Nienawiść. Seria Twisted

Okładka książki Nienawiść. Seria Twisted Ana Huang
Okładka książki Nienawiść. Seria Twisted
Ana Huang Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Twisted (tom 3) Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Twisted (tom 3)
Bezwstydna
Twisted Hate
Czwarta Strona
2023-07-26
2023-07-26
2022-01-27
Emilia Skowrońska

Lepsze niż poprzednie części, ale trochę widać usuwanie problemów przez śmierć postaci. Może to nie główni bohaterowie dosłownie "usuwają śmieci", ale jednak trochę widać to podejście ogółem.

ig:itsangeleo_book

Jules - najlepsze przyjaciółka jego siostry.
Josh - brat jej przyjaciółki.

Josha i Jules shipowałam już od pierwszej części o Avie i Alexie. Gdy zobaczyłam, że trzeci tom jest właśnie o nich od razu go zamówiłam. Ta część zdecydowanie podobała mi się najbardziej - w końcu było tu moje ukochane enemies to lovers połączone z przyjaciółką x brat przyjaciółki. Kocham oby dwa te motywy. Plus dochodzi jeszcze enemies publicznie i lovers prywatnie (kocham jeszcze bardziej). Na początku myślałam, że będzie to taka klasyczna historia, ALE plot twist (historia Jules) zmiótł mnie z planszy. Nie wiem co jeszcze dodać. Pokochałam tę historię całym sercem i mimo, że minęło trochę czasu od kiedy ją przeczytałam to czasami mi się przypomina i o niej myślę. MUSICIE TO PRZECZYTAĆ ❤️

ig:itsangeleo_book

Jules - najlepsze przyjaciółka jego siostry.
Josh - brat jej przyjaciółki.

Trzecia część serii "Twisted" Any Huang z pewnością jest jedną z tych historii, które mają w sobie coś prawdziwego w relacjach między bohaterami, którzy nie zakochują się sobie od tak i są w stanie wszystko i zawsze rzucić i poświęcić dla tej drugiej osoby. Jest to historia, w której uczucia ludzkie są ukazane w sposób brutalny, wręcz naturalistyczny momentami; są one autentyczne i dopasowane do osobowości bohaterów a nie pasujące do sytuacji i zmieniające są co stronę, by pasowały akurat do fabuły. Jest to cudowna historia z motywem enemies to lovers, którzy jak równie mocno się nienawidzili, tak mocno się pokochali. Niemal tak mocno, jak ja pokochałam historię Jules i Josh'a.

"– Nie wiem, co ze mną zro­bi­łaś, Czer­wo­na. Ale ja­kimś cudem prze­sze­dłem od chęci za­bi­cia cie­bie… do chęci za­bi­cia dla cie­bie."

Czy ja już wspomniałam, że kocham serię twisted? Jeśli nie, to już po raz trzeci utwierdzam się w przekonaniu, że ta seria jest genialna!

Ja już od pierwszego tomu czekałam na historię tej dwójki, więc miałam co do niej dosyć spore oczekiwania. Muszę przyznać, że wszystkie zostały spełnione. Czytałam to jak zahipnotyzowana. Mój ulubiony wątek enemies to lovers w idealnej odsłonie. 🔥

Jules jak i Josh to bardzo wyraziste postacie, z mocnym charakterem, ich połączenie to mieszanka wybuchowa, która idealnie do siebie pasuje. Było tam mnóstwo emocji i chemii między bohaterami, co osobiście uwielbiam.
Cóż mogę więcej dodać, polecam z ręką na sercu, jest to moim zdaniem najlepsza część tej serii. 💛

O samej historii… dostajemy enemies jeszcze na długo przed książką. Nasza dwójka głównych bohaterów, czyli Jules - przyszła prawniczka i Josh (brat Avy) – rezydent, dają się poznać już w ,,Miłości”, gdzie równie mocno pałają do siebie wzajemną niechęcią. W brew pozorom obydwoje są do siebie bardzo podobni: ambitni, pewni siebie (Joshowi ta cecha ciut bardziej się wybija, tak tylko trochę) ekstrawertycy. Innymi słowy obydwoje są szaleni i w tym szaleństwie przystają na tzw. układ bez zobowiązań.

