Cena miłości

Prey
Lucky
2008-01-01
2008-01-01
Lurlene McDaniel literatura młodzieżowa szkolne historie

Historia opisana w książce bardzo mi się podobała, jednak widzę w niej kilka wad, min. Zbyt szybkie tępo akcji. Niektórym się to poda, mi niestety nie pasuje. Mimo wszystko uważam ją za bardzo dobrą i uświadamiająca książkę. Mam szczera nadzieje, że powstanie druga cześć opowiadająca historie z przeszłości Lori.

Związek ucznia z nauczycielką... z tego nie może wyniknąć nic dobrego, ale czy na pewno? W końcu nigdy nie wiadomo co przyniesie los.

Bardzo dobra szokująca historia, napisana prostym językiem chociaż pierwszy raz przeczytałam ją będąc w gimnazjum to lubię do niej wracać, ma w sobie coś takiego, że za każdym razem czyta się ją równie przyjemnie.

Książki podejmujące tego typu tematykę są dla mnie interesujące z wielu powodów. Nie dziwi więc, że wywarła na mnie duże wrażenie. Miałam tylko poczytać troszkę przed snem - specjalnie zabrałam się za książkę o małej objętości, żeby móc następnego dnia zabrać ją ze sobą w drogę na Targi Książki - by mieć co podczytywać w międzyczasie, ale się nie nadźwigać. Nic z tego. Nie mogłam się oderwać i skończyłam lekturę tej samej nocy. I to zakończenie... Wow.
Swoją drogą zaczytywałam się w podobnie napisanych książkach w czasach późnej podstawówki i gimnazjum... Taka jakby podróż sentynentalna mi się przytrafiła :)
Ale kilku literówek nie sposób było nie zauważyć...

Szkolna historia ale nie do końca jedynie dla młodych. Mi osobiście podobał się wątek romansu, zauroczenia w obydwie strony. To jak czasem życie układa własny scenariusz pomimo niezrozumienia ze strony innych, wytycznych moralności. Krótka historia, można powiedzieć na jeden kęs. Ale została mi w pamięci i pewnie sięgnę po nią jeszcze kiedyś.

Książka napisana o związku który w dzisiejszych czasach coraz częściej występuje. Związek pomiędzy nauczyciele i uczniem już nie jest niczym nowym.
Kiedy w szkole głównego bohatera pojawia się nowa piękna nauczycielka historii. Chłopak szybko traci dla niej głowę jak samo jak ona dla niego. Ich związek jest wielką tajemnicą która powoli zaczyna się ujawniać. Rayn rozdarty pomiędzy kobietą swojego życia i przyjaciółmi coraz łatwiej ulega pokusą nauczycielki. Jednak kiedy ich związek wychodzi na światło dzienne, nauczycielka zostaje skazana. Ale nawet zakaz zbliżania się nie jest w stanie jej powstrzymać.
Książkę przeczytałam w dwa dni ponieważ jest krótka i szybko się ją czyta.
Jak dla mnie jest to zwykła książką o romansie między nauczycielem a uczniem. Jeśli ktoś lubi takie tematy to książka na pewno mu się spodoba. Na mnie osobiście nie zrobiła wrażenia.

"Cena miłości"-napisana przez Lurlene McDaniel-książka krótka,wciągająca,napisana prostym językiem...

Opowiada ona o historii młodego chłopaka (Ryan Piccoli) który dopiero co zaczął pierwszą klasę liceum.Wiedzie on normalne życie nastolatka.Jego najlepszą przyjaciółką jest Honey.Znają się od dzieciństwa i chociaż ich relacje są czysto przyjacielskie,Honey od dawna się w nim kocha.
W ich liceum pojawia się nowa nauczycielka historii Lori Settles.Różni się ona jednak od innych nauczycielek.Nosi szpilki,krótkie obcisłe sukienki.Wkrótce Ryan i Lori nawiązują ze sobą romans.Ryan zaniedbuję naukę,znajomych w tym także Honey...Co z tego wyjdzie?Musicie sami się przekonać ale jedna rzecz która podoba mi się w tej książce to to że przestrzega nas..co może stać się z naszą psychiką po tego typu romansie z nauczycielem.Może pozostawić nieodwracalne skutki o których dowiadujemy się dopiero po dłuższym czasie.
Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie autorki:
"Mam nadzieję,że ta powieść skłoni Was-czytelników-do refleksji i pomoże Wam zrozumieć,że już dziś dokonujecie wyborów, z którymi będziecie żyć do końca Waszych dni"
- i dlatego polecam przeczytanie tej książki.

Nawet nie pamiętam ile miałam lat, kiedy po nią sięgnęłam. Może byłam wtedy w gimnazjum? A mimo to uwielbiam tę książkę. Lubię takie historie z drugim dnem, psychologiczne z jakimś ciężkim tematem.

Serdecznie ją polecam każdego, komu podobała się seria "różowe anioły" oraz temu, kto lubi rozpatrywać jak pewne seksualne zachowania zmieniają człowieka.

Najlepsza książka na świecie bardzo wciąga

Najlepsza książka na świecie bardzo wciąga

Warta przeczytania.

Zaskakujący finał..

Warta przeczytania.

Zaskakujący finał..

Świetna książka, łatwo się ją czyta. Świetny styl pisania.

Świetna książka, łatwo się ją czyta. Świetny styl pisania.

• Młodzieżowe
  • 2011