Redeemed

Okładka książki Redeemed Lauren Asher
Okładka książki Redeemed
Lauren Asher Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Brudne powietrze (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Brudne powietrze (tom 4)
Self Publishing
2021-01-27
2021-01-27

Pod koniec się nawet zasmarkałam 😭😭 cudowna książka

Pod koniec się nawet zasmarkałam 😭😭 cudowna książka

Ostatni tom (chyba) najlepszej serii o F1! Czas na Zbawienie.

Santiago Alatorre miał szansę zostać jednym z najlepszych kierowców F1, jednak jeden mały błąd zniszczył mu całą karierę. Teraz odcięty od świata, mieszka w uroczym włoskim miasteczku.
Chloe Carter nie miała łatwego życia i kiedy odrywa, że jej ojciec mieszka we Włoszech, wyjeżdża tam, aby go odnaleźć.
Przez przypadek ląduje na posesji Santiago, a potem w wyniku ciągu kilku zdarzeń oboje zaczęli udawać związek przed rodziną chłopaka. Wszystko początkowo idzie w miarę dobrze, jednak problem się pojawia, gdy do gry wchodzą uczucia, a ich czas się kończy...

Co ta książka ze mną zrobiła!!
Moje serce zostało roztrzaskane już na samym początku, a takiego obrotu spraw w ogóle się nie spodziewałam.
Tutaj motyw Formuły 1 jest tylko tłem całej historii, choć dalej jest ważny i ciągle się przeplata, choć ma zupełnie inny wymiar. Choć historia Santiago na tyle mnie zaciekawiła, że musiałam przeszukać internety i poszukać czy coś podobnego miało miejsce w realnym świecie.

Santiago w poprzednich tomach poznaliśmy jako uśmiechniętego i zabawnego chłopaka to teraz jest zupełnie innym człowiekiem. Po traumatycznych wydarzeniach sprzed kilku lat zamknął się w sobie, postawił na samotność i odciął się praktycznie od wszystkich. Miał problem z akceptacją siebie, jego pewność siebie była zerowa. Mimo że fizycznie właściwie czuł się dobrze, to psychicznie nie mógł ruszyć do przodu. Tak jakby potrzebował jakiegoś drogowskazu, światełka, które pokaże mu jak wrócić na właściwą drogę.
I właśnie wtedy pojawia się Chloe. Tej niepoprawnej optymistki po prostu nie da się nie lubić. Nie miała łatwego życia, jednak znajdowała piękno w każdej najmniejszej rzeczy. Uwielbiała haftować i była w tym naprawdę dobra. Jako jedna z nielicznych traktowała Santiago jak zwyczajnego człowieka, jak równego sobie.

Relacja Santiago i Chloe rozwijała się stopniowo i była naprawdę realistyczna. Granie zakochanych z każdym dniem wychodziło im coraz bardziej naturalnie, aż w pewnym momencie oboje zdają sobie sprawę, że tak prawdę wcale już nie udają, jednak pewne rzeczy trzeba samemu przejść.

„Zbawienie” bez wątpienia jest najlepszą częścią całej serii, choć F1 nie gra tutaj drugich skrzypiec. Jest to historia pełna różnych emocji. Ból i smutek przeplata się z nadzieją, optymizmem i miłością. To historia o radzeniu sobie, akceptacji siebie i sytuacji, w jakiej się znalazło, o walce o siebie i pokonywaniu własnych ograniczeń.
Do tego mamy jeszcze przepiękne Włochy i Jezioro Como.

I nie zapominajmy o ulubionych przez wszystkich tropach: grumpy&sunshine, fake dating czy friends to lovers.

Ostatni tom (chyba) najlepszej serii o F1! Czas na Zbawienie.

Przez...

To część jest zdecydowanie inna.
Formuła 1 jest tylko dalekim tłem wydarzeń, nie ich centrum jak w poprzednich częściach.
Czy to źle? Niekoniecznie.
Autorka po raz kolejny stworzyła świetna książkę, pełna emocji, humoru, wzruszeń i skłaniający do przemyśleń.
Santiago jest super facetem, po traumatycznych przejściach, które przywróciły jego życie do góry nogami.
Chloe jest zagubiona, samotna ale bardzo odważną dziewczyną, która mimo wszystko nie boi się marzyć.
Super czytało się o ich losach.
Fajnie było też wrócić do reszty chłopaków z F1, poznać ich dalsze losy i rodziny.
Coś czuje że to nie ostatnia część serii 🥰

Zastanawiam się tylko dlaczego ta seria ma ta potwornie obrzydliwe okładki? 😭

To część jest zdecydowanie inna.
Czy to źle? Niekoniecznie.
Chloe jest...