Im dalej w las tym dzieje się więcej. Przeszłość i brak zaufania zbudowały wokół Josha mur, który nie pozwala mu stworzyć stałej relacji, a tym bardziej zakochać się. Dochodzi tu do pewnego momentu konfrontacji w życiu chłopaka, która pozwala mu ten mur przebić i bardziej otworzyć się na Jules oraz to co gdzieś skrycie do niej czuje. Choć zobaczymy pod koniec, że cegły potrafią w łatwy sposób odrobinę się odbudować.

Jeżeli chodzi o Jules, to z początku mocno utożsamiałam się z podejściem Alexa do tej dziewczyny. Irytowała mnie ona przeokropnie do chwili, aż nie zostałyśmy we dwie, a w zasadzie ja i jej myśli. Musiałam powoli odkryć ją jako osobę, aby w pewnym stopniu zrozumieć i wrzucić na luz, gdy drażniło mnie jej zachowanie.
Podobało mi się wprowadzenie braku świadomości Josha co do jego uczuć. Niby się nie lubią, niby potrafi odpuścić i dla nikogo nie jest tak opiekuńczy, jak dla własnej siostry, a jednak zna Jules na wylot i na każdym kroku małymi gestami próbuje jej dogadzać. Jednak mimo wszystko jednym zdarzeniem skreślił moja sympatię do siebie, choć plusował bardzo wysoko.

Co do samej fabuły. Jest dynamicznie, dzieje się naprawdę wiele. Przedstawione myśli bohaterów uwypuklają ich obraz oraz pomagają zrozumieć przeszłość tej dwójki. Jak na romans to mamy naprawdę wiele niespodziewanych wątków, które wynikają raz – spontaniczności tej dwójki szaleńców, a dwa – z smutnej i złej przeszłości, z którą starcie okazuje się być nieuniknione. Książka trzyma w napięciu, a pikanterii dodają sceny erotyczne, które w tej części są naprawdę mocne. Ewidentnie dopasowane, do charakterów tej dwójki. Można powiedzieć, że takiego ich zachowanie właśnie oczekiwałam.

Uwielbiam tę część za trzymające w napięciu sceny, za rozbudowane, sarkastyczne dialogi, za mocnych bohaterów, którzy wielokrotnie stanęli mi na odcisk swoich zachowaniem. I dlatego, że ja nie przepadam za nimi i oni pewnie nie przepadaliby za mną.

Siadając do tej lektury byłam przekonana, że tak jak w przypadku poprzednich tomów totalnie się zawiodę. Mam jakiś awers do stylu Any Huang, ale o dziwo czytając „Nienawiść” bawiłam się świetnie🫶

Josh i Jules znają się od lat i są skazani na swoje towarzystwo mimo obopólnej nienawiści. Jules przyjaźni się z siostrą Josha, przez co widują się aż nazbyt dla nich często. Oboje mają ambitne plany co do swojej przyszłości - Josh jest lekarzem rezydentem, a Jules aspirującą prawniczką. To tyle ile trzeba wiedzieć na ich temat…

Nie będę się rozwodzić nad fabułą książki, bo kto czytał którąkolwiek książkę Any, wie że nie są one wybitnie skonstruowane. W przypadku „Miłości” i „Gier” wynudziłam się na przewidywalnych i częściowo grubo nierealnych wydarzeniach. Odniosłam jednak wrażenie, że autorka w końcu postanowiła choć trochę urzeczywistnić swoją historię i nie umieściła w tym tomie AŻ tylu sytuacji, które dzieją się tylko w telenowelach. Czasami jest to nawet w porządku, sama lubię takie historie od czasu do czasu. Lecz w przypadku serii Twisted oczekiwałam więcej po hype, który był na nią na booktoku😒

Miło zaskoczyło mnie jednak, jak dobrze śledziło się losy tej dwójki. Nie wiem, czy to może też kwestia mojego zamiłowania do enemies to lovers, ale bawiłam się tak dobrze przy scenach naszej pary, że sama się sobie dziwię. To była naprawdę dobrze wykreowana relacja od nienawiści do miłości. Naprawdę było czuć ten jad w ich słowach. Ba, nawet do samego końca nie szczędzą sobie uszczypliwości i złośliwości🤭

I tak jak w przypadku poprzednich tomów nie polubiłam się z męskimi bohaterami, tak cringe zjadł mnie tylko w jednym czy dwóch momentach jeśli chodzi o Josha. Dzieki temu spicy sceny zyskały w moich oczach i muszę przyznać, że ciekawie czytało się odważniejsze fragmenty biorąc pod uwagę, że to nie dark romans.

