Okładka książki Scandalized Ivy Owens

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 745 napisanych opinii 464

6-7⭐️

6-7⭐️

Ta książka składa się z samych scen erotycznych. Dla takich powieści powinna być osobna kategoria. Głównych bohaterów poza pociągiem fizycznym nie łączy zupelnie nic, a ja od romansu oczekuję czegoś więcej. W dodatku strasznie irytowało mnie zachowanie Gigi, to zachwycanie się Aleksem, jakby był jakimś bogiem.

Myślałam, że przeczytałam już wszystko jeżeli chodzi o seks w romansach. Ze juz nic mnie nie ruszy. A tutaj niespodzianka. Momenty i motylki były. Naprawdę dobrze napisane sceny plus genialna chemia pomiędzy bohaterami plus historia, która wciąga. Fajnie się to czytało.

6/2024
Przeczytałam na Legimi

7/10
Spoko, wciąga... Jest ok.

6/2024
Przeczytałam na Legimi

7/10
Spoko, wciąga... Jest ok.

Już od bardzo dawna byłam ciekawa “Scandalized” przez ciekawy opis tej historii oraz promocję jednej z patronek (@anboooks). Przez to miałam duże oczekiwania wobec tej historii i z czystym sercem mogę napisać, że je spełniła.

Georgia Ross to młoda, świetnie prosperująca dziennikarka, pracująca nad artykułem, od którego zależy jej cała kariera. Przez odwołany lot czeka ją noc na lotnisku. Niespodziewanie spotyka brata swojej dawnej przyjaciółki. Alec proponuje jej pomoc, jednak Gigi nie ma pojęcia kim stał się podczas lat rozłąki. Młody mężczyzna spełnia się w roli rozpoznawalnego aktora oraz wschodzącej gwiazdy show biznesu. Czy to ukrywa? Niekoniecznie, to po prostu kobieta nie dopytuje, czym sie zajmuje się jej ‘wybawiciel.

[współpraca reklamowa @wydawnictwoale ]

“Jesteś taka piękna. Patrzenie na ciebie to słodka udręka. Rozpaczliwie cię pragnę Gigi”.

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę pozycję, która wywołała we mnie niemałe zaskoczenie. Kiedy okazało się, że cała fabuła trwała około dwóch tygodni, nie mogłam w to uwierzyć. Dla mnie to było znacznie dłużej. Uważam, że między innymi przez to historia jest idealna dla miłośników fast burn, takich jak ja.

Oczarował mnie styl pisania. Historia utrzymywała mnie cały czas w silnym napięciu, nawet jeśli byłam w stanie przewidzieć kolejny krok bohaterów to i tak nigdy nie miałam 100% pewności. Silna kreacja bohaterów sprawiła, że już od samego początku skradli moje serce. Mocne charaktery bohaterów zapewniły mi ogrom rozrywki. Ale nie zabrakło również momentów, podczas których się wzruszyłam. A nawet współczułam bohaterom przez to, co ich spotkało.

“Scandalized” jest piękną historią o miłości, która musi przezwyciężyć wiele przeszkód. Georgia ma negatywne wspomnienia z poprzedniego związku, przez które między innymi nie szuka nowej miłości, jednak to ona znajduje ją sama. Alec z kolei, jako rozpoznawalna osoba mająca za sobą ogromną ilość fanów czy menedżment, musiał zmierzyć się z ogromną presją.

Wątek kryminalny, który odbywał się w tle historii, był dla mnie niesamowity. Dodawał książce tajemniczość oraz delikatnie mrocznego klimatu. Pojawił się on w formie działań Gigi nad artykułem o Jupiterze, w którym dochodziło do napaści na tle seksualnym.

Zapomniałam już jak bardzo lubię tego typu powieści. Lekkie, nie wymagające skupienia i wywołujące uśmiech na twarzy. Takich mi właśnie ostatnio potrzeba.

