Hellish Heat - edycja specjalna

Okładka książki Hellish Heat - edycja specjalna Weronika Plota
Okładka książki Hellish Heat - edycja specjalna
Weronika Plota Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hellish (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hellish (tom 1)
NieZwykłe
2024-02-16
2023-04-26
New Adult

📚“Hellish Heat” to książka, która od dłuższego czasu mnie kusiła, zwłaszcza, że z każdej strony docierały do mnie same pozytywne opinie na jej temat. Kiedy nadszedł w końcu jej czas, ku mojemu przerażeniu, nie potrafiłam się w nią wciągnąć. Był nawet moment, gdy zastanawiałam się, czy to ze mną jest coś nie tak, bo wstęp nie przypadł mi do gustu. Po krótkiej przerwie od czytania podjęłam próbę kontynuacji i na szczęście nie żałuję. Sama nie wiem, dlaczego na początku tak się zraziłam. Być może nie odpowiadał mi sposób, w jaki autorka przedstawiła relację Aurory i Mateo. Wydawało mi się to naprawdę dziwne, że dziewczyna darzyła starszego brata tak skrajnym uwielbieniem. Irytował mnie też wątek matki, która ślepo brnęła w kłamstwa i kazała składać swoim dzieciom jakieś dziwne obietnice. Z każdą kolejną stroną wszystko nabierało jakiegoś sensu, jednak na końcu działo się aż za dużo.
Nicholas to tajemnicza postać z trudną przeszłością. Gdy w jego życiu pojawia się Aurora, chłopak nawet nie wie, kiedy traci dla niej głowę.
Historia ma bardzo duży potencjał, dlatego bez wahania sięgnęłam po kolejną część. Odnoszę jednak wrażenie, że wstęp serii powinien być napisany lepiej - tak, aby nie zniechęcać czytelnika już na samym początku.

Od pierwszej strony ta książka wzbudziła we mnie dość duże emocje, ponieważ na pozór jest to opowieść o losie dwóch w teorii obcy dla siebie osób, jednak z czasem odkrywają oni jak podobni są do siebie.
Widać, że autorka chciała pokazać tutaj z jednej strony to nastoletnie życie, wplatając wątek poznania się z przyjaciółmi starszego brata jednak dodatkowo dodała smaczek dorosłego życia z ciężkimi decyzjami i nieraz naprawdę trudnymi momentami.
Jednak moim zdaniem jest to za dużo toksyczności i niezdecydowania .Główna bohaterka, która została już nieraz skrzywdzona przez Nicholasa, a pomimo to wszystko do niego wraca ludzie, czytając tę książkę mogą mieć wrażenie, że po wszystkim, co się dzieje będzie przerwa będzie zmiana fabuły, ale za chwilę i tak oni lądują w łóżku rozumiem, że w opowieściach musi być pewien plot twist, ale tutaj, czytając to miałam naprawdę mieszane uczucia co do tego. Jednak pomimo tych dziwnych wrażeń na temat zachowania głównej bohaterki w kierunku do Nicholasa moim zdaniem naprawdę jest to książka warta przeczytania i za chwilę biorę się za drugą część.

Ciężko cokolwiek napisać o tej książce. Czy osoba o dobrym sercu może być tak naprawdę złym człowiekiem ? I tak samo czy czarny charakter może kochać ? Miłość, intrygi, tajemnice, poświęcenie, morderstwo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hellish Heat, zbierałam się do tego bardzo długo. Szczerze mówiąc, nie mogłam. Ale po jakimś czasie się wzięła i... OMG jakie to jest super! Dosłownie Nicolas ❤️ chociaż po tym zdarzeniu z matką Aurory, strasznie serce mnie zabolało i dotknęło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dziwna książka, choć musze powiedzieć, że bardzo wciągająca. Początek w ogóle mnie nie zachęcił i zastanawiałam się czy ją skończę. Na szczęście się rozkręciła. W momencie poznania bohaterów relacja między rodzeństwem po prostu dziwna. Książka pełna tajemnic. Jest też romans i bezwzględne porachunki mafijne. Bardzo polubiłam Aurorę i Nicholasa, ale po zakończeniu nie wiem czy sięgnę po II tom.