Kocham tą książkę. Jest ona zabawna, kochana i poważnie podchodzi do tematu. Jest najlepsza w całej serii😘😍

🏁"Mi­łość nie jest czymś, czego na­le­ży się bać, lecz tym, o co trze­ba dbać".
Przesiąknięta emocjami o różnorakim zabarwieniu, portretująca trwałe i piękne więzy przyjaźni, zwracająca uwagę na fakt, iż wystarczy zaledwie jeden oddech, jeden ułamek sekundy, jeden obrót kół, aby wszystko stracić. Skłaniająca do przemyśleń, zawierająca w sobie wartościowe przesłanie, dogłębnie poruszająca, mimowolnie łamiąca serce, pokazująca, że pełne konto w banku nie daje prawdziwego szczęścia. Po osiągnięciu pewnego poziomu egzystencji kolejne dolary stają się bezwartościowe – tak jak i ludzie, którzy lgną do innych ze względu na nie. Ważne jest, by w życiu umieć zwolnić, aby cieszyć się każdą chwilą, by nie przegapić tego, co ważne.
“Zbawienie” to naznaczona bólem, smutkiem, ale i nadzieją historia o pokonywaniu własnych słabości, walce o samego siebie, o marzenia, a także o miłość. To po prostu przepiękna opowieść, którą pokochałam dosłownie od pierwszych stron. Autorka w każdym słowie swojego tekstu zawarła potężną dawkę emocji, czyniąc go jednocześnie wyjątkowym, niezwykłym, zapadającym w pamięci. Ta lektura w pełni uświadamia, że aby pokochać kogoś innego, najpierw trzeba się nauczyć kochać samego siebie. Każdy tom serii “Brudne powietrze” zajmuje wyjątkowe miejsce w moim sercu, ale zdradzę Wam, iż to właśnie “Zbawienie” zasługuję na miano tego najlepszego, najbardziej przemyślanego i dopracowanego z całego cyklu. Nie spodziewałam się, że poruszy mnie on tak dogłębnie, że zostawi trwały ślad na mojej duszy. Wspaniała, autentyczna, życiowa, dojrzała kreacja głównych bohaterów stanowi niewątpliwie jeden z istotnych aspektów tej historii. Ona była księżniczką zrywającą polne kwiaty, lśniącą światłem słonecznym, a on bestią poranioną zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aczkolwiek pomimo tych różnic ta dwójka razem zdołała stworzyć swoją własną, oryginalną bajkę, w której odgrywali główne role.
Santiago Alatorre to nieziemsko przystojny, onieśmielający facet z trudną przeszłością i zbolałym sercem. Wypadek przekreślił jego karierę oraz zniweczył marzenie o wygraniu mistrzostw. Santi cierpiał po tym wydarzeniu nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Uważał, iż jego życie dobiegło końca zanim tak naprawdę się zaczęło. Stał się skorupą dawnego siebie, gdyż uznał, że to łatwiejsze niż stawianie czoła beznadziejnej przyszłości. Poruszał się jak każdy zdrowy mężczyzna, chociaż bynajmniej tak nie wyglądał. Fizycznie był w dobrej formie, ale nie można powiedzieć tego samego o jego psychice. Nawet po trzech latach wciąż nawiedzały go duchy przeszłości. Długie miesiące psychoterapii i fizjoterapii nie sprawiły, iż przestał czuć się wybrakowany. Cierpiał na depresję. Łatwiej było mu egzystować w stanie, w którym nic go nie obchodziło. Zamiast okazywać uczucia wolał zagrzebywać je głęboko wewnątrz siebie. “Apatia to zbroja, która pomaga mi walczyć z rzeczywistością”. Santi przeszedł drogę od bycia traktowanym niczym Bóg do kogoś, o kim prasa przypomina sobie raz na rok. Tkwił sam jak palec w wielkim domu położonym w ustronnym miejscu – w małym miasteczku nad jeziorem we włoskich górach, przynajmniej dopóki Chloe nie włamała się do jego posiadłości i nie zaczęła udawać jego dziewczyny.
