Socjologia

Sociology
978-83-01-14408-1
Socjologia
Joanna Bożek

Książka napisana przez wybitnego angielskiego socjologa dla studentów socjologii oraz studentów wszystkich kierunków, na których są prowadzone zajęcia z zakresu socjologii, zarówno wstępne, wprowadzające, jak i bardziej zaawansowane. Podręcznik: -stanowi całościowy, zintegrowany przegląd wiedzy, teorii i praktyki socjologicznej; -ujmuje problemy w sposób interdyscyplinarny, nawiązuje do...

Podręcznik:

-ujmuje problemy w sposób interdyscyplinarny, nawiązuje do antropologii, filozofii, historii, psychologii, ekonomii, prawa i nauk politycznych;
-informuje, czym współcześnie zajmuje się socjologia światowa, przedstawia zarówno dorobek, jak i zakres jej obecnych zainteresowań;
-pokazuje, dlaczego dana kwestia jest ważna, ilustruje ją przykładami zaczerpniętymi z życia codziennego;
-składa się z 21 wyodrębnionych tematycznie rozdziałów – każdy z nich kończy się podsumowaniem, wskazówkami dotyczącymi podstawowych dla danej dziedziny lektur oraz spisem adresów internetowych;
-zawiera słownik najważniejszych terminów (polskich i angielskich), bibliografię oraz indeksy osób i rzeczowy.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2015-02-20
Na półkach: STUDIA, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka obszerna, ale tematycznie obejmująca bardzo różnorodną tematykę. Polecam szczególnie dla osób zaczynających znajomość ze socjologią.

louve | 2011-03-05

Do nauki przed egzaminem w sam raz, pisana prostym językiem, czyta się jak "Panią domu" przed pieczeniem ciasta. ;-)

książek: 2065
AnnaSikorska | 2016-05-25

Socjologia jest jedną z nauk, w których człowiek, jego zachowania w społeczeństwie, grupy społeczne i wszelkie zależności oraz zmiany są ważnym materiałem badawczym. Ze względu na wystarczająco długą (ponad sto lat) tradycję oraz ludzkie zainteresowanie człowiekiem i jego funkcjonowaniem (od starożytności) posiadamy wiele książek wprowadzających do tej bardzo ważnej dziedziny. Do jednej z lepszych należy „Socjologia” Anthonego Giddensa przybliżająca czytelnikom problemy poruszane przez tę naukę oraz uświadamiającą nas jak wielkie zmiany dokonały się w społeczeństwie.
Obszerny podręcznik akademicki napisano tak prostym językiem, że mogą po niego sięgnąć osoby nieposiadające specjalistycznego wykształcenia, ale chcące poszerzać horyzonty swojej wiedzy, spojrzenia na świat. W pierwszej części autor dokładnie wyjaśnia czym jest socjologia, jakie były najważniejsze myśli, dlaczego jest tak bardzo ważna w życiu każdego człowieka, jakie kierunki obierają obecne próby zdefiniowania relacji...

Marcin | 2014-04-26

Bardzo kompletny i w miarę aktualny podręcznik. Napisany właściwie nawet bardziej popularnonaukowym niż naukowym, chociaż to podręcznik akademicki. Autor prezentuje mnóstwo przykładów dla prezentowanych teorii i to powoduje, że dobrze się go czyta, ale z drugiej strony szukając czegoś konkretnego trudno wyciągnąć esencję.
Polecam nowsze wydanie, z 2012 roku. Ono przeraża swoją objętością, ale jest zdecydowanie bardziej aktualne i bardziej obszerne. Przez to również bardziej uwydatniły się wady, gdyż przykładów jest jeszcze więcej niż w poprzednich wydaniach, więc temat, który można spokojnie zmieścić na 10 - 15 stronach rozrasta się do 60...

Marzena | 2015-01-07

Jedna z najlepszych książek socjologicznych. Nie tylko dla potrzeb studiowania.

Gorzka | 2013-04-22
Przeczytana: 2010 rok

Kompendium wiedzy dla każdego socjologa. Pisane przystępnym językiem, dzięki czemu może zaciekawić także "niewtajemniczonych", a zainteresowanych tematyką życia społecznego.

kuradomowa | 2014-01-31
Przeczytana: 04 października 2013

Prosty język, proste definicję łatwe do przyswojenia. Brak głębszej analizy. Polecam na początek przygody z socjologią :)

Marcin Senderski | 2014-01-04

W swojej klasie (podręczników akademickich) ta książka jest genialna.

Shaw | 2013-07-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaskakująca śmierć głównego bohatera w połowie książki,

Olusia | 2010-11-05

swego czasu lektura konieczna i niezbędna ;)