Błękitna krew

Okładka książki Błękitna krew Michelle Hercules
Okładka książki Błękitna krew
Michelle Hercules Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Blueblood Vampires (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Blueblood Vampires (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-03-22
2023-03-22
9788383211992
Ischim Odorowicz-Śliwa

Spodziewałam się, że wskoczymy dokładnie w to samo miejsce, w którym skończyliśmy pierwszy tom, dlatego tym większe było moje rozczarowanie, gdy cofnęliśmy się sporo wstecz i dopiero w połowie wydarzenia się zazębiły i zaczęła się właściwa akcja. Dlatego też początkowo okropnie się nudziłam i dopiero druga połowa mnie zaciekawiła i naprawdę wciągnęła.

Tak naprawdę ta seria nie jest w ogóle oryginalna - wiedźmy, wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni - znamy to wszystko skądś, prawda? Ale jest przyjemna w odbiorze i mega mnie ciekawi ta właśnie tajemnica w tle i historia ich wszystkich. Tylko serio wolałabym nie powtarzać w kółko niektórych wydarzeń i nie czekać pół książki aż zacznie się dziać akcja... Pod tym względem pierwszy tom był o niebo lepszy i trochę się boję trzeciego, bo nie chcę znowu tego samego schematu...

Tak naprawdę ta...

Kocham niezobowiązujące historie, do których mogę usiąść i wiedzieć, że będą przyjemną rozrywką i umilą mi czas. Między tymi łzawymi, albo skomplikowanymi fantastycznymi światami, w które również lubię się zagłębiać.

Do takich książek mogę zaliczyć serie Blueblood Vampires. Za mną już drugi tom czyli „Błękitna krew” i kurczę… jestem trzy razy na tak! Poprzedni tom potraktowałam czysto rozrywkowo bez jakiś większych oczekiwań i w sumie to nawet dobrze bo był świetna rozrywką chociaż bez dużego efektu wow. Ale tym razem naprawdę jestem pod wrażeniem, bo ten drugi tom… wypada o wiele lepiej fabularnie, a dodatkowo jest świetną rozrywką. Taka sytuacja win-win. ✨🧛🏻‍♂️

Historia Aurory i Saxona zaczyna się od małego skoku w przeszłość, żeby dopiero później zabrać czytelników w czas po „Mrocznym księciu”. Mam nadzieje, że jesteście gotowi na gorącą powieść, w której mocno iskrzy pomiędzy butną czarownicą, a pięćsetletnim, dzikim i brutalnym wampirem. A żeby troszkę jeszcze skomplikować historię ta relacja może doprowadzić do wojny między magami i wampirami.

Wciągająca, magiczna, dynamiczna i przede wszystkim - pikantna. 🌶

Jeżeli lubicie połączenie magicznych istot i niegrzecznych historii to „Błękitna krew” jest dla Was. Jednak jeżeli nie znacie poprzedniego tomu pamiętajcie, żeby zacząć od początku! ✨

W drugim tomie tez dużo się dzieje , i przyznaje ze wciąga tak samo jak pierwsza częśc. Jak ktoś lubi takie tajemnicze klimaty to polecam, świetnie się czyta.

🌺 Recenzja 🌺

Aurora Leal jest córką Najwyższej Czarownicy. W przyszłości przejmie to stanowisko, ale już teraz uważa się ją za zakazany owoc. Z kolei wampir Saxon ma bardzo lekkomyślne podejście do wszystkiego, choć nawet jemu nie udaje się przejść z obojętnością obok młodej czarownicy. To jedno spotkanie będzie miało dla nich ogromne konsekwencje i nawet nie spodziewają się, co dokładnie może oznaczać dla innych.

„Błękitna krew” to drugi tom z serii „Blueblood vampires”. Aurora od dawna wiedziała, że przejmie rolę swojej matki, ale nigdy nie przypuszczała, że narzuci jej ona partnera, za którego ma wyjść za mąż. Dziewczyna nie za bardzo lubi przestrzegać zasady, ze względu na swoją buntowniczą naturę, co czasami ściąga na nią kłopoty. Stworzyła wokół siebie mur, bo woli zachować obojętność, niż narażać się na kolejny zawód, co widać trochę w jej zachowaniu do Saxona. To po nim bardziej widać rodzące się uczucia. Ona jest komuś obiecana, za to ich potencjalny związek mógłby rozpętać wojnę między wampirami a czarownicami. Saxon to arogancki i pewny siebie mężczyzną, który już od dawna ma na oku Aurorę, ale wie, że nikt nie poprze relacji między wampirem a wiedźmą. Jednak od samego początku między tą dwójką dzieje się bardzo dużo, co im obojgu ciężko powstrzymać. Żadne z nich nie wiedziało, że jedna chwila sparuje ich, a jednocześnie doprowadzi do skutków, które mogą być katastrofalne.

Twórczość Michelle Hercules bardzo lubię, choć jej odsłona z gatunku fantastyki mnie lekko zaskoczyła. Pierwszy tom mi się podobał, ale ten dla mnie był lepszy. Ostatnio bardzo chętnie czytałabym ciągle o wampirach, a to połączenie z czarownicą wydawało się być jeszcze ciekawsze i rzeczywiście takie było. Strasznie szybko przeczytałam tę książkę, zdecydowanie za szybko i trochę ciężko było mi się rozstać z bohaterami, bo polubiłam ich, ale mam nadzieję, że w kolejnym tomie będzie jakaś wzmianka o nich.

🌺 Recenzja 🌺

Powiem szczerze, że cieszę się, że ją sobie zakupiłam...jednak wampirki i czarownice to mój klimat 😁 ale poważnie, poczucie humoru i erotyzm Saxona powala, te przyciąganie jakie łączy go z Aurorą jest elektryzujące...czysta przyjemność czytania i poznawania, czekam na kolejny tom na pewno po niego sięgnę...magia jak dla mnie, lekka zabawna i przyjemna w sam raz na odpoczynek 🔥🌶🌶🌶

Dobrze się czytał czasami się dłużyła ale ogólnie fajna

Dobrze się czytał czasami się dłużyła ale ogólnie fajna

6/10

6/10

Wciąga tak jak pierwsza część.

Wciąga tak jak pierwsza część.

Nieco lepsza niż tom pierwszy. Miłość z przeszkodami, niechciane małżeństwo, gorąca miłość, wampiry, czarownice, smoki. Dobry romansik new adult na deszczowy, urlopowy dzień.

jeszcze fajniejsze od 1 tomu. nie moge sie doczekac kolejnego.

jeszcze fajniejsze od 1 tomu. nie moge sie doczekac kolejnego.

• Ebooki
  • Romans

Dodaj cytat z książki Błękitna krew