Chloe Carter to niepoprawna optymistka, marzycielka stanowiąca doskonałe połączenie słodyczy oraz seksapilu. Emanowała ciepłem, pewnością siebie, choć bała się być w centrum uwagi. Pomimo iż miała już dwadzieścia cztery lata nadal pozwalała swojej toksycznej matce narkomance sobą rządzić. Liczyła, że gdy dorośnie ich relacja zmieni się na lepsze, ale tak się nie stało, a uzależniona kobieta nadal wnosiła do jej życia jedynie destrukcje. To właśnie wytrwałość dawała Chloe odwagę, by każdego dnia stawać do walki, by iść do przodu i zacząć nowe życie robiąc to, co sprawiało jej radość. Protagonistka pragnęła spotkać na swojej drodze kogoś, kto ją doceni zamiast niszczyć. Zawsze marzyła o prawdziwej rodzinie, ale jedna jej decyzja doprowadziła do tego, iż skończyła z udawanym chłopakiem, którego nawet nie chciała. Z chłopakiem, którego serce wołało ją o pomoc.
Relacja głównych bohaterów rozwijała się stopniowo, naturalnie, realistycznie. Ta dwójka krok po kroku budowała wzajemne zaufanie będące solidną podstawą każdego związku. Przyciąganie między nimi zostało opisane wręcz namacalnie, czułam tą elektryzującą chemię na swojej własnej skórze. Perfekcyjnie się uzupełniali, wspierali się, działali na siebie kojąco niczym balsam na duszę. Chloe nieźle namąciła w poukładanej rzeczywistości Santiago. Miała jakąś magiczną zdolność stapiania lodu, w który zamieniała się krew w jego żyłach, gdy rozmawiał z kimś o niepełnosprawności. Dwudziestoczterolatka dostrzegała w nim zwyczajnego człowieka. Nie litowała się nad nim, traktowała go jak równego sobie. Sprawiała, że Alatorre chciał żyć aktualnym życiem, zamiast tak bardzo skupiać się na przeszłości. Dzięki niej wszystko stawało się łatwiejsze, lepsze, radośniejsze. “Ona przywraca do życia tę część mnie, którą pogrzebałem lata temu, jednocześnie dając mi motywację, bym stawał się lepszą wersją siebie”. Za jej sprawą protagonista na powrót nauczył się kochać innych, ale też i siebie. W końcu był teraz przy nim ktoś dla kogo chciał pokonywać swoje słabości. Pragnął udowodnić i jej i sobie, że znów potrafi stać się mężczyzną, na jakiego zasługuje. Facetem, który przeszedł przez piekło, jednak wyszedł z tego zwycięsko. “Panna Carter zniszczyła mnie w każdy sposób, jakiego potrzebowałem. Rozłożyła mnie na części, by potem posklejać na nowo, naprawiając przy tym to, co zostało połamane”.
Warto również wspomnieć, iż główna bohaterka “Zbawienia” miała ciekawe, dość nietypowe hobby, z którym nie spotkałam się w żadnej innej powieści, a mianowicie wyszywanie.
Natomiast zarówno pierwszy, jak i drugi epilog ostatniego tomu serii “Brudne powietrze” to coś wspaniałego. To taka wisienka na torcie, której po prostu nie mogło zabraknąć. Powiem Wam, że chyba lepszego zakończenia tego cyklu nie mogłam sobie wymarzyć.
Lauren Asher stworzyła historię pokazującą, iż niepełnosprawność to żadna przeszkoda. To po prostu nowy rodzaj normalności. Takie osoby są jak każdy z nas, z tego względu należy traktować je na równi ze sobą. “Zbawienie” to opowieść o tym, że rodzina to nie tylko więzy krwi, ale przede wszystkim bliscy, którzy pozostają u twojego boku nawet w najtrudniejszych chwilach. To lektura o dążeniu do akceptacji samego siebie, o walce z poczuciem własnej wartości, o batalii z mrokiem czającym się w duszy, ale także o pokonywaniu słabości. To tekst wprost idealny dla fanów motywu fake dating, ale również grumpy x sunshine, w którym nie brakowało humoru, zabawnych dialogów, trudnych tematów oraz słodkich momentów. Mnie to niezwykłe dzieło wręcz zachwyciło, dlatego mam ogromną nadzieję, iż Wasze serce też skradnie!
Moja ocena: 9,5/10 💚

🏁"Mi­łość nie jest czymś, czego na­le­ży się bać, lecz tym, o co trze­ba dbać".

