Słońce w Lwie

Wioletta Milewska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-05-30
2023-05-30

Malwina, Sylwia i Wiktoria to trzy przyjaciółki z małej mazurskiej wsi. Dziewczyny próbują wyjść na prostą i wreszcie rozpocząć nowy rozdział w życiu. Malwina zmaga się z bezdusznym systemem sądowniczym. Sylwia – z nieuleczalną chorobą, a Wiktoria – z byłym partnerem, który ponownie pragnie wkupić się w jej łaski.
Każda z tych niezwykle silnych kobiet szuka sposobu, by pokonać własne demony. Kobiety starają się doceniać każdą chwilę szczęścia. I nie wiadomo, co pomaga im w tym bardziej – przyjaźń czy… kosmiczna energia

Każda z tych niezwykle silnych kobiet szuka sposobu, by...

To wyjątkowo poruszająca lektura, bo dotyka prawdziwego życia. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów i za to ją cenię. Powieść trzeba czytać powoli, smakując kolejne strony, by zrozumieć to wszystko, co chce nam przekazać, by zrozumieć głębię samotności. Refleksje nasuwają się same, bo to po prostu życie. Czy coś zawsze dzieje się po coś? Czy warto walczyć o swoje szczęście? Najlepiej  poznać poprzednie tomy, by w pełni zrozumieć ten ostatni. "Znaki życia" /2 części/,  "Przez ucho igielne", "Mazurka"... I od nich proponuję zacząć czytanie tej emocjonującej serii. Przy czytaniu zdarzało mi się oburzać na postępowania określonych osób, bo jednak zawsze są przecież jakieś granice cierpliwości...
"Słońce w lwie" to wzruszająca dalsza historia trzech przyjaciółek - Sylwii, Malwiny i Wiktorii z mazurskiej wsi Pietruchy, które zmagają się z trudami codziennego życia, ale też  ich wzajemne relacje  są wyjątkowe. Starają się nawzajem wspierać i mimo  wszystko zawalczyć o swoje szczęście. Jest samotność, są zwątpienia, ale przyjaźń to jest coś, co pozwala im na podtrzymywanie siebie nawzajem na duchu.  I nasuwa się pytanie, czy warto  żyć tak, by zadowolić innych, czy też nasze życie powinno płynąć wg naszych, określonych zasad? Podziwiam autorkę za tak dogłębną analizę psychiki bohaterek. Tej książki nie da się czytać jednym tchem, by czegoś nie przeoczyć, bo autorka zmusza nas do powolnego delektowania się, by zrozumieć, co chce nam przekazać...
Moc perypetii, przeróżnych trudnych decyzji, nadziei... Czy przeszłość powinna decydować o przyszłości? Przeżycia trzech kobiet zapadają głęboko w serce. I choć każda z nich  ma za sobą nieciekawą przeszłość i nie mieszkają już razem, to jednak nadal są w kontakcie, wzajemnie się wspierając.  Sylwia walczy z nieuleczalną chorobą i uczy się z nią żyć. Malwina nie może dojść do porozumienia z decyzjami  sądu, jednak odzyskuje wiarę w miłość i ma przy swoim boku kogoś, kto jest ogromną pomocą w tej walce  z bezdusznym wymiarem sprawiedliwości. Wiktoria również nie poddaje się przeciwnościom losu i otwiera się na miłość. Czy przyjaciółki osiągną spokój i odzyskają  radość życia? A może ktoś jeszcze w pewien sposób im pomoże?  