Władca gniewu

Okładka książki Władca gniewu Ana Huang
Okładka książki Władca gniewu
Ana Huang Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kings of Sin (tom 1) Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Kings of Sin (tom 1)
Bezwstydna
King of Wrath
Czwarta Strona
2024-01-24
2024-01-24
2022-11-18
Katarzyna Makaruk

Książka o tematyce jakich wiele -gdzie on jest bogaczem i wstępuje w aranżowane małżeństwo z kobietą. W tej książce, fajne jest to że Vivien nie jest aż taka głupia, ma swój biznes i jest aż nad to świadoma jakimi prawami rządzi się Manhattańska societa. Jest również świadoma, że Dante jej nie chce. Jest to dla niego przymus. Nie jest jakaś beksą, podobała mi się jej postać. Po drodze wiadomo bohaterowie zakochują się w sobie. I wychodzi klops, bo Dante nie wie co ma zrobić? Jest świadom co się stanie gdy pogrąży przyszłego teścia. Nie może również pozwolić aby ktoś taki jak Lau go szantażował. Książka fajnie napisana. Romantyczna książka doprawiona pikantnym seksem.

Rewelacyjna książka!

Rewelacyjna książka!

W świecie wielkich interesów i gier o władzę, aranżowane małżeństwa były na porządku dziennym - nie postrzegano tego jako związek lecz jak umowę, zawarcie sojuszu. W tej sytuacji znalazła się Vivian i Dante. Vivian Lau jest pracującą, ambitną i piękną kobietą i mimo ogromnej fortury rodziców prowadzi swoją własną firmę. Dante Russo jest człowiekiem bezwzględnym, uwielbiającym kontrolę i poślubionym swojej pracy jako dyrektor generalny w Russo Grup. Ma ogromne wpływy w każdej dziedzinie a także jest najbardziej obserwowanym i pożądanym kawalerem w Nowym Yorku. Więc nic dziwnego że to właśnie on stał się celem ojca Vivian - Francis wiedział że wydając córkę za kogoś tak wysoko postawionego w hierarchii pomoże mu samemu wejść w łaski elity. Lecz Fransis nie do końca ma czyste zamiary - szantażuje Russo a ten, nie mając wyjścia, zgadza się na małżeństwo ale obiecuję sobie że do tego ślubu i tak nie dojdzie. Nienawidzi całej rodziny Lau i zrobi wszystko aby dowody szantażu znikły a następnie zniszczy człowieka i jego firmę i oczywiście odwoła ślub. Ale czy powoli poznając Vivian jego plany z czasem nie ulegną zmianie? Co będzie silniejsze - uczucia do kobiety czy zemsta na jej ojcu?

Nie wiem czy byłabym zdolna aby zgodzić się na aranżowane małżenstwo - Vivian nie odmówiła gdyż bała się gniewu ojca i dezaprobaty matki, Dante bo musiał chronić brata. Lecz w obecnych czasach ciężko mi pomyśleć o takim związku, mimo że w niektórych kulturach nadal występują i właśnie zawierane są dla polepszenia bytu czy statusu społecznego.
Reasumując książkę czyta się naprawdę przyjemnie a Dante swoją osobowością napewno mnie do niej przyciągnął 😉

Oj słabiutka. Niemrawa główna bohaterka, brak akcji a jedyny ciekawszy moment to napad, który jednak nie został wykorzystany

Ksiazka w typowo klasycznym dla tego typu literatury rozkladzie.
Rodzice glownej bohaterki dzieki preznie dzialajacej firmie jubilerskiej dorobili sie majatku, ale apetyt rosnie w miare jedzenia- oprocz pieniedzy pragna sie poczuc wazni wzsrod elit Stanow. "Nowe pieniadze to nie ro samo co stare"-dziedziczone od pokolen. Starsza corke wydali za maz za krewnego królowej, mlodsza planuja wydac za dziedzica fortuny.
Ojciec dziewczyny szantazuje glownego bohatera seria jednoznacznych zdjec jego brata z mafijna ksiezniczka, mie ma wiec wyjscia jak zgodzic sie na stawiane warunki.
Glowna bohaterka toczy wewnetrzna walke z wpojonym od dziecka zachowaniem a racjonalnym podejsciem do zycia.
Obydwoje nie byli przygotowani na swoje towarzystwo i choc ona od poczatku ma nadzieje na filmowa milosc, jemu zajmuje to duzo wiecej czasu.
Opowiesc o zmianach zachodzacych w głównych bohaterach, o tym jak zwykle gesty, codzienne zachowanie moze wplynac na mysli i odczucia drugiej osoby.
Polecam jako cos lekkiego, ale fabula od poczatku bardzo przewidywalna.

Ksiazka w typowo klasycznym dla tego typu literatury rozkladzie.

Byłam nakręcona na tą książę po przeczytaniu serii Twisted i naoglądałam się urywków z książki na TT a po przeczytaniu poczułam rozczarowanie … Daje 7 bo mam słabość do Dantego ale w historii brakuje jakiejś iskry między bohaterami 🥴 .

Fabuła zwykła , niczym się nie wyróżniająca . Treści przypominające o tym co ważne w życiu , gdy człowiek zapędzi się i patrzy tylko na pieniądze . I to na plus.

Nijaka. Niczym sie nie wyróżnia. Chwilami nudna, niekiedy przesłodzona. Zero jakiegoś zrywu emocji. Ksiazka do przeczytania i zapomnienia 🤷‍♀️

Czy w aranżowanym małżeństwie może pojawić się prawdziwe uczucie miłości?
W książce którą dziś wrzucam, mamy bohaterów którzy zostają zmuszeni do bycia ze sobą. Piękna, elegancka i ambitna Vivian, która próbuje z całych sił sama zapracować na reputacje swojej firmy oraz arogancki, bezwzględny i pedantyczny Dante który nigdy nie planował się żenić. Cóż połączył ich szantaż oraz tajemnice, ale czy to aby na pewno dobre podłoże by mogło to zaowocować szczęśliwym uczuciem między nimi?
Zagłębiając się w tą historię nie mogę powiedzieć, że była nudna. W jakiś sposób autorka obrała dobre tempo akcji która płynnie się rozwijała oraz co róż dorzucała czytelnikowi nowy rozwój wydarzeń. Także nie nudziłam się przy tej pozycji, natomiast sama relacja między bohaterami pozostawia dużo do życzenia.

Czy w aranżowanym małżeństwie może pojawić się prawdziwe uczucie miłości?

Dante Russo nie miał w planach ożenku jednak teraz zostaje zmuszony do zaręczyn z Vivian Lau dziedziczką fortuny jubilerskiej. Vivian jako dobra córka zgadza się chociaż Dante dla niej nie jest idealnym kandydatem. Dantego mogłam poznać już w serii Twisted, więc musiałam poznać tą historię. Działo się dużo, a Dante zyskał moje serduszko. Uwielbiam dzieła autorki i chce więcej

• Romans