Jeden błąd zniszczył karierę Santiago. Z mężczyzny o którym marzyły tysiące kobiet, stał się potworem ukrywającym przed światem. Chloe, w poszukiwaniu swojego ojca trafia do Włoszech. Jednak, jedno przypadkowe oraz dziwne spotkanie tej dwójki zmienia całe ich nastawienie na życie. Czemu? Co się wydarzy pomiędzy nimi? Czy Santiago dalej będzie potworek ukrywającym się? Czy Chloe znajdzie swojego ojca?

"Zbawienie" jest to czwarty tom serii Brudne powietrze. I muszę przyznać że moim zdaniem ten tom jest najlepszy. Styl pisania autorki jest lekki oraz przyjemny, co sprawiło że przez książkę płynęłam. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas ich historii są nie do opisania. Nie raz miałam ochotę zrobić komuś krzywdę, denerwowałam się, śmiałam, cieszyłam, płakałam, wkurzałam. Książka jest również pełna tajemnic, sekretów, adrenaliny, namiętności oraz cierpienia. Fabuła jest poprowadzona w idealnym tempie nic nie dzieje się za szybko ani za wolno, jest również niesamowita, prosta, a zarazem ogromnie skomplikowana. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani, ci pierwszoplanowi jak i drugoplanowi. Chloe, jest bohaterką, której nie da się nie lubić. Od pierwszej strony zdobyła moją sympatię swoim zachowaniem. Santiago, również zdobył moją sympatię, jednak troszkę później niż główna bohaterka. Jest trochę zamknięty w sobie, przez wydarzenia z przeszłości, które doprowadziły go do niepełnosprawności. Ich dwójka to zdecydowanie mieszanka wybuchowa. Uwielbiam te połączenie. Jak wiecie lub nie lubię książki z poruszanymi trudnymi tematami i tu taki mamy niepełnosprawność, narkotyki, dom dziecka, a to tylko kilka z nich. Bardzo podobała mi się ta książka jak i poprzednie od autorki, dlatego teraz nie pozostaje mi nic jak wyczekiwać kolejnych historii.

Chciałabym tutaj podsumować całą serię. Bardzo dobrze przedstawiony jest ciężki sport jakim jest Formuła 1. Nie znam się na nim ale autorka mnie zaciekawiła i z chęcią doczytam o nim. Jeżeli chodzi o bohaterów to tak da się przewidzieć jak zareagują i trzeba przyznać że emocji w serii nie brakuje. Polecam przeczytać bo jak mnie serie nudzą tak tutaj miło było ponać kierowców Formuły 1, ich miłości i problemy.

Nie często zdarza się, że ostatni tom serii jest najlepszy. Ten taki jest. Santiago jest mistrzem F1, ale życie stawia przed nim wyzwanie-gigant. Początkowo popada w marazm. Czuje się bezradny. W zasadzie umarł za życia. Nowe życie tchnie w niego dziewczyna, którą początkowo bierze za włamywaczkę i hienę dziennikarską.
Spotkałam się z opinią, że pewne wątki są podobne do tych z kariery Kubicy. Coś w tym jest. Widzę zbieżności, ale w wąskim zakresie.
Podsumuję całą serię. Bardzo przypadła mi do gustu. Formuła 1 nie stanowi rozmytego tła. Są przedstawione jej zasady, etapy, nazwy infrastruktury i opisane środowisko od szefa stajni po zespół mechaników. Wszystko przedstawione w przystępny sposób, tak aby nie zanudzić.

Spotkałam się z opinią, że pewne wątki są podobne do...

Przyznaję się bez bicia, że "Zbawienie" to moja pierwsza przeczytana książka pióra Lauren Asher. Zaczęłam od czwartej części i teraz muszę jak najszybciej nadrobić wcześniejsze części. Lauren Asher mnie uwiodła.
Przeczytałam sporo książek z motywem F1 i nie oszukujmy się, ale nie zrobiły na mnie wrażenia. Były słabe a motywu F1 było jak na lekarstwo. Za to książka Lauren Asher zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jezu, ile emocji. Już od pierwszych stron autorka funduje emocjonalny wstrząs. Na następnych stronach jest jeszcze więcej i więcej emocji. Tak naprawdę to mamy zapewnioną całą gamę uczuć. Wiem, że jeszcze przez długi czas będę trawić tę historię. Główny bohater walczy z niepełnosprawnością i to jak został wykreowany, jak walczy że swoimi demonami jest genialne. Te emocje wręcz się wylewały z książki.
Jestem tak zachwycona bohaterami, że nie są płytcy tylko tacy życiowi. Zachwycam się. Ich relacja stopniowo się rozwija. Budują zaufanie między sobą, a więź między nimi z każdym dniem się zacieśnia. Chemia między bohaterami jest namacalna. Nie zliczę ile było wzruszeń, ile razy z emocjo ściskało mnie w gardle i ile razy czułam motylki w brzuchu. Przecudowna. Bardzo, bardzo, bardzo polecam!

