Lost Friends

Okładka książki Lost Friends Aleksandra Negrońska
Okładka książki Lost Friends
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 7)
NieZwykłe
2024-01-24
2024-01-24

5/5 ⭐
Ten tom był świetny. Przepięknie została opisana historia i przepięknie opowiedziana z perspektywy Mike'a Torresa. Początkowo uważałem go za totalnego narcyza z wybujałym ego topem. Jednakże poznając go bliżej zważywszy na jego perspektywę w tym tomie, zrozumiałem go. A przy tym polubiłem go. Mike jest wspaniałą postacią, którą uwielbiam. Polecam rozpoczęcie czytania "Lost Friends" – zwłaszcza osobom, które kochają tak jak ja "Serię Students", ponieważ pojawia się tutaj najlepszy prawnik w Anglii!

5/5 ⭐

Mike postanawia zostawić swój rodzinny Londyn i przeprowadzić się do Nowego Jorku wraz ze swoją dziewczyną. Decyzje podejmuje kiedy dowiaduje się, że jego była miłość wyjeżdża do Paryża. Mike postanawia wydać piosenkę ale pod warunkiem, że nikt nie dowie się że jest jego. Pomaga mu w tym sławna piosenkarka Callie. Sukces piosenki sprawia, że Mike czuje presję i jeszcze bardziej zamyka się w sobie. Konfrontacja z bliskimi nie ułatwia mu sytuacji i chłopak popada w jeszcze więcej problemów. Czy poradzi sobie z nawarstwiającymi się problemami?

Pierwszy raz czytając serię Friends miałam wrażenie, że któryś tom mi się nie spodoba chociaż tak bardzo lubię całą tę historię. Przez bardzo dużą ilość przemyśleń głównego bohatera nudziłam się podczas czytania. Jednak przez fakt, że uwielbiam tych bohaterów czytałam dalej. Ostatnie 200 stron wciągnęło mnie tak bardzo, że przeczytałam je praktycznie na raz. Nie było mowy żebym mogła oderwać się choć na chwilę. Akcja mocno przyspieszyła i całość stała się bardzo ciekawa. Po przeczytaniu ostatniej kartki od razu sięgnęłam po kolejny tom chcąc wiedzieć co będzie dalej. Podsumowując autorka jak zwykle mnie nie zawiodła, a Lost Friends trafia do moich ulubieńców.

uwielbiam

uwielbiam

[Audiobook]

Słuchając tego czuję się jakbym oglądała telenowelę i tak bardzo to uwielbiam, że jak zaczynam te książki to totalnie się zagłębiam w świat i problemy bohaterów. Super uczucie ♥️

No i Michael 🔛🔝 Totalny dupek, ale jego postać i sposób myślenia jest naprawdę ciekawy 👀

Czekam na kolejny tom…

[Audiobook]

Czekam na kolejny tom…

🤎 RECENZJA 🤎

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwoniezywykle

Cześć!

Przyszedł czas, że w końcu mogę się podzielić z wami moimi przemyśleniami na temat " Lost Friends " siódmego tomu serii " Friends " . ( Niestety tym razem poczta zawiodła i czekałam na książkę dłużej niż bym chciała :( ).
Ale żeby nie przedłużać, to ten tom skupia się najbardziej na historii Michaela Torres, który wraz ze swoją dziewczyną postanawia przenieść się do Nowego Jorku. Na miejscu postanawia podzielić się swoim talentem muzycznym ze znaną wokalistką i stawia warunek, że oprócz niej nikt nie może się o tym dowiedzieć. Jednak coś co miało się stać jego marzeniem, stało się presją i wyzwaniem. Do tego dochodzą konflikty z przyjaciółmi i dziewczyną, a na dodatek w jego życiu ponownie pojawia się Polly jego była miłość. Oprócz Polly w jego życiu zjawia się również jeszcze jedna osoba, osoba która mimo tego, że będzie go irytować to ją pokocha. Ten tom jestem pełen niespodzianek. Naprawdę nie wiem skąd autorka czerpię inspiracje, ale bardzo proszę, żeby robiła to dalej. Jak już wiecie z poprzednich recenzji innych tomów tej serii, kocham ją ponad wszystko, a jednak to ten tom ma dla mnie największe znaczenie. Podziwiam Mike za to jakie ma serce, mimo tego, że w życiu miał bardzo ciężko. Bo można być rzec, że żyjący od urodzenia w światłach reflektorów powinien być rozpuszczonym do granic możliwości gówniarzem i faktycznie tak jest. Ale jego serce jest pełne miłości i dla bliskich jest w stanie dużo poświęcić. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego, że autorka zawsze stara się pokazać akcję z perspektywy wszystkich bohaterów i przedstawiać nam ich losy. Lost Friends to książka, która liczy lekko 600 stron, ale napisana w takim stylu, że praktycznie czyta się sama! Bardzo wam polecam i niezmiernie się cieszę, choć w sumie też trochę szkoda, że już za moment ukażę się ostatni tom tej serii, którą niewątpliwie skradła moje serce i na pewno do niej wrócę!

