Lost Friends 2

Okładka książki Lost Friends 2 Aleksandra Negrońska
Okładka książki Lost Friends 2
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 8) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 8)
NieZwykłe
2024-03-27
2024-03-27

Bardzo mi przykro że moja ukochana seria się skończyła, bardzo przyzwyczaiłam się do bohaterów i wydarzeń w książce. Jest to zdecydowanie moja ulubiona część. Wszystko jest bardzo dobrze napisane- widać poprawę umiejętności pisarskich z części na część! Ta seria wciągnęła mnie w czytanie i jeszcze bardzo długo pozostanę za to wdzięczna. Jest to seria która pokazuje jaki wpływ na życie mają podejmowane przez nas decyzje. Bardzo polecam!!

[reklama]

[Spoilery poprzednich części!]

Ostatni tom friendsów. Bardzo dziwnie mi z tym jest. Od prawie dwóch lat friendsi towarzyszyli mi; widziałam zapowiedzi kolejnych tomów, premiery ich. Aż tu nagle k o n i e c.

Cudownie było wrócić (już po raz ostatni) do ekipy z Londynu. Zwłaszcza po niespodziewanym zakończeniu 𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐟𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬. Byłam ciekawa w jakim kierunku się to wszystko rozwinie, a w szczególności cała sprawa z małym Nicolasem, związek Collina i Freddiego oraz ciąża Lottie.

Ogromnym plusem dla mnie jest przemiana Mike’a z zadufanego w sobie chłopaka w dojrzałego mężczyznę, który dba o ważne dla niego osoby. Byłam i tak naprawdę nadal jestem pod ogromnym wrażeniem 🫣
Polly również w pewien sposób się poprawiła na plus, jednak nie była to tak drastyczna zmiana, jak w przypadku Torresa.

𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐟𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 2 jest książka o Polly i Mike’u, mimo to trochę brakowało mi ich historii. Nie było ich mało, ale jednocześnie niewystarczająco dużo zważając na to, iż jest to ich historia. W porównaniu do poprzednich tomów i tego jak wyglądały perspektywy Lilianny i Willa w ich książkach, to w 𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐟𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 2 brakuje mi głównych bohaterów :(
Mam wrażenie, że skupiliśmy się na rozwiązywaniu wszystkich otwartych wątków, a zapomnieliśmy trochę o naszych protagonistach. Co nie jest też najgorsze, ponieważ sprawy pobocznych bohaterów równie mocno mnie interesowały.

Już w poprzednich częściach bardzo zaintrygował mnie wątek popularności naszych bohaterów. Ten tom szczególnie pokazał negatywy sławy i to jakie konsekwencje niesie jeden malutki błąd w świecie show biznesu…

Bardzo lubię styl pisania Oli i również tym razem mnie nie zawiódł. Autorka przedstawia wszystko bardzo fajny sposób dzięki swojemu doskonałemu piórze ❤️‍🩹
Nie mogłabym nie wspomnieć o ikonicznych tekstach bohaterów. Te momenty w jej książkach uwielbiam najbardziej! Uwierzcie mi; Ola Negrońska jest królową ikonicznych tekstów 🤭

Kocham i starsze i młodsze pokolenie, oba mają w sobie coś specjalnego, niebanalnego. Są oni nietuzinkowi i jedyni w swoim rodzaju. To był ogromny zaszczyt móc poznać tak cudownych bohaterów. Chociaż nie, to nie są zwykli bohaterowie; to rodzina 🥹

Tą recenzją pragnę pożegnać serię 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 i jej wszystkich bohaterów. To był cudowny czas. Żegnajcie, ale nie na długo, bo na pewno spotkamy się jeszcze przy rereadach 🥹

~with love,
P. 🎀

[reklama]

[Spoilery poprzednich części!]

✨ RECENZJA PATRONACKA ✨

📚Lost Friends 2📚
Od @ola_negroni 🥰

[współpraca reklamowa] @wydawnictwoniezwykle ✨

„Czułem, że to ja rządze swoim życiem i że robię to dobrze. Bo „dobrze” w moim mniemaniu oznaczało, że robię to, co daje mi szczęście.”

Na początku ogromnie chce podziękować @ola_negroni za zaufanie i możliwość patronowania całego nowego pokolenia! 🥹💜 jestem ogromnie wdzięczna i szczęśliwa! 💜 Dziękuje dziękuje dziękuje! 💜

🌸 „Lost Friends 2” to ostatni tom z serii „Friends.” Historia, która zawładnęła moim sercem i umysłem. Stała się domem, bezpiecznym i komfortowym miejscem. Jedna z najpiękniejszych przygód właśnie dobiega końca. Zawsze będę wspominać ją z uśmiechem na twarzy i ekscytacją.
Dostajemy tu ciąg dalszy historii młodego pokolenia. Aleksandra Negrońska stworzyła coś niesamowicie wciągającego i interesującego. Ta historia zamknie wszystkie wątki. Sprawi, że będziemy płakać, śmiać się, czuć smutek i żal, jak również rozmiłowanie i szczęście.
Nie wiedziałam, że tak się da, ale z każdą nową książką styl pisania Aleksandry Negrońskiej jest jeszcze lepszy. Pisze ona lekko, przyjemnie, ciekawie i wciągająco. Czuć, że autorka odnajduję się w tym co robi. Wychodzi jej to doskonale.
Kocham każdego bohatera spod pióra Oli. Ich kreacja jest idealna. Mają nadane takie cechy charakteru, przez które nabierają autentyczności. Popełniają błędy jak każdy z nas.
Michael Torres po przykrych wydarzeniach musi całkowicie zmienić swoje życie. Sytuacja jest stresująca, przytłaczająca i smutna. Całe szczęście ma rodzine i przyjaciół, którzy zawsze służą wsparciem i pomocą. Podjął się ważnego i trudnego zadania. Lecz z taką ekipą na pewno sobie poradzi. Zauważamy w nim sporą zmianę. Dorósł i jego decyzje stają się poważniejsze. Nadal pozostaje bezczelny i uszczypliwy, ale jemu akurat dodaje to uroku. Wciąż popełnia błędy, ale kto się ich nie dopuszcza? Sprawiają, że się na nich uczymy i kształtujemy nasz charakter. Michael Torres jest postacią, którą kocham dosłownie za wszystko. Nie jest idealny, ale wartościowy.
Dostajemy tu również rozwinięta relację Mike’a i Polly. To jakim wzajemnym wsparciem się darzyli jest imponujące. Są swoimi przeciwieństwami, ale mimo wszystko razem potrafią się śmiać, smucić, bawić i miło spędzać czas. Ich toksyczna relacja zmienia się w coś pięknego, momentami szalonego i wartościowego. Kocham ich z całego serca.
Harry i Eva w tym tomie totalnie skradli moje uwielbienie. Kocham w nich to, że zawsze wyciągają pomocną dłoń. Byli cudownym wsparciem dla Mike’a i Nicco.
Dostajemy tu również rozwinięty wątek bliźniaków. Collin i Elliot przezywają swoje trudne i stresujące sytuację. Dowiemy się, co się u nich dzieje i czy wszystko pójdzie po ich myśli. Nie będzie kolorowo, ale każdy zasługuje na szczęśliwe zakończenie, prawda?
Kocham Kendall i Zane’a. Ta dwójka zawsze będzie w moim sercu. Są wspaniałymi rodzicami. Owszem nie są idealni, ale ich starania są cudowne. Zawsze swoje dzieci będą darzyć wsparciem, zrozumieniem i pomocą.
Moim kolejnym ulubionym wątkiem oczywiście jest ciąg dalszy losów Williama i Lilliany. Cieszę się, że mogłam poznać ich dalszą historię. Nie są idealni, ciągle się kłócą, ale to jakim szacunkiem i wsparciem się darzą, jest piękne. Dzieje się u nich wiele i uwierzcie, że będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni. Kocham ich mocno!
Każda postać, którą stworzyła Ola dostaje swoje zakończenie. Uwielbiam to, że dostajemy ich perspektywy i dowiadujemy się z każdego punktu widzenia, co dany bohater przeżywa i czuję. Jestem dumna z każdego z nich. Stali się wspaniałymi i wartościowymi osobami.
Aleksandra Negrońska stworzyła historię, którą pokocha wielu czytelników. Fabuła pomimo, że obszerna i skupia się na wielu wątkach jest świetnie dopracowana. Pokażę nam piękną przyjaźń, wspaniałą rodzinę i cudowne pierwsze miłości.
„Lost Friends 2” wywoła w nas ogrom emocji. Nie obędzie się bez łez, jak również nerwów i stresu. Wielokrotnie odczujemy radość, rozmiłowanie i szczęście. Emocjonalna jazda jak na rollercoasterze. Uwielbiam to z całego serca!
Nie mogę uwierzyć, że to już koniec tej wspaniałej ekipy. Czas spędzony z nimi był cudowny i niezapomniany. Odnalazłam tu siebie i na pewno wielokrotnie do niej wrócę. Czy to myślami, czy ponownym przeczytaniem. W serii Friends każdy odnajdzie coś dla siebie. Pokaże, że dorosłość nie jest łatwa, a każdy problem, nawet młodej osoby jest warty uwagi, pomocy i wsparcia. Aleksandra Negrońska stworzyła coś wspaniałego i godnego zapamiętania. Cieszę się, że mogłam poznać tą historię i być jej częścią.
Czytajcie serię Friends i odnajdujecie w niej swój komfort! Ogromnie polecam! 🌸

📚 ♾️/5

✨ RECENZJA PATRONACKA ✨

📚Lost Friends 2📚
Od @ola_negroni 🥰

[współpraca reklamowa] @wydawnictwoniezwykle ✨

Cała seria bardzo mocno TOP! Zakochałam się w niej. Przedstawia problemy życiowe młodych ludzi ale też wspaniałą przyjaźń. Książka wiele razy mnie wzruszyła . Zdecydowanie mogę ją polecić !

JESTEM ZAKOCHANA.
Bardzo smutno, ze to już koniec. Prawdę mówiąc autorka ma otwarte drzwi, jeśli kiedyś chciałaby kontynuować serie. Ta część była naprawdę świetna - dużo radości, śmiechu, wzruszeń. Ciesze się, ze nie rzuciłam tej serii po pierwszych dwóch tomach, ponieważ cala reszta jest zdecydowanie TOP. Uważam, ze ma zbyt mały rozgłos jak na to jak wciągająca jest to książka. POLECANKO! Już tęsknię za cala ekipa. 🥰

JESTEM ZAKOCHANA.

Epicka książka!

Epicka książka!

Piekne zakończę czytane z uśmiechem na ustach

Piekne zakończę czytane z uśmiechem na ustach

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

”Lost Friends 2” Friends #8 Aleksandra Negrońska

5/5 ⭐️

„- Każdy w życiu poznaje dwie wyjątkowe osoby. Jedna, z którą łączy cię niesamowita miłość. Z którą się kłócisz, ranisz, ale niesamowicie kochasz. I druga, która jest twoją bratnią duszą. Możesz być z nią szczęśliwy, świetnie się dogadywać. Ale mimo wszystko to przy usłyszeniu imienia tej pierwszej zawsze będzie szybciej biło ci serce, z nią zawsze będziesz miał intensywniejsze wspomnienia.”

Składam zażalenie.

Dlaczego to już koniec? Dlaczego czuję taką pustkę w sercu? Dlaczego czuję, jakbym rozstała się z ważną częścią mnie?

No chyba właśnie dlatego, że ta seria jest bardzo bliska mojemu sercu. Jest.. właśnie częścią mnie.
Czytałam ją tyle razy po nocach na wattpadzie, po kryjomu w pracy..
Czytałam ją, kiedy miałam gorsze dni i potrzebowałam się pośmiać i kiedy miałam te lepsze dni - tak po prostu, żeby mieć jeszcze lepszy humor.
Płakałam, śmiałam się i tak w kółko, przez wszystkie części.
Cztery wattpadowe.
Osiem papierowych.
Będę to powtarzać zawsze - to jest seria, która sprawia, że czuję się komfortowo, po prostu.

Nie powiem wam, co działo się w tej części. W końcu jest to ostatni tom i wszystko co chciałabym wam zdradzić, byłoby dużym spoilerem.
Powiem tylko, że to jest godne zakończenie całej serii. Takiego zakończenia pragnęłam dla tych postaci.

W moich uczuciach bez zmian. Nadal kocham Mike’a, Zane’a, Willa, Nellsona Collina i Elliota. Tak samo jak Lily, Polly, Evę i Kenny.
W sumie większość bohaterów w tej serii zyskało moją sympatię.

Było dużo śmiechu, dużo wzruszeń i dużo łez. Czyli w sumie nic się nie zmieniło od pierwszego tomu w tym temacie.
Za to zmieniło się jedno - Ola naprawdę nabrała wprawy w pisaniu. Widać progres w porównaniu do pierwszej części, a przy tym nadal czyta się to po prostu lekko i przyjemnie.

Juniorzy również wydorośleli. Z nastolatków, którzy popełniali masę złych decyzji stali się.. Młodymi dorosłymi, którzy nadal robią głupoty, ale ich myślenie jest zdecydowanie dojrzalsze.
Szczególnie dużą przemianę przeszli Mike i Collin, chociaż ten drugi zdecydowanie później.
A dzięki tym zmianom, uplasowali się w top 3 moich ulubionych bohaterów tej serii.
Pierwszy niezmiennie jest Zane 🖤

Z perspektywy czasu zauważyłam też, że ekipa juniorów jest bliższa mojemu sercu. Zawsze myślałam, że wolę pierwsze części, kiedy główne skrzypce grali Zee i Kenny, a jednak po przeczytaniu papieru stwierdzam, że to wątki ich dzieci bardziej mnie porwały.
Już to kiedyś mówiłam, ale ta seria ma dla mnie tendencję wzrostową.

Strasznie mi smutno, że rozstaje się z ekpią z Londynu, ale nic nie trwa wiecznie..
Pocieszam się tym, że niedługo na pewno przeczytam tę serię po raz.. szósty? Przestałam to liczyć 😂

„- Więc… Jeśli ktokolwiek z was jakoś utożsamia się z tą piosenką, to wiedzcie, że tak nie musi być zawsze. Wiedzcie, że któregoś dnia wasze życie może się zmienić i już nie będziecie uważać, że lepiej wam w samotności. Tego wam wszystkim życzę.”

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

”Lost Friends 2” Friends #8 Aleksandra Negrońska

5/5 ⭐️

Może nie jest to jakaś wybitna literatura. Ale, Boże jest fantastyczna! Przez tą książkę dosłownie się płynie. Przedstawiona przyjaźń między bohaterami jest cudowna, a samo zakończenie to taki plasterek na serduszko. Zdecydowanie będę polecać każdemu ❤️

Fantastyczna seria.
Bardzo zżyłam się z bohaterami i ich historią więc ciężko będzie mi się z nimi żegnać.
Podoba mi się, że pojawiają się również małe epizody z bohaterami serii „Clone”😍.
Będę tęsknić😊

Fantastyczna seria.