Maja.bloog.pl

Wydawnictwo: Replika
978-83-60383-49-0
życie studenckie, humor, miłość
Montgomerry

Zabawna, współczesna i prawdziwie dziewczęca opowieść o kobiecym dojrzewaniu i problemach (nie tylko z facetami…) Internetowy pamiętnik Mai to historia każdej młodej dziewczyny, która pośród wielu mód dyktowanych przez świat mediów i wbrew szałom popkultury stara się być sobą i powalczyć o swoje szczęście. Maja właśnie rozpoczęła studia. Oprócz zmagań z nauką i nieprzyjemnymi wykładowcami...

Maja właśnie rozpoczęła studia. Oprócz zmagań z nauką i nieprzyjemnymi wykładowcami Maja próbuje walczyć o własne szczęście. Szuka wielkiej miłości. Studiuje psychologię i eksperymentuje na sobie samej – fundując sobie co rusz emocjonalną huśtawkę, umawiając się z nieznajomymi chłopakami, z których każdy kolejny okazuje się większym dziwakiem.

Po kolejnej nieudanej randce w ciemno, Maja przygląda się bliżej facetom wokół siebie. Przyjaciel Mikiego nie jest taki zły; zaczepiony przypadkiem w klubie Jacek rozumie każde jej szaleństwo, a nawet uprzykrzający Mai życie profesor W., postrach uczelni zwany Killerem – może okazać się sympatyczny. Maja musi zweryfikować swoje poglądy na temat świata i mężczyzn i jeszcze wiele się o sobie samej nauczyć.

Asia | 2014-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2014

Strasznie nie lubię książek w formie pamiętników, dzienników, a już szczególnie (Boże uchowaj) blogów... Jednak ta pozycja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła :) Książka napisana trochę z przymrużeniem oka, chociaż nie ukrywam, że uśmiałam się szczerze kilka razy. Czyta się lekko i przyjemnie, więc z czystym sumieniem polecam :)

CzekolladowaMuffinka | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Wiele zabawynych sytuacji z życia pechowej studentki Mai. Poprawa humoru gwarantowana! Bardzo szybko i z chęcią się czyta polecam ! :)

Do sięgnięcia po tę książkę skłoniło mnie jedno z wyzwań czytelniczych i gdyby nie ono, to pewnie "Maja.bloog.pl" musiałaby jeszcze trochę poczekać na wirtualnej półce mojego czytnika.

Przyznaję, że do lektury podchodziłam sceptycznie i z lekkim dystansem, a w rezultacie książka bardzo miło mnie zaskoczyła i czuję się nią naprawdę usatysfakcjonowana.

Majka to osiemnastoletnia studentka psychologii, żywiołowa i spontaniczna dziewczyna, która najpierw robi, a potem myśli. Do tego jest przekonana, że jej życie zostało zdominowane przez pecha, którego po prostu zmuszona była zaakceptować. Bohaterka ma serdeczną i oddaną przyjaciółkę Agnieszkę, która, może tylko nieco bardziej rozsądna, zawsze służy Mai radą i pomocą. Aga jest nieoceniona w przypadku internetowych randek i poszukiwania mężczyzny na Walentynki, wspólnego zamieszkania, czy rozpracowywania mężczyzn, którzy mogą stanowić zagrożenie dla przyjaciółki. A Maja często pakuje się w kłopoty, czy to z czystego przypadku, ze...

Larysa | 2012-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2012

Są książki po których spodziewamy się niesamowitej przygody i dzieła wielkiego formatu, a najczęściej zostajemy z ręka w nocniku. Są też takie niepozorne, które w naszym założeniu nie wnoszą nic nowego w polską literaturę, choć to właśnie one najczęściej kryją w sobie skrzynię pełną skarbów. Tak jest w wypadku powieści Sonii Neumann, po której nie spodziewałam się wielkich rewelacji. A tutaj takie zaskoczenie, bo „Maja.bloog.pl” to lektura pełna humoru, akcji i niesamowicie złożonych bohaterów.

Główną bohaterką powieści jest Maja – młoda dziewczyna o niesamowicie roztrzepanej osobowości, która dopiero co rozpoczęła studia psychologiczne. Wraz z mamą (rozwódką) i swoim kochanym psem o wdzięcznej nazwie Gruba Berta, mieszka w typowym bloku i wiedzie na pozór poukładane życie. No właśnie, ale pozory mylą. Kiedy dziewczyna, po rozmowie ze swoją najlepszą przyjaciółka Agą, stwierdza, że za miesiąc walentynki a ona jest sama, na gwałt zaczyna szukać faceta. I wtedy dopiero zaczynają...

adrianna | 2014-08-10
Przeczytana: 2009 rok

Czytałam ją parę lat temu i pamiętam,że bardzo mi się podobała. Dużo się śmiałam i główną bohaterkę, Maję, od razu polubiłam. Z chęcią jeszcze kiedyś wrócę do tej książki.