"Nie chcę, aby ktoś oglą­dał ten ból i te łzy, po­nie­waż przez to czuję się tak, jakby od­bie­ra­no mi ko­lej­ne rze­czy. Dumę. Mę­stwo. God­ność. Z nich wszyst­kich okra­dzio­no mnie przez jeden błąd. Jeden dru­zgo­cą­cy błąd, który znisz­czył mi ka­rie­rę.

Znisz­czył moje życie".

▪️Premiera: 26.04.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca barterowa @wydawnictwo_papierowka)
▪️▪️▪️
Cześć! 😊 Czy znacie twórczość Lauren Asher? Jak oceniacie jej książki? My uważamy, że jest to jedna z tych autorek po których książki sięgać możemy w ciemno nieznając nawet opisu ani tytułu powieści 😍

Santiago przez jedyna złą decyzję z mężczyzny, o którym marzyły tysiące kobiet, stał się potworem ukrywającym się przed światem. Gdy poznaje Chloe jego świat wywraca się do góry nogami. Dziewczyna nie lituje się nad mężczyzną ani nie użala traktując jak normalnego zwykłego faceta. Gdy przez jedno niewinne kłamstwo bohaterowie muszą zaczyac udawać parę okazuje się że wychodzi im to coraz naturalniej. Dziewczyna jednak powiedziała sobie, że nie zakocha się w takim kłamcy jak Santiago. Mężczyźnie natomiast nic nie stoi na przeszkodzie ku zdobyciu serca kobiety poza... Nim samym. Czy mimo wszelkich przeciwności losu uda się w końcu i im być szczęśliwymi?

Jeżeli chodzi o "Zbawienie" czyli czwartą część serii Brudne Powietrze to podczas czytania w pewnym sensie byłyśmy na haju, będąc upojonymi adrenaliną i stworzonym przez autorkę klimatem ❤️ Książka ta pomimo wydawać by się mogło cudownej relacji jaka wiąże głównego bohatera z rodziną oraz więzi jaka zaczyna się nawiązywać pomiędzy głównymi bohaterami nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? A dlatego, że porusza bardzo ważny problem występujący w naszym społeczeństwie a mianowicie stosunek ludzi do osób z niepełnosprawnościami, jak odwracają głowy w drugą stronę pokazując wstręt i obrzydzenie lub użalają się nad takimi ludźmi zamiast traktować ich jak równych sobie próbując wesprzeć i podnieść na duchu.

W naszym odczuciu czwarta część serii Brudne Powietrze jest niesamowitą historią o marzeniach, straconych nadziejach, wierze że jeszcze kiedyś będzie dobrze choć to lepsze jutro może nigdy nie nadejść ale także rozczarowaniach otaczającymi nas ludźmi. Opowiada także o słabościach oraz próbie ich nieokazywania. Bohaterowie będą walczyć tu ze sobą, z po­czu­ciem wła­snej war­to­ści ale także tym co jest tak naprawdę słuszne bo pamiętajcie, że to nie niepełnosprawność definiuje człowieka a wybory jakich on dokonuje...

"Choć opty­mizm trzy­ma mnie przy życiu, to wy­trwa­łość daje mi od­wa­gę, by każ­de­go dnia sta­wać do walki. By iść do przo­du i za­cząć nowe życie, ro­biąc to, co spra­wia mi ra­dość".

Dla nas powyższa książka jest świetną powieścią, która ma nie tylko kapitalny klimat ale także głębokie przesłanie ❤️

Chciałybyśmy także powiedzieć jeszcze słowo odnośnie samego wydawcy. Czapki z głów i wyrazy szacunku. Serio. Wydawnictwo Papierówka po zwróceniu uwagi na pewien błąd przy 3 tomie nie powieliło go w tej części. Czemu o tym mówimy? Ponieważ bardzo cenimy wydawców którzy lubią wydawać książki dobre jakościowo a ewidentnie @wydawnicywopapierowka przykłada do tego wagę przez co tym bardziej wszystkim wam ich książki warto polecać! 😍

@wydawnictwo_papierowka bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę! 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

Znisz­czył moje życie".