Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej

Wydawnictwo: W.A.B.

"Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej" - powieść osnuta na fabule filmu tanecznego "Kochaj i tańcz" w reżyserii Bruceaa Parramoreaa, premiera filmu w marcu 2009 roku. Najnowsza powieść Manuli Kalickiej rozwija historię Basi i Janka, rodziców głównej bohaterki Kochaj i tańcz a filmu tanecznego z Izą Miko i Mateuszem Damięckim. W rolę rodziców Hani wcielili się w filmie Kasia Figura oraz Jacek Koman. Powieść rozgrywa się w dwóch planach, współcześnie i 20 lat temu. Rok 1983. Basia, nieśmiała studentka romanistyki, poznaje Janka, utalentowanego tancerza. Wkrótce połączy ich pierwsza, młodzieńcza miłość, która jednak nie wytrzyma próby czasu. Gdy Basia zachodzi w ciążę, Janek znika z jej życia i wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam odnosi ogromny sukces. Rok 2008. Młoda dziennikarka Hania dowiaduje się od matki, że wbrew temu, co słyszała przez całe życie, jej ojciec żyje i mieszka za granicą. Jest nim legendarny Jan Kettler, który po przeszło dwudziestu latach pobytu za granicą przyjechał do Polski, by wyłonić uczestników turnieju European Show Dance. Jak na ironię, Hania właśnie dostała zlecenie, by napisać o nim artykuł. Jest to jednak doskonały pretekst, by obserwować ojca. Ale z czasem dużo większą uwagę Hani przykuwa Wojtek, utalentowany uczestnik warsztatów. Jest tylko jeden problem a Hania jest zaręczona ze Sławkiem, a ich ślub ma się odbyć za kilka tygodni... Miłość i pasja, uczucie czy tanieca A może po prostu zwykłe szczęściea Splecione losy dwóch kobiet: matki i córki, wielka namiętność i dzień powszedni w powieści opowiadającej dzieje bohaterów filmu Kochaj i tańcz z Kasią Figurą w roli matki oraz Izą Miko w roli córki. Sprawdź, co było wcześniej. Przeczytaj, jak to się zaczęło... Manula Kalicka

ZARAZA | 2012-04-30
Przeczytana: 2011 rok

Słaba książka, jak i słaby film. Mało wciągające, nużące.

beatka18 | 2014-02-14

Bardzo fajna książka, miło sie ją czytało, polecam film jak i książke

Madi | 2013-07-01

Jak usłyszałam ,że w kinach leci film "Kochaj i tańcz" , który ma dość dobre recenzje najpierw poleciałam po książkę(bo tak już mam,że najpierw czytam, a później oglądam mimo,że tutaj powinno być na odwrót ,bo książka została napisana na podstawie filmu).
Zarówno książka jak film bardzo mi się podobały, choć oczywiście w filmie nie było wątku z życia Basi i Jana.
Piękna historia miłosna dwóch pokoleń,opisana w dość prosty sposób.

mandarynkaa87 | 2011-07-14
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Kochaj i tańcz.20 lat wcześniej.
Dzisiaj będzie słów kilka o tej książce.Długo się zastanawiałam czy napisać ta recenzje.Dlaczego? Bo nie jest to powieść najwyższych lotów i zapewne dla większości z Was nie ma zbyt dużej wartości.Dla mnie była ona cennym uzupełnieniem filmu. W zasadzie nie planowałam ,że ja kiedyś przeczytam.Pewnego dnia wpadła mi w łapki podczas przechadzki po Matrasie.... a że miała śmiesznie niską cenę....Wiecie ja to jednak jestem uzależniona od kupna nowych książek.:)

Akcja książki toczy się w dwóch perspektywach czasu.

