Miłość. Seria Twisted

Okładka książki Miłość. Seria Twisted Ana Huang
Okładka książki Miłość. Seria Twisted
Ana Huang Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Twisted (tom 1) Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Twisted (tom 1)
2023-01-11
2021-04-21
Emilia Skowrońska
Lęki Pożądanie Przemoc Zemsta Romans Intryga Przeszłość Milioner

Różowe okulary, zemsta na zimno i… miłość

Dziwne. Na początku nawet dobrze było, a później tak kartonowo. Te plot twisty wydawały mi się nadto oczywiste oraz nie rozumiem, dlaczego antagoniści tak o opowiadają historię swojego NIKCZEMNEGO PLANUUU. Po prostu NIE(Ale serię raczej dokończę)

W książce mamy wspaniale przedstawiony motyw grumpy x sunshine. Alex Volkov poważny, groźny biznesmen i wesoła Ava, arytstka i przy okazji młodsza siostrzyczka jego najlepszego przyjaciela. Mimo początkowej niechęci pomiedzy tą dwójką, ich drogi krzyżują się coraz częściej, zwłaszcza gdy brat Avy wyjeżdża na staż i prosi Alexa by miał oko na jego siostrę. Uwielbiam jak Ava próbuję zniszczyć twardą skorupę Alexa oraz to, że on pokazuje swoją ciepłą stronę tylko jej 🩷 Są dla siebie przeciwieństwami, które jednak łączy trudna i bolesna przeszłość. Co się jednak stanie gdy prawda wyjdzie na jaw? Jak zareaguje Ava i czy Alex odkupi swoje winy?

W książce nie brakuje spicy scen, plot twistów czy sytuacji które wywołują po prostu uśmiech na twarzy 🩷 Jeśli jednak chodzi o kulminacyjną część książki to poczułyśmy niedosyt. Lubimy gdy ten moment jest dobrze zaplanowany, tak by nie trwał ani za krótko ani za długo 😂 Tutaj akcja działa się bardzo szybko, w dodatku można dojrzeć małe niedociągnięcia.

Choć bawilam się świetnie w trakcie czytania to myślę, że nie jest to pozycja która na długo zostanie w mojej pamieci.

ig: itsangeleo_book

Ava - młodsza siostra jego przyjaciela
Alex - przyjaciel jej brata, typowy bogaty biznesmen

Pochodzą z różnych światów.

Przyznam, że ta części podobała mi się najmniej z całej serii i uważam też, że jest najnudniejsza ze wszystkich. Alex jest zimny i bezduszny, kieruje nim zemsta. Ava jest pełna życia, mimo swojej traumy. Szczerze podziwiam ją, że wybaczyła Alexowi. Jest kilka zwrotów akcji - w mojej pamięci został jeden, po którym musiałam odłożyć książkę i ochłonąć. Mimo wszystko książka była przyjemna - typowa, ale ja takie lubię. W tej akurat oprócz tej typowości było coś innego.

Polecam❤️

ig: itsangeleo_book

Ava - młodsza siostra jego przyjaciela
Alex - przyjaciel jej brata, typowy bogaty biznesmen

Pochodzą z różnych światów.

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Bezwstydna ]

Seria Twisted - bardzo długo nosiłam się z zamiarem by ją nadrobić. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bezwstydna mogłam w końcu to zrobić! A czytając pierwszy tom zastanawiałam się dlaczego dopiero teraz poznaję tych bohaterów i ich historie! Jak możecie podejrzewać - przepadłam i niczego nie żałuję.

✨Miłość✨

Ava i Alex - zupełne przeciwieństwa, które różni niemal wszystko. Łączy ich jedno - ból i cierpienie, którego doznali w przeszłości. Kiedy zostają na siebie skazani wszystko się nieodwracalnie zmienia. Kobieta sprawia, że skute lodem serce mężczyzny zaczyna topnieć, a on zaczyna dostrzegać coś więcej niż mrok.

Podejrzewałam, że polubię się z tą książką, ponieważ po przeczytaniu „Władcy Gniewu” pióro Any Huang pokochałam. I się nie pomyliłam, co więcej ja totalnie przepadłam dla twórczości autorki. „Miłość” to książka, w której znajdziecie powalające plot twisty, dobry humor, cudownych bohaterów i fenomenalne spice sceny. Tą pozycję czyta się bardzo szybko a to zasługa lekkiego pióra autorki. Poznajemy historię z obydwóch perspektyw co kocham najbardziej, ponieważ można mocno wczuć się w odczucia oby dwóch bohaterów. Początkowo wydaje się, że będzie to względnie spokojna i lekka historia ale nic bardziej mylnego - tam się dzieje i to jak się dzieje! Jak wcześniej wspomniałam mamy tutaj plot twisty, które sprawiły, że zbierałam szczękę z podłogi. Zupełnie nie spodziewałam się tego co tam się wydarzyło a to spowodowało, że pokochałam tą historię jeszcze bardziej.

