Dotknij serca

Replika
2023-05-30
2023-05-30
literatura polska

Właśnie się zorientowałam, że przeczytałam drugą część powieści. Nie wiem, jaka jest pierwsza w kontekście porywającej fabuły, ale ta bardzo mi się podobała. Nawet łezka poleciała, a jak książki wzruszają, to połowa sukcesu.
Powieść pisana z perspektywy Leny oraz Borysa. Ona przyjeżdża do Krakowa, by zemścić się nim za krzywdę, którą jej wyrządził trzy lata wcześniej. On jest wolnym ptakiem, łowcą którego bawi uwodzenie kobiet. Gdy na jego drodze staje Lena oraz Maja - żona prezesa klubu piłkarskiego, w którym on jest trenerem, mężczyzna nie wie kogo wybrać. Wyraźnie się miota.
Czy dokona słusznego wyboru?
Serdecznie polecam, ale najpierw przeczytajcie: Otwórz oczy

„Wystarczy otworzyć oczy. Lena. Świat jest piękny, szkoda, że tak rzadko o tym pamiętamy.”

Nika Kardasz po raz kolejny pokazała, że ta historia chwyta za serce. W pierwszej części „Otwórz oczy” poznajemy Aurelię, która mimo swojej niepełnosprawności, bowiem straciła wzrok w wypadku samochodowym, pokazała, że życie może trwać nadal i nie trzeba rezygnować z własnych marzeń oraz pragnień, tylko dlatego, że los postanowił sobie z kogoś zadrwić, a życie ustawiło wysoką poprzeczkę. Mało tego, potrafiła wyczuć i odkryć w innych to, co skrywali na dnie serca, pokazując im, że nie warto się zamykać na świat a doceniać każdą chwilę. Takiej przemiany dokonał Borys. Najlepszy i najbardziej rozchwytywany trener piłki nożnej, a przy tym niezwykle przystojny.

„- Kochałeś ją? - pyta
- Nadal ją kocham. Ale musisz wiedzieć, że nasza znajomość nie zaczęła się od łóżka i nigdy w nim się nie skończyła. Aurelia ofiarowała mi znacznie więcej niż ciało. Dała mi swoją uwagę, czas, mnóstwo zrozumienia i ciepła. Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłem. Ona mnie… uratowała.”

To w tej części poznajemy go bliżej, jego rozterki, problemy. Borys dzięki Aurelii bardzo się zmienił, nie jest już tym mężczyzną, dla którego uczucia nie miały znaczenia, a kobiety traktował jak marionetki. Potrafi oddzielić pracę od życia zawodowego. Liczy się dla niego sport i drużyna z którą ciężko pracuje na awans. Życie prywatne oddziela od zawodowego, zostawiając je za drzwiami windy. Niestety w życiu Borysa pojawiają się w tym samym czasie dwie piękne kobiety, które próbują zaburzyć tą równowagę i harmonię. Bo pod tym pancerzem, którym się otoczył, jest serce, które kocha i pragnie czułości, miłości, zrozumienia.

„Od życia zawsze trzeba oczekiwać najlepszego.”
Borys ma ogromny mętlik w głowie. Chciałby być z dwiema, ale wie, że musi wybrać. Tylko jak dokonać właściwego wyboru?

Są uciechą dla ciała, ale nie dotykają serca."

Piękna Maja ma męża, w dodatku jest on nowym prezesem klubu i szefem Borysa. Piękna Lena, jest dziennikarką, która spędza z nim dużo czasu, bowiem pisze o nim artykuł, ale czuje, że dziewczyna coś przed nim ukrywa. W dodatku zaczął koło niej się kręcić jego przyjaciel. Sprawy miłosne zaczynają się komplikować, a przed Borysem ważny mecz?
Czy tym razem uda mu się otworzyć swoje serce dla właściwej kobiety? Czy będzie wiedział, która z dziewczyn to ta, na którą czekał całe życie?