W roku 2008.
Tą historie znamy z filmu.Główna bohaterka jest Hania.Młoda,posiadająca wymarzoną prace i niemal bajkowe życie.Dziewczyna ma narzeczonego Sławka z którym niedługo ma stanąć przed ołtarzem. Cały jej uporządkowany świat przewraca się do góry nogami,w momencie gdy dowiaduje się prawdy o swoim ojcu.Ojciec Hani żyje i na dodatek jest słynnym choreografem-Janem Kettlerem.Dziewczyna ma szanse go poznać,zbliżyć się do niego.Pod...

missi | 2015-10-07

Książka napisana na podstawie filmu... Samo to jest dla mnie zniechęcające. Przeczytałam ją, ponieważ był to prezent i głupio bym się czuła rzucając ją na półkę. Akcja jest okropnie nudna, Hania wydała mi się taka nijaka, żadnego charakteru, gdzie jej nie dać toby się wpasowała w otoczenie, wątek romantyczny nie byłby taki zły, gdyby nie to że przewidywalny do bólu, a nie oglądałam filmu. Najmocniejszą stroną są retrospekcje, za nie książka dostaje 3/10.

weroni-kika | 2015-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2015

Nie tego się spodziewałam, byłam zaskoczona, ale pozytywnie. Całkiem przyjemna książka.

Chloee | 2012-04-09
Przeczytana: 03 lipca 2011

Liczba Stron : 373
Ocena : 5/10

Książkę Kochaj i Tańcz, 20 lat wcześniej kupiłam w księgarni Matras, nie wiem co mnie podkusiło do zakupu, może cena (3 zł). Na wstępie napisze, że filmu nie oglądałam! W każdym razie nie spodziewałam się za wiele, bo co dobrego może wyjść z książki na podstawie scenariusza filmowego? Dlatego minęło sporo czasu zanim wzięłam się za tą "lekturę". Jednak ku mojemu zdziwieniu książka mi się nawet spodobała.

Manula Kalicka podzieliła książkę na dwie historie: Basi - od roku 1983 oraz Hani - rok 2008. Nie sprawia to żadnego problemu, ale na początku można się troszkę poplątać.

Rok 1983 : Basia - drobna, niezdarna dziewczyna spotkała Jana - znakomitego tancerza. Mała znajomość przerodziła się w miłość, która doprowadziła do czegoś nieoczekiwanego. Po kilku miesiącach ich wspaniałego życia Basia oznajmiła, że jest w ciąży. Janek był zły - nie chciał mieć dziecka, nie teraz! Musiał wybrać : kariera, albo miłość, ponieważ Basia nie chciała słyszeć o...

Katherina87 | 2012-11-22

Najnowsza powieść Manuli Kalickiej rozwija historię rodziców Hani, głównej bohaterki filmu Kochaj i tańcz, z Izą Miko i Mateuszem Damięckim w rolach głównych. Rolę matki Hani, Basi, zagrała w musicalu Katarzyna Figura, a Janka ? Jacek Koman. Powieść rozgrywa się w dwóch planach, współcześnie i 20 lat temu. Rok 1983. Basia, nieśmiała studentka romanistyki, poznaje Janka, utalentowanego tancerza. Wkrótce połączy ich pierwsza, młodzieńcza miłość, która jednak nie wytrzyma próby czasu. Gdy Basia zachodzi w ciążę, Janek znika z jej życia i wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam odnosi ogromny sukces. Rok 2008. Młoda dziennikarka Hania dowiaduje się od matki, że wbrew temu, co słyszała przez całe życie, jej ojciec żyje i mieszka za granicą. Jest nim legendarny Jan Kettler, który po przeszło dwudziestu latach pobytu za granicą przyjechał do Polski, by wyłonić uczestników turnieju European Show Dance.

Elena | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo ciekawa książka. Niestety nie miałam okazji obejrzeć filmu ale postaram się szybko to zmienić. Książka jest wciągająca, ciekawa i ładnie wydana.

Lenka | 2010-11-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2010
Przeczytana: 25 listopada 2010

Lekka , łatwa i przyjemna ;) chwilami nudnawa, ale ogólnie jest świetna :)