Mroczny książe

Okładka książki Mroczny książe Michelle Hercules
Okładka książki Mroczny książe
Michelle Hercules Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Blueblood Vampires (tom 1) literatura obyczajowa, romans
34 str. 34 min.
Blueblood Vampires (tom 1)
Dark Prince
Niegrzeczne książki
2022-11-23
2022-11-23
34 min.
Ischim Odorowicz-Śliwa
dark romance romance romans erotyk romantasy paranormal vampires wampiry

Potencjał był, ale się zmył.
Czytelnicy nie otrzymują żadnego powodu, dla którego brat Vivi jest dla niej ważny i dlaczego go kocha. Przyjmuje rady od nieznajomych i jest łatwym łupem. Mam też wrażenie, że postacie nie mają żadnego rozwoju. Również Vivienne przez długi czas nie je i nie pije. Jak? Są też rzeczy, które nie są wyjaśnione. Nie widzę momentu, w którym się zakochali.

Potencjał był, ale się zmył.

Vivi jest gotowa zrobić dla swojego brata wszystko, nawet jeśli ten co chwilę ładuje się w tarapaty i tym razem zadarł z kimś potężnym. Dziewczyna, by uratować jego życie, musi zdobyć pewną rzecz od niezwykle osobliwego wampira, co budzi w niej strach. Luca budzi się po 90 latach hibernacji, ale teraz wszystko wygląda inaczej. Nie tylko w świecie krwiopijców, ale i prywatnie, gdy spotyka śmiertelniczkę, która jest arogancka, bezczelna i próbuje mu odebrać coś cennego. By utrzeć jej nosa, postanawia się zabawić. Tylko czy ich spotkanie było takie przypadkowe i będą sobie obojętni?

W moim odczuciu ta książka ma swoje wady i zalety, tylko niestety tego pierwszego jest trochę więcej. Mroczny książę to książka, którą czyta się ekspresowo, ale równie szybko zaciera się w pamięci. Dla mnie to paranormal romance dla dorosłych, w którym niestety zabrakło chemii. No przynajmniej ja jej nie czułam. Działo się za szybko i cóż czasami miałam takie „że co?”. Dużym minusem są moim zdaniem logiczne błędy, typu kopnięty wampir wyje z bólu, albo gdy w placówce są wampiry żywiące się krwią, bohaterka udająca ich też powinna, ale jako człowiek musi kombinować i jeść ludzkie jedzenie. I w sumie mogłaby, bo są w niej inni ludzie, ale nie - żywi się tylko słodyczami. Lubię słodkie, ale na jej miejscu dawno zapadłabym w śpiączkę cukrzycową.

Niewątpliwym plusem jest tutaj sam motyw magicznego świata, jego hierarchii, zasad i samych wampirów. To - muszę przyznać - podobało mi się bardzo. Drugim atutem jest język i styl pisania autorki - lekki i przyjemny w odbiorze. Bywa trochę zabawnie, pojawiają się tajemnice i niebezpieczeństwo.

Nie mogę jej polecić, bo chociaż przeczytałam, to mocno kręciłam nosem na te wszystkie wpadki. Z drugiej strony chciałam poznać zakończenie. Jeśli lubicie wampiry i lekkie opowieści, to Mroczny książę może się nadać jako przerywnik między cięższymi tematami.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Dawno nie czytałam nic o wampirach, kiedyś czytałam nagminnie takie powieści . Fajnie wrócić do krwiożerczych klimatów - tym razem dla dorosłych.
Książkę szybko się czyta jest wciągająca z klimatem klątwy gdzie jak jej nie pokona główny bohater to zapadnie na wieczną hibernację.
W tym przypadku denerwował mnie o dziwo główny bohater. Był strasznie irytujący i jak Był jego rozdział to aż chciało się go ominąć 😄
Tak to ciekawa książka warta polecenia

musialam porzucić audiobooka i przejsc na ebooka. lektorzy byli tak koszmarni, że MASAKRA! Nie szlo tego słuchac!!! Książka ogolnie spoko ale jak dla mnie za słabo dopracowana a chemii miedzy glownymi bohaterami to w ogole nie czuć. Idzie przeczytać (bo słuchac sie nie da) ale z ostatnia strona człowiek czuje jedynie rozczarowanie jakoscią ksiazki :/

Widząc tytuł przypomniała mi się książka Feehan o tym samym tytule, ale ta jest znacznie lepsza. Tylko te unikalne nazwy nie powalaja, ale jednej nie mogę nijak przeboleć - "zwyklaki". Kojarzy mi się co najwyżej z wilkołakami albo co gorsza zombiakami.

Podobał mi się styl, jakim została napisana ta książka. Czyta się ją szybko i przyjemnie, miejscami jest zabawna - można tak jak ja pochłonąć ją w jeden wieczór. Nie jest to może spektakularna historia, ani romans wywołujący szybsze bicie serca, ale mi się podobała.

Na polską wersję zrobiłam DNF na początku siódmego rozdziału - niestety ale sepleniący lektor to coś, czego nie zniosę i nie dałam rady, więc przerzuciłam się na angielską... i skończyłam w jeden dzień :O. Ogólnie tej książce jest daleko do ideału, nie wprowadza absolutnie nic nowego i mam wrażenie, że już to gdzieś wszystko widziałam... ale cholera, serio dobrze się bawiłam podczas słuchania, a to zakończenie... tak się nie robi! Dobrze, że wyszedł już drugi tom i nie muszę czekać rok, żeby się dowiedzieć co będzie dalej. Poza tym czy to dziwne, że poczułam ulgę, że iluś tam letni wampir nie zakochał się w zwykłej śmiertelniczce?

Niegrzeczna opowieść o wampirach w Salem, starej klątwie i miłości. Gdyby nie sceny seksu, byłaby to świetna powieść młodzieżowa, a tak mamy romans new adult. Nawet niezłe universum. Bohaterowie sztampowi, czarno-biali.

o jezusie

o jezusie

Brak większej logiki, płytkie dialogi oraz brak opisów uczuć. Bohaterowie w większości irytujący, przeczący sami sobie.

• Romans

Dodaj cytat z książki Mroczny książe