Czy trudno jest uporać się z przeszłością? Czy teraźniejszość pozwoli zapomnieć o dawnych traumatycznych przeżyciach? Trzy mądre kobiety wykazują się wręcz niesamowitą siłą i walczą o swoje szczęście. Ich rozmowy na tematy wiary, astrologii, czy mitologii, o czym czyta się z ciekawością, ich wzajemne relacje, moc intuicji,  są ogromną pomocą  w uświadamianiu sobie, co w życiu naprawdę jest ważne.
Poruszane tematy w tej kolejnej części wartościowej serii wymagają przy czytaniu skupienia i przemyśleń. Są tu między innymi poruszane i kontrowersyjne tematy...
Malwina, Wiktoria i Sylwia próbują zdecydowanie rozprawić się z przeszłością, choć nie jest to łatwe dla żadnej z nich. Czy ich determinacja będzie na tyle silna, by pokonać demony przeszłości? Sądzę, że ten tytuł piątego tomu jest bardzo trafiony /zresztą tytuły poprzednich części także/. Mimo, że książka nasuwa moc refleksji,  pobudza do przemyśleń, to nie brakuje w niej od czasu do czasu i humoru.
Powieść zdecydowanie wyróżnia się na tle innych książek.   Wiktoria również nie poddaje się przeciwnościom losu i otwiera się na miłość. Czy przyjaciółki osiągną spokój i odzyskają  radość życia? A może ktoś jeszcze w pewien sposób im pomoże?
Wioletta Milewska  utwierdza czytelnika, że każde życie ma sens, tylko trzeba właściwie do niego podejść, zatrzymać się w biegu i nie poddawać mimo wszelkich trudności. Najważniejszy wewnętrzny spokój, poczucie własnej wartości i warto dopuścić do głosu swoją intuicję. A "życie człowieka utkane jest z różnego rodzaju przędzy"  - ten cytat z prologu powieści mówi sam za siebie.... Te rozważania zaraz we wstępie są cudne.
I co tak bardzo rzuca się w czytaniu tej książki /i poprzednich tomów/? Wioletta Milewska bawi się wręcz słowem, pisze przepięknym literackim językiem, każde zdanie jest doskonale przemyślane... Podoba mi się bardzo styl pisania autorki, który zdecydowanie wyróżnia się na tle niektórych wydawanych współcześnie książek.  Autorka potrafi pięknie oddawać emocje, a jej bohaterki są osobami z krwi i kości. Również i postacie drugoplanowe zasługują na uwagę.Wspaniale zgłębia ludzką psychikę i uświadamia, co tak naprawdę ważne jest w życiu. Polecam wszystkim, którzy oczekują od książki czegoś więcej, niż banalnej historii. Sądzę, że ten tytuł piątego tomu "Słońce w lwie" jest bardzo trafiony /zresztą tytuły poprzednich części także/. A dlaczego? To już trzeba przekonać się samemu sięgając po tę książkę /i nie zapomnieć, że najlepiej zacząć historię trzech wspaniałych przyjaciółek od "Znaków życia"/. Takie powieści nie pozwalają o sobie na długo zapomnieć i po czasie znów chce się do nich powrócić...