„Zdobycie się na szczerość z samym sobą jest bardzo trudne. A ty to właśnie zrobiłeś. Czuję, jak bardzo jesteś zagubiony, ale wiem, że sobie poradzisz. Jesteś na dobrej drodze.”

Jakie tajemnice skrywa Lena? Czy zemsta, którą planuje zostanie zrealizowana i jaką cenę będą wszyscy musieli zapłacić rozliczając się z przeszłością?

„Życie smakuje o wiele lepiej, kiedy się idzie, a nie biegnie. Ale kiedy świat pędzi dookoła, łatwo o tym zapomnieć.”
Przez tę książkę dosłownie się płynie. Pełna emocji, wzruszeń, uniesień. Pokazuje różne oblicza miłości. Zawiera mnóstwo mądrych cytatów, skłaniających do refleksji. Pokazuje, że człowiek łatwo może się pogubić i stracić z oczu co najważniejsze. Ważne, jednak by otworzył je we właściwym momencie i wyciągnął odpowiednie wnioski. Bo mając zamknięte oczy i serce, można wiele stracić.

„Kiedy ludzi łączą silne więzi, komunikacja werbalna przestaje być potrzebna. Wszystko odbywa się na poziomie czucia. I wtedy nie ma znaczenia, czy bliska osoba siedzi obok ciebie czy dzielą was kilometry. Twoje serce czuje i wie.”

Tę książkę jak i poprzednią część polecam wam całym sercem. Koniecznie musicie poznać Aurelię i Borysa, ich historię. Zobaczyć, że miłość i przyjaźń to najpiękniejsza sprawa, jaka może nam się przydarzyć. To podstawa pięknej przygody i zrozumienia. Ta książka sprawi, że na wiele rzeczy możecie spojrzeć inaczej. Błędy które popełniamy, możemy naprawić. Najważniejsze, by wyjść za mgły, która przysłania nam świat.

„- Mam wrażenie, jakbym przez te wszystkie lata żyła za mgłą.
- Nieważne, ile czasu Ci to zajęło. Najważniejsze, że się ocknęłaś.”

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Replika.

Książka ma dość wysokie oceny stąd też, gdy zobaczyłam ją w nowościach bibliotecznych postanowiłam ją przeczytać.
Całe życie Borysa kręci się wokół piłki nożnej. Kiedyś był piłkarzem, teraz zaś jest najlepszym w Polsce trenerem. Życie prywatne zwyczajnie dla niego nie istnieje a kobiety pojawiają się i szybko znikają. Swoje serce otworzył tylko do Aurelii, która jest żoną jego przyjaciela. Pewnego dnia w klubie Borys poznaje piękną Lenę, a już następnego dnia w klubie pojawia się Maja. Dziewczyna chce napisać artykuł o trenerze, lecz nie ma być to wywiad, tylko jej spojrzenie na Borysa oparte na obserwacji. Od tej chwili Maja staje się jego cieniem. Zarówno Lena jak i Maja fascynują Borysa, lecz obie skrywają tajemnice i mają inny cel. Czy do którejś z nich trener otworzy swoje serce?

Muszę przyznać, że odpowiada mi styl autorki a książka coś w sobie ma, że chce się ją czytać. Na pewno sięgnę do wcześniejszej książki autorki, której bohaterką jest Aurelia -przyjaciółka Borysa. Z przyjemnością czytałam opowieść o super trenerze i jego drużynie piłkarskiej, która w przeciwieństwie do naszej reprezentacji wygrywała mecze i osiągała dobre wyniki. Piłkarze w pełni mu ufali i słuchali jego wskazówek a Borys potrafił zmotywować ich do pracy.
Autorka dobrze wykreowała bohaterów, którzy nie są sztuczni, a ich historia trafia w serce i może wycisnąć łzę. Książkę pozostaje mi polecić, a oceniam ją na mocne 7,5 pkt.