🤎 RECENZJA 🤎

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwoniezywykle

Cześć!

Dla tych, którzy stracili swój promyk szczęścia. Uśmiechnij się, a rozświetlę dla ciebie niebo.

“[…] Co jest złego w tym, że ludzie zaczynają dostrzegać, że też jesteś człowiekiem i masz uczucia?”

Z samego początku chciałam bardzo podziękować Ola, że po raz kolejny obdarzyła mnie zaufaniem i mogłam wspierać ponownie historię spod jej pióra. Dziękuję, że obdarzyłaś mnie tak wielkimi zaufanie. Dziękuję, że jesteś, spełniaj marzenia!★

𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 — 𝐀𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚 𝐍𝐞𝐠𝐫𝐨ń𝐬𝐤𝐚

Przyjaźń

Przyjaźń jest niczym piosenka, leczy ranny i je ukaja, a zarazem łamie serce i wyciska z nas najszczersze łzy.

Przyjaźń to nie tylko zlepek kilka osób darzące się pozytywnymi relacjami. Przyjaźń to więź między ludźmi. Więź, o którą powinno się walczyć i w szczególności dbać całym sercem. Jest niczym lina ratunkowa, która wyłania się w najgorszych momentach, aby nas uratować i stać się nadzieją na lepsze.

Przyjaźń jest zarazem piękna, ale posiada swoje gorsze momenty, jednakże w ciężkich chwilach, potraficie być przy sobie i o siebie zadbać.

Jednak w tym wszystkim musimy również zauważyć, że przyjaźń to najgorsze co może nas spotkać. Może to brzmieć absurdalnie, ale uwierzcie mi.
Zacznie się miło, a skończy ze złamanym sercem. Ta relacja zacznie was wyniszczać jak toksyna. Truć kawałek po kawałku, aż się nie podacie. Bo niestety na swojej drodze, spotkamy osobę, która ma swoje dwie strony. Tą dobrą, która Cię szanuje i chce, żebyś, ty również czuł/a się dobrze w relacji. I tą gorszą, która cię po prostu “zabije”, zabierze twoją każdą pozytywną cząstkę. Jednak ty nie powiesz tego tej osoby, bo odejście od tej osoby boli. Jakbyś coś tracił/a?

Bo pomimo bólu i łez, które powoduje u ciebie, ty nie jesteś w stanie zakończyć tej relacji. Bo takie są przyjaźnie. Toksyczne, pozbawione kolorów, a zarazem piękne i najszczersze . To od ciebie zależy, w jakiej chcesz trwać, zadbajcie o siebie i o swoje relacje.

Ja tego nie zrobiłam.

„Prawdziwe bogactwo to to, co masz w sercu i głowie. Jeśli nie masz pieniędzy, a masz dobre serce, to wtedy jesteś naprawdę bogata.”

𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬.

Seria 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 od zawsze była mi bliska. Już za czasów Wattpada wręcz się w niej zakochałam i oddałam jej serce. A teraz zatracam się w wersji papierowej Serii 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬, płacząc, a zarazem uśmiechając się od ucha do ucha. Niesamowite jest to, jak książki Oli na mnie wpływają i stają się dla mnie promykiem wśród ciemności. Seria 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 nie jest tylko kilkoma książkami. Seria jest niczym słońce wychodzące po burzy. Jest światłem w moim życiu.

Zaczynając „𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬” byłam przygotowana na rollercoaster emocji, jak i łzy. Jednakże nie sądziłam, że po skończeniu przez godzinę będę płakać i wpatrywać się w ścianę. Ta historia wzbudziła we mnie wręcz stan Nirvany, gdzie odcięło mnie od bodźców. W szczególności właśnie za te emocje wielbię „𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬”, bo dzięki temu tomowi mogłam odnaleźć siebie w bohaterach, którzy skradli moje serce.

𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥. Moje słońce, a zarazem postać, którą doprowadziła mnie do najszczerszych łez. Jego droga nie była najprostsza. Od małego otacza w światłach fleszy. Młodzieńcze lata doprowadziły go na skraj, łamiąc mu przy tym serce, a także psychikę.
𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥 w „𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬” nie jest tylko załamany, jest wręcz złamany co oddziaływuje na jego bliskich, raniąc ich wszystkich. Raniąc siebie, rani swoich bliskich. Stara się o nich dbać swoim kosztem. Jednakże nawet 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥 dostanie szansę, na rozświetlanie swojego życia. Bo po burzy zawsze wychodzi słońce.

𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥 jest niczym burza, a 𝐏𝐨𝐥𝐥𝐲 jest słońcem. Słońcem, które dba o niego w najgorszych momentach. Dzięki niej Michael może stać się szczęśliwym. Jest ona jego talizmanem.

Muzyka. Motyw muzyki już od poprzednich tomów chwycił mnie za serce. Piosenki, które powstały do 𝐒𝐞𝐫𝐢𝐢 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 stały się moimi ulubionymi, a gdy je słucham, w oku kręci się łezka.
Sama muzyka stanowi ważną część w tym tomie dla fabuły, ale również dla bohaterów. W szczególności dla 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥𝐚. Bo, gdy słyszymy „better on my own” czy “hold my hand” czujemy w tych zwrotach prawdziwe, szczerszego Mike’a. Dzieciaka, który w muzyce odnalazł swoje miejsce.

Stare pokolenie ma specjalne miejsce w moim sercu. Gdy dane jest mi o nich czytać, jestem przeszczęśliwa, że pomimo swoich przeciwności dostali swoje dobre zakończenie. Zane i Kendall, gdy wspierają swoje dzieci, sprawiają uśmiech na mojej twarzy. Każdy ze starszego pokolenia, stara się, aby Ci młodsi byliby w stanie mieć dobre wspomnienia z młodzieńczych lat.

Cieszę się, że gdy czytałam „𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬”, to mogłam poczuć się, jak w 𝐝𝐨𝐦𝐮. Pomimo że zbliżamy się do końca, to moje uczucia, jak i przywiązanie się do nich nie zmienia. Dziękuję, że to właśnie oni są dla mnie bliscy.

jeśli śledzicie mnie tutaj już dłuższy czas zapewne kojarzycie, że serię Friends uwielbiam od pierwszego tomu i pierwszego pokolenia przyjaciół. zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne książki, aby poznawać dalsze losy już w tym przypadku dzieciaków, moich ulubionych bohaterów, którzy są tak samo ikoniczni jak ich rodzice.

w tym tomie, bliżej możemy poznać Mike, którego byłam niesamowicie ciekawa już w New Friends, ale tam niestety jeszcze nie przyszło nam go lepiej poznać, choć już wtedy czułam, że bardzo się z nim polubię i nie pomyliłam się! jego postać od pierwszych stron Lost Friends bardzo mnie urzekła. autorka pokazała jego drogę przez uzależnienie i to jak z tym sobie radzil i, że nie zawsze jest kolorowo. oprócz Mike, wracamy do reszty ekipy z Londynu i mamy okazję dowiedzieć się co u Lily, bliźniaków czy Luka, mamy okazję przeżyć też po raz kolejny wakacje w Dubaju, lecz czy one będą tak samo udane jak te z poprzedniej części?

po raz kolejny autorka zaskakuje tekstami głównych bohaterów, które chyba nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. jak zwykle całość niesamowicie szybko się czyta, bo pomimo ponad 600 stron, które liczy książka, ja pochłonęłam ją w dwa dni! akcja cały czas się rozwija i naprawdę nie ma momentu, w którym czytelnik będzie się nudził!

w tym tomie, bliżej możemy poznać Mike,...

„Bo ty zawsze wiesz, co jest dla mnie najlepsze. Gdybyś tu była, to w ogóle nie poszedłbym na żadną imprezę. Zostałbym z tobą. Naprawdę.”
🎙️🎸🎼
Po tym jak Michael dowiaduje się, że jego była miłość, Polly Howard, wyjeżdża do Paryża, również postanawia opuścić Londyn. Młody Torres decyduje się na przeprowadzkę, wraz ze swoją dziewczyną Nią, do Nowego Jorku. Nowe miasto otwiera przed nim nowe możliwości. Chłopak postanawia zaprezentować swój utwór znanej piosenkarce Callie. Dziewczyna jest zakochana w jego piosence i zgadza się ją wydać. Jednak Mike stawia jej warunek: nikt nie może dowiedzieć siè, że to on jest jej autorem. Jednak nie jest to takie proste , ponieważ utwór zyskuje ogromną popularność. Jak długo uda mu się utrzymać to wszystko w tajemnicy?

„Lost friends” autorstwa Aleksandry Negrońskiej to siódmy tom cudownej serii Friends. Serię Friends pokochałam już naprawdę dawno temu i czytając tomy o dzieciach bohaterów z BF totalnie się rozpływam! Wracanie do tego świata jest jak powrót do domu i niezwykłych wspomnień, które z niego wynosimy. Przypominanie sobie o wszystkim co wydarzyło się w poprzednich tomach oraz nawiązania do tamtych wydarzeń jest niesamowite. Uwielbiam wracać do tych bohaterów, bo nieważne ile razy o nich czytam to zawsze bawię się tak samo dobrze. Gdy zaczęłam czytać LF nie mogłam oderwać się od czytania i zarwałam nockę, żeby skończyć książkę!
Sam styl pisania autorki jest naprawdę dobry. Sprawia, że przez książkę się płynie, bo jest zarazem luźny i szczegółowy. Do tego niesamowite poczucie humoru w powieści sprawił, że cały czas się śmiałam. Niektóre żarty nadal nie mogę wyjść z mojej głowy! Jak przypominam sobie scenę z włosami i Lukiem to nie mogę powstrzymać uśmiechu! Każda książka, która wychodzi z pod pióra Oli jest niesamowicie zabawna. Poczucie humoru autorki jest po prostu fenomenalne!
Uwielbiam rodzinne relacje w tej książce, które dodają jej niesamowitego ciepła. Fakt, że możemy zobaczyć jak nasi ulubieni bohaterowie sprawdzą się w roli rodziców jest przecudowny! Dodatkowo fakt, że wszyscy są dla siebie jedną wielką rodziną jest przecudowny i totalnie roztapia moje serce!
Klimat książki jest niezwykły. Jeśli lubicie wątki takie jak: right person wrong time, życie celebrytów, muzykę, bogatych nastolatków, czy grupę przyjaciół, to musicie sięgnąć po ten tytuł! Jeśli przepadliście dla poprzednich tomów z serii Friends, to w historii Mike’a zakochacie się równie mocno❣️
Bohaterowie zostali wykreowani naprawdę dobrze. Michael to postać, która naprawdę bardzo polubiłam. Z pozoru może wydawać się bezuczuciowy i pusty jednak jest zupełnie inaczej. Został on skrzywdzony przez życie, przez co zbudował dookoła siebie mur przez, który inni nie dają rady się przebić. To jak bardzo przykro było mi gdy czytałam o tym co musiał przejść, łamało mi serce. Sława ogromnie negatywnie na niego wpływała, co było straszne. Podczas czytania można było zauważyć to jak bardzo się starał i jak wiele to wszystko go kosztowało. Dodatkowo w LF poznajemy go od jeszcze innej strony niż w poprzednich tomach.
Mimo, że ten tom skupia się głównie na postaci Mike’a to nie zabrakło tu innych bohaterów, których uwielbiam! Lily jest postacią, którą niezmiennie kocham, jej teksty są przezabawne i ikoniczne. Do tego jej związek z Willem to coś dla czego żyje, ich relacja jest przecudowna. Do tego dostaliśmy tu nie jeden smaczek na temat tej dwójki!
„Lost friends” jest książką, która mimo swojej zabawnej formy porusza wiele ciężkich tematów, takich jak walka z uzależnieniem, czy problemy psychiczne. Nie jestem w stanie słowami wyrazić tego jak bardzo chciało mi się płakać gdy czytałam o tym wszystkim.
Jednak jeśli szukacie książki, która zapewni wam emocjonalny roller coaster, takiej na której wylejecie mnóstwo łez i zakochacie się w bohaterach, koniecznie musicie sięgnąć po LF! Mam nadzieje, że pokochacie tą historię tak samo mocno jak ja ❤️‍🩹🥹

🎙️🎸🎼

– paczka przyjaciół
– problemy życia dorosłego
– muzyka
– rozłąka

Spoilery poprzednich części oraz treści książki!