/Dziękuję Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki/

Trzy przyjaciółki - Sylwia, Malwina oraz Wiktoria zmagają się w życiu z licznymi problemami. Walka ze sprawiedliwością, chorobą oraz byłymi partnerami to tylko wierzchołek góry problemów. To, co się za nim kryje, w ciekawy sposób przedstawia Wioletta Milewska, autorka książki "Słońce w lwie". Kobieta porusza liczne tematy, nawiązując przy tym do egzystencji, religii oraz astronomii. Historię trzech kobiet ukazuje kreatywnie, przewijając w tle tematy istotne dla każdego.

"Słońce w lwie" to historia, po którą sięgnęłam zachęcona opisem na okładce. Jako miłośniczka książek z astronomią w tle, nie mogłam pozostać obojętna wobec tej pozycji. Początkowo lektura wywołała we mnie masę sprzecznych emocji. Nie mogłam się w niej odnaleźć, a sama akcja rozwijała się bardzo powoli. Z upływem kolejnych stron poznawałam losy bohaterek, lecz niestety ciągle się gubiłam. W końcu zdecydowałam odłożyć ją na półkę...

Historia trzech przyjaciółek była intrygująca, lecz niestety pominęłam jeden istotny szczegół. "Słońce w lwie" to piąty tom serii, co nie zostało nigdzie wspomniane. Spowodowało to, że mimo sporych chęci, odnalezienie się w lekturze było bardzo wymagające. Sprawy nie ułatwiał mi sam styl pisania autorki. Wioletta Milewska w swojej powieści wszelkie informacje przedstawia z każdym szczegółem, nie mówiąc niczego wprost. Powoduje to powolny rozwój akcji, co niestety nie jest dla mnie. Na uwagę natomiast zasługuje dobrze przemyślana fabuła, charakterni bohaterowie i tematy "z życia wzięte".

Książka "Słońce w lwie" jest historią piękną, lecz nie dla każdego. Akcja rozwija się powoli, ustępując miejsca niestandardowemu podejściu autorki. Styl pisania znacznie wyróżnia się na tle rynku książki. Poruszone zostają życiowe tematy, nie brakuje także nawiązań do religii oraz astronomii. Pozycja zupełnie inna niż obecne "na topie". Inna, ale jak najbardziej warta przeczytania.

Słońce w lwie" autorstwa Wioletta Milewska - autorka to piąta część serii, którą umieściłabym w gatunku powieść obyczajowo psychologiczna.
Głównymi bohaterkami są trzy przyjaciółki: Malwina, Sylwia i Wiktoria. Każda z nich przeszła przez traumatyczne przeżycia. Dziewczyny mieszkały w tej samej wsi i to właśnie te ciężkie życiowe problemy je połączyły. Teraz pomimo, że mieszkają z dala od siebie spotykają się, wspierają się a przede wszystkim słuchają się bez dokonywania wzajemnych ocen. Każda z nich musi rozliczyć się z bliznami z przeszłości.
Malwina cały czas walczy o prawdę ze skorumpowanym i bezdusznym sądem. Sylwia walczy z nieuleczalną chorobą a Wiktoria z byłym partnerem, który w podstępny sposób próbuje się do niej zbliżyć i ją odzyskać.
Autorka porusza bardzo trudne tematy. Zwraca uwagę czytelnika na wieloznaczność słów. Jakże często mówimy coś, nie zastanawiając się nad sensem naszej wypowiedzi.
Losy kobiet pokazują, że można wyjść z schematów, uwolnić się z trudnego i toksycznego związku po to, aby móc wyrażać siebie, realizować swoje potrzeby, marzenia i pasje.
Ta książka zmusza do refleksji i zrozumienia czym jest prawdziwa miłość. Pokazuje jak budować prawdziwe relacje i jak cieszyć się życiem.
Kobiety w tej książce są silne i niezwykle inteligentne. Często dostrzegają to co dla wielu jest niedostrzegalne. W życiu kierują się nie tylko rozumem, ale i intuicją, potrafią dostrzec znaki jakie daje im obserwacja siebie i otaczającego świata.
Cały cykl napisany jest pięknym językiem. Rozważania, które prowadzą przyjaciółki wymagają niejednokrotnie zatrzymania się i zastanowienia nad sensem życia.
Co pozwoli dziewczynom uporać się z ich traumami? Gdzie spędzą czas, aby lepiej zrozumieć to, co zadziało się w ich życiu?
Tego dowiecie się, czytając kolejne tomy.
Wioletta Milewska stworzyła historię głęboko podpartą mechanizmami psychologicznymi. Pokazała wpływ przeszłości na teraźniejszość i przyszłość, wskazując mechanizmy mające wpływ na nasze życie.
Jeśli chcesz osiągnąć szczęście i ujrzeć słońce w lwie, to jest to książka dla Ciebie.