Co tu dużo pisać, druga część jest tak samo rewelacyjna jak poprzednia. W tym tomie również Aurelia jest obecna, jednak pierwsze skrzypce odgrywa życie Borysa. Możemy poznać jego pasję, ale również przemianę jaką odniósł w pierwszej części. Historia znów spłata figle, jednak wszystko jest napisane tak, że ciężko się oderwać od czytania. Czy będzie kolejny happy end czy może tym razem zakończenie będzie smutne? Koniecznie zachęcam do przeczytania! Polecam :)

Chciałam bardzo podziękować autorce jak I wydawnictwu z zaufanie i wybranie na patronkę tak świetnej opwieści jaką jest "Dotknij Serca"
Kochani przez książkę się po prostu płynie. Przez tom pierwszy jaki i drugi. Jest tak lekko napisana, że nie chce się jej odkładać. Mimo tego, że jest delikatną powieścią z mnóstwem dobrych rad, dobrych cytatów w postaci Aurelii.
Borys trener piłki nożnej. W sumie można powiedzieć, że jest on najlepszym trenerem w Polsce jeśli nie na całym świecie. Borys zakochany jest tylko w piłce nożnej, ale od pewnego czasu czuje, że to jest ten moment aby otworzyć swoje serce jakiejś kobiecie. Na jego poukładanej drodze stają dwie kobiety. Maja i Lena. Obie piękne i tak samo tajemnicze. Obie obrały sobie za cel uwieźć słynnego Borysa Maksa. Każda z nich ma swój osobisty powód i nie ma w tym za grosz szczerości.
Borys jest profesjonalistą i życie prywatne zostawia w windzie swojego apartamentowca. Tym bardziej, że jest to końcówka sezonu piłkarskiego. I to teraz musi być skupiony najbardziej. Niestety te dwie zjawiskowo piękne kobiety nie opuszczają ani jego ani jego głowy. Nawet na minutę.

Borys...

Tym razem bohaterem będzie Borys, którego mieliśmy okazję poznać w powieści "Otwórz oczy", gdzie byliśmy świadkami jego życiowej przemiany, w której pomogła mu Aurelia. Kto polubił tę dziewczynę, będzie miał okazję na ponowne spotkanie, chociaż w mniejszym stopniu. Borys kocha piłkę nożną, obecnie jest trenerem. Zarówno on jak i drużyna odczuwają ciężar jaki na nich spoczywa. Spokój i opanowanie, to jest to czego im teraz potrzeba. Jednak nie wszystko w życiu Borysa układa się jak należy. Spokój którego tak bardzo potrzebuje, zostaje zakłócony przez dwie kobiety, Maję oraz Lenę. Czy któraś z nich zdobędzie serce Borysa? Czy jedna z nich zrealizuje swój plan względem mężczyzny?
Nika Kardasz pokazała w swojej powieści że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa. Aurelia i Borys są tego doskonałym przykładem. To przed nią ten twardy mężczyzna potrafił się otworzyć, to dzięki niej widział sprawy nie tylko ze swojej perspektywy. To dzięki niej po raz kolejny "otworzył oczy" i dał się ponieść miłości.
Dzięki tej historii autorka dostarczyła mi sporo emocji, sprawiając że strony same się przewracały, a ja tylko wypatrywałam jej zakończenia, mając nadzieję że historia skończyła się tak, jak sobie to wyobraziłam.
Zachęcam do przeczytania tej dylogii, bo emocji Wam z pewnością nie braknie.

