Jakiej śmierci najbardziej się boisz

Okładka książki Jakiej śmierci najbardziej się boisz Natasha Preston
Okładka książki Jakiej śmierci najbardziej się boisz
Natasha Preston Wydawnictwo: Feeria kryminał, sensacja, thriller
Feeria
2022-10-26
2022-10-26

Druga książka po bliźniaczce, która jest moją ulubioną. Nie mogłam oderwać się od pierwszych stron. Mnóstwo emocji, strachu. Jak zawsze przy książkach Natashy Preston poczułam się jakbym to ja była główną bohaterką i musiała dowiedzieć się kto stoi za seria morderstw i jak go powstrzymać. Ten ciągły strach, że się nie zdąży, że czasu coraz mniej... Perfekcyjnie napisana książka. Tylko to zakończenie, wręcz błagałam żeby było inne, pewniejsze. Za te emocje powinna być ocena większa od 10.

Genialna książka! na początku troche mi sie nudziło czytając ją, ale jak doszlo do znalezienia pierwszego ciała to nie mogłam sie oderwać. Polecam z calego serca chociaż końcówka jest dla mnie troche nie zrozumiała

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

kocham tę książkę całym moim sercem! Przecudnie się ją czytało i jak zaczęłam czytać nie mogłam się od niej oderwać!

Ostatnio zdarzyło mi się przeczytać trochę młodzieżowek z tej nowszej półki, i byłam załamana poziomem językowym. Tutaj niczego nie brakuje, to bez dwóch zdań zasługa tłumacza. Książka mnie baardzo wciągnęła, i uleczyła moją głodną książek duszę nastolatki. Jak na tę autorkę przystało, wraz z końcem książki totalnie jedzie po bandzie 😅

pełna recenzja tu: https://rysava-czyta.blogspot.com/2024/04/recenzja-9-jakiej-smierci-najbardziej.html

Koszmarna książka. Poziom logiki zero, nierealni bohaterowie, totalnie abstrakcyjne ukazanie sprawy kryminalnej. Sam morderca to półgłówek, sztucznie kreowany na geniusza zła. Swoją drogą, super szybko można się domyślić, kto zabija dzieciaki w okolicy.

Zakończenie, które prawdopodobnie ma zaszokować i być jakimś niesamowitym zwrotem akcji, zwyczajnie nie ma sensu. Jedyne, czego jest potwierdzeniem, to pokazem szalenie niskiej jakości talentu pisarskiego autorki, która ewidentnie nie potrafiła sprawnie domknąć wymyślonej przez siebie powieści, więc postawiła na element zaskoczenia.

Izzy i pozostali nastolatkowie z powieści to totalne półgłówki, które nie kierują się w życiu żadnym, choćby zalążkowym rozsądkiem. Zresztą dorośli ukazani w książce mają ten sam problem. Straszna, straszna, straszna książka.

Dwie gwiazdki za nawiązanie do Hogwartu w jednym dialogu oraz wspominanie co kilka stron o gorącej czekoladzie. Wreszcie sobie taką zrobiłam i okazała się smaczna, wiec już niech ta książka ma z uwagi na fakt bycia inspiracją.

Nie polecam. Nie róbcie sobie tego.

Zakończenie,...

Najgorsze co w tym roku czytałam.

Najgorsze co w tym roku czytałam.

Fabuła jest lekko rozlazła, poruszonych zostało wiele wątków pobocznych, stanowiących poszlaki dla policji, które nie doczekały się rozwinięcia, a wydawało się, że będą istotne dla sprawy. Jak dla mnie- za mało rozdziałów posiadał lęk. To chyba motywację mordercy, jego plany etc "kręcą mnie" w kryminałach najbardziej. Plus za przewrotny koniec.

Straasznie mnie wciągnęła. Miałam podejrzenia co do zakończenia, ale nie spodziewałam się, że ostatnia strona zmieni wszystko.
Zabrało mi trochę większego rozbudowania niektórych bohaterów, opisu uczuć. Główna bohaterka przeżyła wiele, w jej okolicy giną rówieśnicy, a mam wrażenie, że jakoś szczególnie jej to nie dotknęło. Męczy też trochę powtarzalność, to jak autorka na siłę próbuje sprawić, że czytelnik oskarży o morderstwo każdą postać po kolei - główna bohaterka, podejrzewa o zbrodnie losowych ludzi, zupełnie bez dowodów. Po czasie już przewracałam oczami.
fabuła była bardzo ciekawa, chociaż nie tak trudno jest się domyślić kto stoi za zbrodniami. Mimo wszystko przyjemna, jeśli można tak to nazwać, lektura. Szkoda tylko, że ten koniec był ciosem poniżej pasa. Chociaż, jeśli miał sprawić, że czytelnik na długo nie zapomni o książce i stale będzie rozmyślał, przypominał sobie o tym fragmencie, to wyszło super. Skończyłam czytać kilka dni temu i wciąż nie umiem pozbyć się tych kilku słów ze swojej głowy. Polecam.

Fabuła ciekawa, lecz morderca nie jest trudny do odgadnięcia, a otwarte zakończenie zabiera tajemniczość i ciekawość książki.

Nie mogę się doczekać drugiej części

Nie mogę się doczekać drugiej części