„Słońce w lwie” Wioletty Milewskiej, wydana przez Novaeres to piąty tom niezwykle ważnej historii.
„Znaki życia” tom 1 i 2, „Przez ucho igielne” oraz „Mazurka” w tych tomach działo się dużo w życiu bohaterek Malwiny, Sylwii i Wiktorii. „Słońce w lwie” to kontynuacja ich losów. Ich życie zmieniło się diametralnie od momentu, kiedy dane mi było przeczytać o nich pierwszy raz. Czy na lepsze? Każda z nich musiała przejeść wiele, by dziś znaleźć się w tym konkretnym miejscu. Przede wszystkim wyszły z toksycznych związków. No może jedna z bohaterek jeszcze nie do końca. Wszystkie trzy dziewczyny poznały się we wsi Pietruchy, gdzie mieszkały i pracowały. Będąc sąsiadkami zaczęły się wspierać i spotykać. To właśnie często z ich rozmów można się dużo dowiedzieć
Podziwiam Malwinę, która mimo ciągle rzucanych jej kłód pod nogi jest kobietą silną i radzi sobie w „nowym życiu”. O wiele łatwiej jest brnąć przez sądową batalię u boku nowego partnera. Tytuł książki jest symboliczny, gdyż słońce w tym tomie trochę uśmiecha się do bohaterek. Również walcząca z chorobą Sylwia, poznaje kogoś, mając nadzieję na szczęście. Wiktoria to też bohaterka niezwykła. W trakcie czytania wszystkich tomów podziwiałam jej pracowitość, wytrwałość i cierpliwość. Cieszę się jednak że tej cierpliwości jej w końcu zabrakło.
Wioletta Milewska w swojej historii jest bardzo autentyczna. Nie boi się poruszać tematów tabu, często wstydliwych i bolesnych. Nie jest to ani romans, ani typowa obyczajówka. Problemy, które porusza autorka nie są tak bardzo popularne w dzisiejszych książkach. Warto po nią sięgnąć i się przekonać. Rozważania bohaterek bywają bardzo filozoficzne, dotyczą religii, co powoduje że nie jest to lekka historia na dwa wieczory. Tu potrzebna więcej skupienia, zatrzymania się, przemyśleń.

Po 5 książkach i wielu latach terapii może czas najwyższy podążyć ku ozdrowieniu ? Ciągłe przeżywanie i analizowanie swojej przeszłości nie może doprowadzić do niczego dobrego. Żeby otworzyć nowe drzwi należy najpierw zamknąć stare. Inaczej mamy tylko przeciąg. Nie da się iść do przodu z głową patrzącą w tył !!!

"- Skąd bierzesz te wszystkie odpowiedzi?
- Po prostu mi przychodzą. Czasami... (...) Najczęściej - poprawiła się - wyobrażam to sobie. To znaczy, wyobraźnia mi to pokazuje, a ja opowiadam."

XXI wiek to wszechobecny pęd, który przejawia się w niemal każdej dziedzinie życia. Każdy z nas za czymś goni, coś chce osiągnąć: jedni sławę, inni korzyści materialne, niemniej wszyscy mamy pragnienia, które chcemy zrealizować. Nie ma tu miejsca na zatrzymanie się i zastanowienie nad życiem, tylko ufnie przyjmujemy za pewnik przekazywane nam z pokolenia na pokolenie treści. Nie kwestionujemy tego jak wygląda świat, bo i po co zajmować się czymś, co z góry ustalone.
Ale czy to rzeczywiście słuszna decyzja? Skąd mamy pewność, że to w co wierzymy od zarania dziejów jest prawdziwe?

"Słońce w lwie" Wioletty Milewskiej to piąta już książka z cyklu napisanego przez autorkę, opowiadająca nam losy trzech przyjaciółek: Malwiny, Sylwii i Wiktorii. Kobiet, których połączyły trudne przeżycia mające miejsce jeszcze kiedyś w Pietruchach. Dziś (w momencie rozgrywania się wydarzeń w powieści) każda z nich jest inna, silniejsza, choć wszystkie skrywają w swoim wnętrzu demony, z którymi się zmagają.
Czy przyjaciółkom uda się otworzyć na szczęście?