Bardzo lubię pióro autorki. Jest takie lekkie i zwiewne. Postacie niby mają swoje tajemnice, ale bardziej przed innymi, nie czytelnikiem. Niby nieraz chcą wywrzeć dobre wrażenie, ale my i tak wiemy co im w głowie siedzi. To, co mają nam do przekazania czytamy z ich perspektywy. Opisani są na tyle, na ile dana część ciała będzie im do czegoś potrzebna. Bywają zazdrośni, nie lubią, kiedy ktoś coś lub kogoś ma, a oni tego nie zaznali. Bywa, że myślą tylko dolną częścią ciała. Nie ukrywają, że są ludźmi i mają swoje potrzeby. Pomimo chwilowych oznak narcyzmu, mają jednak trochę dobrego serca i znają się na kulturze dobrego wychowania. Zdarza się, że w książce znajdziemy jakieś życiowe mądrości, które padają z ust osób ukazanych tylko na chwilę, lub od tych, których byśmy o to nie podejrzewali. Czyta się ją szybko i z zainteresowaniem, gdyż bardzo fajnie postacie przechodzą do innego zachowania i treść nie zawsze można przewidzieć. Ilość przekazu od każdej osoby nie jest tutaj równomierna. Bywa, że jedna postać wypowiada się krótko, podczas gdy innej trwają nawet kilka stron. Autorka zawsze porusza ważne tematy, tutaj znajdziemy coś dla fanów piłki nożnej, której osobiście nie lubię, ale wyjątkowość sposobu przekazywania jej przez pisarkę sprawia, że zawsze będę żywiła podziw dla jej talentu ukazywania rzeczy zwykłych w niezwykły sposób. Nieco zaintrygował mnie tutaj trójkąt miłosny, gdzie tak naprawdę ciężko jest wybrać, nawet według nas, kto był dla bohatera odpowiedniejszy. Jakby wahał się między miłością do kobiety, a miłością do tego jaka ta druga właśnie była. Spodobała mi się tu wypowiedź pewnej osoby po przejściach, która twierdziła, że niekiedy powinniśmy się zatrzymać, że nie wolno żyć w biegu, gdyż wiele rzeczy nas wtedy omija. Nad tym tematem trochę sobie porozmyślałam. Przeczytałam ją w dwa dni, gdyż potrzebowałam przemyśleć pewne sprawy, które zostały tu poruszone. Bohaterzy bowiem nie mają łatwych decyzji. Za nimi biegną ich tajemnice i kiedy dochodzi do momentu ich ujawnienia, naprawdę nie jest łatwo. Coś tu kogoś zawsze zaboli. Dlatego właśnie tak lubię książki pani Kardasz, bo nigdy nie są pustymi opowieściami, tylko zawsze znajdziemy w nich ważne wartości. Naprawdę polecam przeczytać samemu, by zobaczyć, że nawet w romansie można znaleźć coś wartościowego:-)

Są uciechą dla ciała, ale nie dotykają serca."

Kto czytał "Otwórz oczy" ten już mógł poznać bliżej bohaterów tej historii - Borysa Maxa i Aurelię, którzy zostali przyjaciółmi. Aurelia kiedyś otworzyła oczy Borysa na świat, którego ona już nie mogła zobaczyć. A on w końcu zaczął czuć i widzieć naprawdę.
W "Dotknij serca" Borys jest najlepszym trenerem. Końcówka sezonu wymaga skupienia i spokoju, a w życiu mężczyzny pojawiają się dwie kobiety Lena i Maja. Obie mają powody by zmienić życie Borysa.

Czy któraś z tych kobiet dotknie serca Borysa? Komu pozwoli się zbliżyć i jak poradzi sobie z narastającymi emocjami? Jak ukryta przeszłość wpłynie na życie bohaterów?

"Życie smakuje o wiele lepiej, kiedy się idzie, a nie biegnie. Ale kiedy świat pędzi dookoła, łatwo o tym zapomnieć."

"Dotknij serca" to pasja, której oddajemy się w całości. To poszukiwanie drogi do serca, która jest bardzo wyboista. To powolne otwieranie się na uczucia i emocje, które kiedyś były głęboko zamknięte. To namiętność i pocałunki z (nie)właściwą osobą. To pokazanie komuś, że patrzenie na świat ma różne oblicza, że nie doceniamy najprostszej rzeczy jak posiłek, śpiew ptaków na łące czy szum wody. Aby dotknąć serca trzeba czegoś więcej niż słowa, trzeba umieć dostrzec człowieka w czlowieku i zobaczyć, że jednak można się zmienić.

