Legion gromu

Wydawnictwo: Amber
Legion of thunder
orkowie, nicholls
zbr

Spójrz na mnie. Spójrz na orka! W twoich oczach jest strach i nienawiść. Dla ciebie jestem potworem przyczajonym w cieniu, bestią, która straszy dzieci, kreaturą, którą trzeba upolować jak dzikie zwierzę. Ale bądź ostrożny. I w tobie mieszka bestia. Ja jestem panem twojego strachu. Jesteś mi winien szacunek. Posłuchaj mojej opowieści. Poczuj pulsowanie mojej krwi. I bądź wdzięczny, że to nie...

Spójrz na mnie. Spójrz na orka!

W twoich oczach jest strach i nienawiść. Dla ciebie jestem potworem przyczajonym w cieniu, bestią, która straszy dzieci, kreaturą, którą trzeba upolować jak dzikie zwierzę. Ale bądź ostrożny. I w tobie mieszka bestia. Ja jestem panem twojego strachu. Jesteś mi winien szacunek. Posłuchaj mojej opowieści. Poczuj pulsowanie mojej krwi. I bądź wdzięczny, że to nie ty, lecz ja dzierżę miecz. Ja, ork - urodzony, by walczyć.

Tajemniczy artefakt o potężnej mocy to klucz do zwycięstwa, wolności i władzy. By go zdobyć, trzeba się zmierzyć z królem trolli, oszalałym Haskeerem i centaurem z Lasu Drogan. Orkowie są o krok od celu. Ale nagle dzieje się coś, co niweczy szansę na rozwiązanie zagadki artefaktu...

źródło opisu: [Amber, 2005]

Mari Koneko | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Pomimo urwanej końcówki pierwszego tomu w najciekawszym momencie, drugi zaczął się zupełnie o czymś innym. Dodatkowo odczucia, jakbym oglądał telenowele. Zawsze, gdy trwa ciekawy watek, zostaje nagle ucięty i przełączony na inny. Większość starć bywała przewidywalna, z powodu odgórnie narzuconej dominacji siły dowódcy i oddziału nad każdym, nawet znacznie liczniejszym przeciwnikiem, niezależnie od sytuacji. Tak jak w poprzedniej części, z czasem fabuła wciągnęła przez co przymknąłem oko na te niedoskonałości.

Adam Kopeć | 2012-07-16

Orków jesz­cze więcej

O Sta­nie Nichol­l­sie pisa­łem ostat­nio. Prze­czy­ta­łem jego 1 książkę o orkach teraz czas na kontynuację.

Co może zro­bić oddział orków, który nie wyko­nał roz­kazu okrut­nej wład­czyni? Wład­czyni, która nie zna łaski, ani lito­ści. Uważa, że tylko ona się liczy, że tylko ona ma zna­cze­nie, a wszy­scy inni powinni jej słu­żyć, a Ci, któ­rzy nie chcą zasłu­gują na śmierć.

Co zro­bił­byś na miej­scu przy­wódcy oddziału orków Roso­ma­ków? Jedy­nym sen­so­wym roz­wią­za­niem wydaje się ucieczka, ale ona w więk­szo­ści wypad­ków tylko oddala wyrok. W życiu trzeba mieć cel. Ale jaki cel może mieć ork, który został wycho­wany by wal­czyć i zabijać?

A czy ork nie może marzyć? Czy nie może pra­gnąć zało­żyć rodziny? Czy nie może chcieć cze­goś wię­cej od życia?

Stan Nicholls stwo­rzył takich orków, a przy­naj­mniej jeden oddział, który chce, choć może uświa­do­mił sobie to dosyć późno i to w momen­cie, kiedy nie ma dla niego w sumie już innego wyboru.

Autor...

Caligo | 2016-10-31