Przypadkowe spotkanie na lotnisku Georgi i Aleca wywróci ich życie do góry nogami. Szaleńczy, płomienny romans rozpali do czerwoności nie tylko bohaterów 😉

Autorka stworzyła lekką, przepełnioną humorem historię dwojga ludzi, którzy mają szansę spojrzeć na siebie w całkiem inny sposób. Bohaterowie są sympatyczni, nie sposób ich nie polubić. Są również wiarygodni, dzięki czemu niezwykle łatwo jest się z nimi utożsamić.

Poza płomiennym romansem, namiętnymi i przepełnionymi emocjami scenami, autorka skupia się również na trudnych tematach. Wykorzystywanie seksualne, przemoc wobec kobiet, korupcja - to tylko niektóre z nich.

Na uwagę zasługuje fakt, że udaje się jej świetnie balansować i nie popada w melodramat.

Jeśli szukacie oryginalnego romansu, który ocieka namiętnością, ale równocześnie brak w nim żenujących sytuacji - ta książka jest dla Was! Bawiłam się przy niej świetnie i naprawdę żałuję, że przewróciłam ostatnią stronę. Od tamtego momentu nieustannie tęsknię za bohaterami.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu.

Autorka stworzyła lekką, przepełnioną humorem historię dwojga...

💥 Książka opowiada historię Georgie Ross, dziennikarki śledczej, która spędza czas w Londynie na pracy nad wymagającym artykułem. Gdy jej podróż dobiega końca kobieta chce wracać do domu, jednak niespodziewanie jej lot zostaje odwołany. I właśnie w ten sposób przez przypadek spotyka brata swojej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa, w którym kiedyś się podkochiwała.

🎆 Spędzają ze soba jedną nieobowiązującą noc i oboje nie mogą wyprzeć się wzajemnego przyciągania. Jednak dziewczyna w końcu dowiaduje się kim tak naprawdę jest mężczyzna i zaczyna zdawać sobie sprawę że kojarzy go nie tylko z dziecięcych lat.

💥 Czy bohaterowie sprostają nowej rzeczywistości i zdołają pogodzić swoje odmienne style życia?

🎆 Zacznę od tego, że książkę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Wciągając się coraz dalej w akcje ciężko było się od niej oderwać. Sam wątek relacji gwiazdy z dziennikarką jest dość ciekawy, ale to może dlatego, że jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam takiej historii. Relacja między głównymi bohaterami bardzo swobodnie się rozwija. Zarówno Georgia jak i Alec są postaciami, których po prostu nie da się nie polubić.

💥 Jednak miałam wrażenie, że końcowa akcja została zbyt szybko rozwiązana. Sam epilog nie dodaje również zbyt wiele i jest zbyt bardzo przepełniony niepotrzebnymi informacjami zamiast dopowiedzieć o tym co ważne.

🎆 Mimo wszystko w książce nie brakuje humoru ani romantycznych chwil. Jednak również sporo tam opisowych scen więc to książka zdecydowanie tylko dla dorosłych czytelników.

💥 Nie mniej jednak uważam, że książka jest dobra rozrywką na jeden wieczór i na pewno spowoduje nie jeden uśmiech.

🎆...

Jeśli poszukujesz książki, która zawiera dużo pikanterii to trafiłeś/aś idealnie !

Lotnisko, a na nim Georgia Ross, dziennikarka pracująca od dłuższego czasu nad trudnym tematem, jedyne o czym marzy to wrócić do domu i zasnąć w swoim łóżku, jednak to nie będzie jej dane, gdyż lot został odwołany.
Szukając miejsca do spania, trafia na brata swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Alec'a Kim'a. Jak się okazuje, jemu trafił się ostatni pokój w hotelu. Długo nie trzeba czekać aby zaproponował pomoc.
Ta wspólna i namiętna noc, trochę namiesza w życiu tej dwójki.
Czy dadzą sobie szansę?
To wszystko nie jest takie łatwe jak się wydaje.