Ta historia trafi do waszego serca. Nie bójcie się otworzyć na ludzi i świat. Zobaczcie i czujcie, zatrzymajcie się, doceńcie przyjaciół i to co po prostu posiadacie. To po prostu historia życia, ludzi popełniających błędy, i tych, którzy chcą coś zmienić.

Polecam z całego serca ❤️

W "Dotknij...

Gwiazda boiska, najlepszy trener w Polsce, czyli Borys Max we własnej osobie powraca!

Jakiś czas temu, pewna kobieta sprawiła, że otworzył oczy. Choć sama nie może zobaczyć świata, dokonała cudu. Sprawiła, że Borys Max stał się innym człowiekiem. Teraz mężczyzna dostrzega więcej. Czuje więcej. Opracował balans. Jest wdzięczny losowi za to, co ma. A z pewnoscią nie jest dumny z tego, jakim dawniej był człowiekiem.

W życiu Borysa niespodziewanie pojawiają się dwie kobiety. Lena i Maja. Tak różne, obydwie tak fascynujące. Jednak to nie jest dobry moment na uczucia, bo kończy się sezon piłkarski i tylko to powinno się liczyć. Czy łatwo odsunąć emocje na boczny tor? Borys przekona się o tym na własnej skórze.

A gdy na jaw zaczną wychodzić tajemnice? Zrobi się jeszcze trudniej. Jak z takim wyzwaniem poradzi sobie najlepszy trener? Odpuści, czy zapragnie zwycięstwa?

Oto "Dotkni serca", czyli kolejna chwytająca za serce powieść w dorobku Niki Kardasz! ❤️

Głównego bohatera Borysa Maxa, mamy okazję poznać w poprzedniej książce autorki pt. "Otwórz oczy". Tam też poznajemy niewidomą Aurelię, która odmieniła tego mężczyznę. I dla czytelników, których Aurelia tak jak mnie zauroczyła i swoją dobrocią, mądrością i przede wszystkim niezwykłą siłą totalnie kupiła, mam fantastyczną wiadomość... W tej powieści również ją spotkamy! I ponownie uraczy nas kilkoma wartościowymi radami. Tak bardzo za nią tęskniłam. Jednak to nie ona w tej historii zagra pierwsze skrzypce. Tę powieść autorka w pełni poświęciła Borysowi. To o jego życiu, wyborach, rozterkach przeczytamy. To razem z nim zmierzymy się z problemami, jakie zaserwuje mu życie. I razem z Borysem wyciągniemy kolejną ważną lekcję. Jesteście ciekawi?

Nika Kardasz znów podbija moje serce! Czyni to, ofiarując mi historię pełną ciepła, mądrości, uroku. Przedstawiając ciekawe, tak różne osobowości, a także przemiany jakie w nich zachodzą. Serwując te pełne radości chwile, które przeżywają nasi bohaterowie, ale i te gorsze momenty. Bo kto z nas takich nie ma?

"Dotknij serca" to z pewnością płynna, wartka akcja, którą chłonie się z wielką przyjemnością. Strona po stronie coraz mocniej wkraczamy w życie bohaterów. I pragniemy więcej. Pragniemy z nimi zostać.

Kreacja postaci robi wrażenie. Autorka uczyniła to wspaniale! Nie są naciągani, sztuczni, przekopiowani. Zarówno Borys, jak i pozostali bohaterowie powieści zostali ukazani w naturalny sposób. Tak prosty, ludzki. Są tacy jak my. Mają te lepsze i słabsze dni. Odnoszą sukcesy i porażki. Ogarnia ich radość, ale i smutek. I tak jak my, czasami się nawet poddają, by innym razem zwyciężyć. Bardzo się z nimi zżyłam. I powiem szczerze, że już mi ich brakuje.

