Przyjaźń All Inclusive

Okładka książki Przyjaźń All Inclusive Karolina Wilczyńska
Okładka książki Przyjaźń All Inclusive
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2023-06-14
2023-06-14

Jak zawsze świetna książka od Karoliny Wilczynskiej. Polecam

Jak zawsze świetna książka od Karoliny Wilczynskiej. Polecam

Przedziwna książka....absolutnie brak jakiegokolwiek efektu wow...

Przedziwna książka....absolutnie brak jakiegokolwiek efektu wow...

Opowieść o trzech przyjaciółkach ze szkolnej ławki. Barbara, Michalina i Dorota ,dzięki tej pierwszej wyjeżdżają na tydzień na Maltę. Dziewczyny pomimo upływu dwudziestu lat i różnych charakterów idealnie się uzupełniają. Każda z nich z innym bagażem doświadczeń. Piękna historia o miłości i przyjaźni.

Fajna i często zabawna książka o przyjaciółkach, które mają swój bagaż życiowe oraz zmartwienia. Czy wakacje pomogą im się uwikłać z problemami? Przeczytajcie sami.:)

Całkiem przyjemna pozycja. Końcówka trochę za szybka ale wrażenia na plus.

Całkiem przyjemna pozycja. Końcówka trochę za szybka ale wrażenia na plus.

Barbara, Michalina, Dorota. Każda inna. Barbara po rozwodzie zyskała duże pieniądze, Dorota ma dorosłą córkę, która chce wyłudzić od niej mieszkanie i Michalina z mężem, dwójką dzieci, służąca w domu, z wyliczanymi przez męża pieniędzmi. Znają się od czasów szkolnych. I nagle Basia postanawia zaprosić przyjaciółki na tydzień na Maltę. Jest cudownie. Każda z nich powoli się otwiera. Jakie skrywają tajemnice? Co im da ten wyjazd? Czy ich życie po powrocie będzie takie samo? Polecam

W powieści "Przyjaźń All Inclusive" autorka przenosi nas na słoneczną Maltę wraz z trzema przyjaciółkami, które za sprawą jednej z nich, spotykają się po latach.
To właśnie Baśka, która właśnie się rozwiodła i przy okazji oskubała męża z połowy majątku, postanawia odnowić przyjaźń z Dorotą i Michaliną, proponując im wspólne wakacje. Michalina ma męża Darka i dwójkę dorastających dzieci. Niestety nie układa jej się w małżeństwie. Mimo, że im się powodzi, jej mąż woli mieć niż być. Wydziela Michalinie pieniądze i nie zgadza się na żadne rozrywki czy zbytki. Dorota z kolei od jakiegoś czasu walczy ze swoją córką Igą, która usiłuje namówić matkę na zamianę mieszkania. Córka co kilka dni przystępuje do ataku stosując manipulację.
Podsumowując, każda z nich ma powód, żeby choć na kilka dni zrobić sobie wakacje od codziennych problemów. Dziewczyny lecą więc na Maltę i tam robią wszystko, żeby się dobrze bawić.
Po opisach miejsc do zwiedzania można się domyślić, że autorka zna Maltę jak własną kieszeń i powieść mimo że obyczajowa ma znamiona przewodnika podróżniczego. Mnie to osobiście nie przeszkadzało.
Serdecznie polecam.

Karolina Wilczyńska, to jedna z moich ulubionych autorek powieści obyczajowych. Bohaterkami tej książki są trzy przyjaciółki z czasów licealnych, a mianowicie Barbara, Michalina i Dorota. Dziewczyny nie widziały się od lat jednak, gdy Barbara wychodzi z propozycją wspólnych wakacji na Malcie, wszystkie zgadzają się na wyjazd, choć każda z nich jest na innym etapie swego życia. Barbara jest po rozwodzie, a zabezpieczenie które otrzymała gwarantuje jej beztroską przyszłość. Basia lubi dobrze wyglądać i wspomogła się różnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Zupełnie inne życie prowadzi Michalina. Jej mąż piastuje wysokie stanowisko i bardzo dobrze zarabia, jednak skąpi jej każdego grosza. Nie traktuje jej jak równoprawną partnerkę tylko jak gosposię i służącą w jednym. Ostatnia z przyjaciółek – Dorota, samotnie wychowywała córkę. Teraz gdy jest ona już dorosła, ma męża i spodziewa się dziecka, proponuje Dorocie sprzedaż ponad 100 metrowego mieszkania i oferuje jej kupno kawalerki.
Dziewczyny nie widziały się od lat jednak, lecz o dziwo bardzo dobrze się dogadują i mile spędzają czas. Z dala od najbliższych na spokojnie mogą ocenić relacje, które łączą je z najbliższymi. Zauważają popełniane przez siebie błędy. Każda z dziewczyn na inny charakter i styl bycia, jednak każda postać jest barwna. Bardzo polubiłam rezolutną Basię, która dobrze wiedziała czego chce. Współczułam zaszufladkowanej w roli kury domowej przesympatycznej Michalinie, która na dobrą sprawę przepraszała wszystkich za to że żyje. Najmniej przypadła mi do gustu postać Doroty wiecznie zespojonej z papierosem w dłoni, mimo problemów zdrowotnych.
Nie zmienia to jednak faktu, że każda z czytelniczek chciałby mieć takie przyjaciółki. Chyba właśnie o istocie przyjaźni świadczy fakt, że z daną osobą można nie rozmawiać przez rok, jednak gdy już się spotkamy, to nie możemy się nagadać i od razu wskakujemy w odpowiedni rytm.
Książkę polecam i oceniam ją na 7 pkt.

Książka taka wakacyjna ale idealna również na jesienny czas by wspomnieć ciepłe lato. Lekka ale też poruszająca. Z chęcią przeczytałabym drugą część gdyby powstała.

W sam raz na lato. Lekka i przyjemna, w sam raz na relaks.

W sam raz na lato. Lekka i przyjemna, w sam raz na relaks.

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki