New Friends 2

Okładka książki New Friends 2 Aleksandra Negrońska
Okładka książki New Friends 2
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 6)
NieZwykłe
2023-11-29
2023-11-29

Uwielbiam książki pani Aleksandry.

Uwielbiam książki pani Aleksandry.

4,75/5 ⭐
"New Friends 2" było świetne. Przyjemniej mi się tą książkę czytało, w porównaniu z poprzednim tomem. Ten wszystko ładnie wyjaśnił i pokazał, że oni mogą zawsze na sobie polegać. Naprawdę, uwielbiam nowe pokolenie w serii "Friends", chociaż do starszego pokolenia mam większy sentyment. Może to kwestia indywidualna, ale czegoś zabrakło w tej książce. Mimo to polecam ją!

4,75/5 ⭐

[Audiobook]
Troszeczkę gorsza od poprzedniej części, ale wciąż naprawdę świetnie się bawiłam♥️

[Audiobook]

Fajnie się czyta ale ciągle mam problemy z odgadnięciem kto jest czyim dzieckiem :)

Tutuł przyjemny, porusza wiele problemów, ale dalej jest bardzo łatwy w czytaniu. Bardzo wciąga

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

„𝐇𝐨𝐥𝐝 𝐦𝐲 𝐡𝐚𝐧𝐝
𝐘𝐨𝐮 𝐰𝐨𝐧’𝐭 𝐟𝐞𝐞𝐥 𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐚𝐢𝐧 𝐚𝐠𝐚𝐢𝐧
𝐈’𝐦 𝐬𝐨𝐫𝐫𝐲 𝐟𝐨𝐫 𝐩𝐮𝐭𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐥𝐥 𝐭𝐡𝐞 𝐛𝐥𝐚𝐦𝐞
𝐎𝐧 𝐲𝐨𝐮”

Po dość szokującym zakończeniu 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 z niecierpliwością czekałam na kontynuację losów Lily i Will’a. Chciałam się dowiedzieć, w jaki sposób potoczy się ich relacja i czy wszystko wróci do normy.
Wyjazd Lilliany zszokował wszystkich, nawet ją samą, jednak najbardziej Williama, mimo że sam ją odwiózł na lotnisko. Przez dłuższy czas nikt nie miał kontaktu z Lily i o wszystkim dowiadywali się z jej mediów społecznościowych. Przyznam, że było to dość dziecinne zachowanie z jej strony. Postanowiła uciec od problemów, niż je ze wszystkimi wyjaśnić. Ten proces pojawiał się w książce wielokrotnie i muszę przyznać, że zaczynało mnie to trochę denerwować. W końcu dziewczyna miała lada moment skończyć osiemnaście lat.

Mimo tej jednej wady, to naprawdę lubię Lily. Jest ona naprawdę kochającą osobą, która będzie w stanie skoczyć w ogień za rodziną. Jak wszyscy wiemy; Lilliana pracuje dość intensywnie jako modelka. W 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 𝟐 został ten wątek podtrzymany, jednak tym razem możemy dostrzec ciemną stronę tego zawodu i to, jak sława może mieć złe skutki na psychice człowieka ❤️‍🩹

Williama pokochałam już w pierwszej części jego historii i to uczucie pozostało w 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 𝟐. Jest on cudowny, mega kochany i bardzo wyrozumiały. Autorka w tej części pokazała nam też jego słabości. Ciągła chęć bycia doskonałym, perfekcjonizm oraz brak odpoczynku. Gdy te wszystkie rzeczy się skumulowały… to nie było zbyt dobrze, jeśli mogę to tak stwierdzić. Uważam, że w 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 został on przedstawiony jako osobę, z której trzeba brać przykład, człowieka bez skaz. Bardzo podobało mi się to, że w 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 𝟐 już tak nie było i mogliśmy ujrzeć w Williamie człowieka, który również popełnia błędy 🩶

W tej części poznajemy lepiej Mike’a i Polly, których relacja jest… no cóż, dosyć burzliwa. Nie jest idealna, często wręcz dramatyczna. W wielu momentach Mike mnie denerwował i miałam ochotę wejść do książki i go udusić za to, co robił Polly. Jednak potem większość rzeczy znalazła swoje wytłumaczenie, które złamało moje serce 🥺
Mike to naprawdę skrzywdzona postać, która została niedoceniona i czuję, że czytając jego historię zrozumiem go i jego niektóre zachowania, na które nadal nie mam dobrego wytłumaczenia ❤️‍🩹

Polly jednak, jako jedna z Howardów, jest cudowna. To naprawdę świetna przyjaciółka, siostra, córka i dziewczyna. Jej serce doświadczyło kilku złamań, na co pod żadnym pozorem nie zasłużyła 🥺

Uważam, że epilog 𝐍𝐞𝐰 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 𝟐 jest małym wprowadzeniem do historii Polly i Mike’a 🫶🏻

Jak wiecie książki Aleksandry Negrońskiej uwielbiam! Humor w jej książkach jest niesamowity, bohaterowie doskonale wykreowani, a fabuła naprawdę wciągająca! Seria 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬 jest moją absolutnie ulubioną spod jej pióra, a nowe pokolenie już tym bardziej utwierdziło mnie w tym przekonaniu 🥹

Z niecierpliwością czekam na 𝐋𝐨𝐬𝐭 𝐅𝐫𝐢𝐞𝐧𝐝𝐬, aby dowiedzieć się, co dalej u naszych szalonych dzieciaków 🩶

~with love,

𝐈’𝐦 𝐬𝐨𝐫𝐫𝐲 𝐟𝐨𝐫 𝐩𝐮𝐭𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐥𝐥 𝐭𝐡𝐞 𝐛𝐥𝐚𝐦𝐞
𝐎𝐧...

Kocham tą serię po prostu ona jest cudowna

Kocham tą serię po prostu ona jest cudowna

Chyba najgorsza część ze wszystkich. Rozumiem, że to książka dla młodych osób, ale ilość przekleństw to jest dramat. Serio, naprawdę można napisać fajne dialogi nastolatków bez przekleństw w każdym zdaniu. Nie wiem co się stało, ale widać dużą różnicę w porównaniu do wcześniejszych książek autorki.

Ponownie nie zawiodłam się na historii opowiedzianej przez autorkę. Postacie wygenerowane przez nią w nowym pokoleniu są bardzo intrygujące.

Z części na część coraz bardziej wielbię tę serię. Kocham tę serię nad rzycie, wszystkie książki od Oli skradły moje serce i zostaną ze mną na długo. Dalsze losy młodego pokolenia. W życiu młodych nieco się skomplikowało, ale Nie martwicie się nie brak tu starszych, którzy udzielają się w rodzicielstwie i wspierają swoje dzieci w ich trudnościach. W tej części jest trochę mniej bohaterów i w poprzedniej jednak to nie oznacza, że mniej die dzieje, bo akurat dzieje się dużo więcej. Kocham to jak moi ulubieńcy z pierwszych części są rodzicami i jak stoją murem za swoimi dziećmi i Kocham przyjaźń Liliany i Mike'a, bo to jak jest to przedstawione, to jak on zdał sobie sprawę, że ona jest bardzo ważna osobą jest cudowne i aż uroniłam łezkę podczas czytania. Jeżeli nie czytaliście jeszcze tej serii, to gorąco polecam.

Dodaj cytat z książki New Friends 2