Pikantny romans... czy na pewno?
Uważam, że tak!
Ostatnio coraz częściej sięgam po romanse, dlatego mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że to naprawdę jest gorący romans, który czyta się z wypiekami na twarzy.
Autorka zabrała mnie w świat celebrytów, przestępców a zarazem do erotycznej krainy.
Książkę czyta się tak przyjemnie, ze nawet nie wiadomo w jaki sposób te kartki przelatują tak szybko i książka się nagle kończy.
A jak się kończy?
No niestety, tego nie mogę Wam zdradzić ;)
Nie mniej jednak, ze swojej strony polecam ;)

Dziękuje Wydawnictwu Ale! za egzemplarz do recenzji

Szukając miejsca do spania, trafia na brata swojej przyjaciółki z...

Nie zawsze udaje się pogodzić udaną karierę z poukładanym życiem osobistym. Najczęściej sukces w danej dziedzinie udaje się kosztem czegoś innego. Bo podobno nie można mieć wszystkie naraz… A może można? Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią osobę, która nas zrozumie?

Georgia jest dziennikarką i mimo młodego wieku prężnie prze do przodu. Uwielbia odkrywać kolejne tajemnice, prowadzić dziennikarskie śledztwa i absolutnie zatracać się w swojej pracy. Niestety nie ma tyle szczęścia w miłości, a jej długotrwały związek rozpadł się niczym domek z kart i pozostawił po sobie wiele cierpienia. Choć może liczyć na wsparcie przyjaciółki i rodziców to nie do końca poradziła sobie z porażką na polu osobistym. Poznajemy ją w momencie, gdy liczy na wiele niespodzianek – jednak związanych z prowadzoną przez nią sprawą, a nie prywatnymi zawirowaniami. Życie jednak potrafi zaskoczyć, nawet świetnie zapowiadającą się dziennikarkę.

Alec pojawia się w życiu Georgii zupełnie przypadkowo, choć kiedyś przecież odrobinę się znali. Starszy brat przyjaciółki z dzieciństwa wyrósł na tajemniczego, ale i niezwykle pociągającego mężczyznę. On także stawia sobie rozwój kariery za priorytet, jednak sekrety, które skrywa i życie, jakie prowadzi mogą przytłoczyć nawet tak silną i niezależną osobę jak Gigi.

„Scandalized” to połączenie erotyku z wątkiem dziennikarskiego śledztwa. I właśnie ten drugi element sprawia, że książka nie jest mdła czy jednowymiarowa, nadając jej interesujących i zapadających w pamięć cech. Motyw ten dodatkowo porusza bardzo istotny temat dotyczący wykorzystywania seksualnego, które może się przejawiać w różny sposób, jednak zawsze niesie on ogromne konsekwencje. Autorka pokusiła się o przedstawienie kulis życia na świeczniku, blasków i cieni losów związanych z mediami i wyszło jej to naprawdę dobrze, stanowiąc kolejny atut powieści. Sama relacja postaci opiera się na niezwykle szybko rozwijającym się uczuciu, jednak są oni w tym tak przekonujący i naturalni, że kompletnie mi to nie przeszkadzało. Duża w tym zasługa cech charakteru obojga bohaterów, którzy wiedzą, czego chcą, a jednocześnie pozostają wrażliwi na uczucia i drugiego człowieka, pomimo swoich historii. I choć nie mamy tu do czynienia z mocno wyszukaną fabułą, a sceny zbliżeń są dość liczne, to książka stanowi naprawdę miły przerywnik od mocniejszych i bardziej skomplikowanych pozycji. Co ważne, Autorka pokazała, że można zbudować związek, zachowując w nim autonomię, jeśli tylko obie strony tego chcą i są dojrzałe. Jeśli potrzebujecie przyjemnej lektury na wieczór, dobrze napisanej i wciągającej, to warto wziąć pod uwagę tę pozycję.

Przyjemna i słodkawa opowieść na wieczór, albo popołudniową kawę.

Przyjemna i słodkawa opowieść na wieczór, albo popołudniową kawę.

• Romans