Początkowo fabuła mocno skupia się na Malwinie i jej dążeniu do prawdy. Niestety w życiu nie wszystko układa się nam tak, jak byśmy chcieli. Bardzo często nasze dążenia kolidują z pragnieniami innych ludzi, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy udowodnić swoją rację. Przyznam, że pierwsze rozdziały skojarzyły mi się z serią o Chyłce, gdzie każdy proces sądowy stanowi nie lada wyzwanie. W miarę upływu stron ciężar akcji przenosi się na pozostałe dziewczyny, by ostatecznie umiejscowić wszystkie bohaterki w jednym miejscu. Podobny zabieg autorka zastosowała w "Mazurce", gdzie wspólne spotkanie wszystkich kobiet umożliwiło im swobodne wyrażanie swoich myśli.

"Słońce w lwie" to książka, w której znajdujemy szereg kontrowersyjnych treści dotyczących religii oraz doświadczeń z przeszłości i ich wpływu na nasze życie. O ile te drugie wiele tłumaczą, to te pierwsze momentami były dla mnie trudne do zaakceptowania. Trzeba mieć naprawdę otwarty umysł. Niestety w większości przypadków nasze myśli wypełniają dawno już ustalone kody, przez co nie ma w nich miejsca na jakiekolwiek novum. Ba! Skupiony na innych rzeczach człowiek nie zastanawia się nad zasadnością zastanej rzeczywistości. Broni się przed jakimikolwiek informacjami, które burzą jego światopogląd i sprawiają, że znany dotychczas świat trzęsie się w posadach.

Myślę, że duże znaczenie ma tu stopniowanie ilości wiadomości. Sama autorka przytacza przykład, w którym tłumaczy to zjawisko: trudno wymagać od przedszkolaka zrozumienia całek, najpierw trzeba go nauczyć liczb. Wydaje mi się, że nie inaczej jest w przypadku treści, z którymi pisarka zaznajamia nas w swojej książce. W większości (a z pewnością słowa te dotyczą mnie) jesteśmy laikami nieobeznanymi z tematem. W towarzystwie od dawna nie prowadzi się rozmów o gwiazdozbiorach czy na temat miejsca Ziemi we Wszechświecie, dlatego nadmiar niezrozumiałych informacji wzbudza sprzeciw. Z biegiem czasu, gdy człowiek oswoi się z prezentowanymi przez autorkę poglądami, będzie mógł zastanowić się nad ich zasadnością oraz ich ewentualnym przyswojeniem.

Najnowsza powieść Wioletty Milewskiej pozwala nam zajrzeć w głąb siebie, zatrzymać się i zastanowić nad miejscem człowieka w świecie. Daje nam również wskazówki jak pokierować naszym życiem, byśmy czuli się dobrze sami ze sobą i umieli w pełni wykorzystać dany nam potencjał. Tylko od nas zależy czy zechcemy wprowadzić je w życie.

Moja ocena 8/10.

"- Skąd bierzesz te wszystkie odpowiedzi?

Do tej pory, dzięki uprzejmości samej Autorki, miałam możliwość zapoznania się z Jej dotychczasowymi publikacjami. Zatem gdy Pan Wioletta, poprosiła mnie o patronat nad 5 już częścią sagi, zgodziłam się z ogromną przyjemnością. Bowiem znając już wcześniej bohaterki oraz ich nietypowe zamiłowania, byłam bardzo ciekawa, jakie pomysły będą miały tym razem oraz czy mój niedosyt z poprzedniej części zostanie ostatecznie wyjaśniony. Czy jestem więc zadowolona z lektury? O czym przeczytamy w tym tomie? Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z moimi wrażeniami.

Tym razem nasze 3 bohaterki - Malwina, Sylwia i Wiktoria będą próbowały ostatecznie uporać się z przeszłością. Chcą zacząć nowy, szczęśliwy rozdział swojego życia. Jednak aby tak się stało, każda z nich musi podjąć ostateczne decyzje. Malwina mierzy się z systemem sądowniczym, w którym to ona wychodzi na kłamczuchę i nawiedzoną kobietę. Sylwia walczy ze swoją nieuleczalną chorobą. Stara się robić wszystko to co lubi i czerpać z życia garściami, aby choroba jej nie zdominowała. Wiktoria zaś próbuje ostatecznie zakończyć relację z dotychczasowym partnerem i znaleźć prawdziwe szczęście.