Ava jest cudowną, młodą kobietą, która ma w sobie niezliczone pokłady dobra i nadziei. Nękana jest przez koszmary z dzieciństwa, którego nie pamięta. Mimo swoich przykrych doświadczeń nadal widzi piękno świata. Natomiast Alex… to jest ten typ mężczyzny, który pokochacie. On również przeżył koszmar w dzieciństwie przez co napędzany jest ciągłą chęcią zemsty. To zimny i zdystansowany typ, który nigdy nie pokazuje swoich uczuć. Co więcej, on uważa, że jego serce skute lodem nie czuję zupełnie nic. Jedyne czego w życiu pragnie to wspomniana wcześniej zemsta oraz dążenie do kolejnych sukcesów a to wychodzi mu idealnie, ponieważ ten facet jest geniuszem - dosłownie. Ta dwójka to mieszanka wybuchowa - tam ciągnę buzuje pożądanie, iskrzy tak bardzo, że zapiera dech w piersiach. Ich relacja rozwija się stopniowo, nie jest ona również zbyt wolna ale! Przyjdzie moment w tej historii, gdzie trzeba sporo czasu by tych dwoje znów mogło żyć jak wcześniej. Nie zdradzę wam nic więcej bo to trzeba przeżyć samemu.

Bohaterowie drugoplanowi są genialni i ogromnie cieszę się, że poznajemy ich losy w kolejnych częściach. Dawno nie czytałam książki, w której pokochałabym całą paczkę przyjaciół i bawiłabym się z nimi tak dobrze!

Ta pozycja zdecydowanie jest mocno spice. Mamy tutaj wiele zbliżeń bohaterów, które są niezwykle gorące i zdecydowanie zapierające dech w piersiach. Tutaj zagrało to idealnie - mamy tu ostrość i namiętność, które przyprawiają o zawrót głowy. Jednak jeśli nie jesteście fanami konkretnych scen łóżkowych myślę, że ta pozycja może nie przypaść wam do gustu, ja natomiast byłam zachwycona 😈

Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się czy zabrać się za serię Twisted - proszę się nie zastanawiać tylko sięgać po te pozycje i czytać bo gwarantuje że się nie zawiedziecie. Ja już jestem po drugim tomie i zdradzę wam, że… pokochałam go jeszcze mocniej niż „Miłość” lecz więcej o moich odczuciach już niebawem!

„Miłość” to genialny romans, który was zaskoczy, rozbawi i rozgrzeje. Jest to idealna pozycja, dla każdej romansiary lubiącej konkretne plot twisty, gorącą akcję i charakternych bohaterów.

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Bezwstydna ]

✨Miłość✨

Ava i Alex -...

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Historia Avy i Alexa z pewnością nie należy do najprostszych przez burzliwą przeszłość obu bohaterów. Przeszkody, które spotykają na drodze pozwalają im spojrzeć inaczej na świat a tym samym zrozumieć emocje, których nigdy wcześniej nie odczuwali w pojedynkę. W momencie, gdy są razem wszystko wydaje się być łatwiejsze, jednak jak się przekonują - tylko im się tak wydaje.
Fabuła pierwszej części serii "Twisted" jest, mam nadzieję, tylko burzliwym początkiem bohaterów, opisanym w sposób emocjonalny i trudny, jednak chaotyczny i czasami monotonny. Jest to mimo wszystko historia zaskakująca i przyjemna.

Na początku wydawała się słaba, ponieważ mam wrażenie, że uczucia między głownymi bohaterami bardzo szybko się rozwijały, a myślałam że to slow burn. Później już naprawdę się wkręciłam i pokochałam tą historię 💗 Gdyby nie pewne teksty, które się tam pojawiły 😬 to myślę, że dałabym większą ocenkę 😘