[q]: czekacie na ostatnią już część serii 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬?

Byłam bardzo ciekawa dalszych losów paczki nowego pokolenia 🩶

Jest to część o Mike’u i Polly, dlatego tym bardziej nie mogłam się doczekać 𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬. Jako że byłam dosyć sceptycznie nastawiona do Mike’a, to miałam nadzieję, że jego książka pozwoli mi zmienić o nim zdanie. Po części się tak stało, ale momentami jego zachowanie nadal było dla mnie niezrozumiałe.
Jego przeszłość jest naprawdę bolesna i serce mnie boli na myśl o niej, jednak to nie usprawiedliwia go do niektórych jego czynów. Nie zaakceptuję jego wielokrotnej zdrady na jego dziewczynie. Nawet jeśli nie była ona główną bohaterką.
Mike jest bardzo specyficzną postacią i nie jestem w stanie stwierdzić czy go lubię czy nie. Bywają momenty, gdzie wydaje się naprawdę fajnym chłopakiem, a później coś się odwala 😭
Mimo wszystko zaimponował mi w pewnym momencie, gdy pokazał to jak dojrzały potrafi być, jeśli tylko pozwoli dojść do głosu tej stronie swojego umysłu ❤️‍🩹

Polly polubiłam znacznie bardziej. Jest zaradna, pomocna i bardzo wrażliwa. W przeszłości została wielokrotnie zraniona, co zdecydowanie odbiło się na jej psychice. Nie zasługiwała na to wszystko i naprawdę bolało mnie to, gdy myślała, że jednak zasłużyła na takie przeżycia 💔
Boli mnie bardzo fakt, że Polly jest tak bardzo naiwna 😭 A zwłaszcza w momentach, gdy taka nie powinna być…
Ale przymykając oko na tę jedną wadę, to jest ona cudowną postacią zasługującą na gwiazdkę z nieba 🥹

Już nie mamy akcji w liceum, tylko nowe pokolenie powoli wkracza w dorosłość. Pojawia się wybór studiów, wyprowadzki i poważne decyzje do podjęcia.

Kocham rozwinięty wątek muzyki w tej książce. Cudownie się o tym czytało, a osoba, której właśnie dotyczy ten motyw w 𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 musiała trochę przeżyć, ale teksty tych piosenek to po prostu coś cudownego 🥹 dwie z nich są do przesłuchania na spotify, co polecam wam zrobić!!

Cieszę się, że dano nam możliwość bliższego późnią bliźniaków Ross, ponieważ tego brakowało mi trochę w poprzednich dwóch częściach 🩶

Kocham humor w książkach Oli Negrońskiej i również tutaj go nie brakowało! Z każdą książką jej żarty są coraz śmieszniejsze, co wydawało mi się już niemożliwe, a jednak 😋

Styl pisania autorki jest naprawdę przyjemny, co powoduje, iż możemy doskonale płynąć przez całą historię ✨

Aż do samego epilogu byłam przekonana, że dam tej części cztery gwiazdki, jednak gdy skończyłam cała zalana łzami podciągnęłam tę ocenę o pół gwiazdki ❤️‍🩹 Na pewno zapamiętam ten moment na dłużej, ponieważ był to pierwszy raz, kiedy popłakałam się na serii 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 🙈

Z jednej strony z ogromną niecierpliwią wyczekuję ostatniego tomu, a z drugiej nie jestem gotowa na taki prawdziwy już koniec. Od ponad pół roku żyję serią 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬, a już niebawem to się skończy 🥺

~with love,

– paczka przyjaciół
– problemy życia dorosłego
– muzyka
– rozłąka

Spoilery poprzednich części oraz treści książki!

[q]: czekacie na ostatnią już część serii 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬?

Byłam...

Romanse,wpadki oraz powrót pewnego bohatera innej serii do tego wracamy do Dubaju.Jestem pod wrażeniem tego, jak sprytnie autorce udało się przemycić do swoich książek ważne tematy, robiąc to w taki sposób, że człowiek się dobrze bawi, a jednocześnie potrafi się nad pewnymi sprawami głębiej zastanowić.

• Do kupienia