Każda z tych kobiet jest silna, wytrwała a przy tym niebywale inteligentna. Wszystkie one potrafią bowiem dostrzec to, co niewidoczne na pierwszy rzut oka. Panie starają się przezwyciężyć wszystkie swoje lęki, a przy tym cieszyć się każdym dniem i doceniać wszystko to, co dookoła je otacza. Pomaga im w tym ich przyjaźń, wsparcie oraz energia, którą czerpią... No właśnie z czego? ;) Czy Kobietom uda się pokonać własne demony? Do czego doprowadzą ich rozważania? Czy uda im się pokonać to, co trawi je od środka? Na te i inne pytania, odpowiedzi odnajdziecie w trakcie czytania.

Bardzo byłam ciekawa, czy ta część wyjaśni to, czego zabrakło mi w poprzedniej. Muszę powiedzieć, że wreszcie uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i jestem ukontentowana. Panie jak zwykle mnie nie zawiodły. Dzięki ich rozważaniom, zaczęłam się zastanawiać nad wieloma sprawami. A niektóre z zagadnień zainteresowały mnie na tyle, że sama zaczęłam sprawdzać ich znacznie. ;) Muszę jednak napomknąć, że nie jest to lektura dla wszystkich. Świetnie odnajdą się w niej osoby, które lubią poszukiwać odpowiedzi, są ciekawi różnych punktów widzenia i lubią bawić się słowami. Ta publikacja jest dla osób, które mają duży dystans do siebie i do świata, a różnego rodzaju rozważania nie stanowią dla nich tematu tabu. Trzeba mieć otwartą głowę, aby przyjąć to, co przedstawiają nam główne bohaterki.

Sądzę też, że aby dobrze zapoznać się z tą pozycją, należy najpierw przeczytać poprzednie tomy tej serii. Bowiem dopiero po przeczytaniu całości będziemy mieli pełny obraz sytuacji i będziemy potrafili trafnie ocenić to, co Autorka za pomocą swoich bohaterek nam przedstawia. Jeśli zaczniemy czytanie tej serii od tego tomu, wiele spraw może być niejasnych i wpłynąć na nieprawidłowy odbiór lektury.

Książkę czyta się szybko i dosyć przyjemnie. Choć poruszane w niej tematy sprawiają, że niekiedy trzeba się zatrzymać i faktycznie dłużej pomyśleć nad przeczytanymi zdaniami. Muszę powiedzieć, że po przeczytaniu, głowa pęka mi wręcz od natłoku informacji. Poznałam wiele znaczeń słów, na które nawet bym nie wpadła, że właśnie to mogą one oznaczać.;) Wiem za to jedno. Z pewnością muszę ochłonąć po tej lekturze i dobrze przyswoić zawarte w niej informacje. Jestem przekonana, że ta powieść zostanie ze mną na długo. Przede wszystkim zaś sprawi, że będę sprawdzała różne powiązania tematów, które mnie szczególnie zainteresują ;)

Podsumowując. Polecam Wam tę powieść naprawdę. Myślę, że wielu z Was ona zaskoczy oraz być może sprawi, że tak jak ja, będziecie chcieli poszerzać swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach. Jednak, aby dobrze zrozumieć te publikację, zachęcam Was gorąco do, sięgnięcia po poprzednie pozycję Autorki następującej kolejności : "Znaki życia tom I i II", " Przez ucho igielne", "Mazurka" no i na końcu "Słońce w lwie" ;) Przy okazji, gdy dobrze wczytacie się w ostatnią lekturę, odkryjecie znaczenie tytułu ;)

Bardzo dziękuję Pani Wiolettcie za zaufanie, za możliwość poznania losów Malwiny, Sylwii i Wiktorii, za możliwość objęcia publikacji patronatem medialnym a Wydawnictwu Novae Res za egzemplarze. Tak, dobrze czytacie ;) Dostałam ich kilka, a to oznacza, że ktoś z Was będzie mógł powalczyć w konkursie o tę interesującą powieść ❤ Polecam i przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów !!! 😃

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Trochę nieświadomie wybrałam tę publikację, jako kolejną książkę, którą przeczytam w ramach Klubu recenzenta, nie zdając sobie sprawy, że jest to już 5 tom przygód trzech przyjaciółek z Mazur. Czy to źle? Trochę tak, bo nie znając poprzednich części było mi trochę trudno odnaleźć się w ich historii.