Historia Avy i Alexa bardzo mnie zaciekawiła. Oboje są po przejściach. Najczęściej Alex nie potrafi okazywać uczuć, do każdej sytuacji zachowuje kamienną twarz.
Ava jest jeszcze bardzo młodą dziewczyną, ze złamanym sercem, koszmarami które dotknęły ją w dzieciństwie. Ava i Alex postanawiają być ze sobą jako para. Ava potrzebuje kogoś, kto ją będzie kochał, Alex potrzebuje osoby która pokaże mu, że odnajdzie drogę do szczęśliwego życia.
Nagłe kłamstwa Alexa i wyznanie prawdy wystawi na próbę ich związek? Chęć zemsty, którą tworzył od lat przekreśli jego miłość do Avy? Ile jest w stanie poświęcić dla tej jedynej dziewczyny? Czy Ava odzyska zaufanie do Alexa?
Powieść bardzo wciągająca, pomimo słabych opinii, dla mnie książka była świetna. Autorka świetnie prowadziła bohaterów aby mogli wrócić na właściwe tory. Były momenty w których czułam strach o główną bohaterkę, zabawne sytuacje, które idealnie się wpasowały w powieść. Miłość jest w stanie wybaczyć, drobne kłamstwa, ale na odbudowanie zaufania na nowo trzeba dużo więcej poświęcić.

3 tylko dlatego, że w końcu dałam radę przeczytać. Wracałam do niej 3 razy. Ja rozumiem, że Alex miał być takim "złym" bohaterem, ale na litość boską, ta zazdrość, jesteś tylko moja, grożenie zabójstwem każdemu kto spojrzy na Avę? No bez jaj. Przeczytałam, zmęczyłam właściwie, nie polecam nikomu. Podobno pozostałe części są lepsze, ale chyba długo się za nie nie zabiorę :)

3 tylko dlatego, że w końcu dałam radę przeczytać. Wracałam do niej 3 razy. Ja rozumiem, że Alex miał być takim "złym" bohaterem, ale na litość boską, ta zazdrość, jesteś tylko moja, grożenie zabójstwem każdemu kto spojrzy na Avę? No bez jaj. Przeczytałam, zmęczyłam właściwie, nie polecam nikomu. Podobno pozostałe części są lepsze, ale chyba długo się za nie nie zabiorę...

Na start zdradzę Wam, że otrzymujemy dwie skrajne osobowości. Po lewej stronie ringu stoi rozświergotana niczym poranny skowronek, zawsze z serem na dłoniach Ava Chen. Po prawej zaś skała, czyli Alex Volkov.

Walka rozpoczyna się od momentu, w którym to Josh – brat naszej bohaterki, wyjeżdża do Ameryki środkowej zostawiając siostrę pod opieką swojego najlepszego przyjaciela. Ba, Alex wprowadza się nawet do domu swojego kumpla, który znajduje się nieopodal miejsca zamieszkania Avy. Główny bohater to osobowość niezwykle inteligentna, wręcz genialna. To dzięki swoim zdolnością już w wieku dwudziestu sześciu lat stał się majętnym biznesmenem.

W brew wszystkiemu, co mogłoby się wydawać to Ava za namową koleżanek pojawia się znacznie częściej na jego drodze, choć mogłoby się wydawać, że będzie zupełnie odwrotnie. Za cel postawiła sobie wzbudzić w mężczyźnie jakiekolwiek emocje i choć idzie jej to dosyć opornie, to ma to jednak swój pozytywny skutek wpływający na dalszy rozwój ich relacji.

Z początku wszystko jest tak delikatne, lekkie i przejrzyste, że poza zaborczym panem gburem czytelnik może swobodnie oddać się tej małej, pierzastej chmurce. Do czasu. W książce pojawiają się traumy i niewyjaśnione sprawy z przeszłości. Lęki i ataki paniki. Dowiadujemy się, że to co czyni Alexa tak niezwykłym geniuszem, jest tak naprawdę jego bolączką. Żadnego z nich dzieciństwo nie oszczędziło. Muszę przyznać, że w pewnym momencie w moich oczach zakręciła się niejedna łza.

Co do scen erotycznych, bo mamy tu wskazanie na tyle książki, że takie będą. Nie jest to nic, co by mnie zaskoczyło, jednak ewidentnie sprostało moim oczekiwaniom. Jest mocno, jest brutalnie, ale i czule, bo w końcu Ava jest (*spoiler*) dla Alexa tą jedyną i choćby chciał, to nie jest w stanie oprzeć się jej również w ten romantyczny sposób. Poza tym, oooo matko czego to on dla niej nie zrobił.

Warto jednak dodać, że Alex staje się w pewnym momencie czarnym charakterem nawet dla Avy. Wiąże się to jednak z wieloma plot twistami, których nie chcę wam zdradzać. Jednak choć narozrabiał, to jak dla mnie zupełnie odpokutował. Nie, żebym tak łatwo wybaczała, po prostu pov Alexa nie pozwoliło mi kompletnie go znienawidzić.

• Romans