Ag2S | 2010-04-22
Przeczytana: 2009 rok

Książka lekka i przyjemna.
Opisuje zabawne perypetie głównej bohaterki.
Polecam na rozluźnienie i dla zabicia nudy.

Montgomerry | 2010-03-14

Sonia Neumann napisała książkę pełną humoru, wdzięcznej swobody i lekkości, którą czyta się z przyjemnością. Czytamy zapiski bohaterki, która prowadzi pewnego rodzaju pamiętnik – blog w Internecie. To opowieść o szalonej studentce pierwszego roku psychologii Majce, gadatliwej, pełnej pomysłów i zwyczajnych-niezwyczajnych problemów młodzieńczego życia. Po rozwodzie rodziców pracujących w branży telewizyjnej, Majka mieszka z mamą. Niestety, gdy ciotka Krystyna rozwiodła się z wujkiem i sprzedała mieszkanie to na jakiś czas zdecydowała się wprowadzić do swojej siostry wraz z dwoma rozwydrzonymi synami i kotem Hawrankiem. Matka Mai potajemnie przed ciotką zaczyna spotykać się z najprzystojniejszym facetem w Polsce Pawłem Zelągiem. Maja również ewakuowała się z domu i mieszka kątem u swojej jedynej i prawdziwej przyjaciółki Agi. Odtąd dni będą jej schodzić głównie na plotkowaniu i imprezach. Aga ma chłopaka, własny kąt i biust, na którego widoczny brak Maja bez przerwy narzeka. Maja...

Monika Ch | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

Typowe babskie czytadło :) Pełna humoru, czyta się ją bardzo przyjemnie. Ostatnio brałam ciężkie pozycje, dające do myślenia a niekiedy przerażające, musiałam w końcu odpocząć i zrelaksować się . Ta książka sprawdziła się rewelacyjnie. Pisana w formnie pamiętnika o przeżyciach Majki, studentce psychologii, która ma jak sama twierdzi pecha w życiu, często ładuje się w kłopoty z których wynika mnóstwo komicznych sytuacji.

Perełka | 2014-09-04
Przeczytana: 19 września 2010

Jak słodko - gorzkie bywa życie studenta, a precyzyjniej rzecz ujmując studentki, do tego, bez stałego chłopaka, z problemami natury rodzinnej, przekonuje się Maja, główna bohaterka debiutanckiej książki Sonii Neumann.

Ta książka zawładnęła mną od początku. Może dlatego, że zaskakująco łatwo utożsamiłam się z bohaterką i jej problemami, sama będąc całkiem niedawno uczestniczką tego życia.

Autorka rewelacyjnie poradziła sobie i mimo tylu ... bohaterów, czytelnik nie gubi się w tej plątaninie imion, i powiązań. A wszystko jest doskonale wyważone i stopniowo odkrywane są poszczególne fakty.. co jest niewątpliwą zaletą tej książki. Jak również, o czym też powinnam wspomnieć, wszechobecny prawie na każdej stronie humor sytuacyjny, jak i ten wynikający z dialogów.

Życie studenckie jest tutaj jednak tylko tłem dla sercowych i rodzinnych perypetii Mai. Mi osobiście to wcale a wcale nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie.

Jest to lekka lekturka, jednak jak najbardziej warta polecenia,...

Katherina87 | 2012-11-22

Maja właśnie rozpoczęła studia. Oprócz zmagań z nauką i nieprzyjemnymi wykładowcami Maja próbuje walczyć o własne szczęście. Szuka wielkiej miłości. Studiuje psychologię i eksperymentuje na sobie samej - fundując sobie co rusz emocjonalną huśtawkę, umawiając się z nieznajomymi chłopakami, z których każdy kolejny okazuje się większym dziwakiem
Po kolejnej nieudanej randce w ciemno, Maja przygląda się bliżej facetom wokół siebie. Przyjaciel Mikiego nie jest taki zły; zaczepiony przypadkiem w klubie Jacek rozumie każde jej szaleństwo, a nawet uprzykrzający Mai życie profesor W., postrach uczelni zwany Killerem - może okazać się sympatyczny.
Maja musi zweryfikować swoje poglądy na...