Ten tom zdecydowanie przywrócił mi wiarę w twórczość Any i nakłonił do skończenia tej serii. Czytało się go szybko i przyjemnie i mam nadzieję, że w przypadku „Kłamstw” poczuję się podobnie.

Książka do połowy bardzo mi się ciągła i dłużyła. Akcja przyspieszyła dopiero od drugiej połowy. Historia z utartym schematem, jednak dla fanów romansów idealna.

"Nienawiść. Seria Twisted" to książka idealna dla fanów motywu hate-love!

Jules studiuje prawo i ma już wybraną kancelarię, w której będzie pracować, ale zanim to nastanie, musi zdać wszystkie egzaminy. W tym czasie decyduje się na pracę w przychodni.

Josh to student medycyny, który jest w trakcie rezydentury, dodatkowo jest zapisany na wolontariat, w którym później pojawia się jego największy wróg i najlepsza przyjaciółka jego siostry - Jules.

Oboje .mają bardzo silne charaktery i żywią do siebie ogromną nienawiść, nie potrafiąc ze sobą normalnie rozmawiać, ale muszę zawrzeć rozejm na czas pracy w przychodni.
Ich nienawiść z czasem przeradza się w namiętność i układ bez zobowiązań.

To kolejna książka pełna namiętności. Nie brakuję scen erotyczny, napięcia między bohaterami, ale również wsparcia, przyjaźni i pełnej gamy emocji.
Książka idealnie wpasuję się do gustu osób, które wolą ostry romans od tego słodkiego.

"Nienawiść. Seria Twisted" to książka idealna dla fanów motywu hate-love!

“The possibility of you is better than the reality of anyone else.”

Nawet polubiłam Jules, spodobał mi się jej nieco drażniący charakter. Josh też nie był najgorszy i spodobała mi się jego pewność siebie. W zasadzie książkę czytało mi się bardzo dobrze - główny plus za enemies to lovers, którego jestem cichą fanką.

Aczkolwiek końcówka, epilog z dodatkowymi spicy scenami (trochę wciśniętymi na siłę),mnie mocno zawiódł razem z rozwiązaniem głównej sprawy, która droczyła Jules. Ponownie zajechało banalnym rozwiązaniem. A i z czasem zaczęłam odnosić wrażenie, że jak na razie trzech facetów z tej serii ma niemalże ten sam charakter i to samo podejście do swoich partnerek. Alex, Rhys i Josh jak do tej pory zlali mi się niemalże w jedno i trochę się boję, że pan od kłamstw będzie podobny.

“The possibility of you is better than the reality of anyone else.”

Aczkolwiek końcówka, epilog z dodatkowymi spicy scenami...

Co tu się wydarzyło! 🤯
Od pierwszego tomu Twisted czekałam na historie Jules i Josha - czułam, że tych dwoje sporo nawywija i się nie zawiodłam!
Nienawiść, to idealny romans z motywem hate - love, który kocham od zawsze.
Ana Huang stworzyła postacie, których nie da się nie lubić - Jules i Josh są pewnymi siebie, mega wyrazistymi osobowościami o mocnych charakterach i ciętych językach.
Autorka zbudowała tutaj ogromne emocje i nienawiść między bohaterami, co zaowocowało pierwszym zbliżeniem podobnym do zderzenia się dwóch asteroid🔥🔥🔥 (Co ta scena ze mną zrobiła 🫣🥵😅)
Chemia między nimi jest wręcz namacalna.
Sceny łóżkowe są dzikie , pełne złości, gdzie żadna ze stron nie chce ustąpić tej drugiej.
Każda interakcja między bohaterami, przyspieszała bicie serca i wywoływała przyjemne dreszcze.
Tak! To zdecydowanie najlepsza cześć serii Twisted!

Co tu się wydarzyło! 🤯
Nienawiść, to idealny romans z motywem hate - love, który kocham od zawsze.