Letni staż

Tłumaczenie: Anna Boniszewska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Summer Intern

Kiedy Kira Parker dostaje się na staż w najlepszym czasopiśmie o modzie - "Skirt" - myśli, że drzwi do kariery stanęły przed nią otworem. Ale najtrudniejsze dopiero ją czeka. Kira bardzo się stara, by ją doceniono, ale wygląda na to, że wymarzona posada asystentki redaktor naczelnej jest zarezerwowana dla innej stażystki, Daphne Hughes.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2008

czytającaśpiewaczka | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

książka zdecydowanie którą polecam dla nastolatek która ma swój morał i poucza która wciąga od pierwszych stron.Styl pisania autorek jest naprawdę lekki przyjemny i łatwy do zrozumienia. Moim zdaniem książka warta przeczytania spędziłam z nią miłe chwile :) polecam na pewno przeczytam ją kiedyś ponownie ! :D

marcia | 2011-04-29
Przeczytana: lipiec 2010

Jest to powieść naturalnie o banalnych problemach młodych ludzi, co bardzo mi się podoba, ponieważ kiedy sięgnęłam po tę książkę mogłam się oderwać od swoich zmartwień;)
Autorka posiada bardzo lekki styl pisania.
Dlatego można, chociażby z nudów sięgnąć po tę książkę.

merry | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, [52] 2013
Przeczytana: 22 grudnia 2013

„Letni staż” kolejny tytuł, który nie pasuje do obecnie panującej pory roku, ale z pewnością jest godny polecenia. To jak trochę krótsza wersja „Diabeł ubiera się u Prady” Lauren Weisberger dla nastolatków (chociaż w sumie nie tylko).

Poznajemy Kirę, która opowiada nam swoje przygody związane z uczestnictwem w letnim stażu w redakcji modnego pisma o modzie. Dziewczyna wygrała go zupełnie przez przypadek. Wiedziała, że to szansa, której nie można zmarnować. Na wstępie poznaje Gaba i Teagan, z którymi się zaprzyjaźnia. Poznaje także bardzo sympatycznego chłopaka Jamesa. Pierwsze dni w pracy nie są do końca tym, o czym młodzi pracownicy marzyli. Rozpoczyna się konkurs na stanowisko asystenta redaktor naczelnej. Niestety, wśród stażystów wiedzie prym córka właściciela całego czasopisma, która najwyraźniej nie widzi innej opcji jak ta, że to jej musi przypaść upragnione przez wielu miejsce. Na domiar złego dziewczyna kompletnie nie nadaje się na stanowisko, ponieważ jej jedynymi...

| 2013-07-08

Typowa fabuła mózgoryjów dla nastolatek:
1. Do szkoły/pracy przychodzi nowa dziewczyna
2. Zakochuje się w najprzystojniejszym chłopaku.
3. Niestety on ma już dziewczynę.
4. Która nienawidzi tej nowej.
5. Chłopak się z nią kłóci i zrywa.
6. Zaczyna chodzić z tą nową.
7. KONIEC KSIĄŻKI.
Książka była nawet fajna, od czasu do czasu można sobie strzelić takiego mózgoryjka ^-^ Sięgnęłam po nią, bo jest napisana przez moje ulubione autorki, a imię Kira kojarzy mi się z takimtam anime Death Note. Główna bohaterka trochę głupiutka i to trochę razi, ale można się przyzwyczaić. Ogólnie bohaterowie fajni, pomysł fajny, ale nie było żadnego "łał". Nie mam tutaj za dużo do powiedzenia.

Majka96 | 2012-01-30

Czytałam ją dosyc dawno, ok 2 lata temu, ale pamiętam ją doskonale, bo na długo była moją ulubioną książką. Była, ponieważ przez ten długi czas przeczytałam wiele lepszych, ale też dojrzałam i preferuję już zupełnie inne rodzaje książek. Jednakże napisana jest lekkim, prostym i przyjamnym jężykiem. Jeśli ktoś chciałby się oderwac od szarej codziennosci to powinien sięgnąc to tę powiesc.

Maromira | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Cóż, zbyt wiele to się nie spodziewałam. Bardzo schematyczna, z oczywistym zakończeniem. Bohaterka, która mimo tego, że idzie na studia, zachowuje się jak niepoważna nastolatka. Gabe - jej przyjaciel gej.. Okey, rozumiem, że chciały autorki przedstawić go wiarygodnie, ale wyszło strasznie przerysowane i zamiast człowieka został karykaturą.
Naprawdę nie polecam.

sqiki | 2012-07-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 lipca 2012

Polubiłam tę książkę i w ogóle książki tych autorek za to, że pokazują Amerykański świat przepychu, bogactwa i dziewczynę, która musi się w tym wszystkim odnaleźć. Z dużym wdziękiem przekazują wiedzę na temat znanych marek i projektantów.

Przeczytana: 20 lipca 2016

Tę książkę szybko się czyta.Pisana jest lekkim językiem.Pomimo to, że treścią przypomina książkę dla nastolatek, można się z niej czegoś nauczyć.

Adrianna | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo lekka książka , szybko się czyta , można się przy niej odprężyć , jest , ok ;) Polecam na sobotni wieczór ;)

| 2011-01-18

Moim zdaniem, książka jest warta przeczytania, jeśli ktoś lubi czytadła o miłości..choć nie to jest w tej książce głównym wątkiem.
Dowiadujemy się jak trudno jest dążyć do uzyskania stanowiska w świecie showbiznesu. Jednak nasze starania i męczarnie mogą przynieść skutki. Główna bohaterka ma właśnie takie problemy.Jednak życie płata czasem figle..