Niestety bardzo duży zawód. Napisana bardzo infantylnie, z błędami, czasami nawet w sposób niezrozumiały. Niezrozumiałe wątki, sytuacje i pewne rzeczy totalnie bez kontekstu. Dla mnie zdecydowanie słabo, ale daję 4, bo jednak przeczytałam, chociaż na początku było ciężko (relacja 17 letniej dziewczyny z kilka lat starszym bratem bardzo dziwaczna).

🤔Doświadczyliście kiedyś déjà vu?
Czytając „Hellish Heat” od @helliautorka, dłuższy czas miałam wrażenie, że już to kiedyś gdzieś widziałam.🙄 Jestem jednak przekonana, że tej konkretnej książki nigdy wcześniej nie czytałam. Mimo wielu dobrych opinii o tej książce, długo zbierałam się do tego, by ją przeczytać. Gdy jednak w końcu po nią sięgnęłam, nie okazała się taka, jak twierdzili inni.

👩🏽Aurora to 17-letnia pragmatyczka, która bierze udział w nielegalnych walkach bokserskich, by zarobić pieniądze. Bardzo związana ze swoim bratem, jedynie w nim ma oparcie. Gdy odkrywają, że ich matka latami ich oszukiwała, dziewczyna musi podjąć decyzję, czy prowadzi śledztwo, czy pozostaje posłuszna matce.
🧑🏻Nicholas jest skrytym, małomównym, mrocznym chłopakiem. Przez lata manipulowany i kierowany przez ojca. Do czego jest zdolny? Czy jego nonszalancki styl bycia jest prawdziwy?
Nie wszystko wydaje się być takie, na jakie wygląda. Nie wszystkie złe uczynki muszą być czynione przez złych ludzi. Czasami po prostu nie ma wyboru. Rodzina kształtuje nasze poglądy, normy i zasady moralne. Pozostawiony ślad w psychice może prowadzić do spaczonego oglądu na świat.

Szczerze? To nie mam za dużo do napisania o związku tej dwójki. Ciężko było mi uwierzyć w ich wielką miłość. Do tej pory nie wiem skąd ona się wzięła. Autorka tak dużo czasu poświęciła na mnogość intryg w tej książce, że spłyciła w moim odczuciu ich relację oraz inne relacje opisane w książce również. Wszystkie są niestety niewiarygodne, czy to z bratem, matką, ojcem lub nowo poznanymi osobami.

Miałam duże nadzieje to tej powieści, niestety nie spełniła moich oczekiwań. Ogólny pomysł na fabułę nie był może innowacyjny, ale miał potencjał. W moim mniemaniu jednak za dużo się tutaj dzieje. I o ile sekrety rodzinne mnie wciągnęły, to cała reszta już niestety nie.
Muszę jednak przyznać – takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Ocena: 💙💙💙🤍🤍
💋💋Do usłyszenia!💋💋

🤔Doświadczyliście kiedyś déjà vu?

Cała fabuła książki jest ciekawa, oparta na przeróżnych tajemnicach oraz kłamstwach zarówno tych rodzinnych jak i tych w przyjaźni. Kilka kwestii mocno minie nurtowało o których pisać nie chce aby wam nie zostawić spoilerów ale wszystko stopniowo się wyjaśniało.
Mamy też wątek romantyczny, wiadomo im bliżej końca tym więcej się dzieje.
Perspektywa dwóch osób.
Generalnie dobrze mi się czytało tę książkę, jest ciekawa, intrygująca momentami zabawna. To był naprawdę dobrze spędzony czas. Polecam

Mamy też wątek romantyczny, wiadomo im bliżej końca tym więcej się dzieje.
Perspektywa dwóch osób.
Generalnie...

Nie do końca rozumiem popularności serii. Niby miała być mroczna i pokręcona, a jest taka trochę banalna. Postacią która przypadła mi najbardziej do gustu jest Isaac.

Cudowna mroczna historia bardzo polecam dla osób ze starszego grona.

Cudowna mroczna historia bardzo polecam dla osób ze starszego grona.

• Romans

Weronika Plota Hellish Heat Zobacz więcej