Na wielkie uznanie zasługuje motyw piłkarski w książce. Wspaniałym przeżyciem było towarzyszyć Borysowi na boisku podczas treningów. Słuchać jego wskazówek i rad, jakie miał dla piłkarzy. Obserwować go przy pracy. To, jak potrafi zmotywować, zagrzać do walki. Podziwiać, jak podziwia go cała drużyna. Widać, jak wiele pracy autorka włożyła w wykreowanie postaci Borysa Maxa. I za to chylę czoła. Wielkie brawa!

"Dotknij serca" to piękna i mądra historia, którą gorąco Wam polecam!

Jakoś jesienną porą w moje ręce trafiła powieść Niki Kardasz pt."Otwórz oczy".
To była ciepła historia o sympatycznej Aurelii, która potrafiła widzieć więcej, mocniej i dojrzalej, bo tracąc wzrok nauczyła się patrzeć sercem.
Wtedy uwikłana była w relacje uczuciowe z trzema mężczyznami. A jednym z nich był Borys, przystojny i popularny piłkarz.
Nie polubiłam Borysa, był arogancki i narcystyczny. Tylko taka osoba jak Aurelia potrafiła dostrzec w nim dobro i ukrytą wrażliwość. Wtedy mi się to nie udało, nie uwierzyłam w jego przemianę, ale byłam ogromnie ciekawa, jaki pomysł na tego faceta znajdzie autorka.
I oto jestem po emocjonującej lekturze "Dotknij serca", czyli historii Borysa i Leny.
Teraz Borys jest jednym z najlepszych trenerów piłki nożnej, trochę się wyciszył i opanował dzięki przyjaźni z Aurelią.
Lena to dziennikarka, trzy lata temu na swojej drodze spotkała Borysa.To krótkie spotkanie przyniosło jej wiele łez i bólu.
Kobieta podejmuje się wyzwania, chce napisać artykuł o najpopularniejszym i najskuteczniejszym trenerze, tyle, że kieruje nią żądza zemsty...
Tym razem to Borys zostaje uwikłany w uczuciowe relacje z dwoma kobietami - przepiękną, smutną Mają i ponętną, tajemniczą Leną.
Jak potoczy się ten uczuciowy galimatias, kto będzie przegranym, a kto zwycięzcą?
Zawsze zastanawiam się nad tym, jak pomiędzy ludźmi jest wiele niedomówień, które potrafią komplikować życie🤷‍♀️.
Z innej perspektywy wszystko wygląda prościej, szczególnie z perspektywy czytelnika 😉.

Zapierałam się, że takie typy jak Borys nie zmieniają się, a jednak...
Miałam podobne zdanie o gościu, jak Lena i podobnie jak Lena spojrzałam na niego innymi oczami, więc chyba autorce udała się ta przemiana.

Szczerze mówiąc, romansowe obyczajówki to nie do końca mój gatunek, ale przyznam się, że Nika Kardasz potrafiła mnie zainteresować, ba nawet skutecznie udało jej się oderwać mnie od codziennych obowiązków😉.

Ta młoda autorka w swoich powieściach przemyca pozytywną energię, uczy zachwytu nad codziennymi, zwykłymi rzeczami, dostrzega dobro, mimo że czasem skrywa się ono za wysokim murem.
"Dotknij serca" to historia o sile przyjaźni i miłości, do których nierzadko prowadzą kręte drogi zagubienia i samotności.
To lekka, samoczytająca się lektura doskonała na letnie, leniwe dni. Polecam.

Jakoś jesienną porą w moje ręce trafiła powieść Niki Kardasz pt."Otwórz oczy".
Nie polubiłam Borysa, był...

• 2023 rok
  • E-Booki