Cena miłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkolne historie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lucky
Prey
_Olinka_

Ryan Piccoli właśnie rozpoczął naukę w pierwszej klasie liceum. Przystojny i bystry piętnastolatek wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej ze swoją najbliższą przyjaciółką, Honey. W ich liceum pojawia się nowa, piękna nauczycielka historii, Lori Settles. Lori zaczyna interesować się Rayanem, a on także nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Lori i Ryan zbliżają się do siebie. Chłopak jest rozdarty między sekretnym związkiem z nauczycielką, a tęsknotą za dawnym, spokojnym życiem. W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli. Ryan i Lori zmuszeni są stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów, które na zawsze zmienią ich życie.

kamyk576 | 2014-04-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Coraz częściej słyszy o ''związkach'' ucznia z nauczycielką. Kiedy w liceum Ryana pojawia się piękna nauczycielka historii, chłopak od razu zaczyna się nią interesować. Zresztą ona nim też. Chłopak jest rozdarty między między sekretnym życiem z nauczycielką a spokojnym życiem z przyjaciółmi.W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli, wszyscy dowiadują się o ich związku. Lori zostaje skazana.
polecam.

immortal15 | 2014-08-19

"Nasze relacje są jak wolny taniec, którym można się delektować. Zbliżamy się do siebie, dotykamy, wycofujemy, kręcimy i balansujemy, ale nasze kroki prowadzą do jednego celu, którego tak wyczekuję."

nadzieja1925 | 2013-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Książka ładnie napisana - jak sama nazwa wskazuję SZKOLNA HISTORIA! Szybko się ją czyta!

FairytaleePrincess | 2011-06-25

Historia Nauczycielki i Ucznia...
Wstrząsnęła mną ta historia.
Gratulacje dla autorki za stworzenie czegoś takiego !!!
Polecam wszystkim !!!

FannyBrawne | 2015-11-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Głównym bohaterem książki jest piętnastoletni Ryan, samotnie wychowywany przez ojca. Jego proste życie beztroskiego nastolatka zmienia pojawienie się w szkole pięknej nauczycielki, Lori. Nawiązuje się między nimi nić sympatii i zaczynają się spotykać poza szkołą. Wkrótce zostają kochankami. Ukrywanie się przed resztą świata na początku fascynuje Ryana, ale potem zaczyna go męczyć. Całą sytuację obserwuje jego przyjaciółka, Honey, która skrycie się w nim podkochuje.
Historia została opowiedziana z trzech punktów widzenia - Ryana, Honey i Lori. Lori i Ryan nie wzbudzili mojej wielkiej sympatii, natomiast Honey było mi żal. Uważam, że postacie nie są wystarczająco rozwinięte i książka mogłaby być trochę dłuższa. Z drugiej strony, może to i lepiej, że jest krótka, bo całość jest przygnębiająca. Mimo to czyta się ją szybko i z zaciekawieniem. Autorka dobrze rozmieściła poszczególne wątki i dzięki temu nie miałam wrażenia, że zbyt szybko się to wszystko odbywa.
Zgadzam się z opinią...

witcherrie | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Na samym wstępie ''Ceny miłości'' autorka zaznacza, że ta powieść nie przypomina innych książek z jej twórczości. Choć przeczytałam tylko dwie książki Lurlene McDaniel mogę stwierdzić z całą stanowczością, że ta lektura różni się chociażby od ''Miłości mimo woli''. Jest w tej powieści użyte coś dodatkowego, coś innego, czego nie można spotkać w innych dziełach pisarki. Mimo to, książka zachwyca szczegółowym pokazaniem problemu miłości nauczyciela z uczniem. Jak cały ten proces potrafi zniszczyć dotychczasowe życie obu stron.

Christine | 2018-02-07
Na półkach: 2018, Przeczytane

Nie sądziłam, że "Cena miłości" okaże się tak dobra. Z wierzchu przypominała typowe czytadło, w dodatku z koszmarnym błędem na okładce ("z pod"). Kiedy jednak rozpoczęłam lekturę, historia Ryana i Lori bardzo mnie wciągnęła. Gdyby nie spora ilość błędów, wskazująca na niestaranną korektę, doceniłabym tę książkę jeszcze bardziej - niestety, jak to często bywa w przypadku cienkich powieści ze szkolnej biblioteki, wydanie jest niestaranne i przez to utrudnia czytanie. Moją ulubioną bohaterką została Honey - dość sympatyczna, aczkolwiek nieco zagubiona dziewczyna, pragnąca miłości i uznania.

Zakończenie było dosyć specyficzne i nudne - możliwe, iż wynikało to ze zmęczenia lekturą "Ceny miłości", które dopadło mnie pod koniec książki. Uważam jednak, że warto poznać tę historię.

książkowymol | 2012-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo dobra książka, inna do tej którą kiedyś czytałam. Aż mnie dreszcze przechodzą na myśl o tym, że tak można żyć, za przeproszeniem pier***ić się z nauczycielką.

isobel | 2012-05-17
Przeczytana: 2008 rok

Niezła, ale za bardzo zniesmaczały mnie sceny romansu nauczycielki i głównego bohatera... Fuuuj, jak można się zakochać w swoim własnym nauczycielu? Mi się to nigdy nie zdarzyło. I jak można odczuwać pożądanie do własnego ucznia? Poza tym związki, gdzie to ona jest starsza od niego są dla mnie odrażające.

Annabel Lee | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Cena miłości"-napisana przez Lurlene McDaniel-książka krótka,wciągająca,napisana prostym językiem...

Opowiada ona o historii młodego chłopaka (Ryan Piccoli) który dopiero co zaczął pierwszą klasę liceum.Wiedzie on normalne życie nastolatka.Jego najlepszą przyjaciółką jest Honey.Znają się od dzieciństwa i chociaż ich relacje są czysto przyjacielskie,Honey od dawna się w nim kocha.
W ich liceum pojawia się nowa nauczycielka historii Lori Settles.Różni się ona jednak od innych nauczycielek.Nosi szpilki,krótkie obcisłe sukienki.Wkrótce Ryan i Lori nawiązują ze sobą romans.Ryan zaniedbuję naukę,znajomych w tym także Honey...Co z tego wyjdzie?Musicie sami się przekonać ale jedna rzecz która podoba mi się w tej książce to to że przestrzega nas..co może stać się z naszą psychiką po tego typu romansie z nauczycielem.Może pozostawić nieodwracalne skutki o których dowiadujemy się dopiero po dłuższym czasie.
Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie autorki:
"Mam nadzieję,że ta powieść...