zdradza jak wszystkie poszlaki wskazują? Czytajcie, słuchajcie - warto.
Książka uczy , bawi i pokazuje obraz, że nic nie jest tak jak wygląda. Dobrze się też słucha, więc polecam także tę wersję.

OCENA 08/10
112/23 (14/10)
ilość stron: 368
data wyd: 26.07.2023
czas przewidziany czytania: 6 h 08 min.
Czas słuchania: 07 h 29 min
lektorzy : Klara Małgorzata
Anastazja
Skończona 26.10.2023 (słuch)

"TESTERKA" - SYLWIA KUBIK; JOANNA SZARAŃSKA

To właśnie o tym fachu, jest ta książka. A w roli testerki występuje Michalina, piękna i młoda kobieta, która ma swoje problemy. Zostaje zatrudniona, do sprawdzenia wierności męża gł. bohaterki- Ewy.

Ewa i Michał, są małżeństwem z długoletnim stażem. Przez to, że Michał dużo pracuje, wyjeżdża służbowo i spędza wieczory poza domem, Ewa ma w głowie tylko czarne scenariusze. Dodatkowo, tę wizję podsyca jeszcze Jej siostra- Oliwia, która namawia Ją również do zatrudnienia testerki.
Czego dowie się Ewa i czy Jej mąż, faktycznie może mieć kochankę?

"Testerka" to lekka, humorystyczna książka z genialnymi dialogami. Bardzo miło spędza się z nią czas, a czytanie jej przebiega błyskawicznie. Mimo to, nie brak w niej trudnych tematów, takich jak: zdrada, brak zaufania, czy wkradająca się w związek rutyna.
Lektura świetnie pokazuje, co może wyniknąć przez brak rozmowy z drugą osobą, jak łatwo zaniedbać małżeństwo i doprowadzić do obustronnej utraty zaufania. Więc pamiętajcie, że zawsze najważniejsza jest rozmowa!

Tajemnice, niedopowiedzenia, intrygi, zwroty akcji, oraz śmieszne sytuacje, no i zdecydowanie oryginalną fabułę... to wszystko znajdziecie w tej powieści! Także warto po nią sięgnąć💛
A ta przesłodka okładka, kusi już na samym starcie, prawda?🤭

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023