Główne bohaterki, czyli Malwina, Sylwia i Wiktoria to trzy przyjaciółki, które próbują wyjść na prostą i wreszcie rozpocząć nowy rozdział w życiu. Malwina zmaga się z bezdusznym systemem sądowniczym i prawniczą sitwą, Sylwia – z nieuleczalną chorobą, a Wiktoria – z byłym partnerem, który ponownie pragnie wkupić się w jej łaski. Każda z tych niezwykle silnych kobiet szuka sposobu, by pokonać własne demony, jednocześnie starając się doceniać każdą chwilę szczęścia. I nie wiadomo, co pomaga im w tym bardziej – przyjaźń czy… kosmiczna energia.

Szczerze powiedziawszy książka, niespecjalnie trafiła w mój gust. Strasznie męczyłam się podczas jej czytania i wręcz nie mogłam doczekać się, aż wreszcie będę mogła zakończyć te męki. W dużej mierze było to zapewne spowodowane tym, że nie znałam poprzednich tomów i było mi trudno wczuć się w jej klimat.

Oczywiście nie można zaprzeczyć, że jest to historia o wyjątkowej przyjaźni trzech niezwykle silnych kobiet, które stawiają czoła przeróżnym problemom i niesprawiedliwością losu. Ich determinacja, by stawić czoło demonom przeszłości, jednocześnie mierząc się z nowymi przeszkodami, które pojawiają się na ich drodze, jest niezwykle imponujący i zasługujący na uznanie. Jednak po zerknięciu na okładkę miałam trochę inne wyobrażenie o treści tej lektury.

Tak jak wspominałam powyżej, książka Wioletty Milewskiej, nie znajdzie się na mojej liście ulubionych lektur, przynajmniej w tym momencie. Kiedy już zapoznam się z poprzednimi częściami, być może sięgnę po nią ponownie, by spojrzeć na nią z trochę innej perspektywy, a wtedy być może zmienię o niej swoje zdanie.

Jeżeli zatem zastanawiacie się nad lekturą "Słońca w lwie" to informuję Was, że jest to publikacja, która zmusza czytelnika do refleksji, dlatego zdecydowanie nie jest to lektura dla każdego. Jednak jeżeli zdecydujecie się po nią sięgnąć, proponuję zacząć najpierw od pierwszego tomu.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Główne bohaterki, czyli...

Znacie książki Wioletty Milewskiej?
To niezwykle emocjonujące i poruszające historie o nas kobietach. Nie inaczej jest z najnowszą "Słońce w lwie".
To opowieść, której nie czyta się z doskoku, tylko historia, nad którą się zastanawiamy, zadajemy pytania i szukamy odpowiedzi. Historia o nas kobietach, trudach codziennego życia oraz sięganiu po marzenia.
Malwina, Sylwia i Wiktoria nie miały w życiu łatwo i długo znosiły w pokorze to, co los im zsyła, aż wreszcie powiedziały dość. I zawalczyły o siebie i swoje życie.
To silne, zdeterminowane kobiety, którym życie nie szczędziło razów. Mają jednak coś, co dopinguje je do działania i dodaje sił do walki, mają siebie i swoją przyjaźń. A jest to niezwykły oręż do zmagań z życiem.
Po raz kolejny autorka przyszła do nas z mądrą i poruszającą historią, historią, która tak naprawdę może dotyczyć wielu z nas, ale też z historią, która daje nadzieję.
Jak każda z książek autorki, porusza ważne dla nas kobiet sprawy i jak każda warta jest poznania.

Znacie książki Wioletty Milewskiej?
Malwina, Sylwia i...

• Patronat medialny