True Friends

Okładka książki True Friends Aleksandra Negrońska
Okładka książki True Friends
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 3)
NieZwykłe
2023-02-15
2023-02-15
9788383204338
New Adult

Mam sentyment do tej serii. True Friends podobało mi się jeszcze bardziej niż poprzedni tom. Osobiście jestem ogromną fanką Nellsona w tej części. Cudowna, bardzo polecam fanom found family.

Chciałam wyskoczyć przez okno, ale w taki dobry sposób

Chciałam wyskoczyć przez okno, ale w taki dobry sposób

Świetnie się przy niej bawiłam. Ta seria to zdecydowanie dobra rozrywka

Świetnie się przy niej bawiłam. Ta seria to zdecydowanie dobra rozrywka

📚 Trzeci tom cyklu "Friends" rozpoczyna się lekkim przeskokiem czasowym. Nasi bohaterowie nie są już licealistami, a studentami. Wkraczają w dorosłe życie, zaczynają pracować. Kendall i Zane muszą przezwyciężyć różnego rodzaju trudności i zawalczyć o swój związek. Nellson Howard, oprócz studiów, rozpoczął pracę w firmie ojca. Jest w związku z Veronicą Fiero, jednak dziewczyna zdaje się traktować tę relację dużo poważniej, niż on sam.

W książkach Oli Negrońskiej uwielbiam to, że historia przedstawiona jest z różnych punktów widzenia. Dzięki temu jestem w stanie lepiej zrozumieć motywy postępowania niektórych postaci. Sama akcja nie skupia się już konkretnie na Kendall, co dla mnie zdecydowanie jest zaletą. Inne wątki zostały poprowadzone naprawdę ciekawie i świetnie się ze sobą uzupełniały. Ekipa wraz z wejściem w dorosłość musi stawić czoła nowym trudnościom i wyzwaniom życia codziennego. Postacie są wyraziste i dobrze rozwinięte, każdy ma swoją osobowość - w tej części stają się dojrzalsi.
Styl pisania autorki sprawia, że jej książki czyta się z przyjemnością. Ola kreuje autentyczne dialogi, dzięki którym czytelnik jeszcze bardziej może zanurzyć się w fabule. "True Friends" to zdecydowanie książka warta przeczytania. 💚

🔥🔥

🔥🔥

Trochę płytkie

Trochę płytkie

Liczyłam, że cała seria będzie o Zanie i Kendall, ale jak się okazuje, w kolejnych tomach dużo wątków jest też o innych bohaterach, więc to nie będzie tylko historia ich dwojga.

Pierwsza część to była taką lekką historią o nastolatkach, a w tym tomie bohaterowie są już starsi, bardziej dorośli, zaczęły ich dotykać poważne problemy tego świata. Już nie ma tej beztroskich nastoletnich lat, której mi brakuje, bo dwa pierwsze tomy były takie odmóżdżające i zabawne, a teraz stało się tak nieco poważniej

Szczerze? Uwielbiam serię students od Oli, ale tak minimalnie bardziej uwielbiam serię friends. Czuję, że jest ona tak trochę mniej popularna i nie ma nią aż tak dużego zainteresowana, ale moje serce skradła. Do postaci i sytuacji które się tam pojawiły dość często wracam. Te książki często doprowadzały mnie do śmiechu jak i do płaczu. Do bohaterów się przywiązałam i chcę ich jeszcze więcej. Wszystkie wydane książki czytałam już dwa razy i chciałbym znowu. Relacja Zane'a i Kendall jest cudownie opisana. Pełno w niej zrozumienia, miłości, jest taka komfortowa i przyjemna w odbiorze. Są zdecydowanie moją ulubioną książkową parą. A Zane dla mnie delikatnie przebija Zaydena. Nie potrafiłam się oderwać, tak samo jak w studentach mamy tutaj wiele postaci, ale nadal żadna nie jest pominięta, przyciąga nas do siebie i sprawia, że nie możemy przestać o niej myśleć. Książki są pisane z różnych perspektyw (oprócz Kendall jest to np. Nico albo Nellson) przez co wiemy co dzieje się u tych osób z ich punktu widzenia i możemy zrozumieć sytuację jeszcze lepiej. Nie mogę się doczekać kolejnych książek z tej serii, bo na pewno pochłone je tak szybko jak te cztery (dwa razy) ale czuję też, że się pogubie trochę w tych postaciach jak przy czytaniu ostatniego tomu flaw less.

Denerwuje mnie że po w każdej książce jest napisane, że po wymiotkowaniu każdy myje zęby, gdzie tego nie wolno robić z racji ścierania szkliwa kwasami z wymiotów.

Szczerze ? Myślałam, o czym jeszcze mogą być dalsze części jak każdy był w miarę już spełniony w życiu. No pojawienie się dziecka tutaj bardzo mnie zaskoczyło, jak i reszta historii przeplatana.