Cena miłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkolne historie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lucky
Prey
_Olinka_

Ryan Piccoli właśnie rozpoczął naukę w pierwszej klasie liceum. Przystojny i bystry piętnastolatek wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej ze swoją najbliższą przyjaciółką, Honey. W ich liceum pojawia się nowa, piękna nauczycielka historii, Lori Settles. Lori zaczyna interesować się Rayanem, a on także nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Lori i Ryan zbliżają się do siebie. Chłopak jest rozdarty między sekretnym związkiem z nauczycielką, a tęsknotą za dawnym, spokojnym życiem. W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli. Ryan i Lori zmuszeni są stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów, które na zawsze zmienią ich życie.

Claryy | 2019-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Świetna książka, łatwo się ją czyta. Świetny styl pisania.

isabelle142 | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Książki podejmujące tego typu tematykę są dla mnie interesujące z wielu powodów. Nie dziwi więc, że wywarła na mnie duże wrażenie. Miałam tylko poczytać troszkę przed snem - specjalnie zabrałam się za książkę o małej objętości, żeby móc następnego dnia zabrać ją ze sobą w drogę na Targi Książki - by mieć co podczytywać w międzyczasie, ale się nie nadźwigać. Nic z tego. Nie mogłam się oderwać i skończyłam lekturę tej samej nocy. I to zakończenie... Wow.
Swoją drogą zaczytywałam się w podobnie napisanych książkach w czasach późnej podstawówki i gimnazjum... Taka jakby podróż sentynentalna mi się przytrafiła :)
Ale kilku literówek nie sposób było nie zauważyć...

Violaa91 | 2018-05-12

Szkolna historia ale nie do końca jedynie dla młodych. Mi osobiście podobał się wątek romansu, zauroczenia w obydwie strony. To jak czasem życie układa własny scenariusz pomimo niezrozumienia ze strony innych, wytycznych moralności. Krótka historia, można powiedzieć na jeden kęs. Ale została mi w pamięci i pewnie sięgnę po nią jeszcze kiedyś.

| 2018-02-07

Nie sądziłam, że "Cena miłości" okaże się tak dobra. Z wierzchu przypominała typowe czytadło, w dodatku z koszmarnym błędem na okładce ("z pod"). Kiedy jednak rozpoczęłam lekturę, historia Ryana i Lori bardzo mnie wciągnęła. Gdyby nie spora ilość błędów, wskazująca na niestaranną korektę, doceniłabym tę książkę jeszcze bardziej - niestety, jak to często bywa w przypadku cienkich powieści ze szkolnej biblioteki, wydanie jest niestaranne i przez to utrudnia czytanie. Moją ulubioną bohaterką została Honey - dość sympatyczna, aczkolwiek nieco zagubiona dziewczyna, pragnąca miłości i uznania.

Zakończenie było dosyć specyficzne i nudne - możliwe, iż wynikało to ze zmęczenia lekturą "Ceny miłości", które dopadło mnie pod koniec książki. Uważam jednak, że warto poznać tę historię.

Psychopatka45 | 2017-08-13
Przeczytana: 06 września 2015

Książka napisana o związku który w dzisiejszych czasach coraz częściej występuje. Związek pomiędzy nauczyciele i uczniem już nie jest niczym nowym.
Kiedy w szkole głównego bohatera pojawia się nowa piękna nauczycielka historii. Chłopak szybko traci dla niej głowę jak samo jak ona dla niego. Ich związek jest wielką tajemnicą która powoli zaczyna się ujawniać. Rayn rozdarty pomiędzy kobietą swojego życia i przyjaciółmi coraz łatwiej ulega pokusą nauczycielki. Jednak kiedy ich związek wychodzi na światło dzienne, nauczycielka zostaje skazana. Ale nawet zakaz zbliżania się nie jest w stanie jej powstrzymać.
Książkę przeczytałam w dwa dni ponieważ jest krótka i szybko się ją czyta.
Jak dla mnie jest to zwykła książką o romansie między nauczycielem a uczniem. Jeśli ktoś lubi takie tematy to książka na pewno mu się spodoba. Na mnie osobiście nie zrobiła wrażenia.

Mystery | 2016-12-15
Przeczytana: 2009 rok

Warta przeczytania.

Zaskakujący finał..

Annabel Lee | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Cena miłości"-napisana przez Lurlene McDaniel-książka krótka,wciągająca,napisana prostym językiem...

Opowiada ona o historii młodego chłopaka (Ryan Piccoli) który dopiero co zaczął pierwszą klasę liceum.Wiedzie on normalne życie nastolatka.Jego najlepszą przyjaciółką jest Honey.Znają się od dzieciństwa i chociaż ich relacje są czysto przyjacielskie,Honey od dawna się w nim kocha.
W ich liceum pojawia się nowa nauczycielka historii Lori Settles.Różni się ona jednak od innych nauczycielek.Nosi szpilki,krótkie obcisłe sukienki.Wkrótce Ryan i Lori nawiązują ze sobą romans.Ryan zaniedbuję naukę,znajomych w tym także Honey...Co z tego wyjdzie?Musicie sami się przekonać ale jedna rzecz która podoba mi się w tej książce to to że przestrzega nas..co może stać się z naszą psychiką po tego typu romansie z nauczycielem.Może pozostawić nieodwracalne skutki o których dowiadujemy się dopiero po dłuższym czasie.
Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie autorki:
"Mam nadzieję,że ta powieść...

Katarzyna13 | 2016-01-18

Najlepsza książka na świecie bardzo wciąga

Nawet nie pamiętam ile miałam lat, kiedy po nią sięgnęłam. Może byłam wtedy w gimnazjum? A mimo to uwielbiam tę książkę. Lubię takie historie z drugim dnem, psychologiczne z jakimś ciężkim tematem.

Serdecznie ją polecam każdego, komu podobała się seria "różowe anioły" oraz temu, kto lubi rozpatrywać jak pewne seksualne zachowania zmieniają człowieka.

Po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę jako bodajże dwunastolatka. Wciąż lubię do niej wracać. Czasami myślę też o pewnym usuniętym już blogu, a szczególnie o jego autorze, młodym chłopaku, który tytułował się Marcepan. Chodziły plotki, iż mieszkał w moich żuławskich terenach, mogło być tak, iż mijałam go codziennie nieświadomie na ulicy.
Ryan ma piętnaście lat i jest półsierotą, matka zmarła kilka lat temu, ojciec jest zbyt zapracowany, by zaprzątać sobie głowę związkami. Wraz z pójściem do liceum Ryan poznaje nową nauczycielkę historii, Lori Settles. Z początku tylko błaznuje, potem jednak zaczyna rodzić się między nimi dziwaczna więź...
Jedna z pierwszych, bodaj nie pierwsza książka tej autorki z którą miałam do czynienia. Honey, przyjaciółka Ryana, od początku sprawiała wrażenie dziwnej, jakby ukrycie zazdrosnej o Ryana. W końcu to ona wie co działo się między Ryanem i jego nauczycielką... Byłam zła na jej działania, ale rozumiem ją. W końcu Lori miała już